Ostalo

Informatičar starog kova

McSimon ned 29.5.2011 13:07

Pokrećem ovu temu samo kako bi više ljudi čulo za ovaj blog, jer je prava šteta da ima malo čitatelja.

Dakle, riječ je o blogu kojeg piše dugogodišnji informatičar, koji je u igri od samih početaka. Preporučam da počnete čitati od početka, dakle od prvog posta.

 

Uživajte!

 

Edit iz 2013, sada na stranici http://informaticar.eu/

McSimon pon 30.5.2011 22:11

Svježi post:


"Po mom skromnom mišljenju vrijednost nekog izuma, odnosno znanstvenog postignuća trebalo bi mjeriti činjenicom koliko ljudi će od njega imati koristi i neposredno ga i besplatno upotrebljavati.Da se sutra izmisli lijek za rak sigurno bi neki medicinar-kemičar dobija Nobelovu nagradu međutim šta to konkretno znači za ljudski rod kad bi ta tableta guštala 150.000 dolara i moglo bi je kupiti 26 ljudi na svitu?Ne znači ništa... ko da ga nije izmislilo...

Međutim, u informatici od apsolutno svake stvari svi imaju koristi i to odmah, sada i mukti.

Zašto niko nije dobija Nobelovu nagradu za Skype?Zašto niko nije dobija Nobelovu nagradu za torrent?Zašto niko nije dobija Nobelovu nagradu za e-mail?

Glazbena i filmska industrija čupaju kose zbog divxa, mp3ca i torenta.Nemaju oni šta čupat kose ni nokte, to su izumi kao i svaki drugi.To je napredak i to veliki.Šta su oni mislili da ćemo dovijeka uzimat u rukavicama DVD da se ne ogrebe pa da nam se ne s*ebe film od 200 kuna?Zato je informatičar izmislija divx i USB stick i moš se ti lagano je*at ali to je tako."

 

Ostatak na blogu

McSimon uto 31.5.2011 22:46

Pravila pri kupovini nove konfe:

- Akcija nije akcija (nego rješavanje starih zaliha)
- Skuplje je jeftinije (sjetimo se ICO i TCO)
- Ne bacaj stari hardware (osim ako nije Iomega JAZ SCSI)
- Ostavi maloga o'tete da bude mali o'tete a ne hardverski guru
- Ne kupuj u centrima nego u malim informatičkim butigama
- Ako ti je samo napajanje 20% (i više) od cijene PC-a onda si pametan
- Ako ti je sam procesor 30% (i više) od cijene PC-a onda si glup
- Ako na polici kraj grafičke kartice stoji Rowenta pegla ili Einhell zavidavalica bježi glavom bez obzira koliko te noge nose i ne okreći se sine

Littlemanbeingerased čet 2.6.2011 09:49

jedna rijec: urnebesno!!

{#}

 

 

a zanimljiva mu je ona cca statistika..

"- oko 4000 sastavljenih računala
- oko 5000 servisiranih računala (hard i soft)
- oko 30 kilometara UTP kabela provučenih u mrežama
- oko 1500 krimpanja (tu ubrajam i crimp i impact)
- oko 50 mreža
- oko 2000 intervencija kod korisnika
- oko 10 komada zapaljenog ili oštećenog hardware-a
- oko 10 izbacivanja fidovke
- 3 šefa
- stotinjak dana godišnjeg
- 2-3 puta propa u zemlju"

bilo bi zgodno tako nesto ovdje na forum ubaciti i pobrati statistike clanova :)

 

g12356 čet 2.6.2011 09:58
Littlemanbeingerased kaže...

jedna rijec: urnebesno!!

{#}

 

 

a zanimljiva mu je ona cca statistika..

