Marcuskac čet 26.9.2019 14:10

Pozdrav

Planiram uzeti vecinu konfiguracije iz Mindfactory.de preko mailboxde, procitao sam da ljudi imaju dobra iskustva.  

Inace sam tek nedavno cuo za tu stranicu i sada kada pogledam dalo bi se dosta ustedit kada bi narucivao od tamo.

Pa ako ima netko tko je nedavno narucivao vise dijelova da podijeli iskustvo, sve mi je to novo pa bolje da se raspitam prije da budem siguran.

 

Stavit cu sliku narudzbe pa mi recite dali je to previse dijelova za tako nesto ili je u redu, nebi trebalo biti previse tesko (preko 30kg).

I mozda kolika bi otprilike bila postarina za sve to, dali ima nekih skrivenih troskova za koje neznam itd.

 

 

Marcuskac čet 26.9.2019 15:18

Hvala na odgovoru, ma idem jer je jeftinije, manje, lakse a ima sve sto mi treba ali gledam sad bas, mozda je bolje malo izdvojit novaca za atx ipak.

Budem pogledao za neko slabije napajanje onda, hvala na preporuci.

Malo cu prolistat tu temu.

 

hahhaajaads čet 26.9.2019 15:29

Ma nije to neka velika invensticija. Recimo gledaj R5 3600 + B450 Tomahawk Max + 2x8 G.SKILL Ripjaws V 3200mhz (ne moras gledat nista preko toga jer razlike doslovno nema a platis nesto vise) + Seasonic  Focus GX 650W Gold + Be Quiet Pure Base 500. Sad ne znam jel ciljas samo gaming ili ima jos neki program di treba vise jezgri/threadova, ako je samo gaming onda idi na r5 3600 jer nema neke razlike u fpsu dok u cijeni ima. Isto tako vise nema ove gige rx 5700xt tak da nemaju trenutno neku ponudu 5700xt no vjerovatno ce se to promijenit uskoro...

Marcuskac čet 26.9.2019 15:44

Koristim komp za gaming ali i 3d modeliranje, renderiranje, video editing ponekad, zato sam odabrao 3700x. 

Da u pocetku mi je bio B450 Tomahawk Max u izboru, mislim da ce tako i biti, pogledat cu malo ovaj Be Quiet case, za sada mi je meshify C neki top odabir.

 

Sad kad pogledam ovaj G.Skill, mogao bi uzeti cak i 32GB odmah zbog renderiranja kad je vec cijena samo 17 eura veca nego moj odabir za 16GB.

 

Marcuskac čet 26.9.2019 15:55

Normalno da, samo sta je ovaj moj Trident Z Neo dosta skuplji od 16GB G.Skill RipJaws V Black koji dode skoro duplo jeftinije nego 32GB verzija istog.  

Morat cu malo pogledati koliko se isplati 32GB naspram 16GB za 3D, video editing i takve stvari, pogotovo ako nisam neki profesionalac sto se tice toga.  

Isto tako neznam kolko sad utjece ova "optimiziranost" Trident Z neo memorije za novu Ryzen seriju, iako mislim da je to samo marketinska muljaza sto vise citam.  

Bitno samo da je 3600 cl16, cak i 3200 cl16 je ok.

hahhaajaads čet 26.9.2019 16:36
Marcuskac kaže...

Normalno da, samo sta je ovaj moj Trident Z Neo dosta skuplji od 16GB G.Skill RipJaws V Black koji dode skoro duplo jeftinije nego 32GB verzija istog.  

Morat cu malo pogledati koliko se isplati 32GB naspram 16GB za 3D, video editing i takve stvari, pogotovo ako nisam neki profesionalac sto se tice toga.  

Isto tako neznam kolko sad utjece ova "optimiziranost" Trident Z neo memorije za novu Ryzen seriju, iako mislim da je to samo marketinska muljaza sto vise citam.

 Ako ces uzimat ono fractal kuciste onda nemres uzet tomahawk zato jer je atx (mislim, nisam gledao ali to kuciste je mini pa pretpostavljam da stane matx). Ako ces renderat u 1080p pa cak i u 1440p onda bi i 16gb bilo dovoljno, ako je razlika izmedju 16gb i 32gb 17 eura onda idi na 32gb za "future proof". Za novu seriju ti ne trebaju takvi rami, 3000-3200 cl16 je i vise nego dobro. 

 

Edit: sad gledam i nema niti jedan ram od 32gb koji kosta cca 90€... Vjerovatno si gledao krivi ripjaws, ovaj kosta 72€.

Posmatrač čet 26.9.2019 16:44
Marcuskac kaže...

Normalno da, samo sta je ovaj moj Trident Z Neo dosta skuplji od 16GB G.Skill RipJaws V Black koji dode skoro duplo jeftinije nego 32GB verzija istog.  

Morat cu malo pogledati koliko se isplati 32GB naspram 16GB za 3D, video editing i takve stvari, pogotovo ako nisam neki profesionalac sto se tice toga.  

