Ostalo

PBZ plačanje preko interneta

bruno03 uto 10.5.2022 19:00

Mislio sam si kupit nešto na Steamu preko paypala.  Izvedem sve kao sam to radio dosada i odjednom mi se javi poruka - PBZ potvrda internetskog plačanja, što mi se dosada nikada nije pokazivalo. 

Oče da odem na mobitel i preko mobilnog bankarstva (koje ne koristim) to platim. Znam da se moblino bankarstvo plača mjesečno i znam da se svaka transakcija naplačuje premda su mi u rekli u banci da se ne naplačuje. Bio sam korisnik i morao sam plačat naknadu od cca 2.5kn za svaki račun što je i dalje jeftinije negoli ako se plača direkt u banci, ali ako su mi rekli da se ne naplačuje naknada, onda se ne bi trebala naplačivati.

Sada što to znači za dalje? Da ne mogu kupovat preko interneta, na Ali-u i Steamu, ako ne koristim PBZ mobilno bankarstvo? A ako koristim moram plačati naknadu za svaku transakciju dodatno PBZu? Vidio sam da se može plačat pomoću EMV CAP/DPA čitaća kartica? Koliko taj čitać košta i dali da bi se koristio moram biti korisnik PBZ mobilnog bankarstva, gdje se plača mjesečna naknada i naknada za svaku transakciju.

Postoji li neka druga opcija plačanja? Vidio sam na Steamu Skrill i JCB, što je to?

 

zabbax21 uto 10.5.2022 19:37

Mene ne traži mobilnu bankarstvo niti Steam, ni Ali ni Ebay, u više slučajeva me to traži naši domaći dućani tipa Mall.hr al navedeni me nisu nikada tražili, bar koliko se sjećam 

dax-lax uto 10.5.2022 20:43

Pa normalno da moraju podići zaštitu u vrijeme hrpetine scammera. Ne kužim kaj ste se uskokodakali. Plati pbz digitalno internet bankarstvo i bok. Godišnje košta ko dnevni trošak cigareta i kave a ima hrpu bonusa. Mogu skenirat i platit svoje mjesečne račune, mogu dizat pare s bankomata bez kartice, mogu nekome drugome u problemu dopustit da si skine kolko para dopustiš na bilo kojem pbz bankomatu itd.
Kod ovog slučaja služi kao dvostruka zaštita. Na mobu ti iskoči notifikacija preko koje samo odobriš plaćanje, ništa drugo, i to mi je skroz ok. Nek u svakoj naplati preko weba to koriste.

ja-on ned 12.6.2022 09:00

Nema veze sa PBZ plaćanjem ali vidim da neki shopovi nude plaćanje na rate preko Leanpay-a pa me zanima od koje je banke i koliko je pouzdano jer traži IBAN, OIB i sve ostale podatke.

tigerija pet 17.3.2023 13:59

Pokusavam prebaciti sa PBZ na Revolut. Ali Revolut me trazi autorizacijski kod.
Kaze da otvorim withPay i skeniram bar kod. A ne mogu nigdje naci kako skenirati kod sa WithPay.

Moze li netko pomoci?

dax-lax pet 17.3.2023 15:29
tigerija kaže...

Pokusavam prebaciti sa PBZ na Revolut. Ali Revolut me trazi autorizacijski kod.
Kaze da otvorim withPay i skeniram bar kod. A ne mogu nigdje naci kako skenirati kod sa WithPay.

Moze li netko pomoci?

 Znaš kak sam to riješio? Samo u revolut dodao gpay za topup i to mi se pokazalo kao najbrži način. Iskočiti si samo autorizacija na pbz-u koju potvrdiš.

 

tigerija pet 17.3.2023 23:51
dax-lax kaže...
tigerija kaže...

Pokusavam prebaciti sa PBZ na Revolut. Ali Revolut me trazi autorizacijski kod.
Kaze da otvorim withPay i skeniram bar kod. A ne mogu nigdje naci kako skenirati kod sa WithPay.

Moze li netko pomoci?

 Znaš kak sam to riješio? Samo u revolut dodao gpay za topup i to mi se pokazalo kao najbrži način. Iskočiti si samo autorizacija na pbz-u koju potvrdiš.

 

 Ja nisam uspio pronaci/skuziti kako da slozim Google Pay sa Revolut (ne znam nista o Google Pay).

 

Ja nemam opcije koje pisu u Revolut vodicu kako dodaj google pay na revolut.

tigerija sub 18.3.2023 00:02
R4zOR229 kaže...

Pa sam dodaj karticu od revoulta u google pay ko i svaku drugu.

 Aha, nemam revolut fizicku karticu, samo aplikaciju.

Da li mogu bez kartice?

Vidim da mogu naruciti fiziku ili virtualnu karticu postavit - mozda mogu se mogu s njom spojit?

 

I hvala vam na pomoci ljudi. Ispricavam se sto se bas ne snalazim u tim aplikacijama :( .

tigerija sub 18.3.2023 00:05

Uspio sloziti virtualnu, ima opcija da dodam ga google play. Dodajem. I error na stranici "Contacting your bank..." - kaze something went wrong...

 

EDIT: Evo radi nakon par pokusaja...

 

Sad bi mi kao to trebalo olaksati prebacivanje iz PBZ na Revolut nekako preko Gpay?

Ovo postaje sve kompliciranije i kompliciranije :D . Skoro nemoguca misija izvadit novac iz banke :D . I da li nase banke samo prebacuju novac radnim danom? :D

ministar čet 13.4.2023 11:05
SaintGriz kaže...

