ZaliazniMacan sub 17.7.2021 21:36

Uzeo sam i ja beko u elipsa 3000 kn 5 godina garancije cijela je od inoxa za sad sve radi super. 

Inače što se tiče garancije kako beko stoji sa skupocom rezervnih dijelova?  Hvala na odgovorima. 

Envy ned 18.7.2021 06:40
pejak84 kaže...
Pozz, imamo Electrolux perilicu suđa oko 8-9god, super prala do prije par mj... Koristimo Finish tablete, sol, povremeno operemo sa sredstvom. Sad se događa da neko suđe nije dobro oprano, prije opere nesto masno od mesa, nego casu, onda opet par puta dobro opere, pa opet par puta nesto oprano, nesto nije kak treba... Sta bi moglo bit? hvalaa

Imaš posebno sredstvo za čišćenje mašine za suđe. To trebaš da kupiš. I nisu ni Finis sve iste od Classic pa do preskupog Quantuma -a naravno svi štedimo.

Inchy30 ned 18.7.2021 09:40

Ja dobila Finish quantum uz perilicu ...nisu mi dobre bas...bolji je jar. Od finisha mi lonac ostane prljav iznutra a složen lijepo prema dolje nema da nije voda mogla unutra i 1 krigla mi je ostala bjelkasta...od jara ništa ne ostane

pejak84 ned 18.7.2021 10:21

Kolega @Envy da da, napisao sam da povremeno ocistimo s tim sredstvom, svakih par mj, mlaznice i sve je cisto, koristili smo Finish tablete godinama i probali Somat i nakon 10tak pranja sa Somat se pocelo dogadat da ne opere sve nekad..
I onda se vratili na Finish i bilo ok 5-6 puta i sad opet zna zezat... budemo probali sa Jar jos..

Envy pon 19.7.2021 12:09
Inchy30 kaže...
Ja dobila Finish quantum uz perilicu ...* * *

A Quantum su mislim za kristal i tako nešto za neki extra sjaj. Mada ne znam da li se kristal može uopšte prati u mašini za suđe radi soli. Ili možda može.

 

pejak84 kaže...
Kolega @Envy da da, napisao sam da povremeno ocistimo s tim sredstvom, svakih par mj, mlaznice i sve je cisto, koristili smo Finish tablete godinama i probali Somat i nakon 10tak pranja sa Somat se pocelo dogadat da ne opere sve nekad..
I onda se vratili na Finish i bilo ok 5-6 puta i sad opet zna zezat... budemo probali sa Jar jos..

Možda ne prima sol kako treba, možda je biomasa u pitanju Finish ili Somat to je sve isto. Zavisi koliko je radila mašina.

Kod mojih ima jedna Beko radi preko 10 godina u sprojseku 1,25 dnevno.. i dobro radi za sada. Znali svaki dan sigurno opere.. ok ako ne opere danas ili sutra, prekosutra će prati 3 puta.

 

U ljetnoj kuhinji kao Biblija stara Boschova i ona pere kao zmaj.. ali vjerojatno jer smo nešto brickovali pa umjesto 55°C pere na vjerojatno °90. Tko će ga znati.

roby27 pon 19.7.2021 12:41
Envy kaže...

Nisi meni odgovorio je li ja poznajem tematiku ili ne poznajem? Izgelda smo ovdje samo ti i ja ostali (koliko viodim poslije mog posla osim možda jedno kolege svi su protjerani).

Je li još treba slika.. sad su klime u pitanju... šporete poklanjam.

Nemoj se ljutiti ali ne pozajes samu materiju dijelova i samu terminologiju rada prvenstveno perilice sudja i rublja, to sto ti testiras aparat nema nikakve veze sa dijelovima samih aparata, vjerojatno i testiras B robu aparata. 

 

Za Miele tvrditi da njima lezajevi odlaze najvise je komedija. Miele se pak čvrsto drži, Zagorci bi rekli ko pijan plota, starinske strojarske postave i njihova nutrina je standardna već desetljećima i desetljećima: križni nosač ležajeva od guß-a, rostfrei kada, rostfrei bubanj itd.

 

I da ne duljim - imate pogled na nutrinu Miele perilice
https://www.youtube.com/watch?v=pN__Dc8RC5A

na kraju druge minute

Bosch pak ima od 2005. god. ovakvu kadu

https://shop.ukwhitegoods.co.uk/2498...d-tub-assembly

jer su i oni imali ovakvu strojarsku postavu, ali niskocjenovni prodor kineskih, turskih proizvođača im nametnuo smanjivanje troškova.


