Ostalo

Što se događa s našim društvom?

Visak ned 5.7.2020 18:44
malak kaže...
Visak kaže...
BlueMax kaže...
Visak kaže...

Je li HDZ već pobijedio ili farsa još traje?

Jel općenito demokraciju smatraš farsom ili samo onu kad HDZ pobjeđuje?

 

 Samo onu gdje HDZ da prava onima koji ne žive ovdje da glasaju, i to prvo u svojoj zemlji, a onda i u Hrvatskoj i iskroji izborne jedinice tako da nemaju veze s mozgom, a imaju s njihovom pobjedom.

 

To što mi možemo izaći na izbore ih ne čini poštenima.

 Pa to vrijedi za gotovo svaku demokratsku drzavu u svijetu ? Nisam bas upucen u politiku ali koliko znam Britanci, Njemci koji zive u inozemstvu mogu se registrirati da glasaju na izborima ? Neka me ispravi netko ako grijesim...

 Ne govorim o onima koji su odselili u inozemstvo, nego o onima koji nikada nisu živjeli u Hrvatskoj, a dobili su pravo glasa. I to dvostruko. 

picajzla0707 ned 5.7.2020 18:52

Ekipa izvana nije nit ranije bila odlučujuća, još manje će ove godine, tak da je sasvim bezveze o njima raspravljat kao o nekom utjecaju na demokraciju. Ono što odluče birači u hrvatskoj određuje sve, pa tko god bio pobjednik

malak ned 5.7.2020 18:52

To da, ali ne znam zasto se to veze samo za HDZ. Mislim, nije da ih branim, ali nisu uvijek bili u vlasti, znaci moglo se to ukinuti. Ocigledno nikome nije u interesu. 

Visak ned 5.7.2020 19:09
malak kaže...

To da, ali ne znam zasto se to veze samo za HDZ. Mislim, nije da ih branim, ali nisu uvijek bili u vlasti, znaci moglo se to ukinuti. Ocigledno nikome nije u interesu. 

 Zato što dijaspora uvijek glasa za HDZ. Imaju uvijek tih par zastupnika prednosti. Ne vidim na koji način je to pošteno.

 

Naravno da je svima ostalima u interesu, ali ako ukineš imat ćeš još par šatora i plinskih boca po Zagrebu, a već ih je i onako bilo dovoljno.

Visak ned 5.7.2020 19:15
picajzla0707 kaže...
Ekipa izvana nije nit ranije bila odlučujuća, još manje će ove godine, tak da je sasvim bezveze o njima raspravljat kao o nekom utjecaju na demokraciju. 

 Ne razumijem, nešto postane nepošteno tek kad ima ogroman učinak ili je nepošteno po svojoj suštini? Zašto netko tko nikada nije živio u Hrvatskoj ima pravo glasa ovdje?

 

Tri ili četiri sigurna zastupnika su velika prednost. Zašto trebamo čekati izbore na kojima će biti presudni da bi govorili o tome?

picajzla0707 ned 5.7.2020 19:26
Visak kaže...

 Ne razumijem, nešto postane nepošteno tek kad ima ogroman učinak ili je nepošteno po svojoj suštini? Zašto netko tko nikada nije živio u Hrvatskoj ima pravo glasa ovdje?

 

Tri ili četiri sigurna zastupnika su velika prednost. Zašto trebamo čekati izbore na kojima će biti presudni da bi govorili o tome?

 meni se također to ne sviđa, da se razumijemo

no, kao što sam rekao i prije objave izlaznih anketa, ti glasovi nisu ranije bili niti će ovih izbora biti presudni, što su pokazali i rezultati anketa

geronimo4661 ned 5.7.2020 19:42
malak kaže...

To da, ali ne znam zasto se to veze samo za HDZ. Mislim, nije da ih branim, ali nisu uvijek bili u vlasti, znaci moglo se to ukinuti. Ocigledno nikome nije u interesu. 

