Ostalo

Pozivnice za privatne torrent trackere

ReventoN sri 18.5.2022 02:54

Pozdrav,

jel bi itko od registriranih korisnika mogao provjeriti zasto se ne mogu ulogirati vise na THR ( izgleda da je obrisan racun? )..

Vec sam skoro 10 godina tamo i nemam pojma zasto bi mi obrisali acc, pa ako itko moze provjeriti, bio bih mu jako zahvalan.


Edit: Rijeseno, hvala useru Malenica :)

Cmarobnjak pet 27.5.2022 08:59
softwaremaniac kaže...

Pozdrav!

 

Koji je najbolji tracker za serije?

 

Nudim dokaze s dva trackera, speedtest/seedbox, što već treba kao dokaz za invite.

 

Hvala.

 BTN. Preko bug foruma neces nazalost upast u njega, tako da se ne moras nadati.

zeroname ned 29.5.2022 17:41

Znam da je tema samo za pozivnice ali da li netko ima problem sa seedanjem. Koristim qbittorrent i sve su postavke u redu prema pravilima DHT isključen, port otvoren ali je peers i dalje nula i brzina 0 , peerovi se pojave na par sekundi njih desetak sa 0% downloadom i onda nestanu. Na forumu IPT piše da je problem što drugi koji seedaju sa boljim brzinama i seedboxovima pa onaj sa lošijim nemože seedat dosta se ljudi žali. Nema logike

tuna-1 ned 29.5.2022 19:33

Nemoraš ni pokušavati hvatati nove torrente bilo ručno ili automatski sa kućne veze, pogotovo manje fajlove, cca. < 10GB. Većina ih ima automatizirane botove sa 10G ili 1G linkom i tako generiraju buffer/upload a takvi to naprave u sekundama. Ako hoćeš napucat upload nabavi seedbox, ako ne - seedaš sa kućne veze koliko god je potrebno a potencijalno ćeš i tada generirati neki upload.

captain_soap_McTawish ned 29.5.2022 21:28
zeroname kaže...

Znam da je tema samo za pozivnice ali da li netko ima problem sa seedanjem. Koristim qbittorrent i sve su postavke u redu prema pravilima DHT isključen, port otvoren ali je peers i dalje nula i brzina 0 , peerovi se pojave na par sekundi njih desetak sa 0% downloadom i onda nestanu. Na forumu IPT piše da je problem što drugi koji seedaju sa boljim brzinama i seedboxovima pa onaj sa lošijim nemože seedat dosta se ljudi žali. Nema logike

 Kao što ti kolega gore kaže, sa kućne veze nema se uopće smisla natjecati u racingu (inicijalno seedanje kod novih uploada).

 

Čak i sa shared seedboxom je to malo nezgodno, zbog shareanja hdda. U praksi kod seedboxa, možeš imati i 10GBit linkove, ali ako koristiš hdd, onda ti je on glavno ograničenje na brzinu, a pogotovo ako je sharean s više ljudi. Ja imam dedicated seedbox (1Gbps), i tek sada uspijevam ove freelech torrente (stavio sam da mi automatski skida između 200-600GB) uspijem kroz dan-dva dana vratiti ratio na njima preko jedan (nekad ide i do 3). Na shared to uglavnom nisam uspjevao.

 

Naravno, i za takav racing treba se malo igrati s postavaka (obično se koristi deluge za racing, i ja ga koristim, ali treba optimizirati postavke libtorrenta za to, i možda rekompjalati kernel s nekim stvari, ali nemam živaca za to), ali isto trebaš imati prikladan hardver za to. Na ovim manjim fileovima, na drugom trackeru, rijetko kad uspijem ratio 1.0, čak i na torrentima koje sam tu uploadao (zbog količine ljudi koji rade swarm) sam jedva uspjevao preko 1 ratio nabiti (sa seedboxom).

 

Onda ti je ključ u duljini seedanja. Na starom shared seedboxu sam imao jedan freelech torrent od 300GB koji sam bio skinuo frendu (neka kolekcije nečega), i ostavio sam ga bio kroz godinu dana jer je tu i tamo znao imati uploada, jako sporog, i nakon godina dana tu je bilo oko 2,5TB uploada.

 

Ono što ti hoću reći, sad i da uzmeš seedbox za nabiti upload, vjerojatno nećeš biti odmah zadovoljan rezultatima. Trebat ćeš si podesiti autodl-irssi (nije teško), i staviti da ti skida freelech torrente. I vjerojatno ti opet neće većinu doseedati do 1.0 ratia (ako su preveliki torrenti s puno fileova, zna bottleneck biti i u memoriji/cpu), morat ćeš te freelech torrente odseedati 2 tjedna. No kroz mjesec dana ćeš sigurno dobiti dovoljno uploada da si miran za ratio sljedećih barem godinu dana (ovisno koliko seedaš).

PlavsicNS ned 19.6.2022 13:22

Dobar dan svim clanovima, znam mnogi ce reci registrovao se da bi trazio pozivnicu i to je tacno, nema sta da se lazemo.