"- oko 4000 sastavljenih računala
- oko 5000 servisiranih računala (hard i soft)
- oko 30 kilometara UTP kabela provučenih u mrežama
- oko 1500 krimpanja (tu ubrajam i crimp i impact)
- oko 50 mreža
- oko 2000 intervencija kod korisnika
- oko 10 komada zapaljenog ili oštećenog hardware-a
- oko 10 izbacivanja fidovke
- 3 šefa
- stotinjak dana godišnjeg
- 2-3 puta propa u zemlju"

bilo bi zgodno tako nesto ovdje na forum ubaciti i pobrati statistike clanova :)

 

  Upravo sam to pročitao...

zeroname čet 2.6.2011 10:02
McSimon kaže...

Pravila pri kupovini nove konfe:

- Akcija nije akcija (nego rješavanje starih zaliha)
- Skuplje je jeftinije (sjetimo se ICO i TCO)
- Ne bacaj stari hardware (osim ako nije Iomega JAZ SCSI)
- Ostavi maloga o'tete da bude mali o'tete a ne hardverski guru
- Ne kupuj u centrima nego u malim informatičkim butigama
- Ako ti je samo napajanje 20% (i više) od cijene PC-a onda si pametan
- Ako ti je sam procesor 30% (i više) od cijene PC-a onda si glup
- Ako na polici kraj grafičke kartice stoji Rowenta pegla ili Einhell zavidavalica bježi glavom bez obzira koliko te noge nose i ne okreći se sine

Ovako nesto vidimo svaki dan , ja cim vidim veš mašinu ili peglu u vemilu ili hg spot odmah se okrenem i odem!

tnakir pet 3.6.2011 09:11
Informatičar starog kova kaže...

Ej ljudi,

 

hvala što me čitate i što vam se sviđa nastojaću i dalje zadržati jednak level mlaćenja prazne slame.

 

Lijep pozdrav

Nego ovaj zadnji o slipcu. Kako on vidi google ako je slip?

 

Ali u svakom slucaju, procita san svih 100 postova u 24h. :) Keep up the good work!

Informatičar starog kova pet 3.6.2011 09:27

Da... ima neki komad hardware-a kraj, odnosno umjesto tipkovnice, koji "čita" prstima a windows tema na računalu je podešena na znaš one high contrast i to na rezoluciji 640x480 i large icons jer ima nekih od tih slabovidnih osoba koje mogu ipak nešto vidjeti.

Metalac sub 24.9.2011 13:24

Na newsima sam naletio na link njegovog blog-a i takodjer kao vecina ljudi citam ga bez prestanka :) Svaka cast informaticaru starog kova :) Mogao bi sve nas od "Mladog informatičkog šegrta" pa sve do "Informatičara mladog kova" poduprijeti svojim znanjem da dodjemo na neki novi uzvišeni level. Pozdrav autoru!

Langsdorff pon 9.1.2012 09:40
zeroname kaže...
Ovako nesto vidimo svaki dan , ja cim vidim veš mašinu ili peglu u vemilu ili hg spot odmah se okrenem i odem!

 

Meni je najjača fora kada vidim da Konzum prodaje računala i laptope.

 

Mulac: "Ej buraz si vidil onu akciju u Konzumu - laptop za par soma kuna, e? Kaj veliš da si to uzmem, a?"

Langsdorff: "Ne kupuj računala u dućanima u kojima kupuješ grincajg."

 

Mulac ode i kupi. Laptop, ne grincajg. {#}

Old Iggy pon 9.1.2012 09:58
Langsdorff kaže...
zeroname kaže...
Ovako nesto vidimo svaki dan , ja cim vidim veš mašinu ili peglu u vemilu ili hg spot odmah se okrenem i odem!

 

Meni je najjača fora kada vidim da Konzum prodaje računala i laptope.

 

Mulac: "Ej buraz si vidil onu akciju u Konzumu - laptop za par soma kuna, e? Kaj veliš da si to uzmem, a?"

Langsdorff: "Ne kupuj računala u dućanima u kojima kupuješ grincajg."

 

Mulac ode i kupi. Laptop, ne grincajg. {#}

Nema nikakvog razloga zašto ne bi, Konzum je isto prodajno mjesto kao i 99% web shopova, malih trgovina i slično. Čak štoviše, često može dati bolju postprodajnu uslugu nego netko takav (lakše ćeš zamijeniti robi i slično).

