Pande čet 22.10.2020 21:56

Pozdrav,

 

potrebna mi je pomoć pri odabiru. Planiram si ovih dana uzeti novi mob i koliko mi se čini izbor je pao između 1+ 7pro i xioami Mi 10 5g. Koji biste mi od ova dva (ili neki drugi preporučili)?

 

Cijena mi je max do 4,500 kn (cca cijena ovog xiomia). Nisam neki zahtjevan korisnik, jedino što mi je apsolutno važno da ima dobru sinkronizaciju s gmailom (google uslugama) jer i je to presudno za posao. Ako kamera valja, super, ali stvarno mi ne igra neku ulogu. Igre ne planiram igrati tako da mi je isto svejedno za to :D

Trenutno imam HTC u11+ i stvarno mi je mob predobar, no star mi je već 3 godine i vrhunski sam pojebao ekran pa sam se odlučio za novi mob.

 

Veliki plus kod 1+ mi je to što je prednja kamera "skrivena" (znate na što mislim) jer stvarno ne volim ove zubove i sl. Ok mi je ova točkica na xiaomiu, no apsolutno sam više fan toga da mi nije na ekranu. Oba OS-a mi izgledaju ok, za razliku od huaweia koji mi se apsolutno ne sviđa, tako da ako i ima neke razlike ja je ne vidim :D

 

Manje više sam apsolutno nezahtjevan korisnik (izuzev da mi mailovi dolaze bez problema, to mi je baš jako važno, a što ovaj HTC genijalno odrađuje - često dobijem mail prije na mob nego na komp), volio bih samo da je kamera ok. Za ostalo me baš briga. 

Imate li neke savjete/preporuke izuzev ova dva?

mzopg čet 22.10.2020 22:46
Pande kaže...

Pozdrav,

 

potrebna mi je pomoć pri odabiru. Planiram si ovih dana uzeti novi mob i koliko mi se čini izbor je pao između 1+ 7pro i xioami Mi 10 5g. Koji biste mi od ova dva (ili neki drugi preporučili)?

 

Cijena mi je max do 4,500 kn (cca cijena ovog xiomia). Nisam neki zahtjevan korisnik, jedino što mi je apsolutno važno da ima dobru sinkronizaciju s gmailom (google uslugama) jer i je to presudno za posao. Ako kamera valja, super, ali stvarno mi ne igra neku ulogu. Igre ne planiram igrati tako da mi je isto svejedno za to :D

Trenutno imam HTC u11+ i stvarno mi je mob predobar, no star mi je već 3 godine i vrhunski sam pojebao ekran pa sam se odlučio za novi mob.

 

Veliki plus kod 1+ mi je to što je prednja kamera "skrivena" (znate na što mislim) jer stvarno ne volim ove zubove i sl. Ok mi je ova točkica na xiaomiu, no apsolutno sam više fan toga da mi nije na ekranu. Oba OS-a mi izgledaju ok, za razliku od huaweia koji mi se apsolutno ne sviđa, tako da ako i ima neke razlike ja je ne vidim :D

 

Manje više sam apsolutno nezahtjevan korisnik (izuzev da mi mailovi dolaze bez problema, to mi je baš jako važno, a što ovaj HTC genijalno odrađuje - često dobijem mail prije na mob nego na komp), volio bih samo da je kamera ok. Za ostalo me baš briga. 

Imate li neke savjete/preporuke izuzev ova dva?

Po napisanom uz nabrojane i Poco F2 Pro bi ti odgovarao i još uštediš 1300-1400kn.

slavenP22 sub 24.10.2020 09:50

Isplati li se sad uzeti Mate 20 PRO, koristen, u odlicnom stanju za nekih 250e?

Šta god pogledam novo za taj novac, dosta se slabije čini.

Imate li neki bolji prijedlog novog ili polovnog za toliko novca (tipa našao sam MI 9T PRO za otprilike isti novac)?

ocean77 sub 24.10.2020 11:12
slavenP22 kaže...

