Ostalo

Posao keramičara

Fran Krsto Narkoman sub 16.1.2021 15:46

Pozdrav društvo,idem na neki tečaj za keramičara na HZZ jer su mi rekli da je velika potražnja za to zanimanje sad me zanima dali se može naći posao kao keramičar i kakve su plače ili ako ima neki keramičar da nam objasni kakav je to posao valja li išta jer stvarno bih htio promjeniti posao.

Lil Dice sub 16.1.2021 16:07

Jedan od najboljih fizičkih poslova. Plaće su vrlo dobre kod privatnika, a ako radiš sam tu se tuče masna lova. Posao se radi relativno sporo jer je važnija izvedba nego koliko pločica dnevno nabaci. Tako je barem ovaj moj radio, al on je došao od renovatora tako da ga nisam plaćao po satu.

miki_the_pirat sub 16.1.2021 16:18

Dobro je plaćen ali, da se ne lažemo... krvav je posao (samostalnog) keramičara.

Pozitivno je što ne treba ni (pre)veliko ulaganje u opremu za krenuti samostalno (skoro sve možeš kupiti od poticaja za samozapošljavanje). Ima puno "caka" koje trebaš naučiti radeći kod nekog. Ovako na prvu bi čovjek rekao da je jednostavno, ali je daleko od toga - pogotovo sa svim novim materijalima što dolaze, a i od podloga nailaziš na svašta tako da trebaš biti educiran i kao vodoinstalater, ponekad električar a uvijek i bauštelac.

izzy007 sub 16.1.2021 17:02
Fran Krsto Narkoman kaže...

Pozdrav društvo,idem na neki tečaj za keramičara na HZZ jer su mi rekli da je velika potražnja za to zanimanje sad me zanima dali se može naći posao kao keramičar i kakve su plače ili ako ima neki keramičar da nam objasni kakav je to posao valja li išta jer stvarno bih htio promjeniti posao.

 

Ovisi da li radiš za nekoga ili radiš za sebe. Ovisi da li je na crno ili preko firme. Ovisi da li si u Zagrebu ili ne. Jer cijena kvadrata keramike u Zg i negdje u Osijeku, Brodu, Županji nije niti približno ista. U Zg ti je kvadrat oko 120kn, a znam i nekoga tko je plaćao čak 150kn/m2. Takve cijene nećeš dobiti u nekim drugim Hr gradovima.