Ostalo

Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Minneyar čet 14.3.2019 08:04

Ja koristim Philips OneBlade i iskreno, vrh za ovo sto meni treba (trim brade na 3 mm svakih 1-2 tjedna). Brije gotovo savrseno, identicno ziletu, a nastavci za trim su vrlo tocni (1 day, 3 day i 5 day brada). Jedina mana sto se mora puniti 8h za 45 min rada pa nije bas prikladan za svakodnevno brijanje.

 

Nikakvih rezanja ni iritacija, iako imam ful osjetljivu kozu. I jos je jeftin :) Tako da def svesrdna preporuka od mene...

Posmatrač čet 14.3.2019 08:52

Ja svoj braun punim jednom  mjesecno pola sata ;)

Pa ti vidi ;)

Plus ako uzmes model koji nije wet and dry onda moze raditi i na punjacu ;)

I brije bolje nego brijaci sa 3 ostrice.... Koza je kao djecija guza. Sto bi narod rekao brije cent ispod koze ;)

acmilan2 ned 24.3.2019 15:59

Pozdrav!

 

Imam problema s brijanjem, odnosno ne koristim neke poznate brendove i imam nekako cudan rast dlaka na bradi pa me zanima koji biste preporucili brijac, odnosno zilete, a ne elektricni?

Da li je stvarno neophodan gillette mach3 ili fusion za dobre rezultate bez krvarenja, jer gotovo uvijek krvarim kad se brijem?

 

Hvala!

DragonWarrior pon 25.3.2019 00:01
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

 

Imam problema s brijanjem, odnosno ne koristim neke poznate brendove i imam nekako cudan rast dlaka na bradi pa me zanima koji biste preporucili brijac, odnosno zilete, a ne elektricni?

Da li je stvarno neophodan gillette mach3 ili fusion za dobre rezultate bez krvarenja, jer gotovo uvijek krvarim kad se brijem?

 

Hvala!

Probaj sa safety razerom (neznam hrvatski naziv). Za razliku od britva sa više oštrica koje podižu dlake i režu ispod kože, ove klasične samo režu po površini kože. Osjećaj glatkoće nakon brijanja je potpuno isti i bolje je za osjetljivu kožu. Trebaš nekoliko puta probati da se shvati ako nisi koristio, treba se brijati bez pritiskanja žileta tj. samo sa težinom cjele britve se klizi po koži. Cijenom su slične kao britve sa 4 i 5 oštrica ali su zamjenski žileti dosta jeftiniji pa ljudi i zbog toga prelaze na njih. Znam da ih ima u svim drogerijama di imaju sredstva za brijanje, a vjerojatno postoje i specijalizirani prodavači (amazon).

 

Čitatelj pon 13.4.2020 13:52

Vec tjedan dana otkako sam presao sa starog Mach 3 na BoldKing britvice, i mogu reci

da su pun pogodak!

 

Brijanje glave, lica, svega je sasvim jednostavno i brzo - nema cupanja, uraslih dlaka i slicno,

i nisam se niti jednom posjekao po glavi, a imam na glavi 10ak madeza koji su inace zeznuti za izbjegavati.

 

Topla preporuka za BoldKing!

 

Nisam ni znao za njih, al sam dobio 50% popust pa rekoh "ajmo narucit starter za 8€ umjesto 16€" (15€ ako se odlucite da automatski salju zamjenske britvice svaki mjesec),

i u ovih tjedan dana - super - brijem glavu i lice svaki dan tako da mogu reci da sam zadovoljan.

 

Takodjer sam dobio i kod za popust od 10€, pa eto, ako netko zeli probat, moze si narucit za 6€ starter set:

https://shop.boldking.com

 

Kod: MTU2NDK2MQ

 

Za 6€ se ne moze dobit nikakva dobra britvica, a ova je stvarno super fleksibilna i idealna za glavu i lice.

 

Cak imaju i par zanimljivih video klipova na Youtubeu:

https://www.youtube.com/channel/UCzs4QAjrsztDAmqDY5C1DhQ

 

Inace, u USA se BoldKing zove "Defender", tako da ako naletite, to je isti proizvod.

VladimirLem ned 26.4.2020 18:01

Kako fizeri i dalje ne rade prelomio sam kupiti neku brijaću mašinu i šišat se skoro na nulu. Koristit cu je 2-3 puta mjesečno i nebi davao više od 300-400 kn za nju. Uglavnom koje marke gledati, Remington je među boljima?