Isto tako neznam kolko sad utjece ova "optimiziranost" Trident Z neo memorije za novu Ryzen seriju, iako mislim da je to samo marketinska muljaza sto vise citam.  

Bitno samo da je 3600 cl16, cak i 3200 cl16 je ok.

 Ako ces rendati idi na nvidiu radi cuda jezgri....

 

Marcuskac čet 26.9.2019 16:53
Posmatrač kaže...
Marcuskac kaže...

Normalno da, samo sta je ovaj moj Trident Z Neo dosta skuplji od 16GB G.Skill RipJaws V Black koji dode skoro duplo jeftinije nego 32GB verzija istog.  

Morat cu malo pogledati koliko se isplati 32GB naspram 16GB za 3D, video editing i takve stvari, pogotovo ako nisam neki profesionalac sto se tice toga.  

Isto tako neznam kolko sad utjece ova "optimiziranost" Trident Z neo memorije za novu Ryzen seriju, iako mislim da je to samo marketinska muljaza sto vise citam.  

Bitno samo da je 3600 cl16, cak i 3200 cl16 je ok.

 Ako ces rendati idi na nvidiu radi cuda jezgri....

 

Da vidis, vjerovatno cu za sada uzeti AMD pa se nadam da ce Nvidia kasnije izbaciti nesto bolje da konkurira AMD cijenama pa cu se tada vjv prebaciti.

 

Chriss sri 5.1.2022 11:48

Sad vidim da mi se ne isplati...

 

A u Italiji nemam nikog.

 

Mislio sam da ću moći kao na njemačkom MediaMarkt-u podvaliti HR adresu al ništa.

 

Radi se o talijanskoj verziji markta ali se zove mediaworld i imaju odličnu cijenu a i boje za 2 uređaja koji mi trebaju i obradovao se al ipak ništa :):(

Cryogenic sri 22.6.2022 19:45
Petar hw kaže...

jesu li ikome u mailboxu otvarali paket?

 

ili kad im stigne ne otvaraju na cekanju je da platimo shipping, prelijepe nase HR podatke na paket i posalju?

 Ne otvaraju paket, zapakiraju opet i pošalju isti dan ako si vec uplatio shipping unaprijed.

nani čet 18.1.2024 20:17

Pozdrav,

Jel netko imao problema sa nadoplatom računa (re-charge opcija) putem PayPal-a?

Toliko sam puta nadoplatio mailboxde na taj način a sad mi nakon što me redirect-a na PayPal da potvrdim nadoplatu, uspješnog logiranja u PayPal, odbije. Uspio sam uhvatiti poruku "The Merchant requires your billing address to complete this payment" prije nego mi PayPal prikaže odbijenicu sa nekakvim glupim objašnjenjem sa slike:

 

 

nani čet 18.1.2024 20:56

Već jesam.
Na kraju sam onu drugu opciju nadoplate (bank payment) odradio. Pošalju ti poziv za plaćanje na mail pa platiš internet bankarstvom, al to može proći do dva radna dana da njima proknjiže lovu.

markoal pon 19.2.2024 09:31

Pozdrav, zna li možda netko kako funkcionira slanje opreme nazad koja je kupljena preko mailboxa.

Naime zbog jamstva bi trebao poslati GPU nazad u njemačku, ali on je dostavljen preko mailboxa.

 

Te sad me zanima:

1) Trebam li kontaktirati mailboxa i slati nazad njima? Dobio sam i onu naljepnicu za return gdje je moja adresa kao adresa od mailboxa, te piše DHL Retoure.

2) Ili mogu poslati normalno iz HR, preko neke pošte koju mi imamo? Bitno da im stigne?

 

 

 

 

Nuclear_Phoenix pon 19.2.2024 09:51

Kakve veze mailbox ima sa povratom, pošalji direktno natrag prodavaču sa nekom normalnom, praćenom pošiljkom. Nisi napisao o kome se radi ali u principu oni bi ti trebali poslati RMA label tj. PDF koji ima njihove podatke za povrat - na koju adresu, posebne napomene koje njima nešto znače itd. Nekad je taj RMA label čak i plaćen pa onda DHL ili tko već dođe po njega a ako nije, ti šalješ običnom poštom (sa praćenjem/povratnicom) na njihovu adresu.

 

Nemoj napamet slati bez tog RMA obrasca i naljepnice da ne bi bilo nema grafičke i nema novaca.

 

[edit] - sorry, nisam vidio da si dobio tu RMA naljepnicu, nek ostane ovo gore ako netko drugi naleti - uglavnom, postupi po uputama sa naljepnice tj. sa maila kad si pokrenuo povrat. Sve ti mora tamo pisati. Samo računaj sa time da će ti opet poslati na mailbox natrag kad poprave ili zamjene tako da dobro provjeri jesu li ti podaci ispravno "prepisani".

Cryogenic pon 19.2.2024 11:59
markoal kaže...

Pozdrav, zna li možda netko kako funkcionira slanje opreme nazad koja je kupljena preko mailboxa.

Naime zbog jamstva bi trebao poslati GPU nazad u njemačku, ali on je dostavljen preko mailboxa.

