Općenito o mobitelima

Problem skrivenog broja od strane pozivatelja

i4s sri 22.7.2020 14:00

Pozdrav, 

 

tražim već neko vrijeme temu koja bi pokrivala ovaj problem, ali bez uspjeha.

 

Moj broj se odjednom u posljednja tri dana kod određenih primatelja poziva prikazuje kao skriven broj. Dakle broj nije skriven i ne vide svi ljudi koje zovem skriven broj, većini je normalno, ali određenim kontaktima prikazuje da je broj skriven. U postavkama je bilo na postavkama mreže pa je prebačeno na prikaži broj, i dalje bez uspjeha. Iz HT-a kažu da oni ne mogu, tj. ne skrivaju brojeve tako pojedinačno i da to nema veze s njima, SIM kartica je promijenjena da nije do nje, ali i dalje je problem isti. Pokušano je i s drugim mobitelom, dakle stavljena kartica u drugi mobitel, i dalje bez uspjeha.

 

Zna li netko možda što bi uopće mogao biti problem i koje mu je rješenje?

 

Moj jedini zaključak je da nije do mobitela (HUAWEI), ali do čega jest?

 

Ako negdje postoji tema za ovakve stvari, molim da me presumjerite. Hvala

ivo454 sri 22.7.2020 14:15

Ako je postavkama skriven broj, to treba promijeniti, da  sustav operatera dobije naredbu za normalni prikaz broja. Možda pomogne, postavka skrivenog broja za sve, pa onda nanovo isključi tu postavku, na tom "Huawei"_u-.

i4s sri 22.7.2020 14:48

Nije skriven, to i je problem. Ovo sa sakrivanjem i otkrivanjem također pokušano, bez uspjeha.
Iz HT-a također nude promjenu broja koja se naplaćuje 100 kn jer oni ne mogu otkriti ni potvrditi da je greška operatera.

Uglavnom nitko ne zna u čemu je problem.

Samarzija sri 22.7.2020 17:21
i4s kaže...

Pozdrav, 

 

tražim već neko vrijeme temu koja bi pokrivala ovaj problem, ali bez uspjeha.

 

Moj broj se odjednom u posljednja tri dana kod određenih primatelja poziva prikazuje kao skriven broj. Dakle broj nije skriven i ne vide svi ljudi koje zovem skriven broj, većini je normalno, ali određenim kontaktima prikazuje da je broj skriven. U postavkama je bilo na postavkama mreže pa je prebačeno na prikaži broj, i dalje bez uspjeha. Iz HT-a kažu da oni ne mogu, tj. ne skrivaju brojeve tako pojedinačno i da to nema veze s njima, SIM kartica je promijenjena da nije do nje, ali i dalje je problem isti. Pokušano je i s drugim mobitelom, dakle stavljena kartica u drugi mobitel, i dalje bez uspjeha.

 

Zna li netko možda što bi uopće mogao biti problem i koje mu je rješenje?

 

Moj jedini zaključak je da nije do mobitela (HUAWEI), ali do čega jest?

 

Ako negdje postoji tema za ovakve stvari, molim da me presumjerite. Hvala

 Imaš tu prilično jednostvano rješenje=> sustav eliminacije.

Izvadi SIM i stavi ga u drugi mob (od frenda, članova obitelji..) i nazovi te osobe kojima se u zadnje vrijeme počelo događati da ti je broj skriven.

Ako se nastavi i dalje, =>

1.problem je u SIM-u. Otiđi u T-Centar nek ti daju (ponovo) novu SIM karticu (s istim brojem).

Ako se ne nastavi dalje, očito je problem u Huawei-ju. Hard reset.

i4s sri 22.7.2020 17:34
Samarzija kaže...
Imaš tu prilično jednostvano rješenje=> sustav eliminacije.

Izvadi SIM i stavi ga u drugi mob (od frenda, članova obitelji..) i nazovi te osobe kojima se u zadnje vrijeme počelo događati da ti je broj skriven.

Ako se nastavi i dalje, =>

1.problem je u SIM-u. Otiđi u T-Centar nek ti daju (ponovo) novu SIM karticu (s istim brojem).

Ako se ne nastavi dalje, očito je problem u Huawei-ju. Hard reset.

Kao što piše u početnom postu, sve to već odrađeno (osim hard reseta), ništa nije pomoglo, zato i pitam ovdje ako netko ima ideju postoji li još neka mogućnost problema.


Što se tiče hard reseta, čemu ako nije do mobitela jer je kad ubacim SIM u drugi telefon ista stvar.

Samarzija sri 22.7.2020 18:12
i4s kaže...
Samarzija kaže...
Imaš tu prilično jednostvano rješenje=> sustav eliminacije.

Izvadi SIM i stavi ga u drugi mob (od frenda, članova obitelji..) i nazovi te osobe kojima se u zadnje vrijeme počelo događati da ti je broj skriven.

Ako se nastavi i dalje, =>

1.problem je u SIM-u. Otiđi u T-Centar nek ti daju (ponovo) novu SIM karticu (s istim brojem).

Ako se ne nastavi dalje, očito je problem u Huawei-ju. Hard reset.

Kao što piše u početnom postu, sve to već odrađeno (osim hard reseta), ništa nije pomoglo, zato i pitam ovdje ako netko ima ideju postoji li još neka mogućnost problema.


Što se tiče hard reseta, čemu ako nije do mobitela jer je kad ubacim SIM u drugi telefon ista stvar.

 Ups, sorry, nisam vidio da si napisao da je vec pokusaj prebacivanja SIM-a odrađen sa drugim mob-om. Da, očito je stvar SIM-a.

Pa onda, nema druge nego (ponovo) u T-Centar po novu SIM-icu. I ovaj put ju stavi u taj drugi mob. Pa nazovi pred njima. Ako opet ne valja => njihov problem i ustraj da ti to riješe.