Općenito o mobitelima

UPOZORENJE - Njemačka pošta UNIŠTAVA smartphon-ove

fidelio29 pon 18.2.2019 21:20

 

Susjed mi je preko Hrvatske Pošte poslao smartphone (Huawei P20 Pro) i smartwatch sinu u Irsku. Nakon više od mjesec dana sin mu je dobio samo kutiju s nekakvim papirima u kojima piše da je je i smatphone i smartwatch odstranjeni iz kutije a razlog je jer sadrže litijske baterije.

 

Pošto susjed ne razumije ni Njemači ni Engleski ni Francuski, na kojim je jezicima dobio obavijest, zamolio me je da im se javim i zamolim da mu vrate njegove uređaje, što sam ja i učinio. Izvjesni Mr. Ziegler mi se javio i onako hladno kaže da su smartphone i smartwatch UNIŠTENI uz objašnjenje da se OPASNE STVARI NE MOGU SLATI U INTERNACIONALNE DESTINACIJE te da se obratim Hrvatskoj pošti i lokalnom DHL-u (ne znam šta oni imaju s tim). Ponovno sam mu se javio i pitao da mi da objašnjenje zašto i kako da su stvari uništene i zato nisu vraćene natrag te da mi pošalje nekakav dokaz tj. dokument o uništenju, međutim Mr. Ziegler me je otpilio i ponovno uputi na DHL support.

 

Premda se ne radi o mojem gubitku, toliko me je ovo razljutilo da vam ne mogu opisati!

 

Pa zar je moguće da se ovakve stvari događaju u 21. stoljeću? Zašto mu nisu vratili stvari u Hrvatsku?

 

Zašto ga nisu u pošti upozorili na takvu mogućnost?

 

Susjed to u krajnjoj liniji nije ni slao u NJemačku nego u Irsku!

 

Susjed se je žalio pošti ali od toga teško da će biti išta...

 

Eto ako mislite slati bilo što slično s litijskim baterijama preko pošte znajte da se nećete dobro provesti.

 

 

ihush pon 18.2.2019 21:35

stvari se ne šalju avionskom poštom (terorizam) pogotovo mobitel, baterija je samo jedan od odgovora, drugi je zabrana (moguća aktivacija eksploziva). Nešto sasvim drugo je kupnja-dostava online-web jer tad je roba u originalnoj ambalaži i provjerave carina ako je uzvan eu..

-službenik upućuje na one koji su zaprimili pošiljku (i naplatili uslugu, koju ne mogu ispuniti..). ++ brexit i sl.

-u 19tom stoljeću kao ni u kasnom 20tom se nisu slali mobiteli poštom, nije bilo terorizma .. tako da ništa ne vrijedi pitanje o radu pošte u 21st.. tj nije problem u pošti, nego u pravilima-zakonima primarno sigurnost.

bill_jobs pon 18.2.2019 21:43
fidelio29 kaže...

 

Eto ako mislite slati bilo što slično s litijskim baterijama preko pošte znajte da se nećete dobro provesti.

 Ne lupaj, slao sam i primao već jedno 35 puta mobitele po europi u zadnjih 2 godine, bitno je samo da je baterija umetnuta u mobitel, a ne da je odvojena od uređaja.

Postoje neka pravila kojih se treba pridržavati i to je to:

https://www.posta.hr/litijeve-baterije-1400/1400

 

Tko zna što je bilo u vašem slučaju ali nemoj generalizirat i širit paniku, nema nikakvih problema s baterijama.

fidelio29 pon 18.2.2019 21:44

Sve stoji što si napisao ali ja kao pošiljatelj ne moram znati te propise, pogotovo one iz Njemačke, zar me na to nebi trebali upozoriti u našoj Pošti? Kad je susjed zvao službu za korisnike u ZG-u čak mu je rečeno da su do sada imali sličnih slučajeva. Pa kojeg vraga nisu dali upute svim poštanskim uredima da u buduće takve stvari ne zaprimaju kao pošiljke? Užas!

fidelio29 pon 18.2.2019 21:53
bill_jobs kaže...
fidelio29 kaže...

 

Eto ako mislite slati bilo što slično s litijskim baterijama preko pošte znajte da se nećete dobro provesti.