Tako da postoji razlog zašto je Miele skuplja - jer metalna izvedba više stoji nego polipropilenska izvedba...

roby27 pon 19.7.2021 12:54
pejak84 kaže...
Pozz, imamo Electrolux perilicu suđa oko 8-9god, super prala do prije par mj... Koristimo Finish tablete, sol, povremeno operemo sa sredstvom. Sad se događa da neko suđe nije dobro oprano, prije opere nesto masno od mesa, nego casu, onda opet par puta dobro opere, pa opet par puta nesto oprano, nesto nije kak treba... Sta bi moglo bit? hvalaa

 Perilica je stara 8,9 god to su vec znakovi da treba procistiti labirit, nikakva sredstva tu nece pomoci

 

Imate ovdje video za Bosch-Siemens gdje se nalazi labirit

 

https://www.youtube.com/watch?v=QB8Mpy52_90

 

https://www.youtube.com/watch?v=D4n0PUfR78w

Envy pon 19.7.2021 16:01
roby27 kaže...
Envy kaže...

Nisi meni odgovorio je li ja poznajem tematiku ili ne poznajem? Izgelda smo ovdje samo ti i ja ostali (koliko viodim poslije mog posla osim možda jedno kolege svi su protjerani).

Je li još treba slika.. sad su klime u pitanju... šporete poklanjam.

Nemoj se ljutiti ali ne pozajes samu materiju dijelova i samu terminologiju rada prvenstveno perilice sudja i rublja, to sto ti testiras aparat nema nikakve veze sa dijelovima samih aparata, vjerojatno i testiras B robu aparata. 

 

* * *

Me namam se što ljutiti, bolje da da se ovako dopunjajemo da ljudi bolje znaju tematiku. Bolje to nego u onom postu kada sam ti slikao more jedno uređaja a nisi ništa odgovorio.

Sve 5 idemo dalje da ovdje na forumu što više ljudima pomažemo, svatko naravno iz svoje perspektive pod uslovom da zna o čemu pričamo a za sada oboje možemo se složiti da itekako znamo o čemu pričamo.

Evo piva: 

Dikan sri 15.9.2021 15:43

Imam Miele sudjericu staru tri god, prije par dana se pokvarila tako da Miele nema moju preporuku! Svi su hvalili po forumima Miele zato sam ga i uzeo 🤪Uglavnom cijena poravka cca 2000kn ...

miki1981 čet 16.9.2021 07:58
Dikan kaže...
Imam Miele sudjericu staru tri god, prije par dana se pokvarila tako da Miele nema moju preporuku! Svi su hvalili po forumima Miele zato sam ga i uzeo 🤪Uglavnom cijena poravka cca 2000kn ...

 Kako 2000kn, pa šta nemaš jamstvo?! To je tek 3 godine star uređaj.

Udes pet 8.10.2021 11:16

Pozdrav,

 

Na Ekupi su već počeli sa BlackFriday popustima i vidim da ste već i prije preporučili Bosh SMI6ECS51EID:EK000330745:

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Bijela-tehnika/Perilice-posu%C4%91a/Bosch-perilica-posu%C4%91a-SMI6ECS51E/p/EK000330745

 

Interesira me ima li ovaj model plastiku na dnu i zašto je tako dobra preporuka?

S obzirom da košta koliko košta, volio bi znati detaljnije po čemu je toliko bolja od drugih modela.

 

Bio sam u Elipsu pogledati uživo i ispitao prodavača ali nažalost čim postaviš konkretno pitanje nemaju pojma kaj bi rekli.

 

Dodatno, plan mi je postaviti perilicu suđa na povišeno (u rangu pećnice) pa ukoliko mislite da to nije dobra ideja, razuvjerite me :)

MrBlc pet 8.10.2021 11:57

Ja bih svakako išao na modele s 5 godina garancije. Džabe ti metalno dno ako nakon isteka garancije ode elektronika.

 

Što se tiče ugradnje u povišeno, Bosch kaže da bi odvod trebao biti na min visini od 28 cm, a ako povisiš perilicu, trebao bi ti i sifon biti na toj visini.

 

Doduše, pitanje je i praktičnosti - perilica ima puno dulja vrata, ima gornju policu koja je u vrhu perilice i pristupaš joj od gore...

