Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

dankogrg pon 21.3.2022 16:24

moze pomoc?

radim od doma i stara stolica mi se raspada. 

bitno mi je da je bolje kvalitete, spreman sam izdvojit malo vise jer mi je od esencijalne potrebe jer sem cijeli dan u njoj, al da opet nije svemirska cijena.

i da ima potporu za lednja dobru.

od toliko savjeta i tako dugog topica tesko se snac na ovom threadu

edit: gledam sto pisete, mozda najbolje da odem osobno u topchair.hr i tamo s njima se posavjetujem il dogovorim telefonski?

jel iko od vas kupovao tamo?

monsieur uto 22.3.2022 23:56

Iz osobnog iskustva mogu ti reci ili Titan XL ili ovo u Hrvatskoj od ''gaming'' stolica. Zasto XL ili ova na linku? Zato sto sjedeci dio (ukljucujuci i ove malo podignute strane) ispod 55 cm bar je meni tako nemoj ni gledat, a ova na Mallu je jedina budget opcija koja ima sjedeci dio 57,5 cm (ostale slicne su oko 50, bas sjedeci ravni dio oko 30). Isto vrijedi i za radne stolice, ali vjeruj mi to treba uzivo isprobati i viditi jel pase jer preko interneta jako tesko da mozes procjenit. Jysk, Lesnina i ostale srotove zaboravi jer su precijenjene stolice tamo. Je da kvalitetna stolica kosta, ali u to valja ulozit.

CyberDemonVZ sri 23.3.2022 07:21

Također glas za Titan. Uzeo i ja i prezadovoljan.

Ali...

Ima mnogo duplo, pa čak i tri puta jeftinijih opcija. Za ovo ćeš si morati uzeti kojih pola sata-sat vremena i prelistati temu.

I drugo, Titan ima dosta čvrsto (tvrdo) sjedište koje ne paše svim ljudima. Ima osoba na temi koji su ju i vratili/prodali zbog toga.

 

Čim dođeš na stranicu uneseš svoju visinu i težinu i on ti ponudi opcije. Ali, poslušaj savjete i kolega ovdje.. i izgleda da trenutno traje nekakva akcija.

Hexfire sri 23.3.2022 07:31

Uf, mislio sam reći kolegi da pogleda i Dx Racer King kojeg imam oko godinu i pol, ali trenutno je 150 eura skuplji nego sam ga ja platio 2020. Na Black Friday saleu, ali opet. Fino su cijene otišle gore.

Jimmy pet 1.4.2022 11:01

Da li netko ima iskustva s ovom stolicom? 

Ne palim se na gejmerske stolice ali udoban mi je taj tip stolice.

Treba mi za doma. Ne mislim sjediti 8 sati dnevno na njoj. Je li ovo neka stolica za djecu pošto je nosivost 80 kg.?

codename19 sub 2.4.2022 22:56

Pozdrav ekipa,

trebam toplu preporuku za uredsku/gaming/ stolicu za računalo.
Letimično sam prošao kroz temu, nisam još došao do zaključka.
Treba mi nešto dugotrajno, nešto što je zaista udobno pošto provodim 5 dana u tjednu po 7-10 h za računalom.
Trenutna stolica mi je preduboka i već pomalo rasklimana te neudobna.
Maksimalno sam spreman izdvojiti do 3.5k kn.

Zasad mi je zapelo za oko nešto poput: Genesis Nitro 950 (https://www.mall.hr/gaming-stolice/genesis-nitro-950-stolica-crna) i Friendly Fire Master Seat (https://shop.friendlyfireesports.com/en/product/master-seat).
Također, imam priliku isprobati SecretLab 2020 omegu.
Što mislite o navedenim stolicama? Ako imate nešto još bolje za predložiti, pucajte! :)

Unaprijed hvala!

Cheers

monsieur ned 3.4.2022 01:34

Genesis - 2500 kn za plasticno postolje i nogice? 

Friendy Fire - kada je bila 1600 kn prije POLA godine bila je ok izbor za te novce, ali su sada previse bezobrazno digli cijenu

 

Isto pitanje kao i kolegi gore - koliko kg i koliko si visok? Ako ides do 3.5k kn odi isprobat uredsku u Top Chair ili Bravariju Piljek, a ovako preko interneta Secretlab, Noblechairs ili nesto slicno provjerenije jer ovo kod nas po webshopovima su teska precijenjena smeca kojima je cilj publika klinci koji su nabrijani na ''gamerska''.

sudy_freak pon 4.4.2022 17:01
Jimmy kaže...

Da li netko ima iskustva s ovom stolicom? 

Ne palim se na gejmerske stolice ali udoban mi je taj tip stolice.

Treba mi za doma. Ne mislim sjediti 8 sati dnevno na njoj. Je li ovo neka stolica za djecu pošto je nosivost 80 kg.?

Općenito ne bih preporučio stolice koje su tako strogo i restriktivno oblikovane.

Ako pogledaš bokove sjedišta, morat ćeš strogo sjediti u njoj kako ti ona nalaže.

Ako budeš imalo htio odstupiti od "propisanog" načina sjedenja, pomiri se sa strogim žuljanjem i nabijanjem bedara.

 

Općenito gledajte što je više moguće ravna ili blago, (ali baš blago) zaobljena sjedišta.

Jer na taj način dobivate puno veću slobodu pokreta i položaja.

codename19 sub 9.4.2022 19:38

Hvala na inputima!
Na kraju sam se odlučio za uredsku stolicu u Bravariji Piljek, također dobio sam info od prodavača da "gaming" stolice treba uzeti s rezervom, u pravilu jesu precijenjenije i manje "ergonomične" od tipičnih uredskih ergo stolica.

