Ostalo

Život i ljubavni savjet

maliLovrek ned 24.1.2021 18:41

Ovako znam da bas tema i nije primjerena za ovaj forum ali morao sam tu pitati jer su ovdje svi kulturni,a ne ko na drugim forumima

Molim da shvatite ovo ozbiljno, jer ovo nije nikakva sprdnja i ako možete, pokušate mi pomoći bilo kako. Ako uspije, odužiti ću vam se na bilo kakav način.{#}

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

S curom sam skoro 4 godine u vezi i slažemo se, sve je super divno krasno, svađamo se kao i svaka normalna veza a i ona bi uskoro htjela da ju zaprosim.

Ona ima 24 godine a ja 23

 

Problem je taj da u mom gradu postoji jedna prekrasna, divna, iskrena osoba s kojom sam išao skupa već od vrtića, osnovne škole 1-8 razreda i čak godinu srednje skupa no morao sam se ispisati jer mi gimnazija nije išla dobro.

 

Kroz sve te godine uvijek smo bili samo prijatelji i nismo se preveć družili izvan škole, jedina stvar je bila dobra što oboje nismo pohađali vjeronauk te smo kroz 4 godine skupa bili u knjižnici i pričali o razno raznim temama.

 

Ona mi je i sama rekla da dečka planira imati tek u 2-3. srednje(a tako je i počelo, samo ne sa mnom)

 

Sad se sigurno pitate, zbog čega nisam imao faking muda prići joj i pitati ju da izađemo van krajem osmog razreda/prve srednje...

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Problem je što nikad nisam imao dovoljno novaca i u glavi sam si stavio da što bih ja ''kao siromah'' uopće imao raditi s takvom curom koja je poprilično bogata jer eto, ima kuću s bazenom, tata joj se bavi politikom a mama joj je ortodont.

 

Ugl. jako smo se razlikovali što se tiče imovinskog stanja i to me uvijek sputavalo da probam nešto više od prijateljstva.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sada nakon skoro 7 godina situacija se promijenila, danas imam vlastitu firmu zahvaljujući mojim roditeljima koji su ulagali u mene od moje 18. godine te danas imam vrlo visoke prihode s kojima se čak ne može pohvaliti neka tamo firma koja radi preko 10-20 godina

 

Meni je uspjelo jer sam imao puno sreće i zahvalan sam tome, pogotovo mojim roditeljima koji su riskirali ulagajući u mene s kojekakvim kreditima ali eto danas se to sve isplatio.

Danas si bez problema mogu priuštiti auto koji netko može samo sanjati no cilj mi nije kupnja skupocjenih auta već daljnje ulaganje u firmu i nekretnine

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Nemam sreće u ljubavi ali imam sreće u novcu no iskreno bih radije da je obrnuto.

 

Moja osoba je još uvijek s dečkom od trećeg srednjeg pa do danas, uspio sam tračevima od kolega čuti da im nije baš najbolje te da su dosta toksični pa napokon je možda došao red na mene.

 

Što raditi dalje, sada mi nije problem javiti joj se no kako će to zvučati kada se nismo čuli skoro pa pet godina

 

Ako s njom igram na ulogu novca možda će cura imati krivu percepciju o meni jer jednostavno želim da joj se svidim a to što ću ultra SIMPAT bi moglo samo sve baciti u vodu

 

 

 

 

 

 

 

Baldric ned 24.1.2021 18:50

O Bože... Cura je u vezi i to je to. Zaprati je na društvenim mrežama, ako pukne veza javi se i pokušaj dogovorit da se nađete. (nemoj pokušavat nešto mimo njenog frajera - vjerojatno ne bi volio da tebi to netko radi a i ako će njega prevariti vjerojatno će i idućeg). Nemoj slučajno čekati na nju jer možda nećeš dočekati. Imaš love, predpostavljam da si mlad - uživaj malo u životu/ženama na temelju financijskog statusa (prolazi kod većine) - kad vidiš da to nisu neka mitska bića i saznaš šta želiš od žene u životu nađi si neku ženu koja odgovara tvom stilu života. Velike ljubavne priče su većinom za disney filmove i za filmove koje si netko vrti u svojoj glavi. Sretno!

rocko9 ned 24.1.2021 18:56

Slazem se s napisanim, ako ti je dosadilo nije vise to to lijepo prekines pa onda ides dalje, a ne ovako zajedno ste cetiri godine i ti sada dok si u vezi zelis zavest svoju staru frendicu.... Malo neozbiljno

maliLovrek ned 24.1.2021 19:08

Znam da sam govno od čovjeka što sam toliko dugo u vezi a još uvijek imam misli na osobu od prije.