E sada ide tezi deo a to je da mi treba pozivnica za THR, da da ni manje ni vise. Mogu da ostavim dokaze sa TorrentLeach sajta, Partis necu ni da racunam ali isto imam dobar ratio i povelik, imam Crnu Berzu ali nemam veliki ratio tamo ali je nalog aktivan od 2014 godine, mogu da prikazem i Filelist i speed test od mts optike a za mesec ipo dana uzimam novi ugovor pa ce mesto dosadasnjih 100/20 da bude net 300/150 a mozda bude 500/250 jos nisam odlucio skroz.

 

Hvala svima koji odgovore i koji mi ukazu poverenje.

softwaremaniac sri 29.6.2022 01:14

PlavsicNS 

 

Par dobronamjernih savjeta:

 

1. Dobivanje pozivnice je stvar povjerenja i mnogi od nas traže dokaze (seedbox/ratio proof/speedtest) da bismo se barem donekle pokušali uvjeriti da čovjek zadovoljava osnovne preduvjete da mu se da pozivnica.

Svatko može reći da ima sjajan ratio. Treba dokazati screenshotovima. Dio s brzinama te nekako (barem u mojim očima) čini neozbiljnim, pa možda ću ovo, pa možda ću ono. Ako već tražiš nekoga da ti da svoje povjerenje, pa onda se potrudi biti i doimati se ozbiljan.

 

2. Pozivnice se ne daju friško registriranim članovima, jer ga drugi iskusniji članovi ne mogu smatrati povjerljivim i time se rizik od problema samo povećava.

Činjenica što i sam priznaješ da si se registrirao na BOL samo da bi dobio pozivnicu ide u prilog mojoj priči o (ne)ozbiljnosti ovog zahtjeva.

 

3. I nama koji smo dugo u tome je teško doći do pozivnica za neke stvari. Evo, ja i sam imam THR pozivnicu i tražim nekoga za trade za druge privatne trackere, pa nije lako. Ne znam jesi li toga svjestan ili ne, ali THR je postrožio pravila te je sada i nama teže doći do invitea i da stvar bude još gora, mi možemo biti kažnjeni ako je osoba kojoj smo dali pozivnicu neodgovorna. Drugim riječima, na nama je da prosudimo kakvi su ljudi koji traže pozivnice, a nitko nam ne može garantirati da za 3 mjeseca nećete skupiti 9 HnR-ova i reći: "a jbg bajo, zaboravio sam, ništa sad više ne mogu. Dešava se..."

 

4. Ono što ti mogu reći je da je kod mene izuzetno bitan način komunikacije, jer odaje razinu zrelosti osobe s kojom komuniciraš i utječe na to hoću li nekome dati pozivnicu ili ne.

 

Ako netko ima nešto za dodati, slobodno.

spajk1 sri 29.6.2022 14:22

evo kolega je na THR-u već godinama. Ima dovoljno karme da kupi 10 pozivnica. Kaže budem ti ja kupio s karmom i poslao.

Kada želi kupiti pozivnicu, javlja mu da ne može tako brzo kupiti pozivnicu. Maksimalno 1 u šest mjeseci. I onda je pogledao u account i vidio da je u 9 godina koliko je tamo, dao samo jednu pozivnicu 2016. Prije 6 godina. Očito je neki bug?

Ivanjino96 sri 29.6.2022 16:16
softwaremaniac kaže...

PlavsicNS 

 

Par dobronamjernih savjeta:

 

1. Dobivanje pozivnice je stvar povjerenja i mnogi od nas traže dokaze (seedbox/ratio proof/speedtest) da bismo se barem donekle pokušali uvjeriti da čovjek zadovoljava osnovne preduvjete da mu se da pozivnica.

Svatko može reći da ima sjajan ratio. Treba dokazati screenshotovima. Dio s brzinama te nekako (barem u mojim očima) čini neozbiljnim, pa možda ću ovo, pa možda ću ono. Ako već tražiš nekoga da ti da svoje povjerenje, pa onda se potrudi biti i doimati se ozbiljan.

 

2. Pozivnice se ne daju friško registriranim članovima, jer ga drugi iskusniji članovi ne mogu smatrati povjerljivim i time se rizik od problema samo povećava.

Činjenica što i sam priznaješ da si se registrirao na BOL samo da bi dobio pozivnicu ide u prilog mojoj priči o (ne)ozbiljnosti ovog zahtjeva.

 

3. I nama koji smo dugo u tome je teško doći do pozivnica za neke stvari. Evo, ja i sam imam THR pozivnicu i tražim nekoga za trade za druge privatne trackere, pa nije lako. Ne znam jesi li toga svjestan ili ne, ali THR je postrožio pravila te je sada i nama teže doći do invitea i da stvar bude još gora, mi možemo biti kažnjeni ako je osoba kojoj smo dali pozivnicu neodgovorna. Drugim riječima, na nama je da prosudimo kakvi su ljudi koji traže pozivnice, a nitko nam ne može garantirati da za 3 mjeseca nećete skupiti 9 HnR-ova i reći: "a jbg bajo, zaboravio sam, ništa sad više ne mogu. Dešava se..."

