Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

softwaremaniac pon 27.9.2021 06:45

Nakon 3 i pol godine razmišljam o promjeni stolice. DX Racer King se tako-tako drži, ali je počela jako škripati i ona koža se skroz poderala, pa sve ružno izgleda i plinski cilindar je popustio, pa ne može više držati visinu ako povisim stolicu, nego propada.

 

Stolica je brutalna. Ja sam cca 182 cm sa 105 kg.

 

Razmišljam o novom DX Racer Kingu/Tanku ili o SecretLabu.

 

Sa SecretLabom nisam imao nikakvog dodira pa ne znam kakve su.

 

Što biste preporučili?

_itsmoriarty pon 27.9.2021 07:06
softwaremaniac kaže...

Nakon 3 i pol godine razmišljam o promjeni stolice. DX Racer King se tako-tako drži, ali je počela jako škripati i ona koža se skroz poderala, pa sve ružno izgleda i plinski cilindar je popustio, pa ne može više držati visinu ako povisim stolicu, nego propada.

 

Stolica je brutalna. Ja sam cca 182 cm sa 105 kg.

 

Razmišljam o novom DX Racer Kingu/Tanku ili o SecretLabu.

 

Sa SecretLabom nisam imao nikakvog dodira pa ne znam kakve su.

 

Što biste preporučili?

 SecretLab NeueChair.

 

https://secretlab.co/collections/neue

 

preporodit' ces se kad sjednas na nju.

markoveliki pon 27.9.2021 08:01

Evo nakon točno 4 godine korištenja steelcase leap i mojih 120kg na njoj, stolica je kao nova. Znam da je to skupa stolica i nije baš gejmerska ali ako želite nesto baš kvalitetno, to je to. Nije bilo, za sada, nikakvog dotezanja, zatezanja, šarafanja, sve radi kao prvog dana. Posebno sam impresioniran naslonima za ruke (hvalili su ih po recenzijama ali nisam mislio da je tako osjetno). teška je i masivna. Materijal je tkanina i ugodan je i ljeti i zimi. Jedini minus je što je ovo baš radna stolica a ne fotelja i teško je naći opuštenu poziciju za gledanje filmova, također po meni bilo bi bolje da je malo deblja sjedeća površina bilo bi bolje za igre i filmove ali i ovako je super. Ovo je baš radna stolica i ako trebate nešto samo za igre i filmove možda je bolje pogledati negdje drugdje (bez obzira na kvalitet).

Six-pack pon 27.9.2021 08:14
markoveliki kaže...
Evo nakon točno 4 godine korištenja steelcase leap i mojih 120kg na njoj, stolica je kao nova. Znam da je to skupa stolica i nije baš gejmerska ali ako želite nesto baš kvalitetno, to je to. Nije bilo, za sada, nikakvog dotezanja, zatezanja, šarafanja, sve radi kao prvog dana. Posebno sam impresioniran naslonima za ruke (hvalili su ih po recenzijama ali nisam mislio da je tako osjetno). teška je i masivna. Materijal je tkanina i ugodan je i ljeti i zimi. Jedini minus je što je ovo baš radna stolica a ne fotelja i teško je naći opuštenu poziciju za gledanje filmova, također po meni bilo bi bolje da je malo deblja sjedeća površina bilo bi bolje za igre i filmove ali i ovako je super. Ovo je baš radna stolica i ako trebate nešto samo za igre i filmove možda je bolje pogledati negdje drugdje (bez obzira na kvalitet).

 Još ima i minus za te novce. 

_itsmoriarty pon 27.9.2021 20:44
softwaremaniac kaže...
_itsmoriarty kaže...

 SecretLab NeueChair.

 

https://secretlab.co/collections/neue

 

preporodit' ces se kad sjednas na nju.

 Ja sam više gledao u smjeru ovoga...

 

Ovo gore mi liči dizajnom na Markus, a one mi se ne sviđaju uopće.

 ja sam imao takvu slicnu od DXRacera, King serija. 

 

koristio ju jedno 5 godina, i prodao. preko ljeta mi se koza ljepi za tu stolicu, jednostavno mi nije vise bila dobra. 

 

ne znam kakav je materijal ta sto si linkao, ali ova sto sad koristim mi je odlicna. 

softwaremaniac pon 27.9.2021 22:14
_itsmoriarty kaže...
softwaremaniac kaže...
_itsmoriarty kaže...

 SecretLab NeueChair.

 

https://secretlab.co/collections/neue

 

preporodit' ces se kad sjednas na nju.

