Ostali OS-i - Unix, Solaris, Mac OS...

[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Alkaline sub 11.4.2020 23:37

Mislim da na HS to još radi ali svejedno preporučljivo je bacati kextove u direktorij na EFI particiji. Tako ako je nešto krivo i ne možeš podići sustav samo počupaš taj kext van.

Što kaže kextstat? Kako ti izgleda clover config? Za tvoju karticu bi trebao staviti iMac 14,2 u system definition (SMBIOS).

kajtemuci ned 12.4.2020 00:07

Hvala na pomoci... U kextstatu vidim lilu i whatevergreen a u cloveru mi je na smbios imac14.2, pod graphics mi je "load Vbios" i "Inject Intel" ig-platform-id je 0x5927009, pod boot mi je Verbose i dart=0 i nvda_drv=1

Alkaline ned 12.4.2020 01:10

Uh, skoro sve je krivo... Load VBios ti treba jedino ako imaš alternativni BIOS koji želiš učitati, ako ti to nije namjera makni taj flag. Nema potrebe za inject intel jer ju tako i onako ne trebaš koristiti. nvda_drv=1 ne radi više na HS pa to možeš slobodno maknuti I čak bi ti preporučio da uninstaliraš web drivere.

 

Kad se sustav podigne što ti piše pod about this system, da li je prepoznata kartica?

 

E, i da, bootaš li Clover u UEFI ili legacy modu?

Alkaline pon 13.4.2020 23:31

Da, imaš pravo ta kartica nema nativnu podršku u macOSu, morati ćeš imati web drivere. Pogledaj ovaj guide, s tim da ne trebaš nvidiagraphicsfixup jer je on integriran u WhateverGreen, samo skini najnoviju verziju ako nemaš.

 

A, za EFI boot bi ti trebao znati koji si Clover instalirao. Preporučljivo je EFI jer onda se koristi i EFI BIOS sa kartice što je potrebno da sleep radi kako spada.

 

Najjednostavnije je u BIOSu isključiti legacy BOOT I CSM, ako se Clover i dalje boota onda je to to, a ako ne onda vjerojatno imaš legacy boot koji nije toliko kompatibilan.

Alkaline pet 24.4.2020 22:00

Evo jedan jeftini hackintosh kojeg sam si složio za programiranje.

 

Za bazu sam koristio Dell Optiplex 990 MT kojeg sam ugrabio za siću.

U njega sam bubnuo i5 2500K, 12 GB memorije (2x2+2x4), SSD od 240 GB i scythe shuriken hladnjak.

 

Išao sam na što jeftiniju opciju pa sam uzeo 2500K jer ima HD 3000 iGPU koji je podržan na macu

pa nisam morao ganjati podržanu grafičku, a ujedno i kupovati drugo napajanje jer ovo nema pcie konektora.

 

Matična ploča ima VGA i DP izlaze, a VGA sam natjerao da radi uz inject EDID opciju u cloveru.

 

Dignuo sam High Sierru jer HD 3000 nema metal support pa nema smisla ići na novije.

Na kraju svega radi grafika s dva monitora, zvuk, mreža i najvažnije sleep ali monitor na VGA konektoru se ne želi probudi iz sleepa