Cro0707 pet 10.12.2021 13:28

Pozdrav,

 

da li bi se nekome dalo napisati malo oko različitih verzija eReadera? Šta uzeti, razlika Paperwhite/nePaperwhite, da li je bolje nešto drugo nego sam Kindle.

 

Uglavnom želja mi je imati na njemu PDF-ove i Word dokumente (tehnička dokumentacija koja mi tu i tamo treba, dakle ne bi čitao PDF-ove / Word dokumente) i da tu i tamo imam koju knjigu koju bi možda i pročitao.

Više da mi bude nekakvi usputni gadget na kojem imam sve to spremno kad zatreba.

darkborg pet 10.12.2021 21:42
Cro0707 kaže...

Pozdrav,

 

da li bi se nekome dalo napisati malo oko različitih verzija eReadera? Šta uzeti, razlika Paperwhite/nePaperwhite, da li je bolje nešto drugo nego sam Kindle.

 

Uglavnom želja mi je imati na njemu PDF-ove i Word dokumente (tehnička dokumentacija koja mi tu i tamo treba, dakle ne bi čitao PDF-ove / Word dokumente) i da tu i tamo imam koju knjigu koju bi možda i pročitao.

Više da mi bude nekakvi usputni gadget na kojem imam sve to spremno kad zatreba.

Ne mogu ti opširno ništa napisati jer sam imao samo paperwhite 3 ali ja iskreno nikako nisam mogao "prožvakati" njegov prespor procesor. Scrollanje kroz izbornik, pa čak i listanje stranica je baš usporeno i meni nepodnošljivo.

Jasno mi je da su e-ink ekrani skupi ali za uređaj kojemu je jedina funkcija prikazivanje teksta a koštao me tada 150 eura mi to jednostavno nije bilo prihvatljivo.

E sad jesu šta poboljšali nove modele i kakvi su eReaderi dugih proizvođača tipa Kobo stvarno ne znam.

Cro0707 pet 10.12.2021 21:49

Ne sviđa mi se to što kažeš, ako su stvarno tako spori onda nisu ni pogodni za PDF-ove ili Word dokumente, pogotovo velike PDF-ove i neki search u njima :(

 

Nadam se da će još netko dati neki konstruktivni prijedlog i malo spomenuti što je sad aktualno i kakvo je u praksi.

rooswelt1991 sub 11.12.2021 14:01

Jbg ljudi, tako rade eink ekrani, i korištenja tih procesora je da baterija može trajati mjesec dana.

Paperwhite je odličan, ali nije neka velika razlika između kindle-a i drugih proizvođača...

 

Osobno imam kindle i najćeše ga koristim tijekom avionskih putovanja. Iako u zadnje vrijeme više "slušam knjige" nego ih čitam...

Krx sub 11.12.2021 14:21

Postoje i Kobo uređaji

https://www.links.hr/hr/e-book-citaci-010115#/manFilters=1502!##!1867
Imam mali 6'' Kobo Aura već jako dugo i koristim ga kad me u par navrata godišnje uhvati manija za čitanjem.

Po meni ereaderi se isplate samo nekome ko stvarno puno čita ili ako je negdje gdje treba dugo trajanje baterije.

Za povremeno čitanje je dovoljan i veći mob ili standardni tablet jer osim čitanja ima masu drugih funkcija.

U novije vrijeme su ereaderi sve veći, brži, imaju bolje e-ink ekrane, a stigla je i boja:

https://goodereader.com/blog/electronic-readers/here-are-all-of-the-color-e-readers-released-in-the-past-12-months