Isplati li se sad uzeti Mate 20 PRO, koristen, u odlicnom stanju za nekih 250e?

Šta god pogledam novo za taj novac, dosta se slabije čini.

Imate li neki bolji prijedlog novog ili polovnog za toliko novca (tipa našao sam MI 9T PRO za otprilike isti novac)?

 

 

Naravno da se isplati, Mate 20 PRO je i danas vrhunski mob.

Ja bi da kupujem jedino gledao da ima sto noviji datum kupnje, a i zbog ekrana.

Ovi koji su se kasnije prodavali su dolazili uglavnom sa BOE ekranom dok je u prvim verzijama bilo i dosta LG ekrana.

slavenP22 sub 24.10.2020 11:16
ocean77 kaže...
slavenP22 kaže...

Isplati li se sad uzeti Mate 20 PRO, koristen, u odlicnom stanju za nekih 250e?

Šta god pogledam novo za taj novac, dosta se slabije čini.

Imate li neki bolji prijedlog novog ili polovnog za toliko novca (tipa našao sam MI 9T PRO za otprilike isti novac)?

 

 

Naravno da se isplati, Mate 20 PRO je i danas vrhunski mob.

Ja bi da kupujem jedino gledao da ima sto noviji datum kupnje, a i zbog ekrana.

Ovi koji su se kasnije prodavali su dolazili uglavnom sa BOE ekranom dok je u prvim verzijama bilo i dosta LG ekrana.

 Jesu imali problema sa ekranima i da li se moze vidjeti koji displej ima ako mi posalje IMEI ili nesto drugo?

slavenP22 sub 24.10.2020 11:20
thebatman kaže...

Imao sam oba, isao bi sa 9t pro. 

 Razlog?

Meni se Mate cini kao kompletniji mob. Iako sam navikao na Xiaomi do sada, i svidja mi se taj full screen dizajn naspram velikog notcha kod Mate-a.

Bitne su mi najvise kamere i baterija i brzo punjenje..

 

thebatman sub 24.10.2020 11:22
slavenP22 kaže...
thebatman kaže...

Imao sam oba, isao bi sa 9t pro. 

 Razlog?

Meni se Mate cini kao kompletniji mob. Iako sam navikao na Xiaomi do sada, i svidja mi se taj full screen dizajn naspram velikog notcha kod Mate-a.

Bitne su mi najvise kamere i baterija i brzo punjenje..

 

 Mate ima pretih zvucnik, zakrivljen ekran i emui mi je generalno u zaostatku za miuiem.

Mi9t pro ima 4k60 video snimanje, 3.5mm jack, dosta jace zvucnike.

 

Ali koji god odaberes neces falit.

ocean77 sub 24.10.2020 11:23
slavenP22 kaže...

 Jesu imali problema sa ekranima i da li se moze vidjeti koji displej ima ako mi posalje IMEI ili nesto drugo?

 

 

Ima neka app, zove se device info hw, tako nekako gdje se onda moze iskopati taj podatak.

Kod mene je bio u oba slucaja BOE (imao sa u dva navrata taj mob).

 

Ovo sto ti kolega iznad savjetuje Mi9T PRO, to je isto vrhunska kupnja za male novce.

Nemas notch vec puni ekran, imas Snapdragon top procesor od prosle godine, imas odlicne kamere sa odlicnom podrskom za Gcam...slozio bih se cak da je to bolja kupnja iako je i Mate super mob...ja sam bio zadovoljan s njim.

ministar ned 25.10.2020 20:55
josip1994 kaže...

Pozdrav!

Koji od ova 2 mobitela? Ili neki drugi do 3500kn...uvjeti su što bolja kamera i što duža softverska podrška (cca 2-3 godine) jer bi se koristio 3-4 godine

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_lite-9917.php

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_poco_f2_pro-10220.php

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9917&idPhone2=10220

S10 Lite sigurno dobiva podršku 3 godine.. za Xiaomi ne znam, vjerojatno zna netko drugi

mzopg ned 25.10.2020 23:59
josip1994 kaže...

