Ostalo

Informatičar starog kova

ED63 pon 16.8.2021 22:23
Informatičar starog kova kaže...

ima već 2.404E+50 planckovih vremena kako radim u jednom preduzeću na poziciji glavnog higijeničara (metem pod, perem zahod itd.) pa sam u skladu sa novom funkcijom okačio pravila ponašanja na pola puta između patosa i stropa

 delta Es jednako nula.

hmmmm

Esad me slobodno utepi kako idem guglat kaj je to tocno...

kad sam pital $vabu on kaze da se to ucilo puno prije njegovog vremena tako da se ni nemoze sjecat...

Informatičar starog kova pet 17.9.2021 14:35

prije pola sata:

- iman problem. mogu ući svugdi samo ne mogu u dobavljače

- u synesisu?

- ne nego u ovom starom

- rado, ja san taj pc montira godinu dana prije nego mi se sin rodija, a sin mi ima 23 godine

- a znan, a jel moš doć u ponediljak odma ujtro?

- roger

 

šta ti je macase at kućište... 24 godine radi napajanje, maderbord, disk, ram... 

Stric_Jura pet 17.9.2021 16:09

meni tako 2008.g. dođe starija gđa. prevoditeljica...

 

ima Olivetti PCS 286S iz 1992.g..... zapunjen, nema mjesta na disku...

 

Windows 3.1... označim sve dokumente, stavim ih zipat da stanu na jedan 3.5" floppy (50 pin edge konektor!)...

 

krene zipanje, veli, trajat će 35 min... odem na kavu, dvije... vratim se, Olivetti i dalje žrmlja i bljeska floppy... čeka još par minuta i zgotovi on...

 

stavim floppy s ZIPom u novi PC (AMD s939, 2 GB RAMa), odzipa ga u par sekundi, pokažem gdje su dokumenti kako sad radi Win XP SP2, ona odlazi sva sretna s novim PCem, meni ostavila Olivettia...

 

ja budala ga ostavim u nekom skladištu...

 

sve si mislim, da ga nađem, Olivetti bi kresnuo, a ovaj moj iz 2008. koliko god birao pouzdane komponente, je vjerojatno već ispustio svoj "životvorni bijeli dim" i sad je negdje razvaljen na hrpi otpada negdje u Africi...

Informatičar starog kova sub 18.9.2021 10:45

jura znaš koliko puta zažalim što nisam spremao / odlagao na sigurno / arhivirao hardver zadnjih 30-40 godina... toliko egzotičnih komada hardvera i periferije mi je prošlo kroz ruke da bi sad sigurno mogao otvoriti muzej "patnje informatičara kroz desetljeća" 

moram zapisati u eprom da u idućoj inkarnaciji čuvam sveske iz svih predmeta, alan fordove, hardver i da dajem ženi da se potpiše na svaku svoju izjavu 

ihush sub 18.9.2021 12:16

-da. Da si skupljao smeće, nešto od tog bi bilo zanimljivo, no većina bi ostala smeće.. nije teorija nego iz prve ruke. :)

-meni je i dalje 'idejni projekt' složiti po generacijama računala, čak neke ventiđe pa možda i novčana korist (više kao pokriće-opravdanje zašto do sad držim smeće, bez navodnika..) :)

.. ono, kao naravno da će mi trebati bnc-mrežni kabel, terminatori, router.. recimo ako poželim igrati warcraft u dosu preko IPXa.. ili nešto od softwarea iz tog doba što osim disketa-dosa uključuje i recimo disketu hp-lj printera.. koju mogu staviti u još poneko živo računalo s floppyem dok 5,25 naravno par komada stoje za svaki slučaj, kao i strimeri, zipovi, scsiji, hardovi koji su manji od keša cpua danas itd. .. ili edoram keksi za tridenticu, ili voodoo serija kartica od prve s kablom, pa i vlb kontroleri ako složim neku 486ticu onako po pola metra kartica.. pa napajanja jer naravno i to treba da ne moram rezati i lemiti žice itd. itd..

 

-smeće je smeće, tek poneka stvar za uspomenu, koje su ionako u sjećanju (glavi) ne u stvarima.. kao slajdovi slika..

vrx čet 3.2.2022 12:42
Informatičar starog kova kaže...

napokon sam shvatio: korisnik te najbolje razumije ako mu nacrtaš 

Ma ništa bez egzaktnih brojeva na lenti.

Postoje ljudi koji bi to protumačili:
u čemu je problem? računalo je iz budućnosti..