Probajte me shvatiti, želim samo doći do znanja da li bi osoba od prije bila sa mnom ili totalno nisam njezin tip, ovako sam sve riskirao ako s trenutnom
prekinem da bih pokušao nešto s drugom.


Što ako me ta druga odjebe, ne mogu se vratiti više ovoj trenutnoj.


PLZ nemojte toliko sudit ljudeki, zamislite si biti zaljubljeni u jednu osobu cijeli svoj život od svoje 6. godine, nju smatram doslovno kao jednu jedinu i ona je ubiti razlog zbog čega sam se borio
doći do financijske moći da bi s njom mogao nešto uopće pokušati.

 

LP

darkborg ned 24.1.2021 19:20

Evo iskreno da nisi napisao koliko imaš godina ja bi mislio da si srednjoškolac.
Gledaj u svakom slučaju cura s kojom si trenutno zaslužuje da zna na čemu je, tj. svakako trebaš prekinuti s njom jer očito nemate isti pogled na tu vašu vezu, ona bi s tobom brak a ti bi da ti je ona privremena zamjena (od već četiri godine) za ovu s kojom zapravo želiš biti.
To tak ne ide.
Edit:
Uglavnom, moj savjet je: s trenutnom curom raskini i zbog sebe i pogotovo zbog nje. Nakon toga probaj kontaktirati tu svoju iz srednje pa ako prođe - prođe, ako ne još si mlad i ne brini se, nećeš zauvijek biti sam.

Baldric ned 24.1.2021 19:24

Ma ja mislim da je cijela ova priča pisana od strane nekog klinca koji kalkulira šta bi bilo kad bi imao para i šta bi bilo kad bi bilo. Inače je stvarno shit show. Inače sam na strani muških 100% al ovo tvoje sve što radiš je bezveze.

maliLovrek ned 24.1.2021 19:39
Baldric kaže...

Ma ja mislim da je cijela ova priča pisana od strane nekog klinca koji kalkulira šta bi bilo kad bi imao para i šta bi bilo kad bi bilo. Inače je stvarno shit show. Inače sam na strani muških 100% al ovo tvoje sve što radiš je bezveze.

A nisam se došao prepirati, samo sam tražio savjet a ti me slobodno kontaktiraj pa se kasnije možemo razgovarati i preko Insta(ako ti baš toliko znači je l' sam ja troll ili nisam) ali mislim da jednim klikom na moj Insta će ti biti sve jasno.

Ako si zavidan, molim te da ne budeš jer vidiš i sam da mi je ljubav preča od novca

MGloc ned 24.1.2021 19:40

Dugo nije bilo ovakvih tema.

Zajebi radnju ako ti trenutna cura nije ok i ne vidis se s njom u buducnosti bilo bi dobro da to ona zna posto ocekuje da ju zaprosis.U tom slucaju ju nemoj zavlacit.

Ova druga djevojka ako je u vezi (nije bitno toxicna veza ili ne) nema smisla se tu mjesat.A i covjek ti je dobro napisao ako je ona spremna svoga partnera zajebat vrlo sigurno da ce biti spremna i tebe zajebat kad-tad(To sam osjetio na svojoj kozi , doduse kao teenager).

 

Neke osobe ostaju kao dobre uspomene i bila su to lijepa vremena koliko god ti njih volio ali ako ih volis moras ih i pustit.Ima nesto sto se zove sudbina i treba se pomirit.

Cansee ned 24.1.2021 19:54

 

ma nije neozbiljno, dajte molim vas, pa ljudi danas budu u braku i imaju troje djece i ladno ostave jedno drugo i djecu i sve. Susjed moj ima 60 godina, žena ga je ostavila sa troje djece prije 30 godina. Nedavno sam se susreo sa situacijom gdje su se roditelji razveli i nijedno se ne želi brinuti o njihovom dijetetu, mali je jadan i zanemaren i bijesan na cijeli svijet. Ljudi su generalno slabi i jadni i glupi i razmišljaju kratkoročno i o trenutnim užicima.

