ocean77 čet 15.10.2020 20:56
zvonac kaže...

Da ne ispada da se hvalim, Xperia 5 ll je pala sa wf-1000xm3 sluškama

 

 

Super, drago mi je da je netko sa foruma i to kupio da imamo informacije iz prve ruke. 

 

Malo su me dimenzije iznenadile jer ga reklamiraju kao mali mob, a u visinu je vislji od npr. Mi Note 10 koji ima veci ekran.

zvonac čet 15.10.2020 21:52

@ocean77, 0.2mm je višlji, znači nezamjetno "problem" je što ima 21:9 ekran, al to će bit očito bit stvar navike u budućnosti, jer vidim da aspect ratio na smartfonima ide u tom smjeru, U11 ima 16:9 ekran koji je odličan, sve nakon toga ide na "loše", al velim, stvar navike, za filmove je milina, kao i za igranje, za surfanje malo manje dobro.

@R36, SD..





zuper čet 15.10.2020 22:37
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

Da ne ispada da se hvalim, Xperia 5 ll je pala sa wf-1000xm3 sluškama

 

 

Super, drago mi je da je netko sa foruma i to kupio da imamo informacije iz prve ruke. 

 

Malo su me dimenzije iznenadile jer ga reklamiraju kao mali mob, a u visinu je vislji od npr. Mi Note 10 koji ima veci ekran.

 Mnogo je uži od ostalih pa zbog toga daje osjećaj kompaktnosti

ocean77 pet 16.10.2020 09:44

Meni bi sirina bila problem, ne za drzanje u ruci vec konzumaciju sadrzaja...filmove mi ne pada napamet gledati na tome jer za to imam 65 inca UHD a za surfanje je taj omjer los.

Vec znam da bi mi bila tlaka koristiti takav mob.

zvonac pet 16.10.2020 12:10

Da, za surfanje nije bas tak dobro ko na 16:9 smartfonima, ali, veci mi problem predstavljaju dimenzije smartfona nego sami omjer ekrana..
A da ne pricam na ove sadasnje velike smartfone kolko utjece i sama masa uredjaja.. Sok mi je bio dok sam drzao smartfon od blizu 200tinjak gr. U11 je laksi od vecine danasnjih smartfona, a Xperia 5 ll je jos laksa, 163g.

 

Kolega ima A80, to je tesko, veliko i glomazno..

Marko :D pet 16.10.2020 15:54

Trenutni mobitel mi ima 16:9 ekran. Najradije bi da mi sljedeći mobitel također ima taj aspect ratio. Jednostavno mi je najbolji i ne vidim prednost drugih.

 

Majka mi ima neki Samsung Galaxy A10. Aspect ratio je katastrofa; tekst toliko sitan u Chrome-u da je jedva vidljiv. Morala je i tekst na uređaju povećati jer je stvarno bio sitan.

3dfx pet 16.10.2020 16:32
ocean77 kaže...

Meni bi sirina bila problem, ne za drzanje u ruci vec konzumaciju sadrzaja...filmove mi ne pada napamet gledati na tome jer za to imam 65 inca UHD a za surfanje je taj omjer los.

Vec znam da bi mi bila tlaka koristiti takav mob.

 trenutno imas 19.5:9 ratio mobitel i kazes ovaj 21:9 bi ti bio uzas, stvarno OGROMNA razlika 

 

21:9 je najbolji ratio za sve, od kada sam kupio 21:9 monitor, htio bih sve ekrane u tome ratiou, i mobitele, i tablete i televizor 

zvonac pet 16.10.2020 18:41
Marko :D kaže...

Trenutni mobitel mi ima 16:9 ekran. Najradije bi da mi sljedeći mobitel također ima taj aspect ratio. Jednostavno mi je najbolji i ne vidim prednost drugih.

 

Majka mi ima neki Samsung Galaxy A10. Aspect ratio je katastrofa; tekst toliko sitan u Chrome-u da je jedva vidljiv. Morala je i tekst na uređaju povećati jer je stvarno bio sitan.

