Stanovanje

Klima uređaj - pitanje

Chriss uto 21.6.2022 11:55

Zna li netko razliku između ova tri LG-a?


https://www.ronis.hr/klima-uredaj-lg...47351/product/
i
https://pevex.hr/klima-lg-s12eq-311529.html
i

https://www.ronis.hr/klima-lg-e09el-set-hladenje-28kw-grijanje-29kw/232229/product/

 


Imao sam namjeru uzeti Mitsubishi HR25 ali on me izađe 4600kn + trebam nadodati za wifi modul, pretpostavljam da nije ispod 400kn...?

Dok ovaj prvi, LG S12ET ima wifi modul uračunat u cijenu od 4000kn.

Samo ne znam koja je razlika između ET i EQ i EL u LG-a?

Ako mislite da Mitsubishi vrijedi 1000kn više, ako ne i više od toga, vičite :D

Inače nemam potrebe za 3.5kW ali radi cijene sam i 3.5kW uzeo u obzir, valjda neću primjetiti veću potrošnju u 3.5kW od 2.5kW? :D

artyom ned 26.6.2022 13:17

Pozdrav, naime došao sam do finalizacije odluke da pređemo na grijanje preko klima uređaja, pošto sam nedavno već pitao i pomogli ste mi oko odabira uređaja sad sam došao do još jedne dileme, a to je da li će Mitsubishi AP50 biti dovoljan za ugrijati prostor od nekih 55-60m2, uz RAK35 kada bi radile istovremeno na pozicijama koje se nalaze na slici. Ova dva prostora od 25m2 su dnevni i kuhinja koji čine otvoreni prostor te mali hodnik prema sobama od nekih 8m2.,dok bi RAK35 bio u većoj sobi i uz otovrena vrata grijao hodnik i malo prema manjoj sobi.

Da li ići na AP50 ili nešto jače?

 

https://imgur.com/W3gH2m5

love2ml86 ned 26.6.2022 17:00
artyom kaže...

Pozdrav, naime došao sam do finalizacije odluke da pređemo na grijanje preko klima uređaja, pošto sam nedavno već pitao i pomogli ste mi oko odabira uređaja sad sam došao do još jedne dileme, a to je da li će Mitsubishi AP50 biti dovoljan za ugrijati prostor od nekih 55-60m2, uz RAK35 kada bi radile istovremeno na pozicijama koje se nalaze na slici. Ova dva prostora od 25m2 su dnevni i kuhinja koji čine otvoreni prostor te mali hodnik prema sobama od nekih 8m2.,dok bi RAK35 bio u većoj sobi i uz otovrena vrata grijao hodnik i malo prema manjoj sobi.

Da li ići na AP50 ili nešto jače?

 

https://imgur.com/W3gH2m5

To bi trebalo biti taman.

artyom pon 27.6.2022 09:09
love2ml86 kaže...
artyom kaže...

Pozdrav, naime došao sam do finalizacije odluke da pređemo na grijanje preko klima uređaja, pošto sam nedavno već pitao i pomogli ste mi oko odabira uređaja sad sam došao do još jedne dileme, a to je da li će Mitsubishi AP50 biti dovoljan za ugrijati prostor od nekih 55-60m2, uz RAK35 kada bi radile istovremeno na pozicijama koje se nalaze na slici. Ova dva prostora od 25m2 su dnevni i kuhinja koji čine otvoreni prostor te mali hodnik prema sobama od nekih 8m2.,dok bi RAK35 bio u većoj sobi i uz otovrena vrata grijao hodnik i malo prema manjoj sobi.

Da li ići na AP50 ili nešto jače?

 

https://imgur.com/W3gH2m5

To bi trebalo biti taman.

 da se razumijemo imam budžet i za ap60 možda bi to bio bolji izbor jer sam našao za ok cijenu?

VooDooZg uto 28.6.2022 14:51

Pozdrav,

 

gledam si zamjeniti klimu - sad imam neku 15god staru LG sa inverterom mislim da je 2kw, muči se mislim da mi troši abnormalno struje a hladi relativno slabo,, ne znam nisam baš zadovoljan a i sjebo sam lopatice ventilatora malo pa je sad van balansa itd..

