hahhaajaads uto 27.12.2022 22:45
cvaja997 kaže...

A meni onda GLS šalje upitnik o zadovoljstvu. Plaće radnika su im do 7000 kuna. Rade od cca 7 do 18 većinom jer ne stignu raspeljat tolike pakete. Onda se netko žali kak su radnici nad*kani. Naravno ima kućica u kojoj sam napisao čitabicu, prema glsu. Ne znači ništa osim meni samome. I onome koji čita, barem se nasmijao.

Je, do 7000kn, a tih 7000kn ima ovaj na vrhu... Ja sam bio na razgovoru za posao u GLSu za vozaca, radno vrijeme kak je receno, od 7-18h i moras kao vozac ostat jos u skladistu pomagat, i placa je tad recena oko 4000kn, odma sam odjeb dao, iskreno mi je zao tih dostavljaca...

dado16 uto 27.12.2022 22:50
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

A meni onda GLS šalje upitnik o zadovoljstvu. Plaće radnika su im do 7000 kuna. Rade od cca 7 do 18 većinom jer ne stignu raspeljat tolike pakete. Onda se netko žali kak su radnici nad*kani. Naravno ima kućica u kojoj sam napisao čitabicu, prema glsu. Ne znači ništa osim meni samome. I onome koji čita, barem se nasmijao.

Je, do 7000kn, a tih 7000kn ima ovaj na vrhu... Ja sam bio na razgovoru za posao u GLSu za vozaca, radno vrijeme kak je receno, od 7-18h i moras kao vozac ostat jos u skladistu pomagat, i placa je tad recena oko 4000kn, odma sam odjeb dao, iskreno mi je zao tih dostavljaca...

 sam vršiš utovar, imas 100 do 150 cca sveukupno štopova, stim da imas dostavu i nakon toga prikup koji moras vratiti onda natrag u skladište....zato se i radi do 18...uzas od posla, tko nema izbora da ne sjedi kod kuce bzvze ce jedino raditi ovakav posao...ja sam ga radio sam zato sto je bilo 2000 eura pa sam riješio neke kredite...kod nas nikad u zivotu nebi pristao na tako sta

Put1n čet 29.12.2022 11:38

Naučite koristiti paketomate za primanje/slanje, pošiljke stižu brzo i možeš podići kad želiš, 0-24.

Treba ukinuti dostavu na vrata (osim za specifične predmete) i sve kurirske službe da postave paketomate na što više mjesta.

Put1n čet 29.12.2022 12:29
silvio3105 kaže...
Je je, a što je s onim polu pokretnim ili skroz nepokretnim?

 Koliko je takvih? 0.3%?

Takvi nek naručuju doma, to treba biti posebna i skuplja usluga, ostali nek koriste paketomate i nek ne kmeče jer im dostavljač kasni.

Virty ned 9.4.2023 12:00
Marcek555 kaže...

Jel je moguce platit otkupninu za paket karticom, kad postar donese na kucnu adresu? Jel imaju pos uredjaj kao gls, dpd i sl?

Ne znam je li moguće, ali u pošti treba izbjegavati plaćati karticama, osim ako nemaš njihovu karticu (HPB karticu).

Muški naplaćuju tu uslugu.

Santana sri 17.5.2023 16:36

Jel ima smisla pitat u pošti kaj se događa sa paketom ? Poslao sam mail preko stranice poste, al ne odgovaraju.

 

Narucio sam dva paketa u razmaku jedan dan. 

Jedan iz Francuske koji je stigao prošlu srijedu u poštu, a drugi iz Nizozemske koji je stigao tamo dan kasnije. 

Ovaj koji je kasnije stigao dostavljen je odma drugi dan dok je ovaj još uvijek u njihovom skladištu ili gdje vec. 

 

 

Ovo je zadnje kaj piše 

 

NA PUTU

 

10.05.2023 srijeda 12:53:00 Pošiljka je prispjela, 10003, ZAGREB

10.05.2023 srijeda 07:20:31 Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu, 10003, ZAGREB

 

mind_challenge čet 18.5.2023 14:23
Santana kaže...

Jel ima smisla pitat u pošti kaj se događa sa paketom ? Poslao sam mail preko stranice poste, al ne odgovaraju.

 

Narucio sam dva paketa u razmaku jedan dan. 

Jedan iz Francuske koji je stigao prošlu srijedu u poštu, a drugi iz Nizozemske koji je stigao tamo dan kasnije. 