 16:9 je "stari" format ekran i to više ne proizvode, osim ak se ne bumo držali starijih smartfona:D 16:9 je i meni najbolji, al eto, tržište diktira..

3dfx kaže...
ocean77 kaže...

Meni bi sirina bila problem, ne za drzanje u ruci vec konzumaciju sadrzaja...filmove mi ne pada napamet gledati na tome jer za to imam 65 inca UHD a za surfanje je taj omjer los.

Vec znam da bi mi bila tlaka koristiti takav mob.

 trenutno imas 19.5:9 ratio mobitel i kazes ovaj 21:9 bi ti bio uzas, stvarno OGROMNA razlika 

 

21:9 je najbolji ratio za sve, od kada sam kupio 21:9 monitor, htio bih sve ekrane u tome ratiou, i mobitele, i tablete i televizor 

 Očito je kod mene stvar navike, al i dalje velim 16:9 je rules

 

Da razočaram ekipu, ak želite smartfon s tim omjerom (16.9) zaslona, morat ćete nabavit neki stariji flagšip, cca 3god. 

 

 

Jel sam spomenuo da nema opciju "keep wifi on during sleep" ne kužim kak nisu to mogli ubacit u android 10, sad mi wifi radi non stop, osim ak ga ručno ne ugasim

zvonac pet 16.10.2020 20:15
Marko :D kaže...

Ono što mene interesira jest, da li je sada na svim mobitelima sitan tekst u preglednicima i samom mobitelu ili je to tako samo na određenim uređajima.

 Tekst se može podešavat i u pregledniku i u mobitelu.

zvonac ned 1.11.2020 11:23

Da se ne ponavljam na drugom forumu sam napisao dojmove, pa ću copy/paste napravit.


Evo tek jučer počeo koristit 5 II, pošto je tjedan i pol stajao na stolu, nisam ga htio bez maske koristit, jučer došao olixar prozirni case pa sam obukao mob. Naravno stavljena je folija na ekran od istoimene firme, al nije baš bogzna neke kvalitete, a usput sam kaljeno naručio da to bude kak spada a ova leti van koja je na njemu..

Prvo "negativan dojam" pogađate, ekran, 21:9, teško mi se bilo naviknut i teško mi priznat išta drugo osim 16:9, al vremena su neumoljiva i prave stvari se brišu (aspect ratio) a gura se "kino format" što baš na malom ekranu nije nešto, izuzev gledanja videa i naravno gejmanja..

Što se tiče ekrana, sam ekran nije baš nekaj svijetli, ak ćemo radit usporedbu sa samsungom, al da se podesit svijetlina pa on to sam počne automatizom primjenjivati, bar sam tak danas čitao na xda forumu, pošto je bilo nekih upita oko svjetline ekrana, sad ćemo vidit kroz neko vrijeme kak će se to pokazati..
Ekran je oštar, živopisnih boja (zavisi kako si podesite color profil) ne mogu puno pričat o ekranu, pošto mi je ovo prvi susret sa oledom na smartfonu, sve prije toga sam više-manje imao smartfone sa lcd ekranima, tak da s te strane nisam baš relevantan za taj dio..

Eto nas kod dizajna, meni osobno, jako dobar, odmah iza ajfona 12, al dobro, to je sve subjektivno, a danas je to praktički sve na isti kalup rađeno, ali, sony se drži svoje stare "šprance" pa su im smartfoni prepoznatljivi i odmah iz mora smartfona, znat ćete prepoznat sony, bez da znate išta o sonyu.
Ergonomija smartfona je osvježenje samo takvo praktički odlična, bila bi savršena da je mob malo kraći, cca 152-3mm, al sa svojih 158mm visine je ok, a baratanje s jednom rukom je odlično s maskom, taj dojam se dodatno povećava s obzirom i da sam case daje bolji grip u ruci..
Same tipke su dobro raspoređene, a i ova koja je osjetljiva na dodir odlično detektira prst i otključava praktički instantno.. A koje je tek osvježenje, tipka za kameru, ma to mi reci sony

A tu je i 3.5mm utor, čujem da imaju (bar tak priča okolo) odličan DAC, ne mogu se odlijepit od ovih odličnih wf-1000xm3, brutalne sluške.. Imam Sennheiser Momentum pa bih ih trebao prištekat i čut taj zvuk prek žice..

