karlanal sri 22.1.2020 03:14
weevil kaže...

Čini se da ću morati napustiti svoju lumiu 640 lte. Trgovina je nestala, aplikacija za vrjeme se gasi u veljači. Kako je mobile win OS  defnitivno napušten, ipak bi želio pronaći telefon što siičniji ovome ali na androidu.

 

Posebno mi se sviđa veličina (dimenzije), oblik rubova, ekran (prelijepa crna boja, ekran nije glossi kao kod nekih drugih telefona), kvalitetna plastična izrada (lagan u ruci, ne sviđa mi se metal i staklo što se danas sve više nudi).

 

Možete li mi preporučiti neki sličan model lumiji 640 lte ali na na androidu?

 

Hvala unaprijed )

 brate skidam ti kapu, svaka čast koliko si izdržao

šteta ti je sad prelazit, taman ide boom, velike novosti se spremaju

escobar_ sri 22.1.2020 06:27

Od Windows Phone uređaja će ostat još jedino klasični telefon i SMS, te osakaćeni Internet pristup. Sve drugo se postepeno gasi, čak i WhatsApp koji je nekad imao naviku održavat app za prastare sisteme više ne radi.

Neuk sri 22.1.2020 08:59
weevil kaže...

Čini se da ću morati napustiti svoju lumiu 640 lte. Trgovina je nestala, aplikacija za vrjeme se gasi u veljači. Kako je mobile win OS  defnitivno napušten, ipak bi želio pronaći telefon što siičniji ovome ali na androidu.

 

Posebno mi se sviđa veličina (dimenzije), oblik rubova, ekran (prelijepa crna boja, ekran nije glossi kao kod nekih drugih telefona), kvalitetna plastična izrada (lagan u ruci, ne sviđa mi se metal i staklo što se danas sve više nudi).

 

Možete li mi preporučiti neki sličan model lumiji 640 lte ali na na androidu?

 

Hvala unaprijed )

 
Svaka ti čast brate koliko si izdržao!!
Ja sam isto izvjesno vrijeme bio zadovoljni korisnik Lumie930... ali kada su se aplikacije počele raspadati po šavovima, digao sam ruke od tog OS-a. 

Znao sam da su đubrad kada su meni na L930 ažuriranjem ukinuli FMRadio koji je bio prilikom kupnje, ali da su tolika đubrad pa da će ukinuti aplikacju "sat" to je van pameti..

Hornet_93 sri 22.1.2020 18:36

ako hoćeš nešto tako lagano i maleno - redmi 8a (global verzija). ako si vičan tome, možeš otključati mob (ako i sam ne dođe otključan i bez rootanja staviti xiaomi.eu rom koji je olakšani miui global (bez duplih aplikacija od gugla i xiaomija i otovrenim apijem za google cameru).

 

dođe nekih 800-900 kn, za te novce nema boljeg mobitela. ako ćeš skuplje onda već ima izbora i iz huawei tabora (p-smart), galaxy a30s, a40, redmi note 8 pro...

Bilal uto 18.2.2020 17:13
weevil kaže...

Čini se da ću morati napustiti svoju lumiu 640 lte. Trgovina je nestala, aplikacija za vrjeme se gasi u veljači. Kako je mobile win OS  defnitivno napušten, ipak bi želio pronaći telefon što siičniji ovome ali na androidu.

 

Posebno mi se sviđa veličina (dimenzije), oblik rubova, ekran (prelijepa crna boja, ekran nije glossi kao kod nekih drugih telefona), kvalitetna plastična izrada (lagan u ruci, ne sviđa mi se metal i staklo što se danas sve više nudi).

 

Možete li mi preporučiti neki sličan model lumiji 640 lte ali na na androidu?

 

Hvala unaprijed )

 Pretpostavljam da si još uvijek na osmici. Ja imam istu Lumiju na desetci. Majka ga koristi. Radi sve normalno. A ja koristim Lumiju 950. Još lakši od 640, plastični. Samo sa puno boljim hardverom. Mogu se još uvijek naći vrlo povoljno.

Čitatelj sri 19.2.2020 15:26

Dok radi, radi. Moze se koristiti kao dnevni uredjaj, nista mu ne fali. A ovaj "novi" Dual-Boot telefon zelim vidjeti,

zanimljiv je zbog toga sto ne dolazi sa Google servisima na Androidu, a za dodatnu sigurnost se moze koristiti Windows Phone/Mobile platforma.

 

No, kako bi se reklo, kasno Marac na Kocobo stize.

keyser_soze čet 20.2.2020 12:46
Bilal kaže...
weevil kaže...

Čini se da ću morati napustiti svoju lumiu 640 lte. Trgovina je nestala, aplikacija za vrjeme se gasi u veljači. Kako je mobile win OS  defnitivno napušten, ipak bi želio pronaći telefon što siičniji ovome ali na androidu.

 

Posebno mi se sviđa veličina (dimenzije), oblik rubova, ekran (prelijepa crna boja, ekran nije glossi kao kod nekih drugih telefona), kvalitetna plastična izrada (lagan u ruci, ne sviđa mi se metal i staklo što se danas sve više nudi).

 

Možete li mi preporučiti neki sličan model lumiji 640 lte ali na na androidu?