Langsdorff pon 9.1.2012 11:00

Postprodajna usluga za tehniku i Konzum u istoj rečenici idu samo uz ogromnu negaciju između. Konzum nije isto prodajno mjesto kao webshop ili dućan specijaliziran za prodaju tehnike. Pričam iz iskustva.

Old Iggy pon 9.1.2012 11:03
Langsdorff kaže...

Postprodajna usluga za tehniku i Konzum u istoj rečenici idu samo uz ogromnu negaciju između. Konzum nije isto prodajno mjesto kao webshop ili dućan specijaliziran za prodaju tehnike. Pričam iz iskustva.

A gdje je točno razlika?

Konzum će lakše i brže zamijeniti neki dio (pričam iz iskustva) koji ti ne odgovar, ne sviđa ti se i slično. Na stranu što je to distributerima noćna mora.

Old Iggy pon 9.1.2012 11:09
Langsdorff kaže...

Nemoj ovo shvatiti krivo, ali mislim da imam nešto više iskustava s Konzumom. {#}

Moguće. No koliko god me zna uhvatiti smijeh kad vidim što je sve na policama, postprodaja funkcionira izvrsno. Dođeš, zamijeniš za nešto drugo ako ti se ne sviđa ili ne radi i slično.

Vapor sri 29.2.2012 23:28

Evo malo osvježavam da ga se prisjetite. Čitam ga redovito, umirem od smijeha uvijek. Šteta što nije prihvatio ponude za kolumnu, jer kako sam čuo i BUG mu je poslao ponudu.

 

http://quark.blog.hr/2012/02/1630071318/informaticki-sapun.html

 

 

Budući da nam se bliži ulaz u pederomasonsku zajednicu, u kojoj će nam čmar biti pretvoren iz izlazne jedinice u ulaznu jedinicu, iskoristimo ovo vrime dok nam je samo glavić uguran i počujmo evanđelje po Quarku. Pružimo link jedan drugome i uz vesele zvuke neispravnog WD diska čujmo objavu individue koja se nekad davno sagnula po sapun...

rambox sri 29.2.2012 23:45
Vapor kaže...

Evo malo osvježavam da ga se prisjetite. Čitam ga redovito, umirem od smijeha uvijek. Šteta što nije prihvatio ponude za kolumnu, jer kako sam čuo i BUG mu je poslao ponudu.

 

http://quark.blog.hr/2012/02/1630071318/informaticki-sapun.html

 

 

Budući da nam se bliži ulaz u pederomasonsku zajednicu, u kojoj će nam čmar biti pretvoren iz izlazne jedinice u ulaznu jedinicu, iskoristimo ovo vrime dok nam je samo glavić uguran i počujmo evanđelje po Quarku. Pružimo link jedan drugome i uz vesele zvuke neispravnog WD diska čujmo objavu individue koja se nekad davno sagnula po sapun...

Nema kaj gospon je odličan, fino se nasmiješ do daske kao ja sad malo prije evo još jedan citat di je bilo saginjanja po sapun itd.{#}{#}

 

"Uzmimo za primjer kupnju RAM-a. Prije 15 godina koji je to kupac od straha moga sam kupit memoriju, otvorit PC i sam ugradit? Danas svaka budala koja je vidila uživo SATA kabel misli da je u najmanju ruku doktor informatičkih znanosti. Dakle, kupac kupi memoriju i vrati je nakon 3 dana da ne radi. Budući da se RAM ne može popravit ko Tomos 4, jer ga je zalemija robot na Tajvanu, zaminiš kupcu modul za novi. Nakon 5 dana eto ti ga nazad, nevalja ni ovaj. "Šjor, statistički je nemoguće da ste dobili 2 neispravna Kingston modula, imate neku drugu komponentu neispravnu, vjerojatno napajanje ili van je meštar uzemljija instalaciju na česmu" - "Ne znan ja ništa evo ode račun i jamstveni list". Ništa, skineš mudante i sagneš se po sapun."