A ono najbolje, al to smo više manje svi zaboravili, front stereo zvučnici e to sam zadnji put vidio dok sam imao htc (prije 5-6 god.) m8/m9, zvučnici nisu gromoglasni i ne čuje se da bas (doduše dolby atmos to podiže na novi-bolji nivo)dominira, al što se tiče kvalitete samog zvuka, ne mogu im nać neku značajniju manu. Pun pogodak su ovi prednji stereo zvučnici, da rezimiramo oko zvučnika, jako dobri su, miljama ispred mono zvučnika i meni osobno bolji dojam ostavljaju neg ovi današnji zvučnici koji naravno nisu front stereo speaker, da nabrojimo kolko ono trenutno smartfona na tržištu ima front stereo zvučnike

Ledica za obavijesti, što reć, relikt prošlosti bez kojeg nismo mogli, al su nas uspijeli "potplatit" guranjem AOD featurea, nem niš protiv AODa, al ledica je ledica.
Što se tiče samog softvera, nemam tu puno kaj pisat, mob je brz, lag free, al fakat je brz, multitasking, instalacija, pokretanje, spajanje na telku (Cast) potonje se munjevito spaja, "smeća" nema puno a i neke programe sam dizejblal, s njima ili bez njih, mob radi isto..

E sad, ono na što sam se navukao i više se ne vraćam na staro, 120Hz, e to je ludnica, onak sve radi silky smooth, brzo, ma fenomenalno, vratio se nazad na 60Hz, uff, uff..
Igrao COD, 120Hz, super smooth 

Za wifi sam čitao da postoji neki issue, al vjerujem da je softverske prirode, uglavnom, neam full signal, al i bez toga imam full brzinu, radio usporedbu sa HTC U11 i sa kompom, vjerujem da će to sony riješit kroz veću nadogradnju, uglavnom ne vidim neki problem, a postoje neki izolirani slučajevi gdje se pojedinci žale na lošiji signal, onak kolko sam vidio, nisam primjetio probleme, za sad.. Inače, ljuti me što nema više one opcije da se wifi gasi kod neaktivnog korištenja, glupost svjetskih razmjera, e moj gugl, crni gugl

Gsm signala je uredan, možda zna varirat, al nisam vidio da stvara neke značajnije probleme u pogledu internet konekcije.. Zvuk u slušalici je jako dobar i relativno glasan za moj pojam, neam pritužbi s te strane..
SD slot još nisam koristio, al, ak će trebat, lako ubacim neku od 500gb.

Inače mi je kamera uvijek bila u fokusu i to je bio prioritet br.1, a sad, reći ću ovak, mob je tolko dobar na svim poljima, da se kamerom jednostavno ne bavim tolko, ne bi vjerovali, generalno gledajući po pitanju fotki, nisu top klasa, al su u vrhu, a u nekim stvarima stoje uz bok velikanima..
Ono di zna fotić kiksat je, očito stara boljka sonija, preeksponira fotku, ne uvijek i ne stalno, al dogodi se, inače, fotke su realne rekli bi, daje neutralne boje, jako dobre oštrine a hdr tolko ne naglašava fotku doduše potonjeg baš ne koristim..

Sam softver kamere je jako dobar a aplikacije za foto tj video govore same za sebe, dslr alpha like
Softver je kompleksan pogotovo Cinema Pro app, lako se čovjek izgubi ako nema dodira s tim, kao ja..

Baterija, drugo punjenje tek, slike uz prilogu, naravno sa 120Hz uključenim, 4000Mah na 6.1" uz odlično optimiziran softver, ne može bit loša.
Inače, ovo je mob praktički krojen po mojoj mjeri, mob je definitivno za preporuku i ovaj mob mi je pun pogodak u ovoj godini, ima sve ono što su nekad imali ostali smarfoni, a odbacili putem..

