Ostale hardverske teme

Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

The_Fichek pon 11.1.2021 10:21

I prije sam trebao platit carinu znam, ali tada je bila stvar srece. Sad ne znam ovisi li o sreci, ali moguce da ce sve pregledavat ove god jer im "fali para" protiv covida n shit. Ne znam je li zakon donesen, mijenjan ili ne, ali se pricalo da ce na sve iz Kine od 2021. biti carina i pdv.. Netko je to spomenuo u Ryzen temi.

ibme74 pon 11.1.2021 10:56
batizg kaže...

bilo je govora da će od nove na sve pošiljke bit carina i pdv, 

nisam nigdje službeno našao,

do sada se moglo do 22 Eur poštanske pošiljke bez carine i pdv-a

 

mislim da se pomaklo na ljeto, od 01.07.2021 (ako se ne varam) će biti carina i pdv na sve

 

EDIT: od 01.07.2021 PDV na sve pakete iz trećih zemalja klik

 

 

AmonZero pon 11.1.2021 13:03

A vidit ces dal ce ti otic na carinu. Tko zna. Kutija nije tolko velika, al opet mozda ce posumnjat na mobitel pa ga poslat, a mozda ti dode direktno na vrata.

Nebi ja procesore kupovo sa alija. Vec je netko na forumu pitao nedavno za kupovinu procesora sa Alija pa ne znam dal si to ti bio.

Al valjda si se informiro dal ce ti se isplatit ak ti zaracunaju sve moguce troskove, tak si ja uvijek gledam kad uzimam nest preko xx dolara.

The_Fichek pon 11.1.2021 13:10

Nebi ih ni ja kupovao, ali nemam di drugdje, a nije mi se vise dalo razmisljat sta i kako s tim. Vec 3-4 mjeseca nema Ryzena 3600 ispod 1500kn polovni, a novi je neisplativ pored drugih opcija. Onih par oglasa na njuski su bili zajebancija, neozbiljni ljudi koji random postave oglas. Nez kakva je situacija na PCE, nemam tamo account, a ovi s Buga su otisli u roku keks.

djigibao pon 11.1.2021 13:38
The_Fichek kaže...

Nebi ih ni ja kupovao, ali nemam di drugdje, a nije mi se vise dalo razmisljat sta i kako s tim. Vec 3-4 mjeseca nema Ryzena 3600 ispod 1500kn polovni, a novi je neisplativ pored drugih opcija. Onih par oglasa na njuski su bili zajebancija, neozbiljni ljudi koji random postave oglas. Nez kakva je situacija na PCE, nemam tamo account, a ovi s Buga su otisli u roku keks.

 Zasto polovni za 1500kn kad je novi 1550kn?

The_Fichek pon 11.1.2021 14:37
djigibao kaže...
The_Fichek kaže...

Nebi ih ni ja kupovao, ali nemam di drugdje, a nije mi se vise dalo razmisljat sta i kako s tim. Vec 3-4 mjeseca nema Ryzena 3600 ispod 1500kn polovni, a novi je neisplativ pored drugih opcija. Onih par oglasa na njuski su bili zajebancija, neozbiljni ljudi koji random postave oglas. Nez kakva je situacija na PCE, nemam tamo account, a ovi s Buga su otisli u roku keks.

 Zasto polovni za 1500kn kad je novi 1550kn?

Poanta je bila da ga ne bih uzeo za te pare, a ispod 1500kn polovno sam rekao jer je tako jadna situacija. Za oko 1500kn se kupi 1600AF + ploca ili i5-9400F + ploca + jos malo nadodat ili i3 10100f + ploca + cevapi.

