Ostale softverske teme

Stari HDD sa igrama u novo računalo

mrgud1 ned 25.8.2019 10:52

Pozdrav,

imam u računalu (g4560) uz ssd od 120 GB i hdd od 1 TB na kojemu su instalirane igre.

Slažem novo računalo sa Ryzen 5 u kojemu bude novi ssd od 250 GB + dodao bih taj hdd.

Da li te igre budu radile ili će ih trebati nanovo instalirati?

Hvala

ihush ned 25.8.2019 11:08

-to ovisi o tipu appsa (i igre su soft-aplikacije, uz razliku-prednost, ne moraju ništa raditi s ostatkom win-osa-appsa nego su svijet za sebe), najviše o recimo zaštiti, starosti (nove app nemaju klasičan shortcut itd).

-igre mogu raditi, ali u pravilu sav soft se instalira u postojeći os, tad radi, copy samo možda radi tj dio koji se instalira u sys-win foldere kao npr directx i sl + postavke u reg (zaštita), dok se sve bitno nalazi u folderu i subfoderima (npr minecraft je zgodan primjer). + mogući problemi za savegame, pathove .. jer se nakon installa razne asocijacije vežu fixno uz path koji je možda C:-D:... X: .. i tad pokazuje na možda isto možda pogrešno mjesto (path).

-umjesto nagađanja, probaš.. ako radi-radi, ako ne radi, reinstall. + prije dodaš sve potrebno (uobičajeno .net2-3.. directx90c itd.. a to obično ide uz installaciju igre).

miki_the_pirat ned 25.8.2019 11:17

Ukoliko kloniraš Win sa starog na novi SSD ne vidim gdje bi mogao biti problem... malo driblanja sa driverima, obzirom da mijenjaš chipset al mislim da ti je to sigurnija varijanta - iako bih ti preporučio svježe win ali to je tvoja odluka.

Wolverine ned 25.8.2019 11:18
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

imam u računalu (g4560) uz ssd od 120 GB i hdd od 1 TB na kojemu su instalirane igre.

Slažem novo računalo sa Ryzen 5 u kojemu bude novi ssd od 250 GB + dodao bih taj hdd.

Da li te igre budu radile ili će ih trebati nanovo instalirati?

Hvala

 pretpostavljam da su te igre preko Steama? dovoljno će biti da instaliraš Steam klijent i namjestiš putanju na folder di su ti igre instalirane, te da pokreneš check integrity