Ostalo

U kojoj banci uzeti debitnu karticu visa electron

Jakovp pon 17.2.2020 20:50

Koristim ih, i dosta ljudi koje znam, i više manje su svi zadovoljni, radi super s paypalom, sve transakcije se odvijaju brzo, net banking im je super, a za druge (osim možda erste iako nemam osobnog iskustva) banke sam čuo svakakve priče. Nadalje, ne znam jel visa postaje eksluziva u pbz-u, ali npr raifaissen više nema visu, prešli su na maestro.

Hornet_93 pon 17.2.2020 22:21

gledaj, visa i visa electron su "card provideri" i sa bankom (erste, pbz, zaba itd) nemaju veze. odavno su banke u hr raspordane strancima i za fizičke osobe i njihove osobne potrebe (tekući, žiro) skroz  je svejedno u kojoj ćeš banci otvorit račun...

 

tako da rađe gledaj u kojoj su ti banci žena ili familija da si lakše i bez naknade pare prebacujete, a mobilne aplikacije su apsolutno svugdje jednake i sa 90% istim mogućnostima.

R36 pon 17.2.2020 22:49

Kakva Visa...uzmi Mastercard.

Ja sam zamjenio Visu s Mastercardom...- bezkontaktna takoder pogodna za online placanje.

Na kraju krajeva bitna ti je naknada i sl...a HPB ti ima smart racun gdje ti je vodenje racuna 0Kn.

Old Iggy uto 18.2.2020 11:08
Nikola121 kaže...

Visa ili mastercard

Kao što su ti već rekli, oba providera su u biti jako slična, prihvaćena praktički identično na globalnoj razini, ono u čemu se razlikuju nisu sami Visa ili MC već domaća banka i njeni doprinosi / nameti.

Znači, ne gledaj samio naziv već što same banke daju uz to.

kbenzema uto 18.2.2020 21:37

Otkad sam prije pol godine saznao za revolut, visa electron od erste banke mi doslovno skuplja prašinu, nisam ju nijednom koristio. Dobra stvar je kaj erste naplaćuje naknadu samo ako ima nekog prometa.

R36 uto 18.2.2020 22:01

Nikad Revolut i sl...

Za reklamaijce se mozes obratit vodovodu i kanalizacija a i provjera sredstava na racunu im traje po mjesec dva.

 

Frenda 2mj maltretirati o porijeklu sredstava a on samo prebacio lovu iz HR banke na Revolut

T700 sri 6.10.2021 08:12

zagrebačka banka je nedavno zamjenila maestro kartice sa visa electron. 

Za kupovinu preko interneta sam koristio devizni račun sa visa karticom.

 

Dali postoji razlog za zadržavanje deviznog računa ? Kupovinu mogu preko tekućeg a limit mogu uvjek u aplikaciji za bankarstvo podizati po želji i nakon kupovine vračat na nulu zbog sigurnosti jer ne kupujem često. 

 

 

josip12 sri 6.10.2021 08:46
T700 kaže...

zagrebačka banka je nedavno zamjenila maestro kartice sa visa electron. 

Za kupovinu preko interneta sam koristio devizni račun sa visa karticom.

 

Dali postoji razlog za zadržavanje deviznog računa ? Kupovinu mogu preko tekućeg a limit mogu uvjek u aplikaciji za bankarstvo podizati po želji i nakon kupovine vračat na nulu zbog sigurnosti jer ne kupujem često. 

 

 

 

Za online kupnju po EU dućanima () koristim PBZ devizni () sa visa karticom, i onoliko kolika je cijena toliko i platim. Nema nikakvih konverzija kao kod imanja računa u kunama (i bilo kakve kartice povezane s njim).

 

Nažalost, na PBZ aplikaciji ne postoji opcija za promjenu limita, ili ja ne znam gdje je to.

zeryx sri 6.10.2021 08:54

ulogiraj se u app, odi na postavke, onda ces imati: profil - prijava i sigurnost - obavijesti. scrolaj ulijevo taj dio dok ne dodes do "proizvodi i usluge" i tamo imas limiti transakcije

josip12 sri 6.10.2021 11:09
zeryx kaže...

ulogiraj se u app, odi na postavke, onda ces imati: profil - prijava i sigurnost - obavijesti. scrolaj ulijevo taj dio dok ne dodes do "proizvodi i usluge" i tamo imas limiti transakcije

 

Hvala. Nakon promjene limita mi napiše "Uspješno su izmijenjeni limiti za internetsko i mobilno bankarstvo!". Ako se taj limit odnosi samo na internet, a na bankomatu dižem koliko hoću i kad god, onda je to prava stvar. I ne vidim neki poseban razlog za nabavu charge kartice samo za internet kupnju, ako korisnik već ima kartice vezane uz tekući.

zeryx sri 6.10.2021 11:17

moguce da bankomat nije u tom limitu. 

tamo isto pise: banka odreduje koje vrste transakcija ne utjecu na smanjenje mjesecno i dnevnog limita ( vise informacija u opcim uvijetima usluge PBZ digitalnog bankarstva)

Corto_1973 sri 6.10.2021 13:45

Curve i tekući je sve što ti treba.

