Stanovanje

Kupnja perilice/susilice rublja

stylecro sri 22.12.2021 19:03

Pozdrav ekipa!

 

Kupujem combo perilice i susilice rublja do cca 3800kn.

Bitno mi je da ima 8-9kg bubanj za pranje i minimalno 5kg za susenje.

Sto preporucujete, samsung, beko, hisense i ako moze koji model?

 

Hvala!

 

 

ivan dragi čet 23.12.2021 10:57
stylecro kaže...

Hvala na prijedlogu!

 

Pronasao sam jos i SAMSUNG WD80T4046EE/LE ali nisam siguran kakva je kvaliteta, iskustva itd.

 

 Nejde to tako na forumu. Ne mozes pitat "koja susilica" pa kad ti netko nesto preporuci pitat za neku drugu. Kupi ovo sta ti je wyks rekao i amen. Nema sad vise, a ova?, a ova?

 

Nikad se susilca ne kupuje all in one. Kupi posebno susilicu, a posebno perilicu.

kiwi_91 čet 23.12.2021 16:10

stylecro

 

Čisto informativno. S obzirom da su predloženi Hisense modeli ekvivalent Gorenje 10 kg9 kg, vjerujem da neće biti problema s pronalaskom dijelova u slučaju potrebe za popravkom nakon isteka jamstva. To bi mogao biti plus, ali ovako na 'slijepo' bih pretpostavio da Samsung ima kvalitetnije mehaničke komponente i elektroniku.

 

Imamo kod kuće perilicu Samsung 80J5446 i osobno bih volio da je malo tiša pri centrifugi, tj. tiha je kada dobro rasporedi rublje za centrifugu, ali kada je bubanj u neravnoteži, onda vibrira i bučna je. U drugom stanu imamo Whirlpool FSCR90425 (direct drive) i ona je na centrifugi osjetno tiša od Samsunga.

Na Samsungu smo do sada samo reklamirali poklopac posude jer je omekšivač išao zajedno s praškom, ali riješeno je u jamstvu. Problem je bio u kamencu koji je onemogućavao pravilni tok vode.

 

Ako budžet i prostor dopuštaju, slažem se da bi odvojeno perilica i sušilica bili bolji izbor jer ovako sigurno postoje određeni kompromisi pri radu.

stylecro čet 23.12.2021 16:18
ivan dragi kaže...
stylecro kaže...

Hvala na prijedlogu!

 

Pronasao sam jos i SAMSUNG WD80T4046EE/LE ali nisam siguran kakva je kvaliteta, iskustva itd.

 

 Nejde to tako na forumu. Ne mozes pitat "koja susilica" pa kad ti netko nesto preporuci pitat za neku drugu. Kupi ovo sta ti je wyks rekao i amen. Nema sad vise, a ova?, a ova?

 

Nikad se susilca ne kupuje all in one. Kupi posebno susilicu, a posebno perilicu.

 

Ja sam se zahvalio na prijedlogu te ga dodao na popis, sta bi trebao uzeti prvo sto mi netko preporuci? Sta sada da nema npr nekakvu funkciju koja je meni potrebna, pa normalno krizam i gledam dalje sto je na popisu. Ja na svojoj temi mogu pitati sto zelim, tko zna i ima kakav prijedlog ili iskustvo uvijek je dobrodosao.

 

Hvala iijep pozdrav!

 

kiwi_91 ned 8.5.2022 11:28
Najbrži kaže...

Cijenjeni članovi b8g foruma, ima li gdje akcija na veš mašine? 

Ovako na brzi pregled od najpovoljnijih bih osobno išao na LG bijela vrata inox vrata (8 kg, 1400 rpm, Direct Drive motor - cca. 2500 kn za gotovinu s dostavom) ili možda Whirlpool (8 kg, 1400 rpm, inverter - cca. 2460 kn s dostavom + dodatne 3 god. jamstva uz registraciju). Ima i standardno povoljnih Beko modela (2300-2800 kn) koji nude 5 god. jamstva.