Avensac ned 26.4.2020 22:51

Ja sam prije negdje pola godine u Šparu mislim uzeo Remington mašinicu na popustu za nekih 150 kn, koristim često za kosu i bradu, radi savršeno, jedina mana je što moja nema veće nastavke za dužu kosu.. Imam i neki Remington brijaći aparat već godinama isto radi bez greške. Stari ima Remington mašinicu nekih 10 godina, radi ko prvi dan.


Iz mojeg iskustva s Remingtonom ne možeš pogriješiti, i jeftiniji proizvodi su im očito dobri, barem za moju upotrebu..

Posmatrač sub 4.7.2020 09:29
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, ljudi, što mislite o brijaćem aparatu Philips ObeBlade?

Ima li tko kakva iskustvam s istim,  jer zanima me, kakav je i mislio bih ga kupiti. Pogotovo, kada netko ima jako jaku bradu, kao ja. Hvala na odgovoru.

 Ovo reze na povrsini koze....Meni bezveze ako zelis glatku kozu poslije brijanja....

Ja ima braun 5050 i fenomenalan aparat.....

Santana sub 4.7.2020 09:46
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, ljudi, što mislite o brijaćem aparatu Philips ObeBlade?

Ima li tko kakva iskustvam s istim,  jer zanima me, kakav je i mislio bih ga kupiti. Pogotovo, kada netko ima jako jaku bradu, kao ja. Hvala na odgovoru.

Nema problema sa jakom bradom i bez nastavka skoro pa brije, no naravno nije glatko ko sa britvicama.
Meni je oke jer je dobar za skratit bradu, a nije mi bitno da mi sve bude glatko posto se nit ne mislim brijat svaki dan.

 

Mogo bi bit kvalitetnije napravljen, al dobro nije nit skupo...

Santana sub 4.7.2020 12:48
Avensac kaže...

Koliko često mijenjaš oštrice? Piše da traju 4 mjeseca (sa napomenom 2 brijanja tjedno), ali ne znam baš..

 Pa jednu mi je pes pojel, a drugu imam od kad sam kupil. To je sigurno dulje od  4 mjeseca i jos "brije" kak treba

kratos091 pon 21.9.2020 17:01

Pozdrav ekipa,
kupujem aparat tati za poklon za rodjendan. U zadnje vrijeme fura goatee pa sam mu mislio uzeti neki koji može brijati i trimmati.

Valja li ovaj Braun što? Ili bolje ne ići na te kombo opcije?

thekeyofdestiny13 pon 21.9.2020 22:38
kratos091 kaže...

Pozdrav ekipa,
kupujem aparat tati za poklon za rodjendan. U zadnje vrijeme fura goatee pa sam mu mislio uzeti neki koji može brijati i trimmati.

Valja li ovaj Braun što? Ili bolje ne ići na te kombo opcije?

 I mene zanima odgovor.

kratos091 uto 22.9.2020 08:56

Thx. Još sam kasnije pronašao ovoh Philips-a. Malo je više nego što sam planirao dati, ali ako se isplati, mogu se protegnuti.

 

Malo me brine ova oštrica po sredini, kod Brauna. I stari i ja imamo dosta madeža, pa se bojim da ne bi ta ošrica uhvatila nešto. S druge strane, imam neki Phillips sa tim kružnim oštricama i nikad se nisam porezao.

Čitatelj uto 22.9.2020 09:29

Taj ti nije vodo-otporan i samo je za suho brijanje.

Lice jos kako-tako na suho, al vrat i glavu, meni je to uzas.

 

Ako zeli rotirajuci, radije mu uzmi ovaj:

https://www.nabava.net/brijaci-aparati/philips-s5672-41-brijaci-aparat-cijena-44601271

 

Vodootporan je, za mokro i suho brijanje, i ima nastavak za trimanje.

Imam prethodnika, za lice je cisto dobar, trimer je takodjer dobar i za bradu i za kosu,

ali brijanje glave jako dugo traje - tu sam brzi britvicom, Boldkingom.

 

Ako zelis, imam ti kod za Boldking, od 10€, pa mozes tati naruciti i britvice - ne mora ih koristiti

samo za glavu, nego i lice, prsa, pazuh i medjunozje takodjer.

 

Kod: MTU2NDK2MQ

 

Uzmes mu jedan set za 16€, sa kodom te ispadne 6€, cisto dobar deal (postarina za HR je isto 2-3€, od 17€ narudzbe su besplatne).

