Stanovanje

Klima uređaj - pitanje

Cordas pet 3.5.2019 08:31

Probao sam pitati u par random tema o klima uređajima, ali bez uspjeha. Nadam se da će mi ovdje netko pripomoći. Naime, kupujem klimu za stan od 50-ak kvadrata. Volio bih (ako je moguće) klimu kupiti za oko 2500 kn i za ugradnju pretpostavljam oko 1000 pa sve skupa 3500 kn ako je moguće. 

Je li tko imao iskustva s Tesla klimama? Ovo mi se čini kao jako dobar deal, ali nisam nikad čuo da netko koristi Tesla klime. Dalje, kakav je ovaj Vivax u odnosu na prethodno linkanu Teslu?

kućaposo čet 13.6.2019 22:58

i ja sam primjetio ovu Teslu za 2.500 kn

za te nofce ne znam da li ima što bolje.

u tom rangu vjerojatno je sve slične ili iste kvalitete.

 

vrijednost za novac vjerojatno odlična, posebno ako treba

samo za hlađenje. svaka dobro hladi. dobro došle su mišljenja

i preporuku naročito od vlasnika Tesla 35 klimi 

CPU čet 13.6.2019 23:11
Cordas kaže...

Probao sam pitati u par random tema o klima uređajima, ali bez uspjeha. Nadam se da će mi ovdje netko pripomoći. Naime, kupujem klimu za stan od 50-ak kvadrata. Volio bih (ako je moguće) klimu kupiti za oko 2500 kn i za ugradnju pretpostavljam oko 1000 pa sve skupa 3500 kn ako je moguće. 

Je li tko imao iskustva s Tesla klimama? Ovo mi se čini kao jako dobar deal, ali nisam nikad čuo da netko koristi Tesla klime. Dalje, kakav je ovaj Vivax u odnosu na prethodno linkanu Teslu?

 Pozdrav. Radim sa klimama i uglavnom postavljam Vivax klime naravno, inverter, bilo je tu Panasonic, Mitsubishi, Sinclair... Vivax klime su odlične, Vivax ima najjači ispuh hladnog zraka od ostalih klima. Ne bih preporučio tu Tesla klima iz razloga jer sam imao prilike par tih klima montirat i kupci nisu bili zadovoljni. Sa Vivax klimom nećeš sigurno pogriješit! Inače ako ti 50m2 to ti je na knap za 3,5KW.

kućaposo čet 13.6.2019 23:25

Očito se Tesla treba još dokazati.

Onda malo skuplja je Azuri, navodno provjerena marka i ne loša klima za 

relativno malo novaca. 

AZI-WE35VE.

 

Što se tiče Vivaxa imaju crvene, zlatne, u boji. Da li su to bolje

mašine od onih bijelih ili je razlika samo u dizajnu.

 

Molim mišljenje o Azuri

CPU pet 14.6.2019 00:13
kućaposo kaže...

Očito se Tesla treba još dokazati.

Onda malo skuplja je Azuri, navodno provjerena marka i ne loša klima za 

relativno malo novaca. 

AZI-WE35VE.

 

Što se tiče Vivaxa imaju crvene, zlatne, u boji. Da li su to bolje

mašine od onih bijelih ili je razlika samo u dizajnu.

 

Molim mišljenje o Azuri

 Razlika je samo u dizajnu da, ima i neke dodatne mogućnosti kao npr. wi-fi...

 Azuri isto ne bih preporučio jer sam i njih montirao, nisu loše, ali im se zimi čuje dosta kompresor, uglavnom su kupci bili zadovoljni.