Od najpovoljnijeg imaju Tesla (8 kg, 1400 rpm, inverter motor, 5 god. jamstva - 2000 kn s dostavom i kodom DABAR5 (vrijedi do 9 h 09.05.)) ili Hisense (7 kg, 1400 rpm, inverter - cca. 2250 kn s dostavom).

 

Za bolju preporuku bi trebalo više informacija (kapacitet, slim ili standardne dimenzije, gornje ili prednje punjenje, budžet, namjena (svakodnevno ili za vikendicu), trebaš li posebne funkcije (para, automatsko doziranje sredstva za pranje, posebni programi za osjetljivo rublje...), lokalna trgovina ili online, itd.).

x360gamer sri 1.11.2023 22:32

Pozdrav, dosadilo mi stalno sušenje veša u malom stanu.
Čitam stalno da ljudi pišu da all in one nije dobra opcija, ali nitko ne kaže konkretno zašto?
Odmah na početku ove teme je također kolega to spomenuo - ali nije naveden razlog zašto nije to dobro?

Gledam haier kombiniranu perilicu-sušilicu, sviđa mi se plitki dizajn (53 cm) i 10/6 kg za pranje/sušenje. Stan je mali, nemam mjesta da imam takva 2 odvojena uređaja. Za sad imam Electrolux slim (43 cm) perilicu i prezadovoljan sam. Logički se nameće Electrolux kao idući izbor, ali haier mi se sviđa /kupili su me opisima, a i izgled/estetika je na 3 levela iznad konkurencije. Bubanj koji se sam čisti nakon svakog pranja mi se čini kao zgodna opcija + nekako su riješili onu gumu da je drugačija od se lovi manje (gotovo ništa) bakterija. Također svijetlo u bubnju je po recenzijama nešto bez "čega kad probaš ne možeš." Najveća prednost nakon izgleda, mi je definitivno tišina - navodno je motor neka revolucija (ili oni tako prikazuju) pa je puno tiši - na jednom yt videu stvarno nisam mogao vjerovati da perilica rublja može biti tako tiha).
E sad, ja iskreno prvi put čujem za haier kao firmu, premda su očito dugo na tržištu? Kakvi su? I dali je sve legit s tih 2+5 /7 godina garancije? Ima kakva caka?

SupremeCommander sri 1.11.2023 22:50

Problem kod susilica-perilica je sto nemaju filter za prasinu kao normalne susilice i sve prasina prolazi sa vodom direktno kroz cijevi, kroz izmjenjivac topline, pa tek onda u odvod. Rezultat je da se sve to polako nakuplja po unutrasnjosti vesmasine  i vec ti kroz par mjeseci susilica pocinje slabo susit, i smrdi. A za ocistit moras zvat servis i rastavit pol masine.

Kod normalnih susilica, nakon svakog susenja ocistis filtere, sve je suho, i miran si godinama.

 

Ima i nekih novijih susilica sa toplinskom pumpom koje su kao samo ciscece, uglavnom kriminal, treba objesit ekipu koja je to izmislila.

x360gamer sri 1.11.2023 23:05

Hvala na odgovoru. Čitam samo pozitivne stvari na Amazonu, nitko ne spominje nešto da smrdi.
Na Redditu također ljudi kažu da je ok stvar.


Kako god, proučit ću još malo. Možda se u međuvremenu netko javi tko ima duže vrijeme perilica sušilica u1 pa da kaže iskustva?

Inače, haier kao brand je ok? Navodno sam trebao već čuti za njih, dugo su na tržištu, ali ja prvi put čujem. Gdje su u odnosu na Samsung/Electrolux?

x360gamer pet 3.11.2023 10:26

Nitko nije odgovarao, uzeo sam haier.
7 godina jamstva, 90% zvjezdica na Amazonu za moj model. Valjda ne može biti loše.
Uvijek će se netko naći tko će biti protiv nekog branda. Eto, gore kolega kaže da je Electrolux smeće, ja prezadovoljan.
Valjda kako tko pikne.

AudioGorilla čet 23.11.2023 12:09

Pozdrav,

Kakva ti se pokazala haier perilica/sušilica?
Ja sam u istoj dilemo kao što si ti bio. Nemam mjesta za dva odvojena uređaja, pasivno sušinje mi podiže vlagu u stanu i estetski smeta :)

x360gamer čet 23.11.2023 15:06
AudioGorilla kaže...

