Stanovanje

Klima uređaj - pitanje

KKristijan pet 13.5.2022 03:25

Pozdrav ljudi, pakleno mi je bilo proslo ljeto a para se nema - stan je 45 kvadrata. Koliko ima smisla klima od 1500kn? https://www.termol.hr/vivax-klima-multi-sp-zidna-acp-12ch35aeri-i-g-r-s.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ovako nesto?

Koji je minimum da ima smisla da se kuca ne zapali? Treba li nesto bolje ako bi se potencijalno i grijalo na nju?

I postoji li neki best buy ulozeno/dobijeno da je opce poznato, bez obzira na cifru? (valjda ispod 3,4k?)

fer-de-lance pet 13.5.2022 04:59

To ti je samo unutarnja jedinica (pročitaj opis).

Tebi treba komplet unutarnja i vanjska, Vivax ti je dobar izbor kaj se jeftinijih tiče (od 2500 kuna na više).

I računaj da ti je ugradnja još cca. 1000+ kuna (i to ako naletiš na akciju), tak da ispod 3500-4000 ne budeš prošao.

A 3.81 kW ti je taman za tu kvadraturu, manja nema smisla ( a nije ni neka razlika u cijeni) i ako je dobro izolirano budeš bez problema i grijao s njom.

 

picajzla0707 pet 13.5.2022 18:16
Samarzija kaže...
Baci oko na multi split

 zahvaljujem, pitam za susjedu koja bi to htjela ugraditi, no mislim da će joj takvo rješenje biti preskupo

ali bitno je da znam da postoji mogućnost, pa neka se raspita kod nekog od majstora za opcije

fala u svakom slučaju

Cojonero pet 13.5.2022 18:47

Probao bih sam očistiti klimu prema onim uputama sa interneta pa me sada zanima dali su ti sprejevi svi isti drek ili ima nešto što se baš preporuča? Druga stvar što me zanima su one tabletice. Gdje se one točno stavljaju i dali se baš moraju koristiti?

skip sub 14.5.2022 01:48

Pozdrav, kakve su TECRO klime iz pevexa, trenutno imaju to na akciji 2400kn jel se to isplati uzeti ili nesto bolje ima za do 3 milje u osijeku ? trazim neki osnovni model i da nude ugradnju , hvala

R4zOR229 sub 14.5.2022 12:29

Jel zna netko sta bi moglo bit s klimom? Znaci pocela mi je slabije puhat i hladit, i nekonzistentno puse. Ono nije konstantan mlaz zraka vec ko da prekida nekak. Cisto da nebi bacio bezveze klimu ak nije nista strasno.

Kile84 uto 17.5.2022 10:31

Pogledaj si ventilator unutarnje jedinice. Ako se na njemu nataloži prašine nekad zna doći do neravnomjernog i "isprekidanog" puhanja kao što si i primjetio. A i zvuk ispuhivanja zraka je totalna suprotnost od onoga kada je sve čisto.

x360gamer čet 19.5.2022 07:48

Preporuka klime?
Za 25 m2 da hladi.
Gledam neku Vivax, pošto čitam ovdje da su što se tiče klima ok? Može preporuka odmah
Da je servisna mreža dobra, da su pouzdane..
Istina ili bolje dati 50% više za Samsung/LG?

love2ml86 čet 19.5.2022 16:57
anaa3110 kaže...

Znači, stvarno jamstvo ne vrijedi ako se ne radi godišnji servis od 350kn? To sam negdje pročitala, ali isto mi je malo bezveze da tako često servisiram klimu koja će raditi 2-3 mjeseca godišnje i to ne stalno....

 

A što se tiče poznatih marki, ova Bosch me isto privlači cijenom

 

Ne razumijem se u specifikacije posebno, ali čini mi se da jedino ova Airwell od 7god garancije nije inverter klima, ne znam je li to presudna info 😁

 

 

 

 

 

Tako je, za jamstvo se uređaj mora svake godine održavati od strane ovlaštenog servisera.