Cijenu neću komentirat, jer onda ćemo doć u poziciju da radimo usporedbe sa ostalim neporavdano skupim smartfonima i tak se možemo vrtit u krug.
Osobno kupnja ovog smartfona donekle opravdava zahvaljući slušalicama koje sam dobio uz mob a za koje vele da su odlične, a i sam sam se uvjerio u istinitost navoda što od strane recenzenata što od samih korisnika. A i da stavim na stranu slušalice, razloga mi je mnogo za kupnju ovog smartfona, sluške su samo šlag na kraju.

Marko :D ned 1.11.2020 13:00
zvonac kaže...

Eto nas kod dizajna, meni osobno, jako dobar, odmah iza ajfona 12, al dobro, to je sve subjektivno, a danas je to praktički sve na isti kalup rađeno, ali, sony se drži svoje stare "šprance" pa su im smartfoni prepoznatljivi i odmah iz mora smartfona, znat ćete prepoznat sony, bez da znate išta o sonyu.
Ergonomija smartfona je osvježenje samo takvo praktički odlična, bila bi savršena da je mob malo kraći, cca 152-3mm, al sa svojih 158mm visine je ok, a baratanje s jednom rukom je odlično s maskom, taj dojam se dodatno povećava s obzirom i da sam case daje bolji grip u ruci..
Same tipke su dobro raspoređene, a i ova koja je osjetljiva na dodir odlično detektira prst i otključava praktički instantno.. A koje je tek osvježenje, tipka za kameru, ma to mi reci sony

Koliko god pojedinci komentirali kako je dizajn zastario, nije moderan, izgleda ružno; osobno obožavam dizajn Xperija. One sve điđe, zakrivljeni ekran, notch i rupica za kameru; to apsolutno mrzim. Sony ima valjda jedan model s malim notchom; sve ostale bez. Ako zbog ničeg drugog, samo zbog toga bi odabrao Sony mobitel.

zvonac kaže...

A ono najbolje, al to smo više manje svi zaboravili, front stereo zvučnici e to sam zadnji put vidio dok sam imao htc (prije 5-6 god.) m8/m9, zvučnici nisu gromoglasni i ne čuje se da bas (doduše dolby atmos to podiže na novi-bolji nivo)dominira, al što se tiče kvalitete samog zvuka, ne mogu im nać neku značajniju manu. Pun pogodak su ovi prednji stereo zvučnici, da rezimiramo oko zvučnika, jako dobri su, miljama ispred mono zvučnika i meni osobno bolji dojam ostavljaju neg ovi današnji zvučnici koji naravno nisu front stereo speaker, da nabrojimo kolko ono trenutno smartfona na tržištu ima front stereo zvučnike 

Tek kada sam prešao s HTC-a, na Xperiju, tek sam onda shvatio koliko mi fale stereo zvučnici. Nije da inače slušam na zvučnike (gotovo uvijek imam slušalice), ali bilo je trenutaka kada sam kolegama na poslu htio nešto pokazati, a tada bi glasniji i stereo zvučnici dobro došli.

zvonac kaže...

Ledica za obavijesti, što reć, relikt prošlosti bez kojeg nismo mogli, al su nas uspijeli "potplatit" guranjem AOD featurea, nem niš protiv AODa, al ledica je ledica. 
Što se tiče samog softvera, nemam tu puno kaj pisat, mob je brz, lag free, al fakat je brz, multitasking, instalacija, pokretanje, spajanje na telku (Cast) potonje se munjevito spaja, "smeća" nema puno a i neke programe sam dizejblal, s njima ili bez njih, mob radi isto.. 

U potpunosti se slažem. AOD sigurno troši više baterije od ledice, tako da uvijek biram ledicu.

zvonac kaže...