Ali velika je stvar u tome što ljudi gledaju što jeftiniju klimu i moraju platiti još ugradnju/instalaciju koja je oko 1000kn i kad im se ta "jeftina" tj. no name klima pokvari onda treba skidat staru klimu i ponovo instalirat drugu, a to je opet oko 1000kn i na kraju ispadne skuplje. Tako da je uvijek bolje uzet poznatiju marku. Recimo Midea klime su potpuno iste ko Vivax samo što je naljepnica druga, sva elektrnika, kompresor su isti i dobre su. Inače radim ljeti instalaciju klima u Dalmaciji i posla ima prekoglave preko sezone. Isto tako Sinclair nisu loše klime, ok su, ali su jako komplicirane za održavanje, inače su Gree kompresori u Sinclairu.

Gree klime su odlične, Panasonic da ne pričam,odličan, Mitsubishi sami vrh, ali se srozao u kvaliteti, što se tiće same plastike, ostalo sve super.

kućaposo pet 14.6.2019 00:15

kažu da je Daikin dobar izbor ali cijena je puno veća.

da li je Azuri sa montažom za 3.800 kn dovoljan samo za hlađenje.

Daikin bi bio skuplji puno, iako ne znam ni sam na recimo 10 ili 15 godina

nije to neka ogromna razlika, ali u startu je ipak pozamašnih 50%

kućaposo pet 14.6.2019 00:19

e sad kažeš čuje se Azuri kompresor zimi, 

ali kod mene klima ne bi radila zimi, samo ljeti 2 mjeseca i to je to.

 

Možda mi je Azuri onda po mjeri, jer kupovat Dajkana za 50 dana

godišnje možda stvarno ne treba. Dobro si objasnio da je bolje dati

malo više u startu i servisiranje i komoditet, ali meni je samo da sam

na miru kada budu temperature blizu 40 inače i ne treba baš klima...

takav je stan

 

znači Azuri je odličan tj DOVOLJAN za hlađenje koliko sam shvatio,

nije zadnji šljam

CPU pet 14.6.2019 00:22
kućaposo kaže...

kažu da je Daikin dobar izbor ali cijena je puno veća.

da li je Azuri sa montažom za 3.800 kn dovoljan samo za hlađenje.

Daikin bi bio skuplji puno, iako ne znam ni sam na recimo 10 ili 15 godina

nije to neka ogromna razlika, ali u startu je ipak pozamašnih 50%

 Daikin klime su odlične isto, ali im je cijena paprena. Toshiba klime su isto super. A sve je stvar u tome za šta treba klima tj. za šta će Vam služiti. 

Ako je samo hladenje u pitanju onda Vivax, Midea,Azuri,Sinclair.

kućaposo pet 14.6.2019 00:24

Panasonic imam u jednom stanu i u drugom Panasonic star 20 godina

koji radi jako dobro, navodni neki stari modeli izdržljivi kao Buba WV.

 

ali kad 10 godina ne pratim područje klima uređaja onda ispadneš iz

štosa al ne želim opet neko smeće stavljat. čudan izbor ali dvoumim

se između Daikina i Azurija jer mi treba 2 mjeseca godišnje tamo.

 

inače Daikin bi stavio, oko tih stvari nema smisla pokušat ušićarit jer onda se plaća dvaput.

Iako je dvaput dvaput, bolje ne.

CPU pet 14.6.2019 00:24
kućaposo kaže...

e sad kažeš čuje se Azuri kompresor zimi, 

ali kod mene klima ne bi radila zimi, samo ljeti 2 mjeseca i to je to.

 

Možda mi je Azuri onda po mjeri, jer kupovat Dajkana za 50 dana

godišnje možda stvarno ne treba. Dobro si objasnio da je bolje dati

malo više u startu i servisiranje i komoditet, ali meni je samo da sam

na miru kada budu temperature blizu 40 inače i ne treba baš klima...

takav je stan

 

znači Azuri je odličan tj DOVOLJAN za hlađenje koliko sam shvatio,

nije zadnji šljam

 Ma sasvim je dovoljan, ali bih preporučio ipak Vivax, zašto preporučujem Vivax: šta god se desi, djelovi Vam stižu u vrlo kratkom roku, budu na lageru.

