Ostalo

Kupovina obuće preko Interneta

makaweli sub 29.8.2009 19:40

Ima li netko iskustva s kupovinom obuće preko Interneta? Našao sam jednu stranicu Tenisice.hr, pa me zanima ako netko zna kako to sve funkcionira ili ima neki drugi servis za preporučit. Problem je u tome što nosim veliki broj 47.5-48 a ne želim kupiti bilo kakve tenisice nego Lacoste ili Nike branda, a u Sl. Brodu i Osijeku nisam uspio ništa naći. Hvala

makaweli sub 29.8.2009 19:50
macak kaže...

Meni osobno to kupovanje na slijepo nema smisla. Ne kupujem cipele dok ne napravim par koraka u njima.

Evo jedan primjer. Danas sam probao Nike Reuboxice broj 46 i bile su mi malo tijesne. Koža je, raširit će se, no ipak dužina mi ne odgovara. I sada vidim na toj stranici Tenisice.hr da imaju broj 47.5 i 48.5 pa pretpostavljam da bi mi odgovarale.

VirtUoso sub 29.8.2009 19:50

Odi u Lacoste i pitaj da li mozes narucit preko njih.Modele koje oni ne drze kod sebe,imaju dostupne preko narudzbe,mislim.Isto tako i  u Nike Shopu.

 

Jesi probao tako?

makaweli sub 29.8.2009 19:55
VirtUoso kaže...

Odi u Lacoste i pitaj da li mozes narucit preko njih.Modele koje oni ne drze kod sebe,imaju dostupne preko narudzbe,mislim.Isto tako i  u Nike Shopu.

 

Jesi probao tako?

Bio sam u Voodoo Shopu i našao model, no broja nema. Isto i u Nikeu. Nisam pitao jesu li dostupne preko narudžbe, a što se tiče Lacoste, nisam ni znao da drže obuću tamo, pretpostavljam da je dosta skupo :S

VirtUoso sub 29.8.2009 19:58

Da,skup je krokodil.Odi pa ih pitaj da li mozes narucit' odredeni model koji oni ne drze ili za koji nema dostupan odredeni broj koji trazis.

Sto se tice Nike Shopa(na Cipelicu),mislim da je kolega jednom prilikom narucivao kopacke preko njih.

RePlaY sub 29.8.2009 20:00

Može se neručit preko Lacostea, ja sam naručivao. Ako ti nemaju tog modela ili veličine u tom dučanu dostavit će ih iz drugih svojih dućana u hrvatskoj ali moraš platit poštarinu.

makaweli sub 29.8.2009 20:04
dncrmt kaže...

Tko ima stla nosi krokodila. Namigiva

 

Nikad ne bih kupovao obuću,a ni odjeću preko neta dok ne vidim kako mi stoji da li mi odgovara veličina.

Neki poput mene koji imaju noge poput dječjih grobova su prisiljeni to radit :)

RePlaY sub 29.8.2009 20:48

Evo našao sam i ja kopačke pa i mene zanima jeli tko već neručivao. Evo je koliko sam pročitao ovo je slovenska stranica a kaže da dostavljaju u Hrvatsku kad uđe u EU Smijeh

 

denix sub 29.8.2009 21:14
RePlaY kaže...

Evo našao sam i ja kopačke pa i mene zanima jeli tko već neručivao. Evo je koliko sam pročitao ovo je slovenska stranica a kaže da dostavljaju u Hrvatsku kad uđe u EU Smijeh

 

točno

 

Kako brzo ću primiti naručene proizvode?

Narudžbu dostavlja Pošta Slovenije u roku od tri radnih dana.   Dostava je moguća kao POSTE RESTANTE na pošti Brežice. Pošiljka će Vas na pošti čekati 20 dana. Bez obzira na broj dostava potrebnih za jednu narudžbu, troškovi poštarine iznose 3.99€. Plaćanje je moguće gotovinom ili kreditnom karticom. Nakon što pristupi EU, dostava će biti moguća i u Hrvatsku.

keikoa ned 15.9.2013 23:00

MOLIM POMOĆ PRI KUPNJI PATIKA - BASKETICA ILI HAKLERICA

Želio bih kupiti model Nike patika " Air Penny 1 orange-grey, (narančasto-sive boje) ali ih u

Hrvatskoj nema za kupiti. Pokušao sam preko neta, E-bay i ostalih uslužnika ali većina prvo traži

novac a neki vele da ne isporučuju u Hrvatsku.