 Ja sam više gledao u smjeru ovoga...

 

Ovo gore mi liči dizajnom na Markus, a one mi se ne sviđaju uopće.

 ja sam imao takvu slicnu od DXRacera, King serija. 

 

koristio ju jedno 5 godina, i prodao. preko ljeta mi se koza ljepi za tu stolicu, jednostavno mi nije vise bila dobra. 

 

ne znam kakav je materijal ta sto si linkao, ali ova sto sad koristim mi je odlicna. 

 Identično.

 

Imam Kingicu, isto mi se lijepi koža.

 

Koju sad imaš?

sudy_freak uto 28.9.2021 00:52
softwaremaniac kaže...
_itsmoriarty kaže...

 SecretLab NeueChair.

 

https://secretlab.co/collections/neue

 

preporodit' ces se kad sjednas na nju.

 Ja sam više gledao u smjeru ovoga...

 

Ovo gore mi liči dizajnom na Markus, a one mi se ne sviđaju uopće.

 Ako ćeš ići na kožu, budi spreman u ljetnim mjesecima stavljati posteljinu ili sjedalicu.

druga stvar, zašto kupovati kod naših lihvara kada Secretlab sasvim pristojno funkcionira na vlastitom webshopu sa znatno ma jom cijenama

 

edit: odgovorio ti je _itsmoriarty ranije NeueChair. Zaista je čudo od stolice. Prihvatljiviji Herman Miller Aeron

ivan dragi sri 29.9.2021 15:50
Six-pack kaže...
icek_picek kaže...

Ja sam kupio Markusa prije mjesec i pol. Moras samo redovito pratit jer kad dode na stanje, brzo se sve proda.

 Kako si zadovoljan?

Vrijedi li mi čekati neodređeno dugo?

 Ja sam je kupio lani u januaru na akciji za 699kn. Visok 196, 103kg.

 

I nisam zadovoljan. Doduše, nisu ni pravljene za krmke pa možda samo meni "krivo legne". Kut kralježnica - noge mi ne leži kako god namještao.

 

Nisu mi legle ni ove XL stolice po lesnini, harvey normanu itd, sve su bile preko 1500kn, kožne i svakakve ali bi ih se rješavao nakon godinu dana jer bi mi postale neudobne.

 

Sad sam naručio SecretLab Titan XL pa čekam do kraja desetog mjeseca da stigne pa ćemo vidjeti vrijedi li to šta. Ako bude dobra dat ću Markus nekome tko želi doć po nju pa ću javit u temu kad vidim valja li SecretLabova.

Robert_84 sri 29.9.2021 21:41

DX racer sin i ja koristimo vec 5 godina, najosnovnijji model.

 

klao sto klazes pohabaju se al nista pretjerano..

 

sve radi za 5, no za te stolce je lagano nabavit zamjenske dijelove.

 

a platio sam ju 200 €.

 

no moram reci da je ne uskacem nit skacem po stolici a tako ni sin

nixass sri 29.9.2021 23:28
ivan dragi kaže...

 

Sad sam naručio SecretLab Titan XL pa čekam do kraja desetog mjeseca da stigne pa ćemo vidjeti vrijedi li to šta. Ako bude dobra dat ću Markus nekome tko želi doć po nju pa ću javit u temu kad vidim valja li SecretLabova.

mogli smo trejdat, ja tebi Titana 2020, ti meni Markusa..

MadDogMattis sri 29.9.2021 23:38
nixass kaže...
ivan dragi kaže...

 

Sad sam naručio SecretLab Titan XL pa čekam do kraja desetog mjeseca da stigne pa ćemo vidjeti vrijedi li to šta. Ako bude dobra dat ću Markus nekome tko želi doć po nju pa ću javit u temu kad vidim valja li SecretLabova.

mogli smo trejdat, ja tebi Titana 2020, ti meni Markusa..

 šta nije dobar ?

Ja sam planirao uzeti Markusa a sada sve više gledam da uzmem Titan 2022 Evo.

Jednom si kupujem kvalitetnu stolicu i planiram ju jako puno koristiti, tih 500 eura ni nije puno u tom slučaju.

nixass sri 29.9.2021 23:45

tvrdo sjediste, vele ljudi da se jednostavno moras naviknut.. ja ne mogu.

dvojica kolege s pola ih isto imaju i njima je super, meni nije po volji (a vec godinu i pol imam), mislim da su me razmazili herman milleri na poslu.

isto tako skoljka i naslon mi uopce ne daju dobru poziciju pa sam morao malo spustit naslon i sad koristim onaj jastuk za oko vrata za putovanja.

nema poze koju nisam probao, jos uvijek sam na vi sa stolicom.

o kvaliteti izrade sve najbolje, ne ispusta niti jedan zvuk a svaki dan ju koristim 10+ sati

D0mag0j čet 30.9.2021 11:53

Imam Secret Lab Titan i također mi je pretvrd dovoljno da sam već bio u napasti da je prodam, što mi baš nije jasno za proizvod ove cijene i kvalitete.