 Za takve promjene treba imati 2/3 zastupnika, znaci SDP sam to nikad nije mogao. A i da moze, mislim da ne bi jer su papci.

 

Ali pricati o ta 3 glasa kao nekom velikom problemu, dok je izlazmost mizernih 50-55% je smijesno, jer upravo je to ono sto HDZSDP drzi na vlasti sve ove godine. Ali tako ide kod nas u Hrvatskoj, uvijek je netko drugi kriv za nasa sranja. Turci, Austrijanci, Majdari, Srbi pa sada dijaspora. Da se i njih rijesimo, nasli bi nekog novog.

 

superJozo ned 5.7.2020 20:02
neampojma kaže...

koji show, hoće li Most 3. puta dovesti HDZ na vlast ili će škorini to riješit? 

 Još je veći show Slavonija koja glasa za hdz, zaslužili su da ih se iseli bilo gdje u EU, i da zemlju prodaju po 50kuna/kvadrat.

neampojma ned 5.7.2020 20:05
superJozo kaže...
neampojma kaže...

koji show, hoće li Most 3. puta dovesti HDZ na vlast ili će škorini to riješit? 

 Još je veći show Slavonija koja glasa za hdz, zaslužili su da ih se iseli bilo gdje u EU, i da zemlju prodaju po 50kuna/kvadrat.

 ponudi ti ljudima više pa će glasat za tebe 

antimadridista ned 5.7.2020 20:48
superJozo kaže...
neampojma kaže...

koji show, hoće li Most 3. puta dovesti HDZ na vlast ili će škorini to riješit? 

 Još je veći show Slavonija koja glasa za hdz, zaslužili su da ih se iseli bilo gdje u EU, i da zemlju prodaju po 50kuna/kvadrat.

 Nije ni Dalmacija bolja, znam iz prve ruke. Zvuči ružno ali to se ne može promijeniti dok se ne izmijeni 2 generacije ljudi, da se ovako blago izrazim. Ta starija generacija u Dalmaciji i Slavoniji, to je toliko zadrto da je to nevjerojatno. Sa smrtne postelje bi tražili da im se omogući da zaokruže HDZ. Ti su ljudi i dalje uvjereni da su svi ostali komunjare i da pobijedi bilo tko drugi da bi nam valjda "Srbi zavladali zemljom". 

 

Ne kaže se bezveze, gdje završava asfalt, tu počinje HDZ.

neampojma ned 5.7.2020 21:02
antimadridista kaže...
superJozo kaže...
neampojma kaže...

koji show, hoće li Most 3. puta dovesti HDZ na vlast ili će škorini to riješit? 

 Još je veći show Slavonija koja glasa za hdz, zaslužili su da ih se iseli bilo gdje u EU, i da zemlju prodaju po 50kuna/kvadrat.

 Nije ni Dalmacija bolja, znam iz prve ruke. Zvuči ružno ali to se ne može promijeniti dok se ne izmijeni 2 generacije ljudi, da se ovako blago izrazim. Ta starija generacija u Dalmaciji i Slavoniji, to je toliko zadrto da je to nevjerojatno. Sa smrtne postelje bi tražili da im se omogući da zaokruže HDZ. Ti su ljudi i dalje uvjereni da su svi ostali komunjare i da pobijedi bilo tko drugi da bi nam valjda "Srbi zavladali zemljom". 

 

Ne kaže se bezveze, gdje završava asfalt, tu počinje HDZ.

 i šta da se izmjeni generacija, kad mladež hdz-a nastavlja istu priču 

MrBlc ned 5.7.2020 21:12

Britanci i Nijemci koji žive u inozemstvu mogu glasati, ali to nije adekvatna usporedba. Adekvatna usporedba bi bila da dio Švicaraca glasa u Njemačkoj, Francuskoj ili Italiji, ovisno o tome u kojem kantonu Švicarske žive.

malak ned 5.7.2020 21:22
MrBlc kaže...
Britanci i Nijemci koji žive u inozemstvu mogu glasati, ali to nije adekvatna usporedba. Adekvatna usporedba bi bila da dio Švicaraca glasa u Njemačkoj, Francuskoj ili Italiji, ovisno o tome u kojem kantonu Švicarske žive.