 

Ako si odlučio da ne želiš biti s ovom s kojom si sada onda ju nemoj više zavlačiti. Ali za ove 4 godine se ništa ne sekiraj, kao da bi ona bila s tobom da joj nije bilo dobro. Bilo vam je fino zajedno, lijepo ste se družili, bez ikakvih dugovanja se možete razići. Osim ako ti ona nije ozbiljno financijski pomagala, e onda bi ispao šupak. Znam hrpu parova koji su se toliko prikazivali kao najveći ljubavni par na svijetu, nitko se ne voli kao oni, romeo i julija, odjednom raskinu i za godinu dana se i jedno i drugo vjenčaju za neke sasvim druge ljude. Kao da se nikad nisu ni poznavali. Jebiga to je život. 

 

Ako sam išta naučio u svojih 30 godina, to je da život nije pravedan, i da se u ljude nikad ne možeš 100% pouzdati, al nikad. Također možeš sve u životu i vezi napraviti kako treba i opet se može sve razjebati, i isto tako možeš konstantno donositi glupe odluke i da sve ispadne ok. Naravno bolje su ti šanse ako donosiš dobre odluke, ali želim reći da se život izvrće kojekako. Još jedna bitna stvar, ljudi su lažljivci. Svi si govore nakon mjesec dana veze kako se vole i kako si znače sve na svijetu, a to nema veze s vezom, u 99% slučajeva su samo trenutno napaljeni. Pogotovo muški vole miješati ljubav i napaljenost. Rijetko tko se stvarno voli, ljubav znači skočiti pred metak za nekog, a ne izvesti ga/ju na večeru za valentinovo. A tko se tako voli?

 

Možeš prekinuti s trenutnom curom i profurati sa drugom i da za 5 godina ova nova ode s nekim trećim. Isto tako možeš ostati s ovom trenutnom pa da te ona za mjesec dana izvara i napuca. Ili da se uda za tebe pa te onda izvara i napuca. Tvoje je da odlučiš, ali ono što je bitno za znat je da nemaš nikakvog načina da doneseš 100% sigurnu odluku, možeš pogoditi i promašiti, tako da bez pritiska. 

 

Po meni si ti napravio najpametniju stvar koju bilo tko, pogotovo muškarac može napraviti, a to je da si uložio u sebe i to se isplatilo. Naravno ako ne muljaš, valjda ne bi došao vamo lagati, ne vidim šta bi s time mogao dobiti. Ako je istina sve što si rekao, ja bi se na tvom mjestu opustio, radio svoj posao, ulagao i dalje u sebe, a žena će biti, možda ni jedna od ove dvije, možda dođe neka treća ili deseta koja će ti biti najbolja ikad. Vjeruj mi to je najbitnije, vidio sam hrpu muških koji su sebe zapustili i ulagali vrijeme u svoje cure, radili za njih stvari koje se ne bi trebale raditi ni za suprugu, i ove ih ladno napucale. Sve što si radio jučer za curu, danas više nije bitno, zaboravi se bez ikakvih problema. To nemoj nikad zaboravit. Pa ja sam bio curu držao ko kap vode na dlanu, trošio i vrijeme i lovu na nju, ona me bez ikakvih znakova napucala sa smješkom, nakon više godina, ništa što sam ja prije napravio za nju nije bilo bitno. Onda sam ja skužio da nije ona problem, nego sam ja glup. Onda sam se i opametio. 

 

tako da samo ti tjeraj svoj posao i svoj život a sve drugo će doći, samo nek je zdravlja

 

p.s. nikad nemoj zapustiti svoje prijatelje zbog ženskih, to je jedna od većih grešaka koju hrpa muških radi čim profura s curom. to nikad nisam napravio i presretan sam zbog tog

 

 

najdix ned 24.1.2021 19:57

Ako si toliko bogat, objema napravi djecu, jednoj plaćaj alimentaciju, drugu ženi. Ljubav će ti reći koja je koja. Najveća ostavština i bogatstvo su djeca. Moraš računati da će ti se između svega toga događati stresne stvari. Bitno je zanimljivo živjeti. Na kraju je nebitno.