Envy pet 8.10.2021 19:16
Dikan kaže...
Imam Miele sudjericu staru tri god, prije par dana se pokvarila tako da Miele nema moju preporuku! Svi su hvalili po forumima Miele zato sam ga i uzeo 🤪Uglavnom cijena poravka cca 2000kn ...

Ja već trubim kao papagaj da je Miele precijenjen.. i biti će i svi ostali Evropski brandovi... mislim nisam to ja rekao ili izmislio. Gledao sam na Galileu neku emisiju ili je neka druga emisija bila o testiranju Perilica... LG, i Samsung uvjerljivo su odnijeli pobjedu (ne računajući basnoslovno skupog japanca Panasonica).

XYZ sam ležajeva zamjenio na Miele..
 

CyberDemonVZ kaže...

Perlica posuđa, Beko, radi ko i prvog dana. Stara 10 godina.

Počela puštati kod vratiju. Kaže serviser da nema više guma za tako star model.

 

Ideje?

Ista stvar.. 13 godina, ako godina ima 356,5 dana pa ova moja (mislim mojih staraca) ja svoju i ne palim radila je minimalno (i radi i dalje da se razumijemo) 3000 pranja.
Ne prima sol već duže vrijeme... ali nešto i starcima svejedno.. pere kako treba... mislim koliko dobro pere u zavisi od kapsula.

Ideje?

Da kontaktiraš nekog "divljeg" servisera koji možda ima dijelove. Možda imam i ja, trebaš provjeriti model i koja tačno guma ti treba?

ZaliazniMacan pet 8.10.2021 21:00

Ja sam bio u teškoj dilemi kao svi hvale tog boscha i onda kao pitanje pa koliko vam to traje kad ono od 7 8 obitelji šokirao sam se kad sam saznao znači nije rekla kazala nego prva ruka kao da imali smo bosch super smo zadovoljni trajalo je garancija + par godina...  Dakle super smo zadovoljni a ono uređaj možda ako je odradio 7 8 godina a plaćen pun kufer ali nažalost mentalitet je to... 

Išao po dućanima beko koji sam uzeo od 3k kn kvalitetom pojede naočigled sve boschove serije 4 Electrolux i slične... Još k tome 5 godina garancije... Full inox ne imitacije... Tona opcija. I cijena koja je smiješna kad se vidi koliko neki drugi naplaćuju "kvalitetu"...

U daljnoj obitelji smo imali aeg  kupljen 2004 i trajao je  uz minimalne popravake 17 godina...  A što je tragično kad se kupovala ta onda je isto bilo rođaku što uzimaš aeg uzmi bosch a na očigled razlika u kvaliteti se vidila za istu cijenu...  U nas je problem mentalitet za sve pa tako i za bijelu tehniku... 

ZaliazniMacan sub 29.1.2022 10:50

Beko 5 godina garancije vjerojatno je iznutra full inox

Bosch 2 godine garancije vjerojatno je unutra poliinox imitacija inoxa od plastike... 

Otiđi u elipsa i probaj na lice mjesta vidit jednu pa drugu...  Taj bosch ispod 6 tisuća kn nevalja ništa... 

ZaliazniMacan sub 29.1.2022 20:05

😂 onda samo seriju 6 gledaš....

Isto kao na forum.hr ina jedan lik samo boscha gura i onda ljudi pišu točno ovakve izjave:

"imao sam seriju xyz" trajala je cijele 2 godine nakon garancije prezadovoljni smo ali sad se pokvarila i popravak je takav da se vise isplati kupit novu.... "

Ja ne znam ali takvi ljudi po meni imaju iq sobne temperature...

Mašina za sude je mašina za suđe sve je više manje danas isto možeš platit miele koja može crknit nakon godine dvi korištenja...  

Kod perilice suda do 500 eura najviše se gleda garancija i općenito kvaliteta sklapanja...  Ja sam usporedio bosch seriju 4 sa svojom beko i naočigled bosch je izgledao kao teški raspadnuti Kinez iznutra... 

Konkretno ovo je moja perilica imam je 6 mjeseci nakon mene još je 3 ljudi je kupilo istu i svi smo za sad prezadovoljni... 

https://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-posuda/BEKO-BDFN26430X/

ivrad sub 29.1.2022 23:40

Doktore,
nisam ni ja vjerovao.
Na centar-tehnike postoji dobar kriterij za razvrstavanje ..materijal unutrašnjosti.. inox/inox i polinox/inox
Ovu Bosch sortira pod polinox (polipropilen).
Pogledao na bosch.home; druga slika zumirana je u prilogu

CyberDemonVZ ned 30.1.2022 11:11

Pozdrav!

