lars82 čet 2.5.2019 14:47

Ima li netko iskustva sa Gree klimama?

Našao sam model Gree GWH12QC za 4100kn

 

Po specifikacijama zvuči jako dobro ali ne nalazim neka mišljenja.

 

Svi spominju Daikin, znam da je Best Buy ali eto htio bi znati da li je Gree pouzdan i isplativ

Cordas čet 2.5.2019 21:40

Ajde da malo uletim kao padobranac, ali.. Zna li netko nešto o Tesla klima uređajima? Vidim na nabava.net ovaj je među najpopularnijim. Jel ima možda netko neka iskustva i općenito kojih brendova se držati?

fer-de-lance pet 3.5.2019 14:22
Cordas kaže...

Ajde da malo uletim kao padobranac, ali.. Zna li netko nešto o Tesla klima uređajima? Vidim na nabava.net ovaj je među najpopularnijim. Jel ima možda netko neka iskustva i općenito kojih brendova se držati?

 Tesla je u srbiji "narodni" brand kao kod nas Vivax i Noa, tak da nikad ne znaš.

Može biti čak i ok, a možda teško smeće.

A opet, cijena je jako primamljiva, i ako izdrži 50% životnog vijeka neke klime poznate marke (koja košta bar duplo), onda se jedino isplati, inače ne.

Sumnjam da ti itko bude mogao dati konkretan odgovor, jer teško da itko ima tu marku klimauređaja, a i ako ima to je nova klima koja nije još puno odradila pa ništa konkretno o pouzdanosti ne može ni reći

 

 

 

CPU pet 3.5.2019 14:38

Pozdrav! Gree klime su i više nego odlične, mogu to potvrditi jer radim kao monter klima, imam ekipu! Inače sam iz Dalmacije pa preko ljeta ima puno posla uglavnom montiramo VIVAX(inverter) i mogu reći da nikad ama baš nikad nismo imali problema sa Vivax klimama a pogotovo Gree,tu i tamo smo montirali Panasonic i isto odlične klime, pogotovo jer je Panasonic zadnjih godina dosta uložio u taj odjel, ono što smo se jako razočarali je "visoki" Mitsubishi, katastrofa, imali su dosta serija sa tvorničkom pogreškom navoja matica na spoju između unutarnje i vanjske jedinice. Dogodilo bi se da preskoči navoj pa bude još veći problem jer smo morali variti cijevi, kvaliteta plastike kod Mitsubishija loša! Često se dešavalo da uzimemo Panasonic umjesto Mitsubishi upravo iz tog problema sa navojem! Ali Mitsubishi sa radom i hladenjem nikad nije bilo problema, jedino  se mi monteri žalimo jer pri ugradnji klima ima problema ali svoj posao odrađuje super! 

Cesare sub 9.11.2019 17:51
Cesare sri 20.11.2019 12:10

Radi i wi fi modul izvan kuće..

U regiju računa kao i klima uređaja sam stavio Sj. Amerika.Regija europa ne radi baš dobro pa računajte na to,navodno i Azija radi ok.

Potrebno je malo vremena da se spoji na server,ako malo šteka ,upalite gps ,pa krenete na ručno dodavanje uređaja i stisnete klima uređaj,i samo se vratite unatrag,aplikacija se odmah spoji na klima uređaj.Aplikacija ima bugova,ali radi na svim mrežama,valjda će neko ažuriranje pomoći,na rad klime nemam zamjerki.

andica1 pon 22.6.2020 08:37

Postovani,molim vas savjet vezano za Gree mobilnu klimu. Stara je 2 -3 god i radi savrseno osim sto je dosta bucna. Posto ste serviser klima uredaja zanima me da li se u nju moze staviti inverter(nadam se da sam se dobro izrazila) koji bi smanjio db? Saund je 54 db(A). Model  klime je GPCO8AH-K3NNC4D. Kapacitet hladenja joj je  2345 W, hladenje input 900W , hladenje rated inp 1130 W,pritisak 3.8/1.7MPaz(max 4.3MPa),refrigerant R 410 A . Molim vas pomoc koji inverter bi preporucili ,te da li ce programator nakon toga dobro raditi? Zao mi je navedenenu klimu zamjeniti drugom jer je odlicna a jedina mana joj je sto je prebucna. Uvazavam svako misljenje. Hvala!

 

Horatio_Hornblower pon 22.6.2020 11:35

Inverter zapravo nije nista drugo nego regulator motora kompresora koji u ovisnosti o parametrima ubrzava ili usporava rad motora odnosno cirgulaciju plina...  Ugradnjom invertera nece se nista dobit na smanjenju zvuka to je samo moje misljenje a ja nisam instalater.