NoDe31 ned 24.1.2021 21:15

Najbolje ti je i dalje biti sa trenutnom curom (siguran sex je ipak bolje nego "no sex"), a sa ovom u međuvremenu opipat teren... Ako se sa ovom "nesuđenom ljubavi,bla,bla,bla..." desi iskra, ovu napucaj i kreni u nove pobjede pun "ljubavi" i "sreće"...

 

BTW ovaj komentar iznad mojega o punici... 100% točan... 

 

 

Damir22 ned 24.1.2021 21:20

Nisi ti zaljubljen u tu drugu curu, ti si zaljubljen u osjecaj koji si imao kao klinac, vezan za tu osobu.

Godine su prosle,ljudi se mjenjaju, kako ti, tako i ona, posljedica zivotnog iskustva i godina, ako se niste ",nasli" tijekom godina, ni necete. Odakle znas da bi je sad gledao istim ocima i s istim misljenjem, pokusavao bi je gledati kao klinku koja te je nekad odusevila i bila ti super.....

Zaljubljen si u svoju sliku o njoj, ideal, a ne stvarnu osobu, i sto prije to shvatis,bit ce ti lakse......

Envy pon 25.1.2021 11:30
maliLovrek kaže...

Ovako znam da bas tema i nije primjerena za ovaj forum ali morao sam tu pitati jer su ovdje svi kulturni,a ne ko na drugim forumima

Molim da shvatite ovo ozbiljno, jer ovo nije nikakva sprdnja i ako možete, pokušate mi pomoći bilo kako. Ako uspije, odužiti ću vam se na bilo kakav način.{#}

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

S curom sam skoro 4 godine u vezi i slažemo se, sve je super divno krasno, svađamo se kao i svaka normalna veza a i ona bi uskoro htjela da ju zaprosim.

Ona ima 24 godine a ja 23

 

Problem je taj da u mom gradu postoji jedna prekrasna, divna, iskrena osoba s kojom sam išao skupa već od vrtića, osnovne škole 1-8 razreda i čak godinu srednje skupa no morao sam se ispisati jer mi gimnazija nije išla dobro.

 

Kroz sve te godine uvijek smo bili samo prijatelji i nismo se preveć družili izvan škole, jedina stvar je bila dobra što oboje nismo pohađali vjeronauk te smo kroz 4 godine skupa bili u knjižnici i pričali o razno raznim temama.

 

Ona mi je i sama rekla da dečka planira imati tek u 2-3. srednje(a tako je i počelo, samo ne sa mnom)

 

Sad se sigurno pitate, zbog čega nisam imao faking muda prići joj i pitati ju da izađemo van krajem osmog razreda/prve srednje...

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Problem je što nikad nisam imao dovoljno novaca i u glavi sam si stavio da što bih ja ''kao siromah'' uopće imao raditi s takvom curom koja je poprilično bogata jer eto, ima kuću s bazenom, tata joj se bavi politikom a mama joj je ortodont.

 

Ugl. jako smo se razlikovali što se tiče imovinskog stanja i to me uvijek sputavalo da probam nešto više od prijateljstva.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sada nakon skoro 7 godina situacija se promijenila, danas imam vlastitu firmu zahvaljujući mojim roditeljima koji su ulagali u mene od moje 18. godine te danas imam vrlo visoke prihode s kojima se čak ne može pohvaliti neka tamo firma koja radi preko 10-20 godina

 

Meni je uspjelo jer sam imao puno sreće i zahvalan sam tome, pogotovo mojim roditeljima koji su riskirali ulagajući u mene s kojekakvim kreditima ali eto danas se to sve isplatio.

Danas si bez problema mogu priuštiti auto koji netko može samo sanjati no cilj mi nije kupnja skupocjenih auta već daljnje ulaganje u firmu i nekretnine

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Nemam sreće u ljubavi ali imam sreće u novcu no iskreno bih radije da je obrnuto.

 

Moja osoba je još uvijek s dečkom od trećeg srednjeg pa do danas, uspio sam tračevima od kolega čuti da im nije baš najbolje te da su dosta toksični pa napokon je možda došao red na mene.