Ima li tko ona PBZ-mtoken? Prestala mi raditi kamera unutar nje, javlja grešku.

to postoji još uvijek?.. probaj otići u postavkama u tu aplikaciju, možda nema dopuštenje za pristup kameri

SaintGriz čet 13.4.2023 11:44
ministar kaže...
SaintGriz kaže...

Ima li tko ona PBZ-mtoken? Prestala mi raditi kamera unutar nje, javlja grešku.

to postoji još uvijek?.. probaj otići u postavkama u tu aplikaciju, možda nema dopuštenje za pristup kameri

 To sam prvo gledao. Jednostavno prestalo radit nakon tjedan dana. A šta da ti kažem, PBZ trenutno ima 2 (dva) internet bankarstva, ovo prahistorijsko i ovo novo. Meni uvalilo staro...

dax-lax čet 13.4.2023 13:31
SaintGriz kaže...
ministar kaže...
SaintGriz kaže...

Ima li tko ona PBZ-mtoken? Prestala mi raditi kamera unutar nje, javlja grešku.

to postoji još uvijek?.. probaj otići u postavkama u tu aplikaciju, možda nema dopuštenje za pristup kameri

 To sam prvo gledao. Jednostavno prestalo radit nakon tjedan dana. A šta da ti kažem, PBZ trenutno ima 2 (dva) internet bankarstva, ovo prahistorijsko i ovo novo. Meni uvalilo staro...

 Odi bolje na novo jer kad te prehite pod mus na novo, nećeš znati gdje ti je glava, a gdje rep u aplikaciji. To mislim i za mobilno i za web

torrente čet 13.4.2023 13:52

Ja više i zaboravio na to... jel se može glatko ulogirat na novo..zaboravio sam proces tranzicije.

Odmah pređi na novo.. na njemu je šuma mogućnosti, pa dok se navikneš..ali kada "sjedne", nema mu ravnoga.

Još onaj certifikat potpisa i ulazit ćeš u banku jedino kada fizički dođe nova kartica svako 4g.. premda bi i to trebali slati doma.

Onako iskoriste priliki, pošto uđem jednom u 4g i navale sa masiranjem tipa "leže vam pare, hajmo ih investirat u... ali gospodine..propadaju"..

- daj karticu i ne masiraj..adio

 

mijenjaj to👍

SaintGriz čet 13.4.2023 14:34
torrente kaže...

Ja više i zaboravio na to... jel se može glatko ulogirat na novo..zaboravio sam proces tranzicije.

Odmah pređi na novo.. na njemu je šuma mogućnosti, pa dok se navikneš..ali kada "sjedne", nema mu ravnoga.

Još onaj certifikat potpisa i ulazit ćeš u banku jedino kada fizički dođe nova kartica svako 4g.. premda bi i to trebali slati doma.

Onako iskoriste priliki, pošto uđem jednom u 4g i navale sa masiranjem tipa "leže vam pare, hajmo ih investirat u... ali gospodine..propadaju"..

- daj karticu i ne masiraj..adio

 

mijenjaj to👍

 Problem je što ja nisam vlasnik računa već imam punomoć, tako da je prevelika zajebancija. Ali morat će se prijeći...

Marko :D čet 2.11.2023 14:34

Kad ideš platit nešto i upišeš IBAN, odmah ispod dolje ti se pojavi opcija instantnog plaćanja ukoliko banka u kojoj se nalazi račun podržava ista. Da bi instantno plaćanje bilo podržano, obje banke (tvoja i ona koja prima sredstva) moraju biti dio EuroNKSInst sustava.

tomislav10 čet 2.11.2023 15:19
Marko :D kaže...

Kad ideš platit nešto i upišeš IBAN, odmah ispod dolje ti se pojavi opcija instantnog plaćanja ukoliko banka u kojoj se nalazi račun podržava ista. Da bi instantno plaćanje bilo podržano, obje banke (tvoja i ona koja prima sredstva) moraju biti dio EuroNKSInst sustava.

 Izgleda da Reifeisen banka ne podržava brzo plaćanje jer ispod IBAN-a se pojavi ime vlasnika računa... 

Marko :D čet 2.11.2023 15:48

Raiffeisenbank nije dio EuroNKSInst sustava, pa ista ne podržava instantna plaćanja.

 

Članice EuroNKSInst sustava su:

 

- Addiko Bank d.d.

- BKS BANK AG, Glavna podružnica Hrvatska

- Hrvatska poštanska banka d.d.

- Istarska kreditna banka Umag d.d.

- Partner banka d.d. 

- Privredna banka Zagreb d.d.

- Zagrebačka banka d.d.

Daynn pon 27.11.2023 23:06

Ja sam čekao jedno 15 minut danas, slušalice u uho i čekaš. Jučer radio narudžbu preko mall.hr jer sam dobio na mail kod za 10% popusta i onda sustav odbio transakciju jer je bila sumnjiva a ja nisam najavio trošak. I sad mje i kod propal pa tražim dobru dušu ako koja ima taj kod za mall.hr.

Marcuskac pon 11.12.2023 18:46

Dali netko zna kako funkcionira ovo novo placanje gdje podijelis uplatu na rate?

Dali to znaci da ja mogu kupiti nesto u nekoj online trgovini na rate bez kreditne kartice?

Tipa moram imati dovoljno za uplatu, ali ako podijelim na rate nakon transakcije onda....sepodijeli na rate?

Ne kuzim bas, mozda isprobam uskoro pa javim.