Ostalo

Pirotehnika P&O

cvaja997 uto 8.11.2022 22:44

Ma nis pametnog nemam. Sad kad ljudi ne smiju legalno kupit i moraju se opravdavat, a usto se i cijeni ko suho zlato, neki ce pribjec nekim drugim izvorima zvuka. Ne znam koji su to, naravno generaliziram, ali... 

Cobra33 sub 12.11.2022 19:56

Lako tebi kada su ti sponzori ili su bili. Generalno je sve poskupilo 40-60%. Evo neki boksevi su im skuplji 20%, ali treba čekat još mjesec dana pa da vidimo cijene. Ako će biti takve, propast će. Orion više ne kupujem godinana, točnije od 2012 god. Tada se sve pokvarilo. No vjerojatno će i svi ostali dignut poprilično cijene. Zato sam stalno pisao da treba stvarat zalihe dok je sve bilo jeftino i dobro tamo prije 2-5 god. Danas je sve oslabljeno, a sve skuplje. 

dk1234 uto 15.11.2022 01:06

Zna li netko postoji li neka stranica izvana da se mogu naručit petarde, da nije prevara i ako znate postoji li šansa da od te pošiljke počnem nositi narukvice :D

cobra5 pet 18.11.2022 04:14

Pogledaj video od Pyro D Team na YouTubeu (kolekcija petardi) i bit će ti sve jasno jel se može naručiti ili ne. A sad, smije li se to je drugi par čarapa.🙂

PzKpfw pet 18.11.2022 08:24

 

 

Hm, kao prvo samo manijaci vole pucnjavu, miris baruta, TNT i tom slično.

"Prijatelji" životinja su odradili svoje. 

 

Zabrane piro, a rokaju vatromet. Licemjeri.

 

Uvijek postoji način nabavke pirotehnike. Gdje ima načina ima i volje. Ne, obratno!!

 

Znam da su neki dečki na kvartu prijašnjih godina nakupavali zalihe, te ih drže na odvojenim lokacijama.

 

 

Baš je neka balvudrija na kvartu, nekaj bila glasna prije koji tjedan usred bijela dana, dok im neki savjesni građanin nije roknuo nešto kao topovski udar.

Tada su se stišali. 

 

bArut pLahor sub 19.11.2022 10:22
Cobra33 kaže...

Lako tebi kada su ti sponzori ili su bili.

 nit imam išta s njima nit sam ikad imao, nezz o cemu

 

Komentar mi je na postotak poskupljenja za megatresk koji je kod njih kostao 16kn, a sad 60

mozda boxevi jesu poskupili samo 30%, ali megatresk je poskupio preko 370%

 

A jedino mi je on bio kod njih zanimljiv jer niti nije njihov proizvod

bArut pLahor sub 19.11.2022 10:31
dk1234 kaže...
Zna li netko postoji li neka stranica izvana da se mogu naručit petarde, da nije prevara i ako znate postoji li šansa da od te pošiljke počnem nositi narukvice :D

 postoji i postoji, zato se navodno narucuje tokom godine, a ne pred sezonu

radje pricekaj schengen pa pravac slubice ili neko slicno mjesto

a uvijek mozes i do tresnjevke prosetat, prosle godine su ducan izreklamirali po novinama

 

Dok god im placas pirat jedan euro mislim da te nece hapsit :D

Cobra33 pon 21.11.2022 20:02
bArut pLahor kaže...
Cobra33 kaže...

Lako tebi kada su ti sponzori ili su bili.

 nit imam išta s njima nit sam ikad imao, nezz o cemu

 

Komentar mi je na postotak poskupljenja za megatresk koji je kod njih kostao 16kn, a sad 60

mozda boxevi jesu poskupili samo 30%, ali megatresk je poskupio preko 370%

 

A jedino mi je on bio kod njih zanimljiv jer niti nije njihov proizvod

 OK. Na nekog me podsjećaš, a njemu je bio sponzor Orion. Koliko vidim Ekopiro ima Dum Bum 120dB. Slična petarda, isto punjenje i ono najvažnije malo i jača od Megatreska. Samo sada se to ne kupuje kako neki pišu.

