Stanovanje

Punjenje bazena preko hidrofora

Nicbruc pet 3.7.2020 19:51

 Pozdrav! 

Kupili smo bazen Intex prism frame, 457×122.

Novci su se istopili i zvati vatrogasce ili kupiti potopnu pumpu više nije opcija. 

Interesira me dali hidrofor od 100l može izdržati da ga se pali 5 puta dnevno po 5 puta (to bi bilo 25 punjenja dnevno) sveukupno mi treba 17 kubika vode, dakle za tjedan dana bi se trebao napuniti. 

Također me interesira tretiranje vode u tom slučaju. Kada klor, kada folkulant, stijenke sam namazala algicidom i za sada je oke. Dali će biti dovoljno ostavit filter 2 dana u komadu da se očiste eventualne nečistoče. Evo prosti amater sam, nikad nisam imala bazen. Molim pomoć. 

Havo pet 3.7.2020 20:58

Obavezno kupiti klor granulat i napraviti odmah nakon punjenja šok kloriranje (doziranje je na ambalaži, mislim 100-150 g na 10m3).. također kupiti ph tester, dobar je i onaj koji ujedno mjeri razinu klora.. ph mora bit uvijek oko 7,5 +/-.. moj je manji bazen (3,6 m) i punim ga iz vodovoda i ta voda je idealna za start..za ovu iz bušotine sve ovisi..ako je mutnija, trebat će flokulant i pojačano filtriranje? Kakvu filtraciju imaš? Ona s kartonskim uloškom je nužno zlo, idealno bi na tu veličinu bilo imati pumpu sa pješčanim filtrom.. mislim da flokulacija i ne radi s kartonskim filtrom..
Kupit također onu plutačicu i klor tablete koje se onda sporo otapaju u njoj i održavaju razinu klora.
Ja još moram koristiti s vremena na vrijeme i ph minus granulat..jer voda ima tendenciju da ide u lužnato (raste pH) i onda kemija ne funkcionira pa s tim onda spustiš vrijednost.
Preporodio sam se od kad sam pumpu stavio na timer tako da nemam brige oko paljenja i gašenja..to svakako preporučam.
Sretno i samo uživajte :-)

Damir22 pet 3.7.2020 21:57

Zasto pumpa na timer?

 

Pumpa radi kad se ne kupas u bazenu, simple as that.....

 

Kad zavrsis kupanje za taj dan,palis filter, do slijedeceg koristenja bazena, inace nikakva pumpa ni filtracija nema smisla pretjeranog....

 

Nikad od te kemije nisam koristio nista, iz filtera sam izbacio onaj papirni ulozak, umjesto njega stavio komad grublje spuzve, vrecicu s aktivnim ugljenom, i na vrh tabletu klora. Svakih par dana stavim novu tabletu i operem spuzvu.  Vodu mjenjam 1 mjesecno,ugljen isto tako. nikad algi, nikad mutne vode, nikad mirisa, ako sto upadne (lisce, smece), pokupim mrezicom i amen...

Havo sub 4.7.2020 12:56

A pumpu na timer (obični uklopni sat za 20 kn), zato da mi se pali i gasi svaki dan u istim intervalima (kad se ionako ne kupamo), a pogotovo kad nismo doma... koristim više kraćih intervala kroz dan i noć na taj način...