Pozdrav,

Kakva ti se pokazala haier perilica/sušilica?
Ja sam u istoj dilemo kao što si ti bio. Nemam mjesta za dva odvojena uređaja, pasivno sušinje mi podiže vlagu u stanu i estetski smeta :)

 Za sada sam prezadovoljan.

Svemirski izgleda, milijun funkcija, veliki bubanj, a slim dizajn - ma prva liga!

Ima more opcija, od kojih nisam još ništa probao.

 

Ukratko, za sada odlično radi posao i to u vrlo kratkom vremenu.

Npr bijeli veš - stara mašina (s kojom sam također bio prezadovoljan) 3:30h, Haier 1:30h - isti program, C*, i količina rublja. Za 4h ukupno je i opran i potpuno suh.

 

 

tomislav10 čet 21.3.2024 08:06
x360gamer kaže...
AudioGorilla kaže...

Pozdrav,

Kakva ti se pokazala haier perilica/sušilica?
Ja sam u istoj dilemo kao što si ti bio. Nemam mjesta za dva odvojena uređaja, pasivno sušinje mi podiže vlagu u stanu i estetski smeta :)

 Za sada sam prezadovoljan.

Svemirski izgleda, milijun funkcija, veliki bubanj, a slim dizajn - ma prva liga!

Ima more opcija, od kojih nisam još ništa probao.

 

Ukratko, za sada odlično radi posao i to u vrlo kratkom vremenu.

Npr bijeli veš - stara mašina (s kojom sam također bio prezadovoljan) 3:30h, Haier 1:30h - isti program, C*, i količina rublja. Za 4h ukupno je i opran i potpuno suh.

 

 

 Koji točno model imaš?

x360gamer čet 21.3.2024 09:49

Razlika je u Wi-Fiu samo koliko sam bio gledao.
Malo nelogično da 5 serija ima, a 7 nema. Logično bi bilo da ako uzimam seriju s većim brojem dobivam sve / da je bolja.
Kako god, wifi mi ne treba, ne trebaju Kinezi znati što perem i kako.

Model koji imam je serije 7, 10/6 kg (ne znam točno naziv modela, ali ćeš ga lako naći). (Pre)Zadovoljan i dalje. I sušenjem i pranjem. Milijun modova, od kojih realno, koristim ma kraju 2. Od tih 2, jedan je pamuk koji mi je u 90% slučajeva za pranje. Ali dobro, mogao sam misliti da će tako biti.
Jedina zamjerka je da sušilica skvrči odjeću nakon prvog sušenja, ali to je čitajući po netu normalno. Nisam do sada nikada se susreo s sušilicom, pa mi je bilo malo čudno da se sve smanji. Ne znam kakva je situacija s stand alone susilicama / da nije 2u1, ali koliko čujem od drugih koji ih imaju - ista stvar.
Očito nema još do sušenja na zraku.

x360gamer čet 21.3.2024 10:20

Ovisi koliko veša staviš, dali ima pretpranje, dezinfekciju i 100 drugih modova.

Ali meni, moj način pranja: 60*, cca 6-7 kg, 1000-1200 centrifuga, pamuk oko 90 minuta. Što je 2.5x manje nego prijašnja

ajimerej pet 22.3.2024 21:09

@volegradele ovisi o kakvoj mašini govorimo. Imam miele sušilicu koja nit smanji, nit troši rublje. Fantastično radi i još ima pretinac s parfem tako da rublje predivno miri.

Meni se pokazalo kao sranje kupiti Candy perilicu/sušilicu, perilica pere na polusuhu odjeću i brzo ju upropasti i čak znala je nekoliko puta godišnje da odjeća u pranju zapne između stakla i gume pa da podere rublje. A kod sušenja smanji odjeću i miris je čudan.

volegradele sub 23.3.2024 11:20

Odlicno to volim cut..planirao sam kupit malo bolji model Boscha oko 1K€ i frend mi preporucio Miele..preko firme da ce uzet..najbitnije stavke pored tog da se roba ne unisti je potrosnja ..mora bit A+++