bArut pLahor pon 21.11.2022 20:29

iskreno nisam ranije imao m*da narucivat s ekopiro, a sada imam jos manje

 

nadam se da ce bit prskalica u lidlu al mi se cini da su i njih poskupili 50%, s 2 na 3kn

 

ako klinci u kvartu budu imali tog dum buma mozda nesto uzicam, a koliko god zabranjeno bilo zadnjih tjedan dana sam cuo preko nekoliko detonacija

PzKpfw pon 21.11.2022 21:04

 

@bArut pLahor

 

Kako se samo usuđuju? Kaj ekipa na kvartu već roka??

Koji kod klinjo na kvartu buimal kaj petardi, bude im preventivno oduzemo, te ću ih dati na uništenje u sigurnosnim i kontroliranim uvjetima?

 

Nisu petarde za djecu. Čak ni prskalice nisu za njih.

 

Stariji trebaju biti uzori djeci, te im trebaju oduzimati petarde.

 

 

Gdje ima načina ima i volje. Petarde uvijek nekako nađu put do ljudi koji to žele.

 

Kontra sam petardi, oružja, vatrometa, prskalica, žabica, redenika ovih, onih....

 

Cobra33 pon 21.11.2022 22:11
bArut pLahor kaže...

iskreno nisam ranije imao m*da narucivat s ekopiro, a sada imam jos manje

 

nadam se da ce bit prskalica u lidlu al mi se cini da su i njih poskupili 50%, s 2 na 3kn

 

ako klinci u kvartu budu imali tog dum buma mozda nesto uzicam, a koliko god zabranjeno bilo zadnjih tjedan dana sam cuo preko nekoliko detonacija

 Pa tog Dum Buma "klinci" vjerojatrno neće ni imat. Ako će nešto imat, imat će jače, dosta jače. Zašto nisi kupio Megatreska više prošle godine. Dobre su to petardice sa 0,5g punjenja, ali zabranjene. Zato ćeš moći kupiti zračne bombe legalno. Bar pukne nekako.

Cobra33 pon 21.11.2022 23:24

Puno pilovine i dima. Čujem da Jorge još ima Explodere 4. Prošle i pretprošle godine kutija je bila 65kn. Ako ove godine bude 80kn, treba to nabavit. 12 komada u kutiji i sigurno najbolja petarda u zadnjih 10-tak god. koja se prije našla legalno u prodaji. Svjetlosni efekt prije pucnja. Neke kutije su imale crveni, neke zeleni, a neke žuti efekt. To je nemoguće detektirat, jer nigdje na kutiji to ne piše. Kako se potrefilo.

obokan uto 22.11.2022 16:37

Ne vjerujem da ce Jorge imati TP4 i ove godine. U Europi vlada nestašica takvih i ostalih vrsta petardi. Prodavaju se preostale zalihe po enormnim cijenama. Exploder 4 doseže cijenu i do 30 Eura za kutiju.

Cobra33 uto 22.11.2022 19:12

Ono što znam sigurno da nisu prodali sve. E sada ako će ih prodavat za 150-200kn, e onda hvala, ali ne. Samo ne vjerujem da dostižu te cijene, jer je na toj cijeni Dum Bum 5g (2017). Nabavio prošle godine po ljeti 5 kutija za 60€. 

bArut pLahor uto 22.11.2022 19:59
Cobra33 kaže...

 Pa tog Dum Buma "klinci" vjerojatrno neće ni imat. Ako će nešto imat, imat će jače, dosta jače. Zašto nisi kupio Megatreska više prošle godine. Dobre su to petardice sa 0,5g punjenja, ali zabranjene. Zato ćeš moći kupiti zračne bombe legalno. Bar pukne nekako.

 nisam megatreska kupio uopce, jer sam bio gl.p

gdje god sam pitao nisu dali bez papira, izvana  nisam htio narucivat,

a kad sam konacno skuzio gdje trebam otic, lik vise nije imao, sve se rasprodalo

sad visim po netu, yt i ovdje al mi se cak cini da me lagano prolazi zelja za pirotehnikom

valjda sam ostario

Cobra33 sri 23.11.2022 21:26
bArut pLahor kaže...