 

Što raditi dalje, sada mi nije problem javiti joj se no kako će to zvučati kada se nismo čuli skoro pa pet godina

 

Ako s njom igram na ulogu novca možda će cura imati krivu percepciju o meni jer jednostavno želim da joj se svidim a to što ću ultra SIMPAT bi moglo samo sve baciti u vodu

 

 

 

 

 

 

 

 

maliLovrek kaže...

Znam da sam govno od čovjeka što sam toliko dugo u vezi a još uvijek imam misli na osobu od prije.


Probajte me shvatiti, želim samo doći do znanja da li bi osoba od prije bila sa mnom ili totalno nisam njezin tip, ovako sam sve riskirao ako s trenutnom
prekinem da bih pokušao nešto s drugom.


Što ako me ta druga odjebe, ne mogu se vratiti više ovoj trenutnoj.


PLZ nemojte toliko sudit ljudeki, zamislite si biti zaljubljeni u jednu osobu cijeli svoj život od svoje 6. godine, nju smatram doslovno kao jednu jedinu i ona je ubiti razlog zbog čega sam se borio
doći do financijske moći da bi s njom mogao nešto uopće pokušati.

 

LP

 

maliLovrek kaže...
Baldric kaže...

Ma ja mislim da je cijela ova priča pisana od strane nekog klinca koji kalkulira šta bi bilo kad bi imao para i šta bi bilo kad bi bilo. Inače je stvarno shit show. Inače sam na strani muških 100% al ovo tvoje sve što radiš je bezveze.

A nisam se došao prepirati, samo sam tražio savjet a ti me slobodno kontaktiraj pa se kasnije možemo razgovarati i preko Insta(ako ti baš toliko znači je l' sam ja troll ili nisam) ali mislim da jednim klikom na moj Insta će ti biti sve jasno.

Ako si zavidan, molim te da ne budeš jer vidiš i sam da mi je ljubav preča od novca

 

Kolega ja te u potpunosti shvaćam. Ali prije no što ti pomognem moraš se prvo prestaviti. Ovaj Forum kao što ti kažeš jeste dobar ali puno protjeranih rođaka od tete Lise Su se vraćaju i zagađuju forum. Poslao sam ti p.p.

Znam osobu koja je 13 godina bila u vezi i sretno se uzeli sada imaju jedno dijete koje idu u osnovnu školu i sve ok.
Znam isto osobu koja bila 8 godina u vezi i prekinuo sa njom i za 3-6 mjeseci se oženio sa drugom.

1. To što si dugo u vezi i što te ona žica da se konačno uzmete moraš joj objasniti kako i kako stoje stvari. Da sadašnje svađe objasniš kao da to može biti potencijalno rješavanje dugoročnih bračnih problema koji su neizbježni.
2. Mlad si. Danas frajeri ne žene se prije 30-te. Oni i koji se uzmu u 20-toj.. izgore do 30-te (manje više) po onome što ja vidim. Njoj je taman vrijeme.
4.5.6... ajde fino prčitaj što sam ti napisao u PP.

Pusti ove što ti daju TD (ako znaš šta to znači ovdje).

Envy pon 25.1.2021 12:06
Cansee kaže...

 

(1) ma nije neozbiljno, dajte molim vas, pa ljudi danas budu u braku i imaju troje djece i ladno ostave jedno drugo i djecu i sve. Susjed moj ima 60 godina, žena ga je ostavila sa troje djece prije 30 godina. Nedavno sam se susreo sa situacijom gdje su se roditelji razveli i nijedno se ne želi brinuti o njihovom dijetetu, mali je jadan i zanemaren i bijesan na cijeli svijet. Ljudi su generalno slabi i jadni i glupi i razmišljaju kratkoročno i o trenutnim užicima.

 

(2) Ako si odlučio da ne želiš biti s ovom s kojom si sada onda ju nemoj više zavlačiti. Ali za ove 4 godine se ništa ne sekiraj, kao da bi ona bila s tobom da joj nije bilo dobro. Bilo vam je fino zajedno, lijepo ste se družili, bez ikakvih dugovanja se možete razići. Osim ako ti ona nije ozbiljno financijski pomagala, e onda bi ispao šupak. Znam hrpu parova koji su se toliko prikazivali kao najveći ljubavni par na svijetu, nitko se ne voli kao oni, romeo i julija, odjednom raskinu i za godinu dana se i jedno i drugo vjenčaju za neke sasvim druge ljude. Kao da se nikad nisu ni poznavali. Jebiga to je život. 

