speedy56 čet 16.5.2019 09:14
Dario7 kaže...

Kako je baterija sasvim ok kad je jedino duže trajala od iPhone-a?

Ima isti kapacitet kao S10+ i dosta veću od Mi 9 a ugasila se dosta prije ostalih..

S većim ekranom, 90hz, 100mAh manjom baterijom je sad, doslovce odmah nakon izlaska trajala samo pola sata manje od s10+. I to pola sata u kontekstu 6h, ne pola sata razlike na 2h pa da je to 25% losije.

 

Nek sloze neki update koji sam spomenuo u ranije postu i jos smanje tu razliku i maltene su na razini s10+

CrossDeath čet 16.5.2019 09:45
NorthBlue kaže...
Baterija je ok jer je jedini ekran među njima koji se osvježava na 90Hz. Da staviš na 60Hz, trajala bi približno kao i S10+.

Da, iskljuciti glavni feature kojim se reklamiraju radi ustede baterije. To nema nikakvog smisla.

Dario7 čet 16.5.2019 09:46
speedy56 kaže...
Dario7 kaže...

Kako je baterija sasvim ok kad je jedino duže trajala od iPhone-a?

Ima isti kapacitet kao S10+ i dosta veću od Mi 9 a ugasila se dosta prije ostalih..

S većim ekranom, 90hz, 100mAh manjom baterijom je sad, doslovce odmah nakon izlaska trajala samo pola sata manje od s10+. I to pola sata u kontekstu 6h, ne pola sata razlike na 2h pa da je to 25% losije.

 

Nek sloze neki update koji sam spomenuo u ranije postu i jos smanje tu razliku i maltene su na razini s10+

 Mi 9 ima 700mAh manju bateriju pa je ipak dosta duže trajao..

Prićamo o 0,20ˇvećem ekranu , tak da jedino to što ima 90hz je značajna razlika.

 

 

Dario7 čet 16.5.2019 10:04
NorthBlue kaže...
Jel ti namjerno zajebavaš ili ne kužiš razliku između Full HD i QHD+ rezolucije te 60Hz i 90 Hz?


Peace

 

Naravno da se zna razlika , ali eto OP7 pro i sa 60Hz ima manji endurance rating od Mi 9.

Uglavnom treba vidjet kad se počne koristit kakva će baterija biti. 

NorthBlue čet 16.5.2019 10:13

Opet ne slušaš, pa Mi9 ima manju rezoluciju ekrana, plus je manji za 0.2 inca. Što misliš od kud razlika? Potonji gura više piksela konstantno.

Kad uspoređuješ nešto onda bar stavi da svi imaju jednake specifikacije. Daleko od toga da Xiaomi ne radi super posao sa optimizacijom, al čim bi ugradio QHD+ panel, baterija bi bila loša s tim kapacitetom.

Dario7 čet 16.5.2019 10:24

Slušam bez brige i slažem se sa većinom što kažeš , zna se da je display najveći potrošač baterije, pogotovo sad ova mrcina na OP7 pro.

 

Ali bode me u oko baterija 3300 kod Mi 9, što bi bilo da su stavili 4000-4200 kao i ostali.

 

 

NorthBlue čet 16.5.2019 11:01

U ovom testu baterija, iPhone ima najmanju - 3174 mAh, kažu ljudi izvrsno optimiziran. Da, ali pod cijenu čega? Toga da apsolutno poludim kad mi radi refresh Amazona, Instagrama, eBay-a. Ne mogu napraviti 3 radnje da mi se Amazon ne vraća na početak, isto tako i Instagram. Jebeš takvu optimizaciju.

Ne znam koji je slučaj sa Xiaomi Mi9 jer nisam imao, ali imao sam OP5 i nikad to nije radio. Tako da rađe biram manje trajanje baterije i da nastavim aplikaciju tamo di sam stao nego da mi radi gluposti zbog agresivnog power management-a.

DzigiBau uto 21.5.2019 11:21
cro_denis kaže...

Bok ljudi, 

 

jedno pitanje. Jel netko zna kad će op 7 pro verzija s 12gb rama doći u Hrvatsku? U mobisu ima prednarudžba s 8gb verzijom rama što me ne zanima, kupio bi s 12gb.

 

Hvala na odgovoru

 

Vidio sam danas u ponudi HT-a 8GB, mozda ce imati i 12GB, no svakako sumnjam da ce se isplatiti osim slucaju nekih vecih ugovora za poslovne korisnike i slicno

CrossDeath uto 21.5.2019 11:25
cro_denis kaže...

Bok ljudi, 

 

jedno pitanje. Jel netko zna kad će op 7 pro verzija s 12gb rama doći u Hrvatsku? U mobisu ima prednarudžba s 8gb verzijom rama što me ne zanima, kupio bi s 12gb.

 

Hvala na odgovoru

ne bi narucio sa sluzbene oneplus stranice? npr. 8/256gb verzija je skoro 800 kn jeftinija nego na mobisu. 12/256gb je cca 6100 kn

cro_denis uto 21.5.2019 16:49

Danas sam baš gledao na njihovoj stranici i trebao bi točnu informaciju. Dakle, ako naručim s njihove stranice jel plaćam pdv i carinu na uređaj? Ili se šalje iz EU skladišta pa izbjegnem to? Baš sam gledao da jeftinije ispadne nego kod nas, a kad već kupujem onda bi uzeo 12gb verziju.

