zuper sri 16.5.2018 20:29

Stigao je novi model OnePlus-a. Potpuno novi dizajn sa staklom naprijed i straga, ekran sa notch-om. Očekivano tu je najnoviji procesor, kamera ima novi, malo veći senzor i OIS. Vrijedi spomenuti da je ostao 3,5mm priključak. Cijena će biti 20€ viša za početni model u odnosu na 5T, ali i dalje niža nego flagship drugi proizvođača.

Specifikacije:

Body: Gorilla Glass 5 on front and back, aluminum frame, splash resistant
Screen: 6.28-inch, 19:9, 2280x1080 resolution, AMOLED, notched
Chipset: Qualcomm Snapdragon 845, 4x 2.8GHz Kryo 385 Gold + 4x 1.8GHz Kryo 385 Silver, Adreno 630
Memory: 6/8GB LPDDR4X RAM, 64/128/256GB UFS 2.1 2-LANE storage
Primary Camera: 16MP Sony IMX 519, 1.22µm, f1.7, OIS+EIS, 4K60/1080p240/720p480 video, dual LED flash
Secondary Camera: 20MP Sony IMX 376K, 1.0µm, f1.7
Front Camera: 16MP Sony IMX 371, 1.0um, f2.0, EIS, 1080p30 video
Software: Android 8.1 Oreo with OxygenOS 5.1
Battery: 3300mAh, 5V 4A fast 'DASH' charging
Connectivity: Dual nano SIM, LTE, 2x2 MIMO 802.11ac dual-band Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, GPS/GLONASS/BeiDou/Galileo, USB 2.0 (Type-C), headphone jack
Colors: Mirror Black, Midnight Black, Silk White, Avengers Special Edition
Misc: Face unlock, fingerprint sensor, single loudspeaker, portrait mode (front and rear), alert slider

Darian sri 16.5.2018 21:02

Dobro je, nisu čak toliko ni digli cijenu, nagađalo se da će ić do 700$ al ovo je ok. Notch bi mogao i provariti nekako, jedino me zanima kakva će bit kamera, vidim da podržava 4k60 fps i da su ubacili OIS pa djeluje dobro na papiru.

dtdtdt sri 16.5.2018 22:08

bit će moguće u postavkama složiti da mob izgleda kao da nema notch to jest zacrnit će se dio ekrana(a na amoledu crna izgleda stvarno crno) u visini notcha. bežično punjenje mi nije big deal,pogotovo jer je dash charge jako brz. sve u svemu sviđa mi se šestica,jedinu zamjerku imam što nije potpuno vodootporan(ip68) nego više splash proof.

MARKOZD15 čet 17.5.2018 00:52

Ako se kamera pokaze da barem prati konkurenciju, mislim da ce ovo biti jako zanimljiv mobitel. Dosada sam OP5 i 5T izbjegavao bas radi kamere, zadnju dobru kameru od ove firme pamtim samo od 3T modela, koja je stvarno bila korektna. Kada bacimo ovaj bespotrebni i ruzan zub na sestici, stvarno ne vidim manu ovog mobitela, jako lijepo dizajniran sa odlicnim softverom i specifikacijama. Moram priznati da sam ugodno iznenaden

Deutsch čet 17.5.2018 09:48

Ha. ovaj notch je zalostan i smijesan, ali ako ce se moc zacrnit taj dio ekrana ok.. 

Inace po meni su mogli komotno stavit 6.0 incha i malo vecu bateriju, ovo je kao note 8 sa baterijom.. 

Kamera napokon bolja - veci senzor te ois, a za drugu ne vidim da pruza opticki zoom?

 

 

zuper čet 17.5.2018 10:19

Meni se ozbiljno sviđa ovaj mobitel. Možda jer sam djelomice privržen njima zbog odličnog iskustva sa prijašnjim modelima i servisnom podrškom, ali i pogađa sa karakteristikama koje su meni najbitnije. Brzina, softver, OLED ekran, 3,5mm jack, dizajn. Jedino mi taj zub ružan, ali voljan sam probati živjeti s tim. Isto tako, OnePlus modeli nevjerojatno dobro drže cijenu pa se lako prodaju.

unimatrix001 čet 17.5.2018 10:38
zuper kaže...
Meni se ozbiljno sviđa ovaj mobitel. Možda jer sam djelomice privržen njima zbog odličnog iskustva sa prijašnjim modelima i servisnom podrškom, ali i pogađa sa karakteristikama koje su meni najbitnije. Brzina, softver, OLED ekran, 3,5mm jack, dizajn. Jedino mi taj zub ružan, ali voljan sam probati živjeti s tim. Isto tako, OnePlus modeli nevjerojatno dobro drže cijenu pa se lako prodaju.

 Bome , ti si jedan od rijetkih koji ima sasvim ok prioritete kod odabira uredjaja . 

Timo čet 17.5.2018 15:59

problem OP u hrvatskoj je, sto se ne prodaje kod operatera, i onda ga nema jeftino po oglasima

 

dok se aktualni "flagship" telefoni prodaju novi sa garancijom i racunom po oglasim, za istu cijenu za koju se prodaje OP, a realno nude vise 

 

P20 Pro, S9 i iP8 se prodaju od 4200kn pa navise, sa tendencijom konstantnog pada iz tjedna u tjedan

Jim Carrey čet 17.5.2018 17:29
Čitatelj kaže...