Osim toga prednji dio sjedišta je uzdignut tako da stvara pritisak na noge (koliko se da vidjeti sa slika mislim da su ovo ukonili na 2022 EVO verziji).

Na kraju sam rješio problem tako da sam stavio (o blasfemije) jastuk, nakon isprobavanja nekoliko njih ispalo je da je ovaj Ikein jastuk za mene idealan, dobrih je dimenzija i više nema tvrdoće i ne reže noge, dapače sad mi je stolac vrlo ugodan za sjediti.

Ostalo je sve super, ali smatram ovo ozbiljnim problemom i svakom slučaju probajte ga isprobati prije kupnje jer nije mala lova  u igri.

 

 

ivan dragi čet 30.9.2021 12:18
nixass kaže...
D0mag0j kaže...

Osim toga prednji dio sjedišta je uzdignut tako da stvara pritisak na noge (koliko se da vidjeti sa slika mislim da su ovo ukonili na 2022 EVO verziji).

 

 

JELDA?
ja nisam stavio jastuk al sam uzeo ovakav valjak i drzim ga ispod nogu

https://mensfitness.co.uk/wp-content/uploads/2019/12/Screenshot-2019-12-06-at-08.51.45-1024x829-1.jpg

 

pritiska vise nema i malo si gibam/masiram stopala usput, no to ne rjesava problem stolca

 Ja si ispod nogu stavim ovo:

 

Balance Air Pad Insportline | Fitness.com.hr Web Shop

 

Jesi sjedio na Markus stolici? Si siguran da ti odgovara?

MadDogMattis čet 30.9.2021 14:47
D0mag0j kaže...

Imam Secret Lab Titan i također mi je pretvrd dovoljno da sam već bio u napasti da je prodam, što mi baš nije jasno za proizvod ove cijene i kvalitete.

Osim toga prednji dio sjedišta je uzdignut tako da stvara pritisak na noge (koliko se da vidjeti sa slika mislim da su ovo ukonili na 2022 EVO verziji).

Na kraju sam rješio problem tako da sam stavio (o blasfemije) jastuk, nakon isprobavanja nekoliko njih ispalo je da je ovaj Ikein jastuk za mene idealan, dobrih je dimenzija i više nema tvrdoće i ne reže noge, dapače sad mi je stolac vrlo ugodan za sjediti.

Ostalo je sve super, ali smatram ovo ozbiljnim problemom i svakom slučaju probajte ga isprobati prije kupnje jer nije mala lova  u igri.

 

 

 

nixass kaže...
D0mag0j kaže...

Osim toga prednji dio sjedišta je uzdignut tako da stvara pritisak na noge (koliko se da vidjeti sa slika mislim da su ovo ukonili na 2022 EVO verziji).

 

 

JELDA?
ja nisam stavio jastuk al sam uzeo ovakav valjak i drzim ga ispod nogu

https://mensfitness.co.uk/wp-content/uploads/2019/12/Screenshot-2019-12-06-at-08.51.45-1024x829-1.jpg

 

pritiska vise nema i malo si gibam/masiram stopala usput, no to ne rjesava problem stolca

 

Koliko ste visoki ? Je moguće da je problem u tome sto ste nizi ?

ivan dragi čet 30.9.2021 15:11
WadeWilson kaže...

Ispod nogu? Šta ovo nije za ispod guzice?

 Možeš staviti i ispod tegle krastavaca, ili bacat ko frizbi psima. Pretpostavljam da je zamišljeno za pod dupe ali oduvijek sam bio malo buntovan i nestašan.

 

Šalu na stranu, da, znam sjest na to kad se s djetetom igram na podu. No kako mi Markus ne leži, najudobniji položaj mi je sa ovim "podloškom šire namjere" pod nogama, a ne ispod guzice. Valjda kut nogu više odgovara kralježnici. Tko će ga znat možda je problem i u meni.

MadDogMattis čet 30.9.2021 23:04
D0mag0j kaže...

190 cm, tako da ne bi trebao biti problem u visini...