Ovaj koji je kasnije stigao dostavljen je odma drugi dan dok je ovaj još uvijek u njihovom skladištu ili gdje vec. 

 

 

Ovo je zadnje kaj piše 

 

NA PUTU

 

10.05.2023 srijeda 12:53:00 Pošiljka je prispjela, 10003, ZAGREB

10.05.2023 srijeda 07:20:31 Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu, 10003, ZAGREB

 

 Jedino ako dodes nekako do kontrolora u posti. Svi drugi (ovi u poslovnicama i ovi koji se javljaju na onaj 072 broj imaju identicnu informaciju koju ti izbacuje tracking. 
Javi se malo u ovoj grupi oni ti mozda mogu pomoci. Inace u zadnje vrijeme sve to jako sporo ide, meni neke stvari od travnja jos ne dolaze i stoje negdje u Zagrebu prema trackingu.

Santana čet 18.5.2023 14:30
mind_challenge kaže...
Santana kaže...

Jel ima smisla pitat u pošti kaj se događa sa paketom ? Poslao sam mail preko stranice poste, al ne odgovaraju.

 

Narucio sam dva paketa u razmaku jedan dan. 

Jedan iz Francuske koji je stigao prošlu srijedu u poštu, a drugi iz Nizozemske koji je stigao tamo dan kasnije. 

Ovaj koji je kasnije stigao dostavljen je odma drugi dan dok je ovaj još uvijek u njihovom skladištu ili gdje vec. 

 

 

Ovo je zadnje kaj piše 

 

NA PUTU

 

10.05.2023 srijeda 12:53:00 Pošiljka je prispjela, 10003, ZAGREB

10.05.2023 srijeda 07:20:31 Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu, 10003, ZAGREB

 

 Jedino ako dodes nekako do kontrolora u posti. Svi drugi (ovi u poslovnicama i ovi koji se javljaju na onaj 072 broj imaju identicnu informaciju koju ti izbacuje tracking. 
Javi se malo u ovoj grupi oni ti mozda mogu pomoci. Inace u zadnje vrijeme sve to jako sporo ide, meni neke stvari od travnja jos ne dolaze i stoje negdje u Zagrebu prema trackingu.

 Ma evo upravo dofuro poštar na motoru, a dost je velik paket 

Dok ovaj drugi koji je kao malo vece pismo je dofuro kombi...

Nije mi jasna ta logika, al dobro

mind_challenge čet 18.5.2023 20:17
Santana kaže...
mind_challenge kaže...
Santana kaže...

Jel ima smisla pitat u pošti kaj se događa sa paketom ? Poslao sam mail preko stranice poste, al ne odgovaraju.

 

Narucio sam dva paketa u razmaku jedan dan. 

Jedan iz Francuske koji je stigao prošlu srijedu u poštu, a drugi iz Nizozemske koji je stigao tamo dan kasnije. 

Ovaj koji je kasnije stigao dostavljen je odma drugi dan dok je ovaj još uvijek u njihovom skladištu ili gdje vec. 

 

 

Ovo je zadnje kaj piše 

 

NA PUTU

 

10.05.2023 srijeda 12:53:00 Pošiljka je prispjela, 10003, ZAGREB

10.05.2023 srijeda 07:20:31 Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu, 10003, ZAGREB

 

 Jedino ako dodes nekako do kontrolora u posti. Svi drugi (ovi u poslovnicama i ovi koji se javljaju na onaj 072 broj imaju identicnu informaciju koju ti izbacuje tracking. 
Javi se malo u ovoj grupi oni ti mozda mogu pomoci. Inace u zadnje vrijeme sve to jako sporo ide, meni neke stvari od travnja jos ne dolaze i stoje negdje u Zagrebu prema trackingu.

 Ma evo upravo dofuro poštar na motoru, a dost je velik paket 

Dok ovaj drugi koji je kao malo vece pismo je dofuro kombi...

Nije mi jasna ta logika, al dobro

 Nema kod nase poste nikakve logike

starblack uto 27.6.2023 11:36

Koji bog se događa Pošti?
Pakete ne prikupljaju od petka?
3 stvari naručene još prošlog tjedna, a dostavlja Pošta nisu još ni prikupljene, ni vagane...
Overseas vozi redovito, DPD, GLS također...

herya uto 27.6.2023 11:52

Nema poštara, hrpa ih dala otkaze radi uvjeta rada, zapošljavaju Nepalce . Niakada nisu ni bili žurni a sada su još gori.