 

Uglavnom gledao sam Haier Flexis plus cca 6000kn

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/haier_klima_uredaj_as35s2sf1fa_wh1u35s2sm1fa/2911/187

 

a sad vidim da ima i Vivax zanimljivih VIVAX COOL W Design  

 

https://www.hgspot.hr/klima-uredaj-vivax-cool-w-design-3-5-4-2kw-acp-12ch35rewi-r32-a-inverter-komplet

 

Uglavnom volio bi da ima što više ovih gluposti protiv alergija jer me to hebe i da što manje troši naravno :)  obje su A+++ 144kw/y

 

 stan je 38 kvadrata, zgrada 4 kat, imam alu rolete i pvc stakla sa plinom između i foliju na staklima ali 4 kat sunce upre i tak veselje ...

 

Hvala 

Bero_ng95 uto 28.6.2022 17:24

Trebam klimu za nekih cca 55m2
Kuća 1. kat, prizemlje je hladno fino tokom ljeta.
Iznad prvog kata nalazi se 2.kat iliti visoko potkrovlje, stepenište unutar kuće je izolirano.
S obzirom da ekipa dolje u slavoniji gdje bi i išla klima uzimaju 3kw klime za svojih 60m2 ja sam gledao sljedeće.
Mitshubishi ap42
Piše da se na vanjsku jedinicu može više uređaja ugradit??
Gree wh18cd
Gree wh18qd

silvio3105 uto 28.6.2022 20:30

Je li ima netko klimu Mitsubishi MSC-GA35VB? Imam ju u stanu, no stanodavac je tvrd i ne želi platiti servis pa reko idem ju sam očistiti. Vjerojatno nije servisirana otkako je montirana(2008. cca).

Kad ju upalim, osjeti se "prašnjav" zrak. Živim pored jako prometne prometnice(osam prometnih traka) pa je vjerojatno treba malo malo servisirati.

Molim savjete kako šta, a ja sad odo vidit manual.

 

Thiago99 uto 28.6.2022 22:25

Pozdrav poštovanje,
Molim preporuku za klimu, htio bih nešto kvalitetnije za hlađenje i grijanje, mozda i neko čišćenje zraka zbog djece...
Stavio bih je u dnevni boravak i da kroz vrata puše i u hodnik i u spavaće sobe, da i njih sada nešto rashladi, a u prijaznom razdoblju i ugrije...
Zanima me što mislite dal bi to moglo funkcionirati te kolika mi snaga treba?
Hvala

BioZZG uto 28.6.2022 23:43

Pozdrav,

Naime imam cudan problem s klimom.
Klima jako hladi, cak previse...tipa po osjecaju bih rekao da hladi isto na 18 ili 25 stupnjeva...Samsung montirana prije cca 15 god,neznam kad je bio servis zadnji i kad je plin punjen ali znam da nije sigurno u proteklih 5 god.

Zna li netko u cemi bi mogao biti problem?

VooDooZg sri 29.6.2022 19:26

Na kraju sam si naručio Bosch 5000i - 3.5kw, A+++ je 138kw/a  ima 8.5 seer, ima filtere, ionizator i neke điđe - za 4300kn kaj je oko 2000kn manje od npr Haier-a i ostalih koji mi isto izgledaju čini mi se kao super deal..  sad još samo treba montažera uloviti da skine moju i stavi ovu ...

RuskeGTT sri 29.6.2022 20:50

ja sam jucer prvi put otvorio vrata boravka dok sam hladio, pa s time klimom od 3.4 kW sam uspio ohladiti cca 40-45 kvadrata prostora, mozda i vise...nije bilo iber hladno, drzao sam termostat na 25C, prva brzina, senzor na klimi mi izbacio 27C i to mi skroz dovoljno, obzirom da je jucer bilo 39C u rijeci...

eto, inace sam bio skeptican sto se tice hladenja vecih povrsina i u biti sam kupio klimu samo za 15m2 boravka...