CPU sub 27.6.2020 15:12
Horatio_Hornblower kaže...

Inverter zapravo nije nista drugo nego regulator motora kompresora koji u ovisnosti o parametrima ubrzava ili usporava rad motora odnosno cirgulaciju plina...  Ugradnjom invertera nece se nista dobit na smanjenju zvuka to je samo moje misljenje a ja nisam instalater.

 Inverter je itekako tisi i gotovo necujan. U klime koje nisu inverter nitko neugraduje zasebno inverter kompresore, to je besmisleno radit i neisplativo.

CPU sub 27.6.2020 15:25
andica1 kaže...

Postovani,molim vas savjet vezano za Gree mobilnu klimu. Stara je 2 -3 god i radi savrseno osim sto je dosta bucna. Posto ste serviser klima uredaja zanima me da li se u nju moze staviti inverter(nadam se da sam se dobro izrazila) koji bi smanjio db? Saund je 54 db(A). Model  klime je GPCO8AH-K3NNC4D. Kapacitet hladenja joj je  2345 W, hladenje input 900W , hladenje rated inp 1130 W,pritisak 3.8/1.7MPaz(max 4.3MPa),refrigerant R 410 A . Molim vas pomoc koji inverter bi preporucili ,te da li ce programator nakon toga dobro raditi? Zao mi je navedenenu klimu zamjeniti drugom jer je odlicna a jedina mana joj je sto je prebucna. Uvazavam svako misljenje. Hvala!

 

 Ako Vam je previše bučna provjerite da li su stavljene gume između samog nosača vanjske jedinice, jedan dio vibracija ce "upit" ali nema baš nekog velikog efekta. Nitko ne radi to da se u klimu koja nije inverter ugrađuje inverter, em što je skuplje nego potpuna nova inverter klime i neisplativo, treba gledati da li je kućište takvih dimenzija da bi se mogao ugraditi novi kompresor i nova elektronika, ali opet treba mijenjati i elektroniku u unutarnjoj jedinici, jer nisu kompatibilne.  Inverter klima je klima koja ima specijalni inverterski kompresor koji je puno bolje izbalansiraniji on običnog kompresora i uz to ima zasebnu(dodatnu elektroniku) koja upravlja radom samog kompresora. Inverter klime brže ohlade/ugriju prostor od običnih klima iz razloga jer kompresor brže tlači freon koji kruži u sustavu, samim time određuje brzinu kompresora na temelju zadane temperature, razlike te zadane temperature i temeprature u prostoru. Naravno, što je veća razlika u zadanoj temperaturi od one u prostoriji to će brže ohladiti taj prostor, ali i smanjivati brzinu rada kompresora s time što je manja razlika u temperaturi. Ono što je bitno naglasiti, razliku između "ON-OFF" klime i inverterske klime je ta, da nema razlike u odstupanju temperature. Imate recimo klimu koja nije inverter, ona radi na principu da kad joj odredite temperaturu ona radi do te temperature i kad postigne zadanu temperaturu isključi kompresor, a u unutarnjoj jedinici ostane raditi ventilator, mada ipak izgleda da hladi, ali nije. I tek onda kad se podigne za 2 stupnja razlike ponovo uključuje kompresor. Isto ono što je bitno naglasiti je to, da klime koje nisu inverterske troše puno više struje on inverterskih, zašto?! Zato što prilikom svakog uključivanja i isključivanja kompresora, sam kompresor "povuče" i do 3 puta veću struju od nazivne(radne) i to je ona "jalova" struja. Dok kod invertera elektronika postupno ubrzava brzinu rada kompresora i samim time nema onog "udara" na struju prilikom uključivanja. 

Horatio_Hornblower pet 17.7.2020 17:03

Pitanje ne znam kako da formuliram jer mi se nesto jako cudno dogada s klimom... 

Dakle prošlo  ljeto klima mi je na hlađenju smrdila na kiselinu nismo je puno palili ali svejedno u 9 mjesec se cistila i nakon toga se krenulo grijat na istu klimu. Klima kad grije nema nikakvih mirisa. 

U 6 mjesec pocelo sa sezonom hlađenja i opet isto kiseli miris kao mokraća od macke ili pasa...  Evo klima je očišćena prije 6 dana i ima 3 dana da opet isti miris izbacuje...  Ne znam sto da radim... 

Ono sto sam primjetio nekad ta klima zna radit na minimumu po 24 sata bez tog mirisa... 

Ako klima radi i miris se pojavi nemogu je sigurno 12 sati palit jer smrdi... 

Majstor je tvrdio da je klima prljava a u manje od 2 godine se cistila dva puta i nista...  E i grijanje je sve ok kao da ubija taj miris toplina... 

Ima li tko kakvu ideju?