 nisam megatreska kupio uopce, jer sam bio gl.p

gdje god sam pitao nisu dali bez papira, izvana  nisam htio narucivat,

a kad sam konacno skuzio gdje trebam otic, lik vise nije imao, sve se rasprodalo

sad visim po netu, yt i ovdje al mi se cak cini da me lagano prolazi zelja za pirotehnikom

valjda sam ostario

 Napisao sam ti. Ekopiro ti još uvijek ima Dum Bum 120dB. Sve isto kao Megatresk. Kres, 0,5g, dimenzije, kvaliteta, baš sve je isto, osim što je meni ljepši. Nisam siguran da će ga još dugo imat.

bArut pLahor pon 12.12.2022 17:42

Izasao mirnovec letak

 

velika mega 2kn komad a jedva pukne, ovakve cijene nisu bile ni kad smo prije sto godina ko klinci placali piratice po kunu

 

Megatresk 4kn kom + trebaju papiri

 

Single shots bez ogranicenja po 5kn... zanima me sto ce na rokanje rec pž, pa zabranili su rokanje ...

 

Granulirani karbid u vecini peveca rasprodan...

 

strane pucaljke kolko vidim po yt skoro sve oslabljene

 

Tko ima kakvu staru zalihu nisam ziher jel bolje palit il čuvat... 

 

Doduše schengen otvara švercerima sjajne mogućnosti za iducu sezonu

Cobra33 čet 15.12.2022 17:42

 Jedino priznam Piratice do početka devedesetih prošlog stoljeća. Sve kasnije smeće. Tamo početkom osamdesetih su bile 1 dinar, kutija 80 dinara. Romi su ih prodavali u centru Zagreba bez problema. Jednom išao i sa njima, jer sam trebao 20 kutija. Dobio ih za 1000 dinara. Dva puta išao po njih u Italiju i Austriju. Kutija 10.000 Lira, odnosno 100 Šilinga. To je tada bilo oko 40 dinara i tada su se prvi put pojavile Mege i Zeusi. Kutija od 50 komada je bila 15.000 Lira. Piratice 1,2g, a Zeus-Mega 2,6-2,8g. E to su bile petarde. 

A karabit se može nabaviti u nekim poljoprivrednim trgovinama u manjim granulatima za rastjerivanje krtica. Mislim da je 1kg oko 50kn.

Onaj koji ima dobru zalihu ne treba još čuvat ništa i točno, švercerima će se sada otvorit prostor još više. Mnogi ni ne znaju da se Schengen ne primijenjuje samo na fizičke granice. Primjenjivat će se i kod pošiljki, a to još više otvara prostor za švercere, ali i za ljubitelje pirotehnike, samo i vani je sve skuplje i skuplje, a sve lošije i slabije.

obokan čet 15.12.2022 18:25

A šta ćeš naručivat preko Ekopira? Šta je uopće ostalo dobro kod njih?

Naručivao sam već kod njih pred koju godinu dok je bilo dobre robe, a i cijene su bile sasvim normalne. Mislim da ti je sad malo kasno za naručit. Opreza nikad dosta kod takvih stvari!

bArut pLahor pet 16.12.2022 07:04

Tko je u zg, nek pita nekog u dubravi, dobit ce broj i dostava ti dođe s punim gepekom, biraš šta hoćeš...

 

To je jučer meni ponuđeno, samo nisam nasjeo, pitao sam za dvije stvari i dobio krivi odgovor, zakljucite sami...

 

Da mi se kupuje od plavaca otišao bi onom kojeg znam

bArut pLahor pet 16.12.2022 07:09
Cobra33 kaže...

 A karabit se može nabaviti u nekim poljoprivrednim trgovinama u manjim granulatima za rastjerivanje krtica. Mislim da je 1kg oko 50kn.

 

 nabavio neki dan pola kg za 20tak kn... pevex