 

Od britvica savjetujem extra sensitive za glavu, srednju ako ne brije glavu, ili ako ima uzasno tvrdu bradu,

onda standardnu britvicu. Ja koristim najmeksu za glavu i srednju za lice i tijelo.

 

https://www.boldking.com/at/de-de/products/giftbox

 

Ili ovaj poklon za 25€, besplatna dostava, i jos sa kodom te ispadne 15, pa ima sve.

 

 

kratos091 uto 22.9.2020 10:09

Hm, pa piše u opisu da je i za mokro:
"Aquatec pruža ugodno suho i osvježavajuće mokro brijanje. Prilagodite brijanje svojim potrebama. Aquatec Wet & Dry omogućava ugodno suho, ali i osvježavajuće mokro brijanje. Možete se brijati uz gel ili pjenu, čak i pod tušem."

 

Ne brije glavu, samo lice. (za međunožje ne znam ).

 


Ne mogu naručivati, treba mi do subote. U emezzeti sam provjerio, imaju ovaj Philips.

 

Ffish pon 21.12.2020 19:05

Pozdrav ekipa,

imam pitanje u vezi odrzavanja aparata za sisanje. Posjedujem braun sisac koji je kupljen vec sa nanesenim mazivom na osovinu koja pokrece ostrice. Nakon nekog vremena koristenja aparata mazivo je nestalo i sad ne znam gdje bi gabtrebao kupiti i koju vrstu? Ako netko moze pomoci bio bih jako zahvalan.

HCMAA pon 21.12.2020 19:33

ja koristim uređaj za šišanje i za bradu...i to ovaj vulgaris obični na struju od 150kn... hebeš žilete i onda krvarenja:)...4 godine od kupovine i dalje kosi:)

i to baš ovaj sa slije

draak pon 21.12.2020 21:25
Ffish kaže...

Pozdrav ekipa,

imam pitanje u vezi odrzavanja aparata za sisanje. Posjedujem braun sisac koji je kupljen vec sa nanesenim mazivom na osovinu koja pokrece ostrice. Nakon nekog vremena koristenja aparata mazivo je nestalo i sad ne znam gdje bi gabtrebao kupiti i koju vrstu? Ako netko moze pomoci bio bih jako zahvalan.

 Bilo koju mašinsku mast možeš staviti, samo nemoj grafitnu ili bakrenu jer to ne možeš očistiti s niceg više :D 

kule sri 23.12.2020 12:11

Pozdrav!

 

Citirati ću kolegu bruno008 sa par stranica unazad:

 

Želio bih si kupiti trimer za dlake na ku..., šu... , ispod pazuha, prsa, trbuh. Imate vi neku preporuku? 

 

Tu se navode neki philips modeli koji se više ne mogu naći.. Nije mi bitan model već da je kvaliteta i da je dovoljno jak, tj. da brijanje ne traje vječno... XD

 

Brijem bradu sa žiletima pa mi je trimer samo za tijelo sasvim dovoljan...

 

wyks sri 23.12.2020 12:39
kule kaže...
Želio bih si kupiti trimer za dlake na ku..., šu... , ispod pazuha, prsa, trbuh. Imate vi neku preporuku? 

 

Tu se navode neki philips modeli koji se više ne mogu naći.. Nije mi bitan model već da je kvaliteta i da je dovoljno jak, tj. da brijanje ne traje vječno... XD

Ovo i mene zanima.

 

2010. sam kupio Braun BodyCruzer 3

Ovo je bila divota od uredjaja, radi pod vodom, dovoljno jak za sve tipove dlaka i lak za uporabu, jer svi znamo koliko je tesko doesci pojedina dlakava podrucja.

Baterija je izdrzala i 40ak minuta, lako se pere, a i lako puni jer se samo ostavi u postolju.

 

Najbolje od svega - kostao je oko 250kuna tada. Radio mi je do pretprosle godine, a mozda bi i dulje da sam ga vise pazio - cesto se selio pa je malo glava ostrica pocela zujati i čupkati.

 

Od tada sam u potrazi za icime slicnim. Ali uzalud.

 

Phillips one blade su opasni za osjetljiva podrucja, imao saam jos neki phillips od 400kn ali ni taj nije bio all-in-one. Probao sam i neku Iskru od 150kn - to ne kupujte ta me porezala, hvala bogu probao sam na rukama.

Dao bih i vise novaca, ali kad pogodite 8 godina sa uredjajem od 250kn onda mi je bezveze davati 1000kn ako postoji uredjaj slican ovome.