 

Da, ima prevara, ali ima i neprevara i hrpetine pozitivnih reviewova. Uostalom vise put sam dobio povrat novca na Aliju, cak i onda kad mi je paket na kraju krajeva ipak dosao, tako da sam stekao povjerenje.. I da, dobio sam povrat i kad mi kupac nije bas bio voljan vratit pare pa je uskocio Aliexpress service i istog trena je dispute bio closed i vracene pare. Sta bude, bit ce..

jocommb pon 11.1.2021 21:51

 Evo racuna poziva i kolko kosta postupak mater im lopovsku.... stvar je s alija bila i nesta sitno preko 22 eura kolko je granica... ukupan racun je bio 105 kuna... od toga 19.5 poziv koda na jebeni mars salju, i 37.5 pregled, do 2 kg... znaci 57 je samo njima za zajebanciju....

Kolko su vam veliki bili ti paketi Amon i jacommb?

 Ma 3m heli tape... 10 metara... bilo oko 26-27 dolara... znam da je za desetak kuna preslo.... velicine ko mala limenaka piva 0.33 i tezina 367 grama... ako vaga nelaze sad mjerio... 

monsieur sri 13.1.2021 23:22
Kosturko1 kaže...

Pripazi ako idu iz Britanije, od 1.1. idu sva davanja ukoliko roba nema EU ili UK porijeklo.

Vecina stvari s Sportsdirecta recimo vise nije isplativa po tom pravilu.

 Nije tocno. Od 1.7 vrijedi to.

sosta čet 14.1.2021 09:35

Od 1.7. je PDV na sve pošiljke, ali carinski postupak za UK je od 1.1.2021.

 

https://www.posta.hr/ponovna-uspostava-postanskog-prometa-s-ujedinjenim-kraljevstvom/8717

Korisnike također podsjećamo da se Ujedinjeno Kraljevstvo od 1. siječnja 2021. u carinskom smislu tretira kao „treća zemlja“ (država izvan Europske unije), pa su na snazi određene promjene prilikom prijma pošiljaka s robom za tu državu, a i pošiljke s robom u prispijeću iz te države podliježu carinskom postupku

60nine čet 14.1.2021 15:02
Gago4 kaže...

Mislim da je to sve skupa pomaknutno na 1.3. ako sam dobro skužio.

 

iskreno se nadam da je ovako kako si napisao, bar vezano za UK... neki dan sam naručio nešto sa britanskog Sportsdirecta u vrijednosti 100€, totalno smetnuvši s uma da oni više nisu EU i danas mi tek sinulo :facepalm sam sebi:

monsieur čet 14.1.2021 16:59
sosta kaže...

Od 1.7. je PDV na sve pošiljke, ali carinski postupak za UK je od 1.1.2021.

 

https://www.posta.hr/ponovna-uspostava-postanskog-prometa-s-ujedinjenim-kraljevstvom/8717

Korisnike također podsjećamo da se Ujedinjeno Kraljevstvo od 1. siječnja 2021. u carinskom smislu tretira kao „treća zemlja“ (država izvan Europske unije), pa su na snazi određene promjene prilikom prijma pošiljaka s robom za tu državu, a i pošiljke s robom u prispijeću iz te države podliježu carinskom postupku

Mislio sam da mislis na pdv krivo sam te skuzio. Ko ce ga znat vise kad ima sto trosarina i naknada, a uostalom uvalit ce nam ove godine sa time svime iovako ionako.

The_Fichek pet 15.1.2021 16:50
sosta uto 19.1.2021 10:19

Ja sam ga koristio dok mi je bio besplatan jer sam uz njihov laptop dobio 1 godišnju pretplatu, ugalvnom nije mi se baš nešto svidio ni što se tiče klijenta ni brzine sinkronizacije u odnosu na Dropbox.

The_Fichek uto 19.1.2021 19:15
The_Fichek kaže...

Ukratko, najebo sam  Javim kak ce proc..

Evo samo da javim da je sve proslo dobro, 25 dolara vrijednost paketa koji je manjih dimenzija (~13x11x5cm) nego za mobitel, 1100kn za Ryzen 3600 s Aliexpressa.. Znaci bez carine i PDV-a. Radite na vlastitu odgovornost, uskoro se mijenjaju zakoni pa mozda nece biti tako lako. Doslo je za 22 dana sto je taman u roku standardnog Aliexpress shippinga.