 

Te sad me zanima:

1) Trebam li kontaktirati mailboxa i slati nazad njima? Dobio sam i onu naljepnicu za return gdje je moja adresa kao adresa od mailboxa, te piše DHL Retoure.

2) Ili mogu poslati normalno iz HR, preko neke pošte koju mi imamo? Bitno da im stigne?

 

 

 

 

 Ja sam slao direkt dućanu gdje sam kupio artikal, isprintao naljepnicu za return , nakeljio na paket, otišao u poštu, kad im je stigao paket zamjenili su mi za novi artikal, opet su  poslali na malibox.de i meni mailbox.de poslao doma.

markoal uto 20.2.2024 01:27

E odlično. Hvala vam puno na brzom feedbacku! Da, dobio sam naljepnicu, evo šaljem dolje kako izgleda.
Piše kao da i DHL može isprintati to za mene i taj kod vrijedi do 20.03. Pa možda najbolje preko njih?

A Grafička je 3060Ti Mini od Asusa, koja ima coil whine na jednom ventilatoru od samog početka (imam ju preko 2 god) i u zadnje vrijeme hot spot temperature su joj preko 100°C u (što i nije komplicirano sam fixat), a kupio sam je od jednog kolege kad su cijene bile divlje. Javili su mi da im pošaljem nazad i ako prođe ok, nude mi opciju povrata novca. Pa očito je to dovoljno dobar razlog. Tek sam ih sad kontaktirao jer svakako planiram ići na 4070 super, i onda sam skužio sam da ima jamstvo, pa ću vjerojatno ovih dana kupiti sebi novu i onda im poslati.

dv14 sub 24.2.2024 22:41

Nisam toliko upućen pa me zanima pa me zanima.

 

Planiram naručiti nešto alata iz DE. E sad, paket je težine preko 30kg (oko 31-32kg).

Sad gledam ovako, ova webshop koji gledam ima slanje u HR i iznosi 30ak eura i sa 25% poreza ispadne me cifra nešto više od 1500e.

Što ako idem preko Mailboxa? Platim 19% poreza? Tako bi uštedio skoro 100e. Koliki dodatni trošak mogu očekivati i koliko se uopće isplati ili da naručim ovako izravno sa webshopa?

AmonZero sub 24.2.2024 22:55
dv14 kaže...

Nisam toliko upućen pa me zanima pa me zanima.

 

Planiram naručiti nešto alata iz DE. E sad, paket je težine preko 30kg (oko 31-32kg).

Sad gledam ovako, ova webshop koji gledam ima slanje u HR i iznosi 30ak eura i sa 25% poreza ispadne me cifra nešto više od 1500e.

Što ako idem preko Mailboxa? Platim 19% poreza? Tako bi uštedio skoro 100e. Koliki dodatni trošak mogu očekivati i koliko se uopće isplati ili da naručim ovako izravno sa webshopa?

Platis samo njemacki porez jer ti ide na DE adresu.

A kolko ce te izac mozes vidit na njihovoj stranici. Imaju kalkulator tamo pa unesi podatke o velicini i tezini paketa otprilike.

Cryogenic sub 24.2.2024 22:56
dv14 kaže...

Nisam toliko upućen pa me zanima pa me zanima.

 

Planiram naručiti nešto alata iz DE. E sad, paket je težine preko 30kg (oko 31-32kg).

Sad gledam ovako, ova webshop koji gledam ima slanje u HR i iznosi 30ak eura i sa 25% poreza ispadne me cifra nešto više od 1500e.

Što ako idem preko Mailboxa? Platim 19% poreza? Tako bi uštedio skoro 100e. Koliki dodatni trošak mogu očekivati i koliko se uopće isplati ili da naručim ovako izravno sa webshopa?

 A gle 100 eura nije malo, pošalji im upit na mail. Dostava grafičke iz Mindfactory'aa preko mailbox.de me ispala 15 eura. Cca 2-3 kg kile paket.  Bez dodatnih troškova. I kako kaže kolega ima za izračunati na njihovoj stranici.

hahhaajaads sub 24.2.2024 22:57
dv14 kaže...

Nisam toliko upućen pa me zanima pa me zanima.

 

Planiram naručiti nešto alata iz DE. E sad, paket je težine preko 30kg (oko 31-32kg).

Sad gledam ovako, ova webshop koji gledam ima slanje u HR i iznosi 30ak eura i sa 25% poreza ispadne me cifra nešto više od 1500e.

Što ako idem preko Mailboxa? Platim 19% poreza? Tako bi uštedio skoro 100e. Koliki dodatni trošak mogu očekivati i koliko se uopće isplati ili da naručim ovako izravno sa webshopa?

 Placas dostavu do mailboxa (osim ak je besplatna iz DE u DE), i onda placas dostavu u HR, PDV placas njihov pri kupnji sa te stranice. Sad kolko ce te dostava ispast ne znam, moras prek njihovog kalkulatora to vidjet (jedino ces morat znat duljinu/visinu/sirinu i normalno tezinu tog paketa)..