DragoL čet 23.5.2019 11:49

Evo ja ga koristim već skoro 2 dana i prvi dojmovi su dobri.
OnePlus 7 Pro nije više flagship killer već flahship contender (aka cijena je veća ali i karakteristike to prate).

OnePlus 7 Pro je trenuno najbolji mobitel za konsumpciju medija!
Naime ekran je ukupno gledano najbolji na tržištu, jedino gdje malo zaostaje (samo za Samsungom) je max svjetlina, tj. ipak su S9+ i S10+ subjektivno cca 10-20% svjetliji na max postavkama.

Veliki plus nad svim ostalima je 90Hz osvježavanje ekrana koje se osjeti u svim aplikacijama. Imam osječaj da za fluidnost u facebooku, gmaps, gmail i ostalim aplikacajama više znači 90Hz vs 60Hz nego recimo SD660 vs S855 proc! Zvučnici su također super, meni osobno čak imaju bolje balansiran zvuk od S10+, prvenstveno jer imaju bolju stereo separaciju.
E da nema nikakvih notch-eva, rupa i sl. sranja!

Jedina po meni trenutno prava mana mobitela je kamera!
Hardverski su kamere mid do flagship grade ali softver i softversko procesiranje je loše, fali dosta funkcija i opcija podešavanja te je procesiranje je čista lutrija.
Sa trenutnim softverom kad se potrudiš (ručno odrediš točku fokusa, te eventualno popraviš expoziciju) slike i video mogu biti bolje i od S10+, ali u svakodnevnom pont & shot scenariju od 10 slika 5 ih ispadne super a 5 kao na kinezu za 100USD!
Ista scena na wide, normal i telephoto kamerama nekad ima totalno različite percepcije što se tiče expozicije i boja. Zbog meni nejasnih razloga tu i tamo neke slike budu jako "mekane" ili promašen fokus iako su bili super uvjeti za snimanje, itd....
Također za video se koristi samo glavna kamera, uopče nije dozvoljeno korištenje ultra-wide, dok je prikazan 3x zoom ustvari softverski zoom na glavnoj kameri pa pod 4K na zoom kameri ustvari prodaju 1080p rezoluciju.

Ostalo sve možete pročitati na razlim recenzijama na netu.

NorthBlue čet 23.5.2019 12:14

Koliko sam vidio za par dana stiže upadate i kamera se drastično poboljšala. Ima negdje link na galeriju na OP forumima.

Meni osobno kamera nije baš bitna. Zanima me veličina i jel ću se prilagoditi na nju. Ostalo je manje - više poznato.

DragoL čet 23.5.2019 12:25

Ja sam kameru koristio sa zadnjim (još uvijek aktualnim) softverom 9.5.4 koji navodno ima poboljšanu kameru.
Kao što sam prethodno naveo hardverski bi kamere trebale biti OK, ali softversko procesiranje je užasno nekonzistentno.
Neke slike su u rangu ili bolje od S10+, dok neke ispadnu kao na kinezu za 100USD (iako mi se scena ne čini kao zahtjevna).

Nadam se da će OnePlus kao što je obečao proraditi na softveru kamere.

NorthBlue čet 23.5.2019 19:09

Nisam koristio Android već godinu i nešto te mogu zaključiti da je sada zreo da parira iOS-u sa fluidnosću bez problema.

Ne znam zašto ali web stranice mi učitava dosta brže nego iPhone X?

Mislio sam da ću imati veliki problem sa veličinom ekrana jer sam mjesec dana koristio iPhone Xs Max i nikako se nisam mogao priviknuti. To od prvih par minuta korištenja. Ili je težina drugačije raspoređena ili neki k. al ovaj mi je ok za baratanje. Čak jednom rukom mogu natipkati poruku bez problema.

Kamera je najveća mana ovog mobitela jer sam otišao u park i nije na razini iPhone X-a a kamoli novijih modela. Nije da je neupotrebljiva ali definitivno moraju to popraviti. Ima tendenciju jako preeksponirati sliku.

Za ostalo se čujemo nakon tjedan dana.

DragoL sub 25.5.2019 08:48

Updajte kamere.
Kontroverza oko zoom kamere je prenapuhana. Evo vrlo dobrog članka oko zooma na telefonima.
Znači fizički OP7 Pro ima (wide/normal/zoom) 16MP/12MP/13MP kamere.

Zadnja 2 dana koristim Pro mod sa 12MP jpeg slikama i punooo sam zadovoljniji.
U Pro modu softver ne koristi (ili ja barem nisam primjetio) dodatnu obradu slike te je rezulatat kamere vrlo predvidiv.
95% slika je sada dobro sa odličnom oštrinom. Naravno bez "AI sranja" povremeno treba kliknuti na ekran da kamera zna gdje staviti centar expozicije ali to se vrlo lako vidi na ekranu.
Sve više sam uvjeren da su hardverski kamere dobre (glavna super, ostale tako-tako) ali softver kilometrima zaostaje za Google/Smasung/Huawei/Xiaomi...