Pozdrav!

Koji od ova 2 mobitela? Ili neki drugi do 3500kn...uvjeti su što bolja kamera i što duža softverska podrška (cca 2-3 godine) jer bi se koristio 3-4 godine

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_lite-9917.php

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_poco_f2_pro-10220.php

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9917&idPhone2=10220

Od ta dva Poco je bolji izbor.

Xiaomi obično izdaje dvije velike nadogradnje Androida po uređaju, Poco dolazi sa A10 pa bi trebao dobiti nadogradnje na A11 (već je krenulo) i A12, to je minimum, a možda bude i treće pošto je ovo flagship model.

Uz to Xiaomi ima svoj UI koji se zove MIUI i on se redovito nadograđuje i pokriva i do 4 godine, odnosno 4 glavne verzije.

 

Pored toga Xiaomi ima jaku zajednicu koja razvija ROMove pa je moguće imati podršku i nakon isteka službene, kao primjer moj stari Redmi 4 će uskoro dobiti LineageOS baziran na Androidu 11. Redmi 4 je stigao sa Android 6 verzijom.

 

Uz ove uređaje pogledaj još Mi Note 10, cijena oko 2700kn, vrhunski set kamera i izvrsna baterija. Ima i odlične GCam app. Nema flagship SoC pa je zato cijena nešto povoljnija, ali ima dobar Amoled display.

Zatim novi Mi 10T Pro, trenutno je oko 3800kn, ali vjerojatno će se moći uhvatiti na akciji i par sto kuna jeftinije.

sheimus pon 26.10.2020 05:50

Jutro ljudi,pitanje jedno?Sta mislite, da li se isplati uzeti sony xperia 5 novu,zapakiranu iz Saturna(pandem Mediamarketa) za 297 eura.I drugo,znam da nije tema ali tema o tabletima nije aktivna.Sta mislite,sta je bolje,Samsung galaxy s6 tablet ili Samsung galaxy s7 tablet.Hvala na odgovorima

ocean77 uto 27.10.2020 20:54
itomic009 kaže...

Kakav je izbor mobitela za oko 2000kn a da nisu tableti??

 

 

Jako slab, pada mi jedino napamet Mi9 SE od nesto novijih a da je kompaktan i da se da naci ispod 2000 Kn...full novi ces tesko naci.

ocean77 uto 27.10.2020 21:19
mzopg kaže...
itomic009 kaže...

 To me baš nervira što sad maltene pa nema više normalnog telefona da nije 6 inča!! Znači, čemu "mobitel" od skoro 7 inča kakvi su sada skoro svi??

 Pixel 4a ?

 

 

To mu nisam pisao jer je napisao buđet do 2000 Kn...ali da, ako ne mora biti striktno 2000 Kn Pixel 4a je super mob malih dimenzija.

MUĆAK sri 28.10.2020 08:38

Prijatelj mi je u dilemi između  Xiaomi Mi 10 T pro 8/256  ili Poco F2 pro 8/256  razlika u cijeni  je cca.150 do 200 €  u korist prvog  e sad opravdava li ta cijena i kvalitetu sveukupno .

Dali ih je netko kupio pa ima konkretna iskustva i da napomenem kupovina bi bila kod nas zbog garancije .

Čitam ....

mariolla79 sri 28.10.2020 09:39

Razlika u cijeni nije zanemariva a poco nije nista drasticno losiji od 10t po meni..radi bolje kamere i stereo zvucnika te malo jace bayerije..neznam bas..jest da ima 144hz ali je ips ekran..amoled mi je drazi..ili nek potrazi obican mi10..opet ima amoled stereo zvucnike i 90hz ekran