MrNoo sri 29.6.2022 22:56
ante5656 kaže...

Ima li itko iskustva sa Midea klimama ? Kakve su se pokazale u trajnsoti?

 Imam od Mide-e 3 triala i dvije obične klime koje su u pogonu blizu 20 godina i još uvijek rade bez greške. Dva puta nadopunjen plin, jednom godišnje generalno počistim unutarnje jedinice i to je to.

Marcek555 čet 30.6.2022 07:41
hrčak kaže...

Poštovani,

 

Možete li mi poreporučiti klimu za manji stan koji ima 37 kvadrata? Gledali smo ovu sa linka, ali ne znam koja je razlika ako je samo unutarnja jedinica ili je bolje uzeti vanjsku i unutarnju? I koliko otprilike košta montaža i koga biste preporučili?

 

Hvala.

 

https://pevex.hr/klima-uredaj-whirlpool-spiw-312l-323104.html

 Kako ce klima hladiti ako je samo unutarnja jedinica? Normalno da treba i vanjska, cijena montaze je cca 1200-1800kn za klime do 4kw

dajac59 pet 1.7.2022 10:29

Dečki imam jedno pitanje,imam novu klimu Ariwell i nemam upute na hrvatskom,koje je najbolje je podesiti,ja je malo stavim na Ifeel,jel to dobro,pojma o klimama nemam,hvala

love2ml86 pet 1.7.2022 19:42
dajac59 kaže...
Dečki imam jedno pitanje,imam novu klimu Ariwell i nemam upute na hrvatskom,koje je najbolje je podesiti,ja je malo stavim na Ifeel,jel to dobro,pojma o klimama nemam,hvala

Inače je najbolje staviti na auto pa na temp koja ti paše, meni je to 23,50 stupnjeva, ali svatko ima različitu temp koja paše.

VooDooZg pet 1.7.2022 21:26
toma20 kaže...

pozdrav sta uzeti do 4tis kn? gledam ovo link ili dodati jos 400kn i uzeti ovu koju je uzeo VooDooZg 

 

 

Meni ju trebali ugraditi idući petak ili onaj ponedeljak iza pa ti nakon toga mogu reći više o njoj - ovako na prvu izgleda super, vanjska jedinica je prekrasna - najljepša koju sam vidio ( znam da je to strašno bitno :) ali ne škodi da se neko potrudi oko toga ), made in china ti je naravno ali sve u svemu djeluje super, spec su fenonomenalne za tu cijenu ( A+++ i SEER 8.5 ) ali kažem dok nebude u pogou mogu je samo gledat ...  

kiwi_91 sub 2.7.2022 09:39

toma20

 

Prošle godine je 5000i bio 3500-4000 kuna jer sam baš u ovo vrijeme gledao klime (post). Možda pričekati još neku akciju, ali vidim da je i ona Hyundai bila oko 4k kuna, cca. 1000 kuna više nego sada, pa je moguće da je i inflacija napravila svoje.

 

U Matrexu (jedino ju tamo nađem) navodno ima i 6000i za oko 4400 kn, ali ako nisi iz VŽ, onda ti je dostava još nekih 150-200 kn. Kod nas na slikama vanjska jedinica izgleda kao kod nekih 8000i modela u inozemstvu, a na poljskoj stranici je vanjska jedinica kao i kod naše serije 5000i. Na poljskoj je moguće malo bolje usporediti karakteristike (ako su specifikacije relevantne i za naš model), a koliko vidim razlike su u tome što 6000i ima mogućnost regulacije vlage, prigušeni način rada (niža buka?), senzor prisutnosti, automatsko 3D podešavanje smjera puhanja, odmrzavanje vanjske jedinice, samočišćenje vanjske jedinice (otprašivanje?). Samo treba i provjeriti što od toga zaista nema 5000i jer nekad znaju izostaviti određene značajke.

 

Google translate:

5000i

6000i

 

EDIT: Ispravljena poveznica prema trgovini.