Spectre sub 21.5.2022 20:34

Ekipa, u stanu imamo LG Dual Inverter vanjsku jedinicu i samo jednu unutarnju klimu: LG DC12RQ NSJ. Već postoji priprema za drugu unutarnju jedinicu, no nigdje ne nalazim za kupiti isti model. Može li se kupiti bilo koji drugi Dual Inverter model? Može i jači/slabiji li isto treba biti 3,5 kW? Bilo kakva pomoć je dobrodošla. :)

love2ml86 ned 22.5.2022 15:56
Spectre kaže...

Ekipa, u stanu imamo LG Dual Inverter vanjsku jedinicu i samo jednu unutarnju klimu: LG DC12RQ NSJ. Već postoji priprema za drugu unutarnju jedinicu, no nigdje ne nalazim za kupiti isti model. Može li se kupiti bilo koji drugi Dual Inverter model? Može i jači/slabiji li isto treba biti 3,5 kW? Bilo kakva pomoć je dobrodošla. :)

Nisam siguran ako vi možete na postojeću vanjsku jedinicu nadodati još jednu unutarnju, jer inače su to split sistemi.

Strumf123 uto 24.5.2022 10:29

Pitanjce... Dali je moguce na vanjsku jedinicu ugradit jos jednu unutarnju? Vanjska je 3.5kw i spojena na jednu unutarnju koja je u boravku te hladi,kuhinju,hodinik,sobu i wc... do moje sobe tesko dolazi hladan zrak,tj dolazi al pod uvjetom da su vrata uvijek otvorena i da je sobni ventilator usmjeren prema sobi da hladan zrak puše unutra iz boravka.. Jel se moze spojit jedna unutarnja jedinica za moju sobu koja je doslovno cca 7 kvadrata, ali je krov nizak i imamo limeni krov i to kad zagrije na suncu ne mozes bit u sobu..zato bih htio neku malu malu unutarnju jedinicu samo za moju sobu... Ali sam dosao na mozda glupu ideju na koju ce se netko smijat.. Dakle sinula mi je ideja stavit na krov ili vanjski zid sobe hladnjacu sto ima na kombijima sto dostavljaju lijekove, znaci ona mala thermoking ili Carrier koja radi na struju, jer ako ta klima moze ohladit tovarni prostor kombija koji ima vise od 7 kvadrata pa zasto nebi mogla moju sobu na 20°? Pretpostavljam da radi na istosmjernu struju, al to je najmanji problem slozit napajanje iz sobe da ide u hladnjacu Jel to moguce ili ja zivim u oblacima i imam samo glupe ideje... pozz

antisa1987 uto 24.5.2022 11:24
guls uto 24.5.2022 12:36

Jedna preporuka za klima uređaj: Hisense CA50XS1AG/CA50XS1AW
Kupio u Sancta Domenici, užicao popust, uzeo prek firme i ispalo me cca 3400kn.

Za 5kw klimu.

 

Grije i hladi 80m2 bez problema. Nemam zamjerke. Kome treba jača klima, nema smisla tražiti dalje.

CPU uto 24.5.2022 22:49

Nasmijao si me dobro, hahaha. Imao bi velikih gubitaka... Na postojeću vanjsku ne možeš stavit još jednu unutarnju, osim ako nemaš dual vanjsku jedinicu, trebaš kupiti još jednu klimu,uzmes Vivax 2.5kw i riješio si problem :)

CPU uto 24.5.2022 22:56
Audi1989 kaže...

Molim preporuku klime za hlađenje i grijanje nekih 35-40 kvadrata stana. Budžet do nekih 5000 kn, ne računajući ugradnju.

Hvala

Pozdrav

 Pozdrav, ova klima bi bila dobra za vas. Gree su dobre klime u grijanju a hlađenju pogotovo. Sigurno neće pogriješiti. KLIK

LP

CPU uto 24.5.2022 23:07
x360gamer kaže...
Preporuka klime?
Za 25 m2 da hladi.
Gledam neku Vivax, pošto čitam ovdje da su što se tiče klima ok? Može preporuka odmah
Da je servisna mreža dobra, da su pouzdane..
Istina ili bolje dati 50% više za Samsung/LG?

 Koju god klimu uzeli svaka će ohladit prostor, stvar je u tome da se razlikuju u buci prilikom rada i u režimu grijanja. Vivax je ok za ohladit, dijelova ima, servisna mreža je dobro pokrivena. Bilo bi dobro pa ako se možete malo protegnuti pa uzeti Gree ili Panasonic. LP

Audi1989 uto 31.5.2022 16:58
guls kaže...