 

Hvala unaprijed )

 Pretpostavljam da si još uvijek na osmici. Ja imam istu Lumiju na desetci. Majka ga koristi. Radi sve normalno. A ja koristim Lumiju 950. Još lakši od 640, plastični. Samo sa puno boljim hardverom. Mogu se još uvijek naći vrlo povoljno.

 

Za sve koji još uvijek koristite (ja samo pokušavam), koji web browser koristite? Imam Lumiju 950. Ovaj Edge učitava stranice kao krepla kokoš (a ne bi smio tako sporo s obzirom na hardver), a pola stranica ne radi ili uopće neće da učita. Sve mogu progutat, ali da browser ne radi ne mogu. Imali neka alternativa da se može ugurat (kao chrome ili opera)?

Bilal pet 21.2.2020 03:13

Nema na žalost. Svaka alternativa koristi isti engine. Tako je i na ostalim mobilnim OS-ovima ograničeno. Na Androidu je Googleov engine, a na iOS-u Appleov. Ali na žalost MS je prestao razvijati ovaj engine i prebacili se na Chromium. Samo što to prebacivanje WM nije dočekao... Da su barem zbog toga napravili još jedan update. Ovako samo čekati ako neko mogne nešto sa WoA napraviti. Ili sa W10X u budućnosti...

 

Ja nisam primjetio da je baš toliko loše otvaranje stranica. Možda zato što sam već odavno uključio neke eksperimentalne flagove u Edgeu. A možda se neke stranice samo loše otvaraju zbog prepoznavanja da rade na Edge-u. Neke stranice namjerno lošije rade na njemu. Nije do web standarda, nego jednostavno loša praksa nekih stranica da šalju lošiju verziju stranice na Edge... Zato sam nedavno tražio browsere koji mogu promjeniti UA, i našao sam Monument Browser. Može se postaviti da ga stranice prepoznaju kao desktop, android, iphone...

uss pet 21.2.2020 18:20
keyser_soze kaže... 

Za sve koji još uvijek koristite (ja samo pokušavam), koji web browser koristite? Imam Lumiju 950. Ovaj Edge učitava stranice kao krepla kokoš (a ne bi smio tako sporo s obzirom na hardver), a pola stranica ne radi ili uopće neće da učita. Sve mogu progutat, ali da browser ne radi ne mogu. Imali neka alternativa da se može ugurat (kao chrome ili opera)?

 Cốc Cốc Browser

Besplatan, bez reklama, lagan, lijepo sučelje, gomila opcija za podešavanje. Mislim da je autor iz Vijetnama.

cvaja997 pet 21.2.2020 18:40

Jako sam razočaran i osjećam se prevareno. Moja lumia je sada cigla. Sve sam čitao i bio svjestan, ali zašto nisu mogli produžit yt, wapp, messenger za win 8? Bio sam zadovoljan lumiom, sad sam silom na iosu. Windows phone je mogao bit dobar, ali sve su sj*b*li i još ovo. 

VladimirLem pet 6.3.2020 08:55
Dex.pwn kaže...

Jel ima ikakva opcija s kojom mogu spojiti trenutne poruke iz whatsappa s bazom poruka od WP whatsappa? U WP Whatsapp više ne mogu ući

 Nema, to ti je hvala za tvoju slijepu vjernost Microsoftu. WP rula nadmoćno.

Haker_x čet 17.9.2020 20:05

Da li je trenutno moguće uraditi "Interop Unlock" na WP 8.1 s obzirom da se više ne može registrovati kao developer ? Pokušajem to da bi mogao instalirati .xap aplikacije na Lumiu 1020 koju sam kupio zbog kamere i razlika je ogromna između Nokie 6.1 i sada već 7 godina stare 1020-ke.
Uspio sam otključati bootloader, čitao sam da je to preduslov za ovaj "Interop Unlock" koji je uslov da bi mogao instalirati .xap aplikacije, ali ne mogu otključati Interop, nikako ne mogu naći tutorial koji radi u današnje vrijeme.
Edit: Uspio sam instalirati aplikacije preko Windows Phone Application Deployment (8.1) programa, odlično.

nsutalo sub 26.12.2020 19:46

Sačuvao sam jednu WP Lumiu da mi služi kao navigacija u autu, poskidao sam sve app osim karte Bing i neke koja izgleda kao google karta. Koriste istu offline bazu mapa.

Zadnji update karata je bio 16.12.2020.

Mobitel sasvim dobro radi pa sam naručio s alija dvije rezervne baterije da mu produžim vijek trajanja za još dugo godina.

Istina primjetio sam da po BiH vozim novim cestama a app mi pokazuje da sam po brdima, očito se za BiH karta više ne ažurira.

Umetnut sim teletine kojeg ne koristim za razgovore, tarifa revolucija i opcija 100 mb za 1 kn/mj, mogućnost neograničenog gomilanja mb.

zvonac ned 27.12.2020 19:33

Uh, uhvatiše me nostalgija za wp Baš sam razmišljao neko vrijeme da nabavim 850 lumiju..

 

Šteta, dobra platforma, al eto.. Lagano mi je već dost androida, baš fali još jedan OS na smartfon sceni.