Meni paket stigao iz njemačke za 2 dana i onda sam još 6-7 dana čekao da mi HP isporuči paket, ne javljaju se na telefone, nema mogućnosti da sam pokupiš paket.

Gemmy uto 27.6.2023 12:24

meni po prvi puta ikada nije stigao paket koji pise dostavljen. subotom...

srecom radilo se o amazonu koji je odmah refundirao

 

ali sada dalje kupujem samo s firmama koja salju GLsom, jer mi poznanik uvjek dostavlja pakete

HR55 uto 27.6.2023 12:54
starblack kaže...
Odlicno.
A firme koje rade s njima cekaju Djeda Mrazicnjaka?
T Com mi salje mobitel... Nema ga
Ostali paketi od petka leže u zagrebu

 Cuj ovo, "od petka".

Pa iza petka ide vikend i ne rade, pričaš kao da čekaš nešto 3 tjedna.

Ne znam koji k. je s ljudima i šta uopće išta kupujete online.

Ako ti nešto treba odmah, onda prošetaj do fizičke trgovine i kupi.

starblack uto 27.6.2023 13:53

Cuj ovo, ako stavljas na vlastite stranice takve informacije, upises u svoju politiku dostave da garantiras isporuku od 3 do 5 radna dana od narudžbe, ne od predaje pošti, onda su se zajebali.
Koji je meni k? Di radis? Nov si u pošti?
Ako firma koja šalje paket, čeka Poštu 3.radni dan za prikup, onda nešto smrdi.
A ti se i dalje pravi pametan.
Usporedbe radi...
Jedan paket najavljen Pošti u petak još nije prikupljen (narudžba bila 21.6.)
Jedna narudžba, odrađena u subotu nakon 17:30 dostavljena danas overseasom.
Jel ti jasnije?

Evo ti još malo informacija...
Obje firme pošiljatelji su u rh, obje u zagrebu, obje imaju artikle na skladištu, jedna šalje Poštom, druga Overseasom.
Do koga je? Do mene? Jel se ja bavim isporukom? Gatanjem?

HR55 uto 27.6.2023 14:58

Daj ne trkeljaj nepotrebno.

Nekad će doći brže overseasom, nekad glsom, nekad poštom, ne može to nitko znati niti garantirati rok.

Osim toga, ako si naručio u petak, znači da je prošao tek 1 radni dan od narudžbe, danas je drugi.

Ali bitno da već kmečiš umjesto da pričekaš ko svi normalni ljudi.

60nine uto 27.6.2023 15:11

22.6. (četvrtak) je isto bio neradni dan...

 

ja naručio nešto baš na taj neradni dan, poslano HP-om u petak (23.6.) - poštar uredno dostavio u ponedjeljak (26.6.) - Zagreb > Zagreb...

njofra13 uto 27.6.2023 17:15

Pozdrav,
Da li poštu prijavljujem HAKOM-u zbog problema s d dostavom, uglavnom preusmjerio sam paket na paketomat i to je trebalo produžiti dostavu za 2-3 dana, to je bilo prije 14 dana. Pozivi prema SZK bez rezultata jer ni oni nisu sigurni gdje je paket, misle da je u Velikoj Gorici ali nisu sigurni i ne mogu otići po njega osobno. Na mailo-ve ne odgovaraju i više ne znam kaj da radim. Kontakt obrazac je vrh jer ako hoćeš napraviti prigovor zadnje polje je dokaz o primitku pošiljke koju nisam ni primio.

HR55 uto 27.6.2023 19:25
njofra13 kaže...
Pozdrav,
Da li poštu prijavljujem HAKOM-u zbog problema s d dostavom, uglavnom preusmjerio sam paket na paketomat i to je trebalo produžiti dostavu za 2-3 dana, to je bilo prije 14 dana. Pozivi prema SZK bez rezultata jer ni oni nisu sigurni gdje je paket, misle da je u Velikoj Gorici ali nisu sigurni i ne mogu otići po njega osobno. Na mailo-ve ne odgovaraju i više ne znam kaj da radim. Kontakt obrazac je vrh jer ako hoćeš napraviti prigovor zadnje polje je dokaz o primitku pošiljke koju nisam ni primio.

 Ništa ti nikome ne prijavljuješ jer ti nisi vlasnik paketa, vlasnik pošiljke je pošiljatelj sve dok se pošiljka ne uruči primatelju.

Ako nešto nisi dobio, ti trebaš tražiti refund od trgovine gdje si to kupio, a pošiljatelj je taj koji onda treba pokrenuti potragu za paketom.