TKO MI USPIJE PRONAĆI GDJE DA IH NABAVIM NAGRAĐUJEM SA 50 EURA JER SAM VIŠE OČAJAN KOLIKO IH TRAŽIM.

BROJ ILI VELIČINA PATIKA JE 43 ( EUROPSKA NORMA)

ZAHVALJUJEM

Moj e-mail je keko.superduke@gmail.com

Hurki ned 15.9.2013 23:02
keikoa kaže...

MOLIM POMOĆ PRI KUPNJI PATIKA - BASKETICA ILI HAKLERICA

Želio bih kupiti model Nike patika " Air Penny 1 orange-grey, (narančasto-sive boje) ali ih u

Hrvatskoj nema za kupiti. Pokušao sam preko neta, E-bay i ostalih uslužnika ali većina prvo traži

novac a neki vele da ne isporučuju u Hrvatsku.

TKO MI USPIJE PRONAĆI GDJE DA IH NABAVIM NAGRAĐUJEM SA 50 EURA JER SAM VIŠE OČAJAN KOLIKO IH TRAŽIM.

BROJ ILI VELIČINA PATIKA JE 43 ( EUROPSKA NORMA)

ZAHVALJUJEM

Moj e-mail je keko.superduke@gmail.com

Pa najprije ćeš na eBayu naći... inače, normalno je da prvo platiš, pa da dobiješ robu... 

Pero Dinamit čet 4.3.2021 21:12

Da ne otvaram novu temu...

Na domaćoj web stranici piše da se roba ne može vratiti ako se naruči kriva veličina. Mogu li oni to zabraniti ili postoji propis/zakon/nešto koji je iznad toga koji to zapravo dozvoljava?

bloodborne pet 5.3.2021 14:02
Pero Dinamit kaže...

A ovdje izričito na stranici piše da ne vraćaju ako je krivi broj pa me to zanima smiju li tako.

 koji dućan ? ja sam u office shoes donio tenisice na reklamaciju 8mj nakon kupovine.
 Sa time da ih prvih 6 nisam ni nosio. unutar 3 tjedna mi se cijela peta s unutarnje strane
 
 izlizala do podloge/plastike i random se zaletio do ducana objasnio im situaciju zene mi rekle
 mozete zamijeniti za nove ili traziti povrat novaca. dok se reklamacija odvijala u meduvremenu
 su sljetjeli popusti tak da sam ih na kraju zamijenio za druge tenisice i jos nazad dobio cca 450kn. :D

 a pogotovo ako se radi o robi koju nisi ni vidio nego naslijepo narucio, mislim razumijem da se ne dozvoljava
 zamjena nošene tenisice ( koja nije ostecena naravno ) ali da brane da zamijenis u slucaju da ti iskljucivo
 velicina ne pase nema smisla i ne znam po kojim zakonima i regulativi to zapravo i brane.

bloodborne pet 5.3.2021 15:17
Pero Dinamit kaže...

Stranica je uvik-kontra.com.

 

ovo su uvjeti u kojima to piše - stranica 7, crvenim slovima.

 u najgorem slucaju i da ti ne odobre zamjenu samo raskines ugovor. :)

 sva njihova roba ima istaknut size chart i zbog toga povrat robe nije moguc.
 okej imaju size chart, ali jedno je size chart a drugo je kalup, bizarno u svakom slucaju.

Old Iggy pet 5.3.2021 15:49
Pero Dinamit kaže...

Stranica je uvik-kontra.com.

 

ovo su uvjeti u kojima to piše - stranica 7, crvenim slovima.

Malo besmisleno, ali tko sam ja da im sudim... ima tko je za to zadužen.

Pa veličina i je problem kod kupnje, malo je "standardiziranih" procedura toliko nestandardno kao veličine cipela. Valjda svaki proizvođač ima neke svoje "standardne" mjere.

No zakon je jasan.

DISPLAY sub 15.7.2023 00:27

Na kojim stranicama gledate patike? Želim si ubosti neke nike maxe a ne daje mi se 100+€

Na Asosu zna bit popusta al slabo brojeva, imate još nekih stranica slobdo pišite :)