Ostale hardverske teme

Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Fanu pet 25.11.2022 13:05
herya kaže...

Dobro  ne budi toliko ogorčen jer nisi kupio sve što si mislio po bar 50 % popusta, opusti se.

 

samo zato sto si ti okej s tim da budes ovca za sisanje, ne moraju i drugi bit.

 

nisam ocekivao 50% popusta, ali isto tako nisam ocekivao ni 0% popusta, odnosno +10% vise cijene na dan kad bi trebali biti "najveci" popusti u godini

smjesno

picajzla0707 pet 25.11.2022 13:10
Fanu kaže...

kosta me vremena kojeg nemam uz posao i dvoje male djece - a komotno se moze prijaviti valjda 90% trgovina na trzistu

ocekujem da nadlezni inspektorat radi neki kurac od posla (doduse shvacam i da njih ima malo, tj da se vecina za drzavu zaposli u administraciji gdje ne moras mrdnuti guzicom iz stolice cijeli dan)

 a jbga, prijavu možeš napisati za desetak minuta, ja sam ih svojevremeno ispisao desetke, također uz posao, dvoje male djece i fuš kad god se pružila prilika 

baš zbog toga što nema dovoljno inspektora, a prevare u ovo vrijeme nabujaju preko svake mjere, svaka pomoć je dobrodošla

 

a imaju i alate da to lako detektiraju - svaki trgovac mora čuvati račune unazad neko vrijeme, usporede cijenu prodanog artikla otprije par mjeseci ili kraće i odmah utvrde je li prava ili lažna akcija

ako je lažna, ide im kazna, pa što više prijava, to će se prije naučiti pameti i možda svaku godinu, malo po malo, bude manje ovakvog sranja

 

gnautix pet 25.11.2022 14:54

Bravo, svaku rijec potpisujem.

Ljudi - koji vam je kurac? Sta vas netko drzi pod prijetnjom da morate uzet nesto? Trgovina vara na popustima? Sta te boli k? Odi u drugu, odi u Njemacku, ili jednostavno nemoj nista. Sram Vas bilo.

batizg pet 25.11.2022 15:08
gnautix kaže...
Bravo, svaku rijec potpisujem.

Ljudi - koji vam je kurac? Sta vas netko drzi pod prijetnjom da morate uzet nesto? Trgovina vara na popustima? Sta te boli k? Odi u drugu, odi u Njemacku, ili jednostavno nemoj nista. Sram Vas bilo.

ali nas baš ne smije bolit kiki ako možeš nešto napraviti u vezi toga,

zakonski možeš prijavit prijavi, nije dobro samo okretat glavu

naravno nitko te nista ne tjera da kupis niti treba očekivat da će na BF biti đabe

natal pet 25.11.2022 15:31
gnautix kaže...
Bravo, svaku rijec potpisujem.

Ljudi - koji vam je kurac? Sta vas netko drzi pod prijetnjom da morate uzet nesto? Trgovina vara na popustima? Sta te boli k? Odi u drugu, odi u Njemacku, ili jednostavno nemoj nista. Sram Vas bilo.

 

Pa gubiš vrijeme gledajući takozvane popusta a popusta nema a vrijeme je novac, šta se reklamiraju s popustima ako nema popusta. Naravno da ih treba kaznit.

gnautix pet 25.11.2022 15:35
natal kaže...
gnautix kaže...
Bravo, svaku rijec potpisujem.

Ljudi - koji vam je kurac? Sta vas netko drzi pod prijetnjom da morate uzet nesto? Trgovina vara na popustima? Sta te boli k? Odi u drugu, odi u Njemacku, ili jednostavno nemoj nista. Sram Vas bilo.

 

Pa gubiš vrijeme gledajući takozvane popusta a popusta nema a vrijeme je novac, šta se reklamiraju s popustima ako nema popusta. Naravno da ih treba kaznit.

 Nema gdje? U jednoj trgovini? Moje iskustvo da je npr. u Sancti nesto jako isplativo, nesto drugo nije, pa odes na Abrakadabru, pa na nekom trecem je opet nesto trece povoljnije itd. Po ovome ispada da postoji neka trgovina koja sve cijene ima napuhane i svi popusti nisu popusti. Sta se onda bojite? Kaznit ce ih trziste jer su najskuplji u svemu i to je to.

 

Naravno da nije tako.