Kupio sam ugradbenu perilicu Beko BDIN38531D prije mjesec dana.

https://www.beko.com/hr-hr/proizvodi/integrirane-perilice-posuđa/perilica-suđa-15-broj-kompleta-posuđa-puna-veličina-bdin38531d

 

Bila u Elipsu (skoro pravih) 1000kn na popustu.

Instalirana prije dva tjedna.

Odradila nekoliko pranja.

Ultra zadovoljan. Pogotovo (nisam ni znao kod kupnje) ima posebne držače za boce, i mlaznice koje ispiru ravno njih.

Gornja, treća polica za pribor za jelo iznenađujuće dobro sve opere! Na jednoj vilici je samo u jednom pranju ostalo zasušeno jaje.

Ne paše mi prošla fronta, pa je još gola od naprijed :D

 

Sa njom sam dobio nekakvu gumenu "krpu" koja se treba postaviti od naprijed. Na netu i u uputama nisam pronašao ništa vezano uz to, došlo je u dodatnoj vrećici uz perilicu, pa ako netko ima više znanja, nek me uputi čemu to služi. Smanjenje buke?

    

 

EDIT: Aha, dobio sam još i gumenu brtvu koja se lijepi s cijele donje strane, oko nožica. Na paketiću je pisao "za testiranje po standardu bla bla" tak nešto. Čemu taj dio? Također nema ničeg u uputama :D Zalijepio sam.

roby27 pon 21.2.2022 19:19
Dikan kaže...
Imam Miele sudjericu staru tri god, prije par dana se pokvarila tako da Miele nema moju preporuku! Svi su hvalili po forumima Miele zato sam ga i uzeo 🤪Uglavnom cijena poravka cca 2000kn ...

 Nije me dugo bilo, uglavnom koji je opis kvara? 

 

Inace da Miele je poznat po notorno skupim servisima nakon garancije i to im je minus, no sami dijelovi su skuplji jer su i kvalitetniji, ono sto u posljednje vrijeme nije dobro je da suđerice budu montirane u kuhinjama koje podlijezu vlazi, plijesan itd, dakle stanovi i kuce koje nisu dobro građeni i izolirani od vlage, tu dolazi do oksidacije na modulima s vremenom i drugim dijelovima, optočna pumpa je srce suđerice radi cca 90% vremena i smještena je blizu turbinskih grijača ako je pod dosta podložan vlazi onda i to nije dobro.

 

Uglavnom BSH grupacija prednjači u svijetu suđerica, otiđite recimo u batis.hr pa neka vam daju optočnu pumpu od beka i boscha, onaj koji je imalo potkovan strojarski vidjet ce razliku iz aviona.

 

Ono sto kod BSH grupacije nije dobro je plastična podnica i bočni tank, te modele treba izbjegavati, točnije turska i poljska proizvodnja odnosno same preše, dok kod 45cm modela nema takvih problema. Tamo pak štancaju puni inox lim. 

 

To su menađerska posla i tko je to dopustio to samo oni znaju.

BREITLING uto 22.2.2022 11:06

Bok, vidim da ekipa tu spominje i perilice rublja , imam problem sa miele perilicom rublja MIELE W 667 LW, punjenje odozgo.

Bio majstor dva puta, tijekom pranja se zaustavi i ostane voda u bubnju, neće završnu fazu da odradi izbacivanja vode.

Očišćene sve cijevi, odštopavan odvod, uvijek isto.

Jel ima netko preporuku majstora koji bi ovo popravio ili su sami majstori da mi se jave, zvao sam ovlašteni miele dva puta i ne bih ponovo bez preporuke.

 

Pozdrav!

0911999300 Ivan

roby27 uto 22.2.2022 19:55

Jeste provjerili filter da li je zaštopan? Da li svijetli koja lampica na upravljačkoj ploči?

 

Inace nemam dodira sa miele sa top load punjenjem, preskupi su u tom fahu da bi bili isplativi. 

BREITLING sri 23.2.2022 10:11

Naravno, sve provjereno, bila dva majstora i ništa. Ablauf prufen (greska odvodnje) svaki put kad treba izbaciti vodu.

Top load sam uzeo jer su ulazna vrata od malog WC-a preuska,  a u kupaonu ne stane perilica. Prije ove sam imao

whirpool jeftinjaru koja se raspala.

Ponavljam ako netko ima preporuku nekoga tko ovo može riješiti bilo bi super :)

Hvala puno!