Na Vama je za što da se odlučite. Ako se mislite između Vivaxa i Azuri, uzimite bolje Vam je Vivax!

kućaposo pet 14.6.2019 00:36

najniža moguća cijena da nešto vrijedi je oko 2.600 kn na gore 

gledao sam i Hisense njih uvozi i prodaje Elipso, ne znam kako su

se one pokazale je li to rang Azuri ili bolje ili lošije

CPU pet 14.6.2019 00:43
kućaposo kaže...

najniža moguća cijena da nešto vrijedi je oko 2.600 kn na gore 

gledao sam i Hisense njih uvozi i prodaje Elipso, ne znam kako su

se one pokazale je li to rang Azuri ili bolje ili lošije

 Nisam imao iskustva sa tim klimama. 

Dardevil pet 14.6.2019 09:08
kućaposo kaže...

e sad kažeš čuje se Azuri kompresor zimi, 

ali kod mene klima ne bi radila zimi, samo ljeti 2 mjeseca i to je to.

 

Možda mi je Azuri onda po mjeri, jer kupovat Dajkana za 50 dana

godišnje možda stvarno ne treba. Dobro si objasnio da je bolje dati

malo više u startu i servisiranje i komoditet, ali meni je samo da sam

na miru kada budu temperature blizu 40 inače i ne treba baš klima...

takav je stan

 

znači Azuri je odličan tj DOVOLJAN za hlađenje koliko sam shvatio,

nije zadnji šljam

 Ja imam Azuri AZI-WO25VD/I (2.5KW, wifi) u stanu 39 kvadrata, evo sad će druga sezona i iznimno sam zadovoljan. Odlično hladi, puno funkcija, a najbolje kad je nekih 45 min. prije nego dođem kući upalim na daljinu pa me dočeka ohlađeni stan. :)

Paolo Maldini pet 14.6.2019 09:21
Punti kaže...

Pretpostavljam da ti je još rano, pa se smisao rečenice izgubio negdje od kave do glave 

Nedostajala je jedna riječ al svjedno nije bilo baš teško pogoditi što pitam 

Čitatelj pet 14.6.2019 09:31

Zar ti nije bilo lakse nazvati tvrtku koja prodaje klimu, ili im poslati mail, pa saznati njihove uvjete jamstva.

 

Primjerice, LG i Whirpool kod svojih prenosivih klima daju jamstvo do 3 godine,

uz godisnje odrzavanje u ovlastenom servisu. A tu ti samo ociste filtere (koje i sam mozes ocistiti),

i "napune plin" (plina imas dovoljno u prve 3 godine sigurno, osim ako ti je supalj radijator, a to je nemoguce u kratkom vremenu),

i naplate ti 250-450kn.

 

S obzirom da ju koristim 4 tjedna godisnje, naravno da ju ne vozim na "redovno odrzavanje",

nego je nakon koristienja ispraznim od vode i osusim, skinem i operem filtere, naspricam antibakterijskim sprejom i tako me ceka do slijedece godine.

 

Isto vecinom vrijedi i za ugradbene klime. S tim da nju koristis uglavnom i za grijanje i za hladnjenje,

pa zaista i trebas par puta godisnje ocistiti filtere, naspricati antibakterijskim sprejom,

i svako proljece provjeriti stanje plina, ocistiti i vanjsku jedinicu, provjeriti dali je kompresor cist,

da ga nisu zivotinjice pocele glodat itd.

tomislavivic pet 14.6.2019 09:39

kakvo je to punjenje plina? mi imamo doma standardnu klimu i nismo ju nikad punili plinom a stara je cca 10ak god? jedino što napravimo je da počisstimo one za zrak mrežice i našpricamo sredstvo za dezinfekciju

Paolo Maldini pet 14.6.2019 12:18
Čitatelj kaže...

Tesko je reci, Vivax nije nesto, osobno Toshibine su zakon, njihovi kompresori su najbolji.

Razlika između Vivaxa i ovog Hyundaia i Toshine je najmanje 1000-1200 kn tako da. Trebam nešto isključivo za hlađenje 2 mjeseca ljeti, funkcija grijanja mi je nebitna.