TibzzX pet 25.11.2022 16:07
Fanu kaže...

jel ovo najgori black friday ikad? svi digli cijene prije petka i onda kao imaju popuste (a artikli opet skuplji nego prije popusta)

 

 

najjace mi je dodjem u ghetaldus po okvir za naocale - prije godinu dana nije bio na akciji i kostao je 1200kn, jucer na akciji snizen 30% a cijena sa popustom 1314kn (za doslovni isti okvir naocala)

 

 

koje prevare, nabijem sve trgovce

 Zajebi optike, pljačkaši su s popustom i bez.

Plati si pregled u nekoj poliklinici i naruči naočale na Zennioptical. Mene su s carinom izašle oko 850kn plus 320 pregled a uzeo sam skuplji okvir i sve zaštite leća. Kod nas je apsolutni minimum 2000kn i to s mnogo debljim lećama.

Fanu pet 25.11.2022 16:29
Ajatolah kaže...
Fanu kaže...

sve je poskupjelo jer svi zele rekordne profite

 A potrošačko društvo želi trošiti pare na hrpu stvari koje im ni ne trebaju i koje su iznad njihovih platežnih mogućnosti.

Osnova svake trgovine je da želi profit, ali eto otvori ti trgovinu pa nam prodaj stvari upola jeftinije kad si toliko pametan.

 

Fanu kaže...

ocekujem da trgovci koji dignu cijene netom prije black fridaya i onda oglasavaju snizene cijene za vrijeme black fridaya, a koje ispadnu vece nego prije, da budu kaznjeni od strane drzave.

 Sve je tu legalno, imaju pravo formirat cijene kako žele i mijenjat ih 25x dnevno, naznačili su ti najnižu cijenu u zadnjih 30 dana i doviđenja.

Ako se nešto reklamira pod black friday to ne znači da mora biti najjeftinije u tom periodu.

 

Fanu kaže...

kosta me vremena kojeg nemam uz posao i dvoje male djece - a komotno se moze prijaviti valjda 90% trgovina na trzistu

 Ma naravno, ali imaš vremena za trkeljanje po forumu na pretek, kao i za masovno surfanje po webshopovima čim si pregledao 90% trgovina.

 

Ne kužim ljude koji smatraju da je njihovo ustavno pravo da oni sebi kupe hrpu stvari po bagatelnim cijenama, samo zato jer je netko skovao termin "black friday".

 

Ukratko, ako ti nešto treba to ćeš i kupiti, ako ti ne treba onda šta kukaš?

Ako nemaš para za Calvin Klein jaknu od 1000 kn onda kupi u Zari za 200 kn.

Ako nemaš para za najnoviji flagship Samsung onda kupi midrange Xiaomi.

Ako nemaš para za BMW onda kupi Škodu.

Sve ostalo su budalaštine razmaženih potrošača.

 

vidim kolega toliko si zabrijao da si se nasao osobno napadnut - okej je, razumijem ako si i sam trgovac i moras se svakodnevno boriti za opstanak u ovoj drzavi koja zna jedino nametati harače/poreze

 

no to ne znaci da mozete i raditi budale od potrosaca na nacin da oglasavate masovne popuste a kad ono cijene vece nego inace  - kazes da trazim bagatelne cijene? pa kao prvo, ocekujem da cijene artikla sa oglasavanih 30% popusta nece u stvarnosti biti 10% vece nego kad nema popusta

kao drugo nema trgovine/centra u zemlji koji nema velike bombasticne natpise "do 70% popusta!!" - udjes u trgovinu a ono mauna, popusta ni za lijek na artiklima koje vecina kupuje ili je popust u stvarnosti neka mizerija (ispod 10%) za govna koja niko ne kupuje (cast iznimkama)

 

ne, nije legalno i ne nemozes mjenjati cijene 25x dnevno - sasvim suprotno je napisano u zakonu (zato se i mora isticati najniza cijena u zadnjih mjesec dana prilikom oglasavanja popusta i zato je ogranicen broj popusta godisnje po svakom trgovcu)

 

 

ako nemam para onda da ni ne kupujem skupe artikle? daj seres? koje to bogove veze ima sa dosadasnjom raspravom o popustima? ako jebeni calvin kelin oglasava 70% popusta na jakne, onda ne ocekujem da je jakna koja inace kosta 1000kn, na popustu 1100kn