 

(3) Ako sam išta naučio u svojih 30 godina, to je da život nije pravedan, i da se u ljude nikad ne možeš 100% pouzdati, al nikad. Također možeš sve u životu i vezi napraviti kako treba i opet se može sve razjebati, i isto tako možeš konstantno donositi glupe odluke i da sve ispadne ok. Naravno bolje su ti šanse ako donosiš dobre odluke, ali želim reći da se život izvrće kojekako. Još jedna bitna stvar, ljudi su lažljivci. Svi si govore nakon mjesec dana veze kako se vole i kako si znače sve na svijetu, a to nema veze s vezom, u 99% slučajeva su samo trenutno napaljeni. Pogotovo muški vole miješati ljubav i napaljenost. Rijetko tko se stvarno voli, ljubav znači skočiti pred metak za nekog, a ne izvesti ga/ju na večeru za valentinovo. A tko se tako voli?

 

(4) Možeš prekinuti s trenutnom curom i profurati sa drugom i da za 5 godina ova nova ode s nekim trećim. Isto tako možeš ostati s ovom trenutnom pa da te ona za mjesec dana izvara i napuca. Ili da se uda za tebe pa te onda izvara i napuca. Tvoje je da odlučiš, ali ono što je bitno za znat je da nemaš nikakvog načina da doneseš 100% sigurnu odluku, možeš pogoditi i promašiti, tako da bez pritiska. 

 

* * *

 

 

(1) Točno. Djevojka mi radi nokte i polako se širi prema Beauty salonu, ali šta čujem i vidim od nje to je čudo jedno. Ima 22 godine već 2 braka i 2 dvoje djece i eno udala se za mog poznanika. (ne moja djevojka, nego njena klinetkinja).

(2) Točno. Primjer mog rođaka.. 100 godina bio u vezi.. prekinuo sa njom, i oženio se za 6 mjeseci sa drugom. Lik je nestao sa lica zemlje tih 6 mjeseci, a ona ne može sebi još dana danas doći (a već je prošlo 4 godine) jer ona ga nije slušala. Našla sebi koja fizička kopija sebi, odmah se udala za njega i dobili djete.. on blage veze nema šta je iza toga... Da li je ona sretna.. hm.. ne bih uopće rekao.

(3) Točno. Cura ti gleda po Insta i Liveovima kako drugi parovima se kupuju ona Kinder i Rošer sran*a i medjvedi veličine pravog medjvjeda ona želi isto. Meni moja pošalje kako je lik zaručio "iznenada" i odjednom je na FB Storyu... ja se pitam kako je iznenada, iodakle je pao fotograf.. valjda sa padobranom.

(4) Točno. Možeš i ne moraš.. ali svaka odluka je kao što stara izreka kaže "jutro je pametnije od noći". Sjest i razgovarat. Porušit je nešto lako, ali sagraditi sve iznova itekako teško.
Komunikacija i to otvorena komunikacija, kada ste pri zrelim mislima (ne pod alkoholom) riješit će sve vaše probleme. Novac te ne može činiti sretnim i to je istina, i pusti one "a li bolje je plakati u BMW-u nego na biciklu".

Bonus:
- Gledanje na život u 20-tima nije isto što i gledanje u život u 30-tima a isto tako i 40-tima. Zrela osoba si danas tek poslije 30-te ili krajem 20-tih.
- Žene prvo razmišljaju srcem (tj. emocijama) a tek onda logikom (mozgom). Moraš to imati na umu.
- Ta toksična veza (ili si ti umislio da je toksična) tvoje simpatije će se raspasti ali ako gledaš da ćeš ti uletjeti na njegovo mjesto je kao pismo/glava, i ako uletiš možeš i tina kraju biti pismo/glava.

NAJVAŽNIJE: Svaki brak se sastoji iz dva dijela: 1. Primarne vrijenosti braka i 2. sekundarne vrijednosti braka.