Inače imam i Markusa koji mi uopće ne paše jer ima prekratko sjedište, a i naslon nije baš ugodan.

 zanimljivo, ja sam isto tu negdje, pa me strah toga da mi jedna takva stolica od 500 eura ne bude odgovarala.

A također mi je problem izabrati model, ne znam hocu li regularnu ili XL.

D0mag0j pet 1.10.2021 10:30
MadDogMattis kaže...
D0mag0j kaže...

190 cm, tako da ne bi trebao biti problem u visini...

Inače imam i Markusa koji mi uopće ne paše jer ima prekratko sjedište, a i naslon nije baš ugodan.

 zanimljivo, ja sam isto tu negdje, pa me strah toga da mi jedna takva stolica od 500 eura ne bude odgovarala.

A također mi je problem izabrati model, ne znam hocu li regularnu ili XL.

Sad sam tek vidio da je Secretlab promijenio preporučene visine i težine korisnika za svoje stolice što znači da su im i dimenzije drugačije.

Prije je obična TITAN-ica pokrivala puno veći raspon visina i kilaža i nju imama, a sada Regular koja bi trebala biti zamjena za nju podržava puno manji raspon.

Praktički nemaš izbora ja bi na tvom mjestu uzeo XL pošto si na gornjem rubu za visinu ili čak malo viši za Regular, ne znam koliko si težak ali brate ne smiješ se ni udebaljat za taj stolac! :)

 

nixass pet 1.10.2021 11:13
ivan dragi kaže...

 

Jesi sjedio na Markus stolici? Si siguran da ti odgovara?

Markusa sam probao samo u ducanu i na tih minutu-dvije je bio ok.

brine me jedino fiksni naslon za ruku, po tom pitanju sam picky :D

MadDogMattis kaže...

 
Koliko ste visoki ? Je moguće da je problem u tome sto ste nizi ?

180cm, 80kg

Visina koju SecretLab preporuca za Titana.

A i nekak mi se cini da bi Omega bila preklaustrofobicna za moju guzicu :D

 

Mislim da cu probat sa nekim jastukom kao sto je netko ovdje sugerirao (izbjegavao sam ih do sada)

mAa+_ pet 1.10.2021 12:44
nixass kaže...
ivan dragi kaže...

 

Jesi sjedio na Markus stolici? Si siguran da ti odgovara?

Markusa sam probao samo u ducanu i na tih minutu-dvije je bio ok.

brine me jedino fiksni naslon za ruku, po tom pitanju sam picky :D

MadDogMattis kaže...

 
Koliko ste visoki ? Je moguće da je problem u tome sto ste nizi ?

180cm, 80kg

Visina koju SecretLab preporuca za Titana.

A i nekak mi se cini da bi Omega bila preklaustrofobicna za moju guzicu :D

 

Mislim da cu probat sa nekim jastukom kao sto je netko ovdje sugerirao (izbjegavao sam ih do sada)

 Ja sam mislio da je Titan za malo veće ( čitaj deblje ljude ).

 ja sam 182 i nemam problema na omegi, koliko sam čitao Titan

 je i dosta tvrđa od Omege, a koliko vidim u jednoj grupi dosta ljudi se

 žali na Titan 2022, svaki drugi post netko ima problema s nečime.

MadDogMattis pet 1.10.2021 15:57
D0mag0j kaže...
MadDogMattis kaže...

Sad sam tek vidio da je Secretlab promijenio preporučene visine i težine korisnika za svoje stolice što znači da su im i dimenzije drugačije.

Prije je obična TITAN-ica pokrivala puno veći raspon visina i kilaža i nju imama, a sada Regular koja bi trebala biti zamjena za nju podržava puno manji raspon.

Praktički nemaš izbora ja bi na tvom mjestu uzeo XL pošto si na gornjem rubu za visinu ili čak malo viši za Regular, ne znam koliko si težak ali brate ne smiješ se ni udebaljat za taj stolac! :)

 

 Ma što se tiče kilaže ja nikad neću imat problema, fit sam, oko 80 kila.

A vidio sam te preporuke sa web sajta, ali opet youtuberi kažu da bi regular trebao biti ok ako imaš do 190cm..

Ramsy sub 2.10.2021 12:08

Ima netko ideju kako si mogu povisiti stolicu? Stol ostaje takav kakav je, ne mogu ga spustit, tako da moram stolicu povisiti, ali sumnjam da će caster kotači biti dovoljno a ne znam gdje tražit novi plinski nosač i da li će uopće odgovarati stolici. Može li se kupiti veća/viša baza za kotače ili nešto slično? Nije neka brand name stolica.