Dachande sub 9.4.2022 19:46

Nemojte gledate te gamerske stolice, pogotovo ne neke jeftine.

 

Po meni je najbolji izbor onaj iz Ikee, ali ne Marcus, već puno, puno (meni) udobniji Jarvfjallet. Samo kaj ih vrlo rijetko imaju.

monsieur sub 9.4.2022 20:31
codename19 kaže...

Hvala na inputima!
Na kraju sam se odlučio za uredsku stolicu u Bravariji Piljek, također dobio sam info od prodavača da "gaming" stolice treba uzeti s rezervom, u pravilu jesu precijenjenije i manje "ergonomične" od tipičnih uredskih ergo stolica.

 Koju si uzeo?

unchosen one pon 11.4.2022 12:43

Vidim da se preporučuju razne stolice, ali nisam vidio da je netko spomenuo Razer Iskur: https://www.mall.hr/gaming-stolice/razer-iskur-rz38-02770100-r3g1?src=sug&s=Razer%20is

 

Imam je već par mjeseci i moram reći da je ovo stolica s najboljim back supportom koji sam probao. Jako čvrsta, podesivi rukohvati, nagib i sva ta podešavanja su na razini.

Jedine loše strane su što je malo tvrda (osobne preference), ali ništa što jastuk ne može riješiti.

 

Dakle, ako netko voli/želi malo jači back support definitivno preporučam. Ovdje se ne radi o jastuku kao kod drugih stolica ovog ranga, pogledajte video u linku iznad kako funkcionira.

spookymulder84 ned 17.4.2022 19:27

Pozdrav,

 

Nisam baš istraživao i ne znam odakle bih krenio, no pitaću vas prvo. Imam 195cm visine i 130kg težine, stol mi je neki najjobičniji visine 70cm. Sa office stolicama nemam sjajnih iskustava pošto sam ih u relativno kratkom roku sve razvalio, no realno nisu ni koštale puno. Pod je od parketa i bojim se da ću ga oguliti pa bih vjerojatno stavljao i zaštitu na pod.

 

Naravno da bih volio da je jeftino a dobro a znam da većina stvari uglavnom tako i ne budu. Optimalan budžet mi je 1000kn, stretch budget mi je 1500kn, al da ga je*em  platiću i više od toga samo da mi guzica bude zadovoljna i da stolica može potrajati. Trenutno skoro pa nemam ništa za sedit na kompu pa ga zbog toga niti ne koristim.

 

Trenutno sam u Puli ako vam što znači.

 

Ako se kome da rađe komunicirati na Discordu sam SpookyM#9333, na Telegramu sam https://t.me/spookymulder84

Pa napišem zaključke ovdje naknadno.

 

EDIT:

Naručena CZC Gaming Bastion GX600G: https://www.mall.hr/gaming-stolice/czc-gaming-bastion-gx600g-igraca-stolica

Čini mi se da je za nas krupnije dobro riješenje, javim dojmove kada isprobam :)

Hvala Isusu na preporuci  ^^

 

 

 

softwaremaniac pet 22.4.2022 05:24

Evo i mene.

 

Koža na DX Raceru (King) se ofucala i izgleda očajno, ali mi je preudobna, pa se sad nećkam da li da uzmem novi DX Racer (možda King koji imam i sad, jer je preudoban) ili riskiram s Tankom, jer sam u međuvremenu dobio koju kilu... Nema ga za probati nažalost.

 

Alternativno gledam i SecretLab koji na papiru zvuči dobro i ima fabric opciju (Titan Evo XL).

 

182 cm/110 kg.

 

Radim u IT-u tako da za računalom provodim 10+ sati i trebam kvalitetnu stolicu...

CyberDemonVZ pet 22.4.2022 08:59
softwaremaniac kaže...

Evo i mene.

 

Koža na DX Raceru (King) se ofucala i izgleda očajno, ali mi je preudobna, pa se sad nećkam da li da uzmem novi DX Racer (možda King koji imam i sad, jer je preudoban) ili riskiram s Tankom, jer sam u međuvremenu dobio koju kilu... Nema ga za probati nažalost.

 

Alternativno gledam i SecretLab koji na papiru zvuči dobro i ima fabric opciju (Titan Evo XL).

 

182 cm/110 kg.

 

Radim u IT-u tako da za računalom provodim 10+ sati i trebam kvalitetnu stolicu...

 Secretlab imaju tvrdo sjedište. Ako ne možeš isprobati dal ti paše, nemoj uzimati, jer vidim da tražiš udobnost.

Ja uzeo i meni osobno odlična! Ali je već bilo ljudi koji su je vraćali baš zbog toga, čak i u ovoj temi 

Hexfire pet 22.4.2022 09:32
softwaremaniac kaže...

Evo i mene.

 

Koža na DX Raceru (King) se ofucala i izgleda očajno, ali mi je preudobna, pa se sad nećkam da li da uzmem novi DX Racer (možda King koji imam i sad, jer je preudoban) ili riskiram s Tankom, jer sam u međuvremenu dobio koju kilu... Nema ga za probati nažalost.

 

Alternativno gledam i SecretLab koji na papiru zvuči dobro i ima fabric opciju (Titan Evo XL).

 

182 cm/110 kg.

 

Radim u IT-u tako da za računalom provodim 10+ sati i trebam kvalitetnu stolicu...

 Ja imam King sa fabricom i zasad izgleda ko i prvog dana, ali imam ga tek godinu i pol. To ti ne igra?

Gauta pet 6.5.2022 22:19

Molim preporuku neke kvalitetene stolice do 8000 kuna.
Radim od doma te treba mi nešto što mi neće uništiti leđa, također volio bih ju probati prije nego naručim.

 

Visok 188, težina 80-90kg