1. Primarne vrijednosti braka: To morate dogovori se vi. To je primjerice da li će te imati djece ili ne želite djecu ili šta ako dođu djeca. Da li vam je važno porujeklo, ti. npr ti musliman ona katolkinja ili vaše porijeklo. Da li vam je važno status ti sa jedne porodice koja je na takvom glasu ona na drugom. To su temelji braka i to prije zaruka treba da pričate o tome.
2. Sekundarne vrijesnoti: Gdje ćemo za bračno? Koje boje će vam biti zavjese? Ja hoću Bijelog BMW X6 a ona hoće mat crnog.

Dakle, bez primarnih vrijednosti braka ako nisu jasno definisane brak će SIGURNO da propadne ili u najboljem slučaju jedno ili oboje neće biti sretni. A sekundarne vrijednosti braka bez dovoljno dobre komunikacije mogu da unište također brak.

Suma Sumarius: Otvorena komunikacija svaki problem može da riješi.

Cansee pon 25.1.2021 12:40
Envy kaže...

Suma Sumarius: Otvorena komunikacija svaki problem može da riješi.

 

sve se slažem, samo bi se nadovezao na zadnju rečenicu. Možete sve otvoreno iskomunicirati i opet to netko ne mora ispoštovati, možete i ugovor potpisati i opet ga netko ne mora ispoštovati. Gdje god su u pitanju dva ljudska bića ništa nije 100% sigurno i to je realnost koja se mora prihvatiti. Da sve dobro napraviš u vezi/braku, opet te druga strana može zajebati. Ne govorim da ne treba nikom vjerovati i da se treba sakrit pod stakleno zvono, ali treba biti spreman na sve.

 

poanta moje priče je da se ne treba dopustiti da ti je lijepša polovica jedini fokus u životu, i da uvijek treba biti spreman na sve moguće ishode. 

najdix pon 25.1.2021 14:09

Ne zajebava, život su mu krojili roditelji, veoma je mlad, teško mu je još odlučiti, a da sa svoga gledišta ne pogriješi. Još nije ulazio u rizike i bezizlazne situacije.
Bar bi milenijalci trebali gledati život iz perspektive kvantne mehanike, slučajnosti i slobodne volje.
I voli sigurnosno vagati stvari, jer je u poslu tako naučio.
Ono što želimo, za to se borimo.
Jebeš generala koji uvijek pobjeđuje.

Cansee pon 25.1.2021 17:19

kao da je bitno ako odabereš krivu, kad skužiš da je kriva napucaš ju i nađeš drugu, ako ne valja ni ta nađeš treću. Ajde molim te, pa ne vjeruju valjda ljudi više u sudbine i srodne duše? možda mi je srodna duša u Šri Lanci, neću nikad naletit na nju, treba naći normalnu osobu s kojom možeš funkcionirati, ali je lako moguće i krivo procijeniti i fulati. Dok god se ne oženite nije neki problem, a i tada se može razvesti, iako sam mišljenja da ako si nekog oženio bori se za to do samog kraja, veze su druga priča.

 

Možda bi dotičnom gospodinu bilo najbolje uzeti vikend za sebe, sjesti s par prijatelja u auto i u Austriju u neki bordel, ima ona dva poznata, wellcum i andiamo. Nisam nažalost nikad bio, jer kad su se moji pajdaši toga sjetili već sam bio zaručen. Uglavnom, to govorim zbog primjera mog brata, on je prekinuo s curom, bio jadan, pričao nam svima kako je to bilo to, druge ga ne zanimaju, njih dvoje su bili stvoreni jedno za drugo. I nagovori ga naš prijatelj (imamo isto društvo) da oni odu u Austriju na kurve. nije buraz bio previše nabrijan, al ajd pristane. Znači kući se vratio novi čovjek, bio je tamo sve skupa sa 3 ili 4 cure, potrošili su dosta love, ali se nisu žalili. Kažu da su žene bombe, kakvih god želiš, crnkinje, latine, umjetne sise, prirodne, ma šta god želiš. A i klopa bude super. Znači brata više ni 5% nije zanimala bivša cura, ona profurala s neki novim levatom, a brata se to uopće ne tiče. Jednostavno su mu se malo proširili vidici, skužio je da ta njegova nije ni približno jedina žena na svijetu. Možda takav pristup ne bi pomogao svakom, ali ja sam bio oduševljen kako je on poslije bio samopuzdaniji, pogotovo u odnosu sa ženama.