 

4. Ono što ti mogu reći je da je kod mene izuzetno bitan način komunikacije, jer odaje razinu zrelosti osobe s kojom komuniciraš i utječe na to hoću li nekome dati pozivnicu ili ne.

 

Ako netko ima nešto za dodati, slobodno.

 

spajk1 kaže...

evo kolega je na THR-u već godinama. Ima dovoljno karme da kupi 10 pozivnica. Kaže budem ti ja kupio s karmom i poslao.

Kada želi kupiti pozivnicu, javlja mu da ne može tako brzo kupiti pozivnicu. Maksimalno 1 u šest mjeseci. I onda je pogledao u account i vidio da je u 9 godina koliko je tamo, dao samo jednu pozivnicu 2016. Prije 6 godina. Očito je neki bug?

 

softwaremaniac kaže...

Mislim da su se pravila promijenila u isto vrijeme kada je uvedeno i 500k za pozivnice te sada postoji limit.

 Evo ja sam podijelio 6 pozivnica i od tih 6, 4 je njih banano... tako da uopće ne planiram više nikome dati pozivnicu. 

razor_amd sri 29.6.2022 18:08

Pozdrav.

 

Meni je post delovao totalno iskreno i ja sam iz tog razlika korisniku PlavsicNS poslao pozivnicu za THR. Slična situacija je bila samnom kada je meni pozivnica bila potrebna i tada sam je dobio od spookymulder84 i još jednom mu hvala veliko!

 

Pozivnicu za THR mogu kreirati po 1 svaki mesec, tj. mesec dana nakon poslednje podeljene. Za sad sam podelio 4 i nisam imao problema.

dturko sri 29.6.2022 22:27

Tražim pozivnicu za BitSpyder.net i MyAnonaMouse, prije nego ih odem žicat u IRC 

 

U attachmentu su priloženi moji ratio-i, a zauzvrat nudim i pozivnicu na te iste trackere.

ptiotail čet 30.6.2022 09:06

Možda je malo offtopic, ali zašto ljudi rade hit-n-run i ostale stvari zbog kojih ostanu bez accounta? Ja sam prije 3-4 godine ovdje žicao i dobio pozivnicu za THR, i eto me uzornog člana već 4 godine, a od toga sam jednu trećinu bio na mobilnom hotspotu i laptopu. THR stvarno nema neke zahtjevne uvjete.

softwaremaniac čet 30.6.2022 15:40
ptiotail kaže...

Možda je malo offtopic, ali zašto ljudi rade hit-n-run i ostale stvari zbog kojih ostanu bez accounta? Ja sam prije 3-4 godine ovdje žicao i dobio pozivnicu za THR, i eto me uzornog člana već 4 godine, a od toga sam jednu trećinu bio na mobilnom hotspotu i laptopu. THR stvarno nema neke zahtjevne uvjete.

 Mislim da pozivnice traže klinci koji ne razumiju što znači odgovornost, već samo žele doći do najdražeg crtića. Uz to, neki su na limitiranim vezama, pa su stava: Zašto da ja trošim svoj dragocjeni promet na to? Skinuo sam i dobio što sam htio...

 

Drugi argument im je seedbox koji košta, a onda bi im objašnjenje bilo valjda, pa da sam htio kupiti film/seriju, kupio bih u dućanu...

spajk1 čet 30.6.2022 15:47
softwaremaniac kaže...

Mislim da su se pravila promijenila u isto vrijeme kada je uvedeno i 500k za pozivnice te sada postoji limit.

 

ali nema logike, ako mu kaže da može 1 pozivnicu svakih 6 mjeseci, a zadnju je dao 2016...

Meni nije problem za seedanje, kad komp radi 0-24

trube čet 30.6.2022 17:19

neznam zasto smo zapeli za torrenthr..statistički spada među jednim od lošijih trackera (dobar je sta se tice domaceg sadržaja) za sve ostalp je jad i blijeda
po meni najbolji najsadržajniji i najseedaniji privatni tracker je uvjerljivo iptorrents..poslje po meni filelist..ncore..torrentleech..torrenday
al na ovom prvom mogu se naći bilo koji film/serija 70-80-90ih god naravno engleskog sadržaja

nike098 čet 30.6.2022 22:04

Totalno suprotno, sve novo na torrenthru uplodaju instantno, filmovi, sinkronizirani crtici,serije knjige domace nigdje neces nacin osim ovdje. Seedera uvjek dovoljno....Po meni najbolji torrent, a imam još dva hdtorrent,torrentlrech

edik pon 4.7.2022 07:39

Dajem pozivnicu za HD-Space u zamjenu za neki drugi tracker (za filmove tipa PHD, Blutopia, HDT... ili general tracker tipa FL, nCore... može i nešto drugo ako nemam već)
Kao uvjet može pokoji dokaz ništa specijalno, samo da nije netko tko neće seedati...