Ostalo

Čitate li knjige? Preporuke...

Dodinho uto 29.6.2010 12:49

Malo me zanima koliko vas forumaša čita knjige.

 

Mene u zdanje vrijeme zanimaju SF romani pa čitam Arthura C. Clarkea i Stephena Baxtera - njihovog Prvorođenog i knjiga je super.

 

Kasnije mislim pročitati Ja sam legenda i ako možete preporučiti neke druge SF romane.

bobica257 uto 29.6.2010 12:55

Teme su stvarno u zadnje virjem čudne...Ali dobro...

OnTopic

 

Čitam knjige svakodnevno, volim SF ponajviše a i pustolovne romane te knige o svemiru i teorijama zavjere...

 

Za autora jesi čitao knjige on Lois McMaster Bujold? Knjige su stvarno strava! Ima mislim 12 plus nastavaka...Toplo preporučujem

DigiMagic uto 29.6.2010 12:59
bobica257 kaže...

Za autora jesi čitao knjige on Lois McMaster Bujold? Knjige su stvarno strava! Ima mislim 12 plus nastavaka...Toplo preporučujem

Kako se to izgovara? To me muči već par godina. (I jesu, odlične su joj knjige.)

 

 

bobica257 uto 29.6.2010 13:02
DigiMagic kaže...
bobica257 kaže...

Za autora jesi čitao knjige on Lois McMaster Bujold? Knjige su stvarno strava! Ima mislim 12 plus nastavaka...Toplo preporučujem

Kako se to izgovara? To me muči već par godina. (I jesu, odlične su joj knjige.)

 

 

Vidi ovo...KLIK, HINT stisni zvučnik pokraj riječi...

Čitao si ih sve?

Arabarran uto 29.6.2010 16:37

O,da! Citanje mi je strast. Preporucio bih od George R. R. Martina Pjesme leda i vatre. Trenutno su 4 knjige,petu jos pise. Knjige imaju od 800-1000 str. i stvarno su odlicne!

Neutral uto 29.6.2010 17:16

Harry Potter (svih 7, znan napamet vise) i ove djecje romane (20 000 milja, ..) sam prije citao

 

A sad citan ugl Markeza i uskoro cu pocet ove za srednju skolu citat..

DigiMagic uto 29.6.2010 19:09
bobica257 kaže...
DigiMagic kaže...
bobica257 kaže...

Za autora jesi čitao knjige on Lois McMaster Bujold? Knjige su stvarno strava! Ima mislim 12 plus nastavaka...Toplo preporučujem

Kako se to izgovara? To me muči već par godina. (I jesu, odlične su joj knjige.)

 

 

Vidi ovo...KLIK, HINT stisni zvučnik pokraj riječi...

Čitao si ih sve?

Dobra ideja, hvala.

 

Sve o M. Vorkosiganu i sve je odlično; sve one kvazi-španjolske-fantasy knjige i još ponešto fantasyja - to joj je međutim dosta slabije, ne preporučam. Novi nastavak o Milesu bi trebao izaći krajem godine.

 

Trenutno sam pri kraju Davida Webera, tj. serijala o Honor Harrington i isto je odlično, zabrinjava me što ću kad to završim Osmijeh

G.R.R. Martin mi izgleda dobra preporuka za dalje, mislim da čitao ranije neke njegove kraće priče u Futuri, ako ga nisam pomiješao s nekim... Ili ako imaš preporuku za nešto slično Bujoldici...

 

eXodus uto 29.6.2010 19:37

Ja većinom čitam samo lektire ali tu i tamo upadne neki padobranac(citajte: neka predobra knjiga koju pocnem citat po preporuci ili slučajno nabasam na nju na netu :D )...

Evo sad počinjem čitat knjigu koja još nije došla u prodaju napisao ju je od prijetalja otac, knjiga je kao LOTR.

Arabarran uto 29.6.2010 20:02

Digi,ako volis taj žanr,obavezno procitaj Martina. Kad zavrsis njega preporucam Tad Williams,Prijestolje od zmajokosti. To su dvije ili 3 knjige. Isto odlicne mada su IMHO Martinove za klasu bolje. Mislim Martin na kraju knjige ima nekih 30 str. koje govore o kucama(porodicama) i likovima u knjizi,stvarno fenomenalno nesto. Ono,izmislio je cijeli svijet i detaljno ga razradio. Jos mi se svidilo sta nije pisano kroz poglavla nego kao filmske scene.
Umro sam dok sam ovo napisao na mobitel;-)

tnakir uto 29.6.2010 20:05

Da... lako stivo, u zadnje vrijeme sam procitao Dan Brownove romane, Robert Pauletićeve putopise sve imam (to narucim za Bozic kao dar od cure), do sada sam ih nekoliko puta procita i slicnu literaturu.

Buffer Overflow uto 29.6.2010 21:59

Pročitao sam toliko knjiga da im broj ne znam više. Po par na tjedan.

 

Ali evo za mladog gospodina jednu toplu preporuku (sf):

 

 

Hyperion, Pad Hyperiona, Endymion, Uspon Endymiona : Dan Simmons.

harpy21 uto 29.6.2010 22:04
Buffer Overflow kaže...

Pročitao sam toliko knjiga da im broj ne znam više. Po par na tjedan.

 

Ali evo za mladog gospodina jednu toplu preporuku (sf):

 

 

Hyperion, Pad Hyperiona, Endymion, Uspon Endymiona : Dan Simmons.

 

Baš sam to pročitao prije nekoliko tjedna. I nakon tog serijala sam odlučio da SF romani nisu za mene. Jedino su mi od SF - a bili zabavni Gospodari neba, ali ipak je to više trash bestseler... A čitao sam dosta SF - a kao sve nastavke Milesa Vorkosigana do Dune, ali jednostavno, dosadni su mi, previše opisa, nikako se ne mogu uživjeti, ponekad tražim objašnjenja za te SF detalje i sve ostalo...

 

Inače čitam svaki dan neku knjigu (osim vikendom)

Sada sam trenutačno na ovoj hrvatskoj knjizi Luna, ono, tinejdžerski fantasy romantični horor, ništa originalno (buffy, supernatural, Twilight...), ali dosta zabavno za čitanje iako su naša imena nekako više blesavo zvuče nego strana. Piko bodljić? A ostalo, tipično tinejdžerski stereotipi uz loše ilustracije anoreksičnih lutki. Ali bitno da je zabavno za čitanje, tako da žalim što je kratka...

 

Sljedeće imam Maria Pucija, Kum, Sicijlijanac je pročitan. Omertu ostavljam za kraj, a ostaje mi još obitelj i posljednji Don...

 

Billy straight mi je bio previše klišejizirani razvučeni krimić s previše stereotipa i poslije pola knjige naporan, pa više niti tu spisateljicu ne budem čitao.

torrente2 sri 30.6.2010 00:56

- citam

- svakodnevno citanje usporava odumiranje neu(t)rona u sivoj masi (znanstveno utemeljeno)

- oduprati se pritisku multimedije

- pdf generacije...hmm, nije dobro...nije

.