Envy pon 25.1.2021 18:17
footballer kaže...

Čovjek vas zajebava a vi se raspisali k'o Lastan. 

Pa i mi se zezamo i dobro nam je.. da nam je mrsko pisati ne bi ni pisali :-D
Inače dobro je kada se obratio (to je pravi i prvi potez) ali bilo bi još bolje da ode i da popriča sa psihologom nekim, samo što je kod nas podnevlje takvo da ako odeš kod psihologa društvo te napravi budalom. Na žalost. Da me je rodica poslušaša prije nego što je htjela "sa našim", ne bi joj "naš" razbijao glavu od zid.
Sada uživa sa pravim njemcem u Austriji... Kaže meni "Eh Damire da sam te poslušala".. ali ja njoj "ne osvrći se nazad pogledaj kako ti je sada lijepo", osim neoborive činjenice da to ostavlja trag na - dijete. 

Kant kaže...

* * *

 

Zbog jednog pogleda mozes potpuno izgubiti glavu, cak toliko da ti nije bitno jel bolji Intel ili AMD!

 

* * *

Ne, ne. Nije bitno ako se mi raspravljamo tko je bolji da li Intel ili AMD sve dok je Intel i dalje bolji
 

Cansee kaže...

kao da je bitno ako odabereš krivu, kad skužiš da je kriva napucaš ju i nađeš drugu, ako ne valja ni ta nađeš treću. Ajde molim te, pa ne vjeruju valjda ljudi više u sudbine i srodne duše? možda mi je srodna duša u Šri Lanci, neću nikad naletit na nju, treba naći normalnu osobu s kojom možeš funkcionirati, ali je lako moguće i krivo procijeniti i fulati. Dok god se ne oženite nije neki problem, a i tada se može razvesti, iako sam mišljenja da ako si nekog oženio bori se za to do samog kraja, veze su druga priča.

 

Možda bi dotičnom gospodinu bilo najbolje uzeti vikend za sebe, sjesti s par prijatelja u auto i u Austriju u neki bordel, ima ona dva poznata, wellcum i andiamo. Nisam nažalost nikad bio, jer kad su se moji pajdaši toga sjetili već sam bio zaručen. Uglavnom, to govorim zbog primjera mog brata, on je prekinuo s curom, bio jadan, pričao nam svima kako je to bilo to, druge ga ne zanimaju, njih dvoje su bili stvoreni jedno za drugo. I nagovori ga naš prijatelj (imamo isto društvo) da oni odu u Austriju na kurve. nije buraz bio previše nabrijan, al ajd pristane. Znači kući se vratio novi čovjek, bio je tamo sve skupa sa 3 ili 4 cure, potrošili su dosta love, ali se nisu žalili. Kažu da su žene bombe, kakvih god želiš, crnkinje, latine, umjetne sise, prirodne, ma šta god želiš. A i klopa bude super. Znači brata više ni 5% nije zanimala bivša cura, ona profurala s neki novim levatom, a brata se to uopće ne tiče. Jednostavno su mu se malo proširili vidici, skužio je da ta njegova nije ni približno jedina žena na svijetu. Možda takav pristup ne bi pomogao svakom, ali ja sam bio oduševljen kako je on poslije bio samopuzdaniji, pogotovo u odnosu sa ženama.

"nisam nažalost nikada bio" - pitam za prijatelja.. Ne znam na što da plačem na ovaj moj dodatak "pitam za prijatelja" ili tvoje "nažalost" Kraljuuu!

Inače i ja ne vjerujem u sudbinu niti u srodnu dušu, ali vjerujem u staru "i u dobru i u zlu". Naravno kao što ti kažeš a ja ću preformulisati - uvijek me može Bus pokupiti ili munja poderati da progovorim singapurski kineski - kojeg kinezi ne razumiju.

Inače probleme koje sada može imati (tako ja radim) može da popriča sa njom otvoreno i da joj kaže "vidi, ovo sada što smo prošli je dobar test za brak koji nas čeka, jer sada još uvijek možemo prekinuti a u Braku to je već problem".