 Ne lupaj, slao sam i primao već jedno 35 puta mobitele po europi u zadnjih 2 godine, bitno je samo da je baterija umetnuta u mobitel, a ne da je odvojena od uređaja.

Postoje neka pravila kojih se treba pridržavati i to je to:

https://www.posta.hr/litijeve-baterije-1400/1400

 

Tko zna što je bilo u vašem slučaju ali nemoj generalizirat i širit paniku, nema nikakvih problema s baterijama.

 Baterija je bila u smartphonu, jer se ne može ni vaditi, mobitel je bio nov i ne raspakiran! Ta pravila na koja si upozorio sam i ja vidio i sve je bilo po pravilima, znači baterije su bile umetnute u uređaje!

 

Ne lupaj ti gluposti, znam što pišem i ne širim nikakvu paniku nego samo prepričavam što se dogodilo!

 

Evo i poruke Mr. Zieglera:

 

Hello,

 

i´m sorry to tell you, the phone and watch is destroyed.

We can´t send dangerous goods to international destinations.

We are the provider between two countries.

Please contact your local DHL-support or your postoffice.

They can help you..

 

Mit freundlichen Grüßen 

Michael Ziegler

 

MrBlc pon 18.2.2019 22:01

Pa čovjek ti je dobro napisao - obrati se službi preko koje si poslao. Ti s njemačkom poštom nemaš nikakav poslovni odnos, već je služba kojom si poslao odgovorna za isporučiti pošiljku.

bill_jobs pon 18.2.2019 22:04
fidelio29 kaže...

 

Nemam pojma, samo znam da je baterija bila umetnuta u uređaj.

 Ako je neki kineski drlog od smartwatcha onda to može biti razlog zbog kojeg paket nije proslijeđen.

Takvi uređaji nemaju potreban certifikat, također, uništavaju se sve kopije uređaja.

 

Ali kako je već rečeno, prigovor treba pisati pošti pa ćeš dobiti obrazloženje gdje je paket "zapeo" i zašto nije isporučen.

fidelio29 pon 18.2.2019 22:09
MrBlc kaže...

Pa čovjek ti je dobro napisao - obrati se službi preko koje si poslao. Ti s njemačkom poštom nemaš nikakav poslovni odnos, već je služba kojom si poslao odgovorna za isporučiti pošiljku.

 

U pravu si, susjed se je i obratio njima ali zna se kako to kod nas završava, nikad neće vidjeti te uređaje niti dobiti njihovu prouvrijednost. Pošta je kriva jer ljude u startu ne upozori na takvu mogućnost.

 

fidelio29 pon 18.2.2019 22:12
bill_jobs kaže...
fidelio29 kaže...

 

Nemam pojma, samo znam da je baterija bila umetnuta u uređaj.

 Ako je neki kineski drlog od smartwatcha onda to može biti razlog zbog kojeg paket nije proslijeđen.

Takvi uređaji nemaju potreban certifikat, također, uništavaju se sve kopije uređaja.

 

Ali kako je već rečeno, prigovor treba pisati pošti pa ćeš dobiti obrazloženje gdje je paket "zapeo" i zašto nije isporučen.

 

 

Sumnjam da je smartwatch kineski drlog jer je i smartphone i smartwatch dobio tj.kupio u naših operatera za produženje ugovora.

 

TTTT sri 20.2.2019 13:00
bill_jobs kaže...
fidelio29 kaže...

 

Nemam pojma, samo znam da je baterija bila umetnuta u uređaj.

 Ako je neki kineski drlog od smartwatcha onda to može biti razlog zbog kojeg paket nije proslijeđen.

Takvi uređaji nemaju potreban certifikat, također, uništavaju se sve kopije uređaja.

 

Ali kako je već rečeno, prigovor treba pisati pošti pa ćeš dobiti obrazloženje gdje je paket "zapeo" i zašto nije isporučen.

 

Ovo je bilo prije vise od 5 godina dok nismo jos bili u EU. Odavno vise ne treba nikakav certifikat.

Zeppelin Graf sri 7.10.2020 16:27

Pozdrav, kupi sam google pixel 4a na google store-u i poslao ga frendici na adresu u Njemačku jer kod nas nemaju podršku. Sve 5 mobitel stigao i sve, al ga nemože poslat kurirskom službom.  Probali smo DHL, GLS, Oveelrseas. Svi kažu da zbog baterije. Ima netko neku ideju?