Što se tiče samostalne ugradnje, zaboravite na jamstvo u tom slučaju. Zvao sam više trgovina. I ne samo to, da bi ostvarili jamstvo u punom razdoblju morate ih i servisirati svake godine, naravno kod ovlaštenih servisera.

Čitatelj pet 14.6.2019 12:29

To sam ti za servis napisao, kao i kod automobila - to je oprema koja pokriva jamstvo samo uz redovan servis.

 

Al za dva mjeseca ce ti bilo koja biti dobra. Stavi nju, bolje koreanac nego hrvatski kinez.

Bernard Huky Hux pet 14.6.2019 19:55
tomislavivic kaže...

kakvo je to punjenje plina? mi imamo doma standardnu klimu i nismo ju nikad punili plinom a stara je cca 10ak god? jedino što napravimo je da počisstimo one za zrak mrežice i našpricamo sredstvo za dezinfekciju

 I to ti je to. Puniš plinom ako ona više ne hladi, a to znači da plin negdje pušta. A to opet znači servis. 

Cordas pet 14.6.2019 21:41

Jeste se raspisali sad kad sam već kupi klimu 


Kupio sam na kraju Vivax za 2600 kn i ugradnja me koštala 900 kn. I 3.5kW je i više nego dovoljno za 50m2, ne znam zašto to ljudi često spominju da je to "na knap". 

Seki001 pet 14.6.2019 22:22

Ja sam prije 3-4 godine ugradio klimu marke MITSUBISHI Electric MSZ-HJ35VA i evo skoro 4godine radi ko zmaj zmajeva.Samo malo filtere one mrežaste počistim i pošpricam dezinfekciju po isparivačima i malo unutar klime i to je to.Servis mislim zvat samo po potrebi ili svako 4-5 godina.

Došlo me sa ugradnjom oko 5500kn ali nežalim ni lipe samo se nadam da će uspjet nadživjet Samsung klimu koju sam imao oko 10godina prije nabavaka ove nove.

Dobro me je i Samsungova kilma služila 10tak godina ali ošla sva elektronika i kompresor pa sam morao mjenjat ali moja deviza je nikad štedit previše na ovom.

Preporuka za Mitsubishi kilme 

Paolo Maldini pet 14.6.2019 22:25
Cordas kaže...

Jeste se raspisali sad kad sam već kupi klimu 


Kupio sam na kraju Vivax za 2600 kn i ugradnja me koštala 900 kn. I 3.5kW je i više nego dovoljno za 50m2, ne znam zašto to ljudi često spominju da je to "na knap". 

 Di je ugradnja tako jeftina, daj link 

CPU pet 14.6.2019 22:46
Cordas kaže...

Jeste se raspisali sad kad sam već kupi klimu 


Kupio sam na kraju Vivax za 2600 kn i ugradnja me koštala 900 kn. I 3.5kW je i više nego dovoljno za 50m2, ne znam zašto to ljudi često spominju da je to "na knap". 

 Ljudi spominju "na knap" iz razloga jer će duže klima raditi dok postigne zadanu temperaturu iz razloga jer je prostor veći, a klima slabija, samim time kompresor više radi što znači veće trošenje/habanje.

O tome se radi! Sa Vivax klimom nisi pogriješio namontirao sam preko 70 komada inverter Vivax klima i svi su bili zadovoljni, Vivax se poboljšao i kvalitetnije proizvodi nego prije.

Za razliku od Mitsubishija gdje su 2 serija klima imale tvorničku grešku oko navoja matica na ventilima, gdje dolazi do preskakanja i samim time je neupotrbljiva više ali se može popraviti rezanjem pa varanjem.

TCL klime su bile isto "popularne", inaču jako loše klime, bučan kompresor i u režimu hladenja, jer su tlakovi niži u režimu hladenja nego u grijanju kada su tlakovi veći.