Za wifi sam čitao da postoji neki issue, al vjerujem da je softverske prirode, uglavnom, neam full signal, al i bez toga imam full brzinu, radio usporedbu sa HTC U11 i sa kompom, vjerujem da će to sony riješit kroz veću nadogradnju, uglavnom ne vidim neki problem, a postoje neki izolirani slučajevi gdje se pojedinci žale na lošiji signal, onak kolko sam vidio, nisam primjetio probleme, za sad.. Inače, ljuti me što nema više one opcije da se wifi gasi kod neaktivnog korištenja, glupost svjetskih razmjera, e moj gugl, crni gugl 

Moja Xperia XA2 Ultra također ima nekih problema s Wi-Fijem, ali koliko sam čitao, od istih problema pate sve Xperije. Dakle, usred normalnog rada, nekada se Wi-Fi jednostavno izgubi i ponovno proradi nakon par sekundi. To se najčešće događa kada nije postavljena statička IP adresa ili kod kombinirane mreže 2.4G/5G. Zna se pojaviti i sa statičkom IP adresom, ali vrlo, vrlo rijetko.

 

Drugi problem, možda sam spomenuo već ovdje u temi, je FM radio koji i kod najmanjeg šuma prekida. Znači normalno se čuje s malo šuma, prekid na nekoliko sekundi, pa se onda opet čuje radio, pa opet prekid i tako u krug. Ako je signal dobar i nema šuma, taj problem nije prisutan. Rekao bih da je problem u RDS-u jer nekada mobitel prebaci na drugu, lošiju frekvenciju radijske postaje, ali tko zna. Taj problem, kao i gore navedeni s Wi-Fijem je prijavljivan milijun puta na Sonyjevim stranicama i forumima, ali nikada nije riješen. Samo su bacali generičke odgovore, pokrenite uređaj u Safe Modeu i vidite da li to rješava problem; drugih odgovora nije bilo...

 

Tvoj mobitel nema FM radio, pa ima jedan problem manje, ali Wi-Fi ti ostaje. Iskreno sumnjam da će Sony riješiti te sve probleme jer je došlo nekoliko softverskih nadogradnji i nikada ništa.

zvonac kaže...

Baterija, drugo punjenje tek, slike uz prilogu, naravno sa 120Hz uključenim, 4000Mah na 6.1" uz odlično optimiziran softver, ne može bit loša. 
Inače, ovo je mob praktički krojen po mojoj mjeri, mob je definitivno za preporuku i ovaj mob mi je pun pogodak u ovoj godini, ima sve ono što su nekad imali ostali smarfoni, a odbacili putem.. 

Baterija klasično odlična...

zvonac sri 11.11.2020 19:30

Došao neki update, al ne vidim točno koja bi trebala bit poboljšanja, očito je samo security patch, veličina oko 140mb, a sony ne nudi changelog

Update baterije, koja je jaaako dobra.. Navodno u 12tom mjesecu treba sletit android 11, pa ćemo vidit kak će to sve radit.

 

Nemam nekih zamjerki osim nekih softverskih sitnica, al to je stvar do pojedinih aplikacija, za surfanje koristim vivaldi, nekad se zna izblesirat, pa se browser smrzne.

R36 uto 17.11.2020 12:47
Kregol kaže...

Ne znam jel si sarkastičan ili ne, ali s obzirom koliko je koštao sad je cijena realna (kad odbiješ cijenu sluški).

Bar za onog ko ganja kompaktniji mob. Bolja komba nego pixel 5

Ma kolega šta bi bio sarkastičan. Trebaš biti slijep da ne vidiš da je za 5000kn ovo odlična ponuda.

 

Samo treba vidjet koliko se plača dostav i da li uopće dostavljaju mob u HR.

 

Dachande uto 17.11.2020 20:23

Ja bi rekao da su one male WF-1000XM3 slušalice (koje dolaze u paketu u našim dućanima) bolje od ovih. Ovo nisu one hvaljene i među najboljima na svijetu u svojoj klasi (wh-1000xm3), već nalikuju na njih dizajnom, ali je jeftiniji model.

 

Ali da, cijena od 5000 je očito bolja od 7000kn :D