 Pa ako taj Švicarac ima putovnicu te države moze glasati.

antimadridista ned 5.7.2020 21:35
dreadmoore kaže...
Uf potop partizana nije dobro

 Za tvoju informaciju, većina starijih HDZ-ovaca koji su kroz godine sjedili u saborskim foteljama je prije bila u partizanima. Nije da je to nužno nešto loše nego čisto onako da se zna. HDZ-ovci su čisti primjer ljudi koji "gone tamo gdje vjetar puše". Nekad davno kad su imali korist od partijske iskaznice, onda su bili najveći partizani. Danas velike hrvatine kad se treba uhljebiti. Mater svoju bi prodali za jednu kunu, a kamoli ne politička uvjerenja. 

Visak ned 5.7.2020 21:44
antimadridista kaže...

Ta starija generacija u Dalmaciji i Slavoniji, to je toliko zadrto da je to nevjerojatno. Sa smrtne postelje bi tražili da im se omogući da zaokruže HDZ. 

 Hm, možda da ipak pustimo tu koronu po švedskom modelu? 

BlueMax ned 5.7.2020 21:46

Sad bi ja trebao znati što je tebi u nekom momentu u glavi.
Ćirilicu znam. Barem srpsku i rusku.
Btw, rezultati izbora po mom guštu.
HDZ dobiva većinu u usranoj situaciji a SDP sad ima šansu za restart. Samo se nadam da Plenković neće ići na ziheraštvo.

neampojma ned 5.7.2020 21:48
BlueMax kaže...
Sad bi ja trebao znati što je tebi u nekom momentu u glavi.
Ćirilicu znam. Barem srpsku i rusku.
Btw, rezultati izbora po mom guštu.
HDZ dobiva većinu u usranoj situaciji a SDP sad ima šansu za restart. Samo se nadam da Plenković neće ići na ziheraštvo.

 usrana situacija?

JohnnyBlaze ned 5.7.2020 21:56

Ovi sami izasli na izbore i pokupili sve. Ne moraju ni koalirat s nikim samo navuc jos par mandata sa strane i onda nas sami voze direkt u 3pm. Nije da vec nismo tamo, ali do Bozica smo totalno otisli.

malak ned 5.7.2020 22:00
MrBlc kaže...
A koliko, primjerice, Švicaraca iz njemačkog kantona ima njemačku putovnicu?

 Ja sam cisto referirao na izborna pravila. Ona koja su trenutno na snazi u Hr vrijede u gotovo citavom demokratskom svijetu. Dakle osoba koja ima UK putovnicu a zivi i placa porez u Estoniji moze glasati na UK izborima, koliko sam ja upucen. 

Tallahassee ned 5.7.2020 22:01
MrBlc kaže...
A koliko, primjerice, Švicaraca iz njemačkog kantona ima njemačku putovnicu?

 ... mislim da je ovo nebitno... kolka je izlaznost bila oko 50%? dakle 50% debila nije izaslo i boli ih k... pa sad pisi kuci propalo je... da bi onaj Bernardinac vise glasova dobio - ma nema sanse... mene samo zanima jel smo u vecini usrase ili nismo...

BlueMax ned 5.7.2020 22:05

Eto, sam si pobio svoju tvrdnju.
Dijaspora je vrlo kompleksna stvar. Zašto svi glasaju za HDZ? Zato jer su to većinom bili politički disidenti iz vremena komunizma. Sad imamo val ekonomske emigracije iz HDZ-ove Hrvatske. Hoće li uskoro dijaspora postati leglo ljevičarstva? Neće, zato jer nemaju za koga glasati.
Ova katastrofa SDP-a je najbolje što se moglo dogoditi.