Jedina konkurencija mu je LG G7, jer mobitel sa SD845 i da je 6" ili veci ne postoji:

https://geizhals.at/?cat=umtsover&xf=12971_Qualcomm+Snapdragon+845%7E152_6

 

50€ vise za 2GB RAM-a ekstra, te dodatnih 64GB prostora i nije tako lose.

 

Takodjer je i Mi Max 2S skuplji a losiji po svim specifikacijama:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9067&idPhone2=9109

 

Bez obzira na to sto je skup uredjaj, i dalje je konkurentan.

 stvarno ne vidim razloga tih 6/8GB na takvom mobitelu. Bolje da su povećali internu memoriju više koristi za većinu korisnika nego ram

marijanooo kaže...

Znači ako naručim OnePlus 6 s njihovog sajta, necu imati dodatna davanja, jer šalju iz EU?

 točno nema dodatnih davanja za oko 3 dana od poslanog paketa kod tebe doma

Sickness čet 17.5.2018 18:04
e.peace kaže...
Pa da vam kažem on nema neku veliku manu al je i cijena itekako visoka,a nema ništa da bi ga izdvojilo iz mase.

 Ima, a to je cijena! To šta ti u Bosni možeš nabaviti za 500€ nije nikakvo mjerilo naspram drugih koji ne mogu.

veseli007 čet 17.5.2018 18:19

Hoce netko kupovati OP6!?
Pa da nam prenese dojmove iz prve ruke! 😉
Ovo na YT-u je nekako vise hajp nego realno stanje! OP6 je sigurno odlican za taj novac, ali osobno iskustvo baratanja sa njim svaki dan je realnije nego njihovo 3-5 dana!

Ako netko bude kupovo neka nam podijeli dojmove, pratim ovu temu, lol! Hvala!✌😉

ocean77 čet 17.5.2018 18:37
nixass kaže...

osudjeni smo na odrvatne zakrivljene rubove ili fucking notch. ne znas kaj je gore od to dvoje.

 

Bome...koristio sam zadnjih mjesec dana P20 PRO i iritirao me notch, a sada imam Pixel 2 XL koji ima zakrivljen ekran...stvarno ne znam sto mi je gore...mislim da mi je ipak zakrivljeni ekran gori jer frustrira cinjenica da nema nekog kvalitetnog rjesenja kako ga zastititi.

nixass čet 17.5.2018 20:25
robee1 kaže...

Zasto na taj zub ne gledate malo pozitivno posto smo dobilio jos bio displaya oko njega :)

Ako vec moram birati onda radije to nego zakrivljeni display.

 ajd ok je kaj OP6 ima opciju "zatamnjivanja" ruba, tako da su samo notifikacije gore u crnilu, mislim da cu to i koristit ako ubodem OP6

matija656 čet 17.5.2018 21:11

ja da imam novce, sigurno bi uzeo 1+6

trenutno još imam 1+1, sve radi, i jako sam zadovoljan sa njim, prvi mobitel koji sam imao duže od 2 godine

ali, nažalost pokazuje znakove starosti, i sve češće imam rušenje raznih aplikacija, štekanje, lagg i slično

 

a razlog zašto bi išao na njih ??

vrlo jednostavan i jedan od glavnih, operativni sustav i podrška za garanciju iako rootaš i otključaš mobitel, osobno mi je to ogroman plus, i to još direktno od samog proizvođača 

iskreno ne mogu se sjetiti još kojeg proizvođača koji to nudi za svoje uređaje osim njih, ali možda se varam, valjda ima još netko tko isto tako radi

sa druge strane, pustila me faza prčkanja sa romovima i kernelima, ali opet, lijepo je znati da se možeš poigrati sa mobitelom i da ne gubiš garanciju, ipak si ga ti kupio sa svojim novcima i trebao bi imati slobodu nad njim (osim ako si lelek i ne znaš kako vratiti hard ili soft brick, gubitak modem datoteka za signal kartica, IMEI broj i slično)

jako mi se sviđa taj njihov oxygen os, gotovo stock android bez nekog skina preko OS-a, a ima dodatnih stvari za funkcionalnost i uređivanje 

dizajnom mi se sviđaju, svi modeli od njih, osim 1+2, on mi nikad nije baš sjeo, notch mi ne smeta niti najmanje, jer napokon imamo mobitele sa velikim ekranom u malom kučištu

je da cijenom idu prema gore, ali opet su jeftiniji od ostalih (gledajući ganc novo kupovanje)

Jim Carrey pet 18.5.2018 00:30
marijanooo kaže...

Meni je dvojba OnePlus 6 ili Samsung Galaxy Note 8. Šta kažete?

kao da uspoređuješ kruške i jabuke 

 

prvo vidi što trebaš od mobitela pa će ti netko pomoći jer ako ti je prioritetk S pen onda sigurno ćeš uzeti note8, ako ti je prioritet čisti OS te brzina oneplus, ako ti je kamera, ekran, ip68 onda note8. Ako ti nije toliko bitan S pen onda gledaj više i na samsung s9+ naspram oneplus 6