Ostale hardverske teme

Zvuk s kompa na TV putem DVI-HDMI

Mirko935 pon 22.2.2010 20:25

Mozda ti je u Windowsima ostao zvuk sa maticne kao default. Provjeri u Control Panelu to i pogledaj sta ima u CCC-u. Ja trenutno nemam komp pa ti ne mogu tocno rec. I prilicno sam siguran da samo jedan DVI na grafickoj ima zvuk, probaj ga spojit na onaj drugi. Ja sam jednom spajao 4850 tako i radilo je iz prve.

Mirko935 uto 23.2.2010 01:45

Jbg, tako to ide :) Zato ja koristim isti sustav za zvuk sa TV-a, kompa i svega ostalog (nije samo zbog toga, naravno, ali smanjuje ovakve probleme :) ). U nekim aplikacijama, npr. Winamp, a vjerujem i Media Player Classic i vecina drugih ozbiljnijih playera, mozes namjestiti da koriste Audio Device koji nije default, recimo ako namjeravas samo gledati filmove preko TV-a, slozis MPC da pusta zvuk preko HDMI-a a default ti je zvuk sa maticne. Ili ces mijenjat default svako malo, nije tako tesko :D

Hedrick sri 5.5.2010 15:54

Bok! Kupio sam usb stick sa ebaya od 128 gb. Radi u exFat file sistemu. Da li neko zna software nekakav za convertiranje exFat file sistema u NTFS? Ako da, molia bi da mi posalje link i da bude free fala bogu Osmijeh unaprijed hvala.

Mirko935 pet 7.5.2010 20:45
Hedrick kaže...

Bok! Kupio sam usb stick sa ebaya od 128 gb. Radi u exFat file sistemu. Da li neko zna software nekakav za convertiranje exFat file sistema u NTFS? Ako da, molia bi da mi posalje link i da bude free fala bogu Osmijeh unaprijed hvala.

Šta ne možeš u My Computer desnu tipku na stick i format? Btw, kakve to veze ima s ovom temom? Belji se

Calinjos pet 26.11.2010 15:30

Pozdrav, nadam se da je ovo jos netko cita,

sta da radim ako nisam dobio DVI to HDMi adapter (Gainward HD 4850 GS sa 2x DVI), na sta moram paziti kada uzimam taj adapter i da li to ima za uzeti kod nas?

 

 

Hvala puno na info!

Mirko935 sub 27.11.2010 21:00
Calinjos kaže...

Pozdrav, nadam se da je ovo jos netko cita,

sta da radim ako nisam dobio DVI to HDMi adapter (Gainward HD 4850 GS sa 2x DVI), na sta moram paziti kada uzimam taj adapter i da li to ima za uzeti kod nas?

 

 

Hvala puno na info!

Nisam još čuo za karticu s kojom se to ne dobije. Nisam nigdje kod nas vidio za kupiti, možda da probaš pitati nekoga kome ne treba, a ima ga? Sigurno ima takvih i tu na forumu. Ili potražiš na ebay-u i slično.

kole2689 ned 21.10.2012 20:40

Pozdrav! 

 

Imam BIG PROBLEM !

 

Kupio sam novi led tv od lg-a i sad:

1) spojio sam iz grafičke(gt9500)iz dvi izlaza sa dvi-hdmi kablom na hdmi od tv-a. OK, kuzim da nemoze imat zvuka preko dvi-a, ali ono sto meni nije jasno je to da tv "pucketa"(zvuk) kada radim nesto na kompu,dok recimo kada spajim prvo vga adapter na dvi izlaz od grafičke, i spojim sa vga-vga kablom na vga ulaz od tv-a ima slike i tona i ne pucketa nista...

2)Spojim znaci sa dvi-hdmi kablom pc i tv, i spojim iz pc audio izlaza na pc audio ulaz od tv-a i opet nema tona... 

 

Koji klinac? Razumijem se u te stvari ali ovaj TV ce mi pojest zivce!

 

POMOZITE ako je tko shvatio o cemu pricam

 

 

 

p.s. tv je model LG 47lm615s, GPU BFG 9500 GT, zvuk sa 7.1 maticna

Pecke uto 30.10.2012 21:46

Kupio sam HDMI kabel.

I ide mi preko PC-a do TV-a i sve ljepo radi osim zvuka {#}

Pogledao sam nekaj na netu ovo ono i kao da promjenim na Windows zvučniku (postavku da mi HDMI bute defaultni) ali ja nemam opciju di su mi ti svi ulazi i izlazi HDMI output ili Realtek HDMI output {#}

Ima neko ideju kako rješit ovo? {#}{#}

PPdoX ned 11.4.2021 20:10

Pozdrav,

 

Da ne otvaram novu temu, našao sam ovu prastaru, jer mi je i komp prastar 🙄

 

Ovako, grafička je GTX 560 Ti (izlazi su dva komada DVI i jedan mini HDMI). 

Monitor je Asus i spojen je kablom HDMI - mini HDMI na grafičku.

U drugoj sobi imam najobičniji LCD TV, bez Wi-Fi, bez TV box itd.

Imam i 10 metara HDMI kabla.

Želim da spojim tv na grafičku čisto da mogu nekad pustiti YouTube ili slično iz druge sobe, a sa što manje ulaganja.

Dakle, imam slobodna dva DVI izlaza i HDMI kablo, pa mi je najbezbolnije da kupim DVI - HDMI adapter.

 

Pitanje je hoću li imati zvuk na TV tako?

Čitao sam sve ovo gore napisano, ali mi djeluje nedorečeno.

Da li mi treba originalni nVidia adapter, ili može bilo koji samo da podesim kako treba?