Curve Mastercardom plaćaš ono što ti treba, možeš ju dodati u Gpay, dižeš lovu s bankomata bez naknade... lova ide s tekućeg, konverzija po povoljnijem tečaju od onog kojeg ti možeš dobiti... a kad narasteš i budeš imao više kartica, onda ga koristiš kako je i zamišljen - kao wallet za sve kartice...

Nema smisla sad vaditi Visu ili neku drugu karticu vezanu za devizni račun, kad za godinu dana prelazimo na euro...

T700 čet 7.10.2021 11:11
Corto_1973 kaže...

Curve i tekući je sve što ti treba.

Curve Mastercardom plaćaš ono što ti treba, možeš ju dodati u Gpay, dižeš lovu s bankomata bez naknade... lova ide s tekućeg, konverzija po povoljnijem tečaju od onog kojeg ti možeš dobiti... a kad narasteš i budeš imao više kartica, onda ga koristiš kako je i zamišljen - kao wallet za sve kartice...

Nema smisla sad vaditi Visu ili neku drugu karticu vezanu za devizni račun, kad za godinu dana prelazimo na euro...

 dali je odgovor namjenjen meni ? 

 

Pitanje, što fali VISI kartici koju sam dobio za tekući račun ?  

 

Zbog čega mi treba zasebno, Curve koji ste spomenuli ?  

 

 

T700 čet 7.10.2021 11:13
josip12 kaže...
zeryx kaže...

ulogiraj se u app, odi na postavke, onda ces imati: profil - prijava i sigurnost - obavijesti. scrolaj ulijevo taj dio dok ne dodes do "proizvodi i usluge" i tamo imas limiti transakcije

 

Hvala. Nakon promjene limita mi napiše "Uspješno su izmijenjeni limiti za internetsko i mobilno bankarstvo!". Ako se taj limit odnosi samo na internet, a na bankomatu dižem koliko hoću i kad god, onda je to prava stvar. I ne vidim neki poseban razlog za nabavu charge kartice samo za internet kupnju, ako korisnik već ima kartice vezane uz tekući.

 imas i zasebno limit za novac koristis za bankomate, mozes odrediti primjerice 1000kuna mjesečno. 

 

 

Corto_1973 čet 7.10.2021 13:18
T700 kaže...

 dali je odgovor namjenjen meni ? 

 

Pitanje, što fali VISI kartici koju sam dobio za tekući račun ?  

 

Zbog čega mi treba zasebno, Curve koji ste spomenuli ?  

 

 

 Ma mislio sam da čovjek pita za karticu deviznog tekućeg, nisam skužio da misli na obični tekući. Ne fali joj ništa, jučer sam se prosipao po više foruma, pa je i tu ponešto završilo...

ddarknessfairyy pet 8.10.2021 11:02
T700 kaže...

zagrebačka banka je nedavno zamjenila maestro kartice sa visa electron. 

Za kupovinu preko interneta sam koristio devizni račun sa visa karticom.

 

Dali postoji razlog za zadržavanje deviznog računa ? Kupovinu mogu preko tekućeg a limit mogu uvjek u aplikaciji za bankarstvo podizati po želji i nakon kupovine vračat na nulu zbog sigurnosti jer ne kupujem često. 

 

Zagrebačka banka nije zamjenila maestro kartice sa visa electron karticom nego visa classic karticom. Visa classic koja je zamijenila maestro je klasična kartica vezana za kunski račun i ponaša se identično kao maestro kartica. Znači sve je isto kao i sa maestrom. I sa maestrom si mogao plaćati na internetu i imati određen limit. Na visi classic nema ograničenja u plaćanju osim tog limita koji sam određuješ, ali te ne štiti od npr mjesečne naplate neke usluge. Znači da ti može svaki mjesec određena usluga naplatiti određen iznos bez tvoje autorizacije.

 

Visa electron je vezana za devizni račun i je napravljena tako da moraš imati točan iznos koji se naplaćuje na računu u tom trenutku. Neće te poslati u minus, nit ti naplaćivati mjesečno.

Tako da u principu time što su poslali nove Vise classic se nije promijenilo ništa osim imena kartice. Visa classic je i dalje zapravo maestro kartica a ako hoćeš electron karticu onda i dalje koristiš visa electron karticu.