Jedna preporuka za klima uređaj: Hisense CA50XS1AG/CA50XS1AW
Kupio u Sancta Domenici, užicao popust, uzeo prek firme i ispalo me cca 3400kn.

Za 5kw klimu.

 

Grije i hladi 80m2 bez problema. Nemam zamjerke. Kome treba jača klima, nema smisla tražiti dalje.

 Pozdrav kolega. Ima kakvu manu ova klima? Baš mi se čini dobra po specifikacijama tj. to što hladi 5kw a grije 5.6 kw. Ima klima kakvu manu? Jel glasna? Preporučaš i dalje? Šta piše di je servis za Hisense?

U klime se ne razumijem ama baš ništa. Još samo danas mi je ugradnja sa manjom cijenom pa mi je hitno malo. Druga opcija je neka Hyundai klima u Harvey Normanu (3.5 kw hlađenje, 3.8 kw grijanje).Cijena Hyundaia 4799kn. Obje klime, dakle Hisense i Hyundai 2+3 godine gare ako se registrira uređaj. Koju uzeti?? Koja je bolja?

Hvala na pomoći.

love2ml86 uto 31.5.2022 19:21
guls kaže...

Jedna preporuka za klima uređaj: Hisense CA50XS1AG/CA50XS1AW
Kupio u Sancta Domenici, užicao popust, uzeo prek firme i ispalo me cca 3400kn.

Za 5kw klimu.

 

Grije i hladi 80m2 bez problema. Nemam zamjerke. Kome treba jača klima, nema smisla tražiti dalje.

Daj mi reci di si to uzeo (koja poslovnica), dobio si popust dobrano ispod nabavne cijene.

Filip720 uto 31.5.2022 21:22
love2ml86 kaže...
guls kaže...

Jedna preporuka za klima uređaj: Hisense CA50XS1AG/CA50XS1AW
Kupio u Sancta Domenici, užicao popust, uzeo prek firme i ispalo me cca 3400kn.

Za 5kw klimu.

 

Grije i hladi 80m2 bez problema. Nemam zamjerke. Kome treba jača klima, nema smisla tražiti dalje.

Daj mi reci di si to uzeo (koja poslovnica), dobio si popust dobrano ispod nabavne cijene.

 Pretpostavljam da je to najvjerojatnije cijena bez PDV-a 

guls sri 1.6.2022 09:22

Tako je, uzeo sam preko firme pa je cijena bez PDV-a, ali išao je i popust na ukupnu cijenu, cca 4100kn me ispalo s PDV.

Jedino ugradnja me koštala 1600kn, ali jbg.

 

Klima je nešto glasnija, ali grije za krepat. Taj čas je u kući toplo, a to je i poanta, jer sam uzeo klimu za dogrijavanje u prijelaznom razdoblju.

Hladi standardno dobro, nemam zamjerke zasad. Jedino ta glasnoća, ali nije ništa senzacionalno.

jake pon 6.6.2022 21:17

Pozz ekipa,

 

može preporuka klime do 4.500,00 kn od 3,5 kw. STan u novogradnji, dobro izoliran, 50 m2.

 

Gledam Midea all easy pro koja  i vivax R design koja je nešto jeftinija. Koliko vidim slične su po krakteristikama, jedino midea je kao namijenjena i za grijanje i ima oznaku A+++.

 

Koja je bolja i imate li nešto za preporučiti u tom rangu?

 

Dosta mi je hitno pa ako ima neka dobra duša da baci komentar!

 

love2ml86 uto 7.6.2022 00:31
jake kaže...

Pozz ekipa,

 

može preporuka klime do 4.500,00 kn od 3,5 kw. STan u novogradnji, dobro izoliran, 50 m2.

 

Gledam Midea all easy pro koja  i vivax R design koja je nešto jeftinija. Koliko vidim slične su po krakteristikama, jedino midea je kao namijenjena i za grijanje i ima oznaku A+++.

 

Koja je bolja i imate li nešto za preporučiti u tom rangu?

 

Dosta mi je hitno pa ako ima neka dobra duša da baci komentar!

 

 https://www.nabava.net/search.php?q=S12EQ&cod=&cdo=