Ostalo

Da li netko radi uslugu čišćenja tipkovnica?

Posmatrač ned 24.4.2022 10:03
CyberMat kaže...

Znači, stručno izvaditi svaku tipku bez oštećenja, očistiti svaku tipku te ukloniti sav talog i prašinu ispod te natrag staviti sve tipke?

 Pa uradi to sam ako je desktop tastatura u pitanju. Radio sam to mnogo puta. nije neka nauka....

Kolacic ned 24.4.2022 12:20
Posmatrač kaže...
CyberMat kaže...

Znači, stručno izvaditi svaku tipku bez oštećenja, očistiti svaku tipku te ukloniti sav talog i prašinu ispod te natrag staviti sve tipke?

 Pa uradi to sam ako je desktop tastatura u pitanju. Radio sam to mnogo puta. nije neka nauka....

 Trta da ne potrga,kupovina potrepstina za pravilno i uredno ciscenje,vrijeme odlaska po to,vrijeme potrebno za izvaditi tipke i vratiti ih s tim strahom da ih ne potrga,zivci za ciscenje,hoce li dobro ocistiti itd itd.

Pretpostavljam tako nesto inace svatko bi trebao moci bez problema ocistiti.

Damir22 ned 24.4.2022 12:46

Ovo me podsjeti na amerikance, koji imaju "tipa" za sve jednostavne stvari....

Pregorjela sijalica - zovi tipa da promjeni.

Ovisno o tipkovnici, mehanicke imaju alat za vadjenje tipki, manje vise svaka dodje s njim, povadi, operi, vrati, nema se tu sta pokvariti

Posmatrač ned 24.4.2022 16:24
Kolacic kaže...
Posmatrač kaže...
CyberMat kaže...

Znači, stručno izvaditi svaku tipku bez oštećenja, očistiti svaku tipku te ukloniti sav talog i prašinu ispod te natrag staviti sve tipke?

 Pa uradi to sam ako je desktop tastatura u pitanju. Radio sam to mnogo puta. nije neka nauka....

 Trta da ne potrga,kupovina potrepstina za pravilno i uredno ciscenje,vrijeme odlaska po to,vrijeme potrebno za izvaditi tipke i vratiti ih s tim strahom da ih ne potrga,zivci za ciscenje,hoce li dobro ocistiti itd itd.

Pretpostavljam tako nesto inace svatko bi trebao moci bez problema ocistiti.

 Sad ti od toga napravi nauku....

Kakve potrepstine za pravilno i uredno čišćenje? Povadis tipke bilo cim potrpas u posudu sa rakijom vadis jednu po jednu brises i vracas gdje su bile... Nije to cijepanje atoma.... Ako pricam o desktop tastaturi. Za laptop ovo ne vrijedi....

Alfredo nr.2 ned 24.4.2022 22:09

Prvo se fotka tipkovnicu kako bi znao gdje ide koja tipka. Potom se izvade tipke i stave u posudu s deterdžentom za suđe. Može ih se pustiti tako preko noći ili par sati. Zatim se vadi tipka po tipka, ispere vodom i obriše. Uz to očisti se cijela tipkovnica sa 70% alkoholom. Za kraj može se cijela tipkovnica namazati kremom za ruke čime će plastika izgledati kao nova.

Tilenius ned 22.5.2022 09:01

Ako nije neka specijalna tipkovnica sa metalnim dijelovima to se lako riješi. Moja veselo radi već dugo, 3 puta sam je je prao četkom sa dužim dlakama, šlaufom i malo sapuna. Poslije ispušeš kompresorom da istjera svu vodu van, ostaviš jedan dan da se skroz osuši i to je to.

pqweasdyxc ned 22.5.2022 11:30
Tilenius kaže...

Ako nije neka specijalna tipkovnica sa metalnim dijelovima to se lako riješi. Moja veselo radi već dugo, 3 puta sam je je prao četkom sa dužim dlakama, šlaufom i malo sapuna. Poslije ispušeš kompresorom da istjera svu vodu van, ostaviš jedan dan da se skroz osuši i to je to.

 

Posmatrač ned 22.5.2022 18:00
pqweasdyxc kaže...
Tilenius kaže...

Ako nije neka specijalna tipkovnica sa metalnim dijelovima to se lako riješi. Moja veselo radi već dugo, 3 puta sam je je prao četkom sa dužim dlakama, šlaufom i malo sapuna. Poslije ispušeš kompresorom da istjera svu vodu van, ostaviš jedan dan da se skroz osuši i to je to.

 

 Nije smijesno ;) Tj jest ali to funkcionise... Ja sam svoju susio na striku ;) Nisam tada imao kompresor ;)

Posmatrač pon 23.5.2022 13:15
pqweasdyxc kaže...

Pa zar nije jednostavnije izvaditi tipke, očistiti tipkovnicu i vratiti tipke? Odmah je gotovo i ne moraš sušiti.

 Meni nije bilo jer je bilo pivo u pitanju a ono kad se osusi je kao staklo....

Santana kaže...

A perilica posuđa ? 

 Nisam je imao tada ;)