 

ae bok

TomekK pet 25.11.2022 20:02

Slobodno formiranje cijena,evo ja sam uzeo na jednom shopu vani patike i platio 55€,za 2 minute su bile 69,a trenutna cijena je 90€. Ovi dižu cijene u hodu i vjerujem da je to sve u okviru zakona jer su inspekcije puno jače,a i kazne puno veće. Tako da nije samo kod nas tako.

natal pet 25.11.2022 20:23

Ne kažem ja da nema popusta. I ja sam se počastio s par stvari kao i svi tu. Nego gubiš vrijeme s ovima šta reklamiraju lažne popuste i ja samo kažem da bih to kaznio i bog. Ak imaš popust super, ako nemaš isto super i to je to. Naravno da kupci biraju i da će tržište kazniti. 

Hexfire sub 26.11.2022 09:23
encoding kaže...
Hexfire kaže...

Ne znam dal je bilo već, ali Pevex ima 50% off na odabrane laptope. Kupnja ZABA mastercard karticom. 

 

https://pevex.hr/black-friday-50-na-laptope-uz-zaba-mastercard-kreditne-kartice

 teške prevare, za 5400kn nude i3 sa256GB SSD-om i 8GB RAM-a, takav laptop se da naći na nabavi za 2700kn, što je njegova realna cijena

 

Ovo je navlakuša za one koji ne znaju

Blago rečeno, pretjeruješ. Ko i uvijek ima boljih i lošijih dealova. Meni recimo ovaj Chuwi za 1600kn izgleda ko čist ok kupnja. A da ne spominjem onaj HP gdje za 3000kn dobiješ 11th gen i5 procesor, 512GB SSD, Windowse i torbu. Teško da ćeš tako nešto naći baš svaki dan. 

Boris grozni sub 26.11.2022 09:41
Hexfire kaže...
encoding kaže...
Hexfire kaže...

Ne znam dal je bilo već, ali Pevex ima 50% off na odabrane laptope. Kupnja ZABA mastercard karticom. 

 

https://pevex.hr/black-friday-50-na-laptope-uz-zaba-mastercard-kreditne-kartice

 teške prevare, za 5400kn nude i3 sa256GB SSD-om i 8GB RAM-a, takav laptop se da naći na nabavi za 2700kn, što je njegova realna cijena

 

Ovo je navlakuša za one koji ne znaju

Blago rečeno, pretjeruješ. Ko i uvijek ima boljih i lošijih dealova. Meni recimo ovaj Chuwi za 1600kn izgleda ko čist ok kupnja. A da ne spominjem onaj HP gdje za 3000kn dobiješ 11th gen i5 procesor, 512GB SSD, Windowse i torbu. Teško da ćeš tako nešto naći baš svaki dan. 

 Ja sam uzeo ovaj chuwi od 4000 za 1950kn, slabiji model sam prije pola godine godine plati oko 3000kn sad je taj s ovim popustom presmijesnih 1600kn

Fanu ned 27.11.2022 13:31
nec 1 kaže...

Možda nije baš najbolja tema al mi treba hitno...GIGABYTE AORUS Radeon RX 6900 XT Xtreme Waterforce WB 16G...jel se isplati dati 800 Eura za tu karticu

 

Hah, toliko sam ja dao (800E) za 3080Ti - isto gigabyte model, sa preostalih 1g garancije u nasim ducanima (+ 3g gigabyte garancije).

 

Isti rang kartice - definitivno se isplati za te novce - doduse, ako nisi nestrpljiv, vrjedilo bi pricekati jos neko vrijeme, jer sigurno ce cijene samo ici dolje.

metallic ned 27.11.2022 19:47
nec 1 kaže...

Mislim da ću ipak pričekati sa tim...malo sam dublje išao čitati recenzije te kartice i više je kude nego hvale, tako da ipak odustajem od te kupovine

Nisu je kudili sigurno s aspekta cijene od 800€... just sayin'

Moras uvik vidit koliko je kostala pri recenziji, no ako je HW minus onda shvacam.

 

Lp

Krunoo7 pon 28.11.2022 18:26
FileFicho kaže...

Može li mi netko za svagda obasnit koja je razlika u praksi između Cloud II i Alpha? Je li to samo neki rebranding ili su neke bolje/lošije?

 Kako se ja sjećam, Cloud II bi trebale imat bolji zvuk a Alpha imaju removeable kabal.

Imaju i drugačiji fit, nekom su udobnije Cloud II, nekoma Alphice.