lllnuclearlll pet 4.10.2013 12:41
malina22 kaže...

Pa i nisu povoljni, kod njih Nexus 4 320 eura a na univerzalno.com taj isti nexus 265 eura.

Ovo mi izgleda jako sumnjivo.

 

http://univerzalno.com/Artikli.aspx?artikalid=2170

 

Taj telefon se nigdje u EU ne prodaje tak jeftino osim u BiH. Malo čudno, šta ne? Da nisu kopije možda (iako to se lako provjeri)?

 

A i nema dostave u RH. A i da ima, porez bi mi nakalemili i poštarinu i došao bi opet do 320 eura, ako ne i više. Inače za 320 eura se taj telefon prodaje na njuškalu kod nas i to ne 16GB nego 8GB verzija, a ovo je trgovina koja nudi i svoju garanciju. Tako da bi rekao da je povoljno.

malina22 pet 4.10.2013 12:50

Kolega ja sam kod njih uzeo telefon, LG Optimus 4X, telefon je došao nakon dva dana od porudžbe, nov zapakovan u celofan. Nije da hvalim ili reklamiram sajt. Ali nije prevara. I meni je bilo sumnjivo ali sam uzeo. Daju godinu garancije i sve pet. 

lllnuclearlll pet 4.10.2013 12:51
malina22 kaže...

Kolega ja sam kod njih uzeo telefon, LG Optimus 4X, telefon je došao nakon dva dana od porudžbe, nov zapakovan u celofan. Nije da hvalim ili reklamiram sajt. Ali nije prevara. I meni je bilo sumnjivo ali sam uzeo. Daju godinu garancije i sve pet. 

A ti si iz BiH ili RH?

apol uto 17.11.2015 14:13

Naručio sam mobitel sony xperia z preko mobileshop.eu

Nisu ga imali u ponudi ali onda se najednom kratko pojavio i naručio sam ga.

Dostava u 4 dana i sve izgleda ok - ali onda šok i nejerica.

Poslali su mi korišteni telefon (možda je sad obnovljen, ali je sigurno korišten) u pohabanoj izguljenoj ambalaži.

Najbolje od svega na paketu piše "Not for Sale Demo use only".

 

Molim savjet kako to riješiti s njima?

Pisao sam im i kažu pošaljite paket u Budimpeštu, naravno na moj trošak.

 

Ako im pošaljem onda nemam ni novce koje sam potrošio ni telefona. Kakva su vaša iskustva s tim mobileshop.eu.

Ovo mi je baš fuj s njihove strane.

Teretni pon 21.12.2015 19:14

Moje iskustvo sa njima je jako loše.

 

Njihova garancija koju oni kao daju "NE" vrijedi, to je nemoguće ostvariti.
Mobiteli iz njihove ponude su namijenjeni Azijskom tržištu, to nisu modeli za Europu.

Kućni punjač dolazi sa prljavim adapterom za našu strujnu mrežu sumnjive kvalitete koji na kraju ne koristim jer bi mogao zapaliti stan.

U paketu nema pisane garancije i uputstva.

Korektni su dok treba uzeti novca ali kad dođe do kvara i potrebe za servisom onda nastaju problemi.

Odgovaraju na poruke nakon tjedan ili više, pišu svašta ali ništa konkretno kako popraviti mobitel.

Na kraju bacite neispravan mobitel i kupite novi.

 

Pametan ući na tuđim greškama a ko ne vjeruje neka riskira i narući nešto iz njihove ponude.

Lp.

 

 

 

tommy_vercetti uto 16.2.2016 16:25

Jel ima kakvih svježih iskustava s ovom trgovinom?

Slabo nešto nalazim po internetu, neki ih hvale, neki opet pričaju negativnosti.

Najviše me zanima kako funkcionira to njihovo jamstvo koje daju, a opet ne mogu vjerovat samo jednom tipu koji je napisao post na forumu.

galeb100 uto 26.7.2016 09:10

imali netko neko iskustvo sa ovom trgovinom tražim GALAXY S7 EDGE nasao ga u ovoj trgovini cijena neka akcija na 10 kom. kasnije digli na 20 kom. sad cujem price te kopija te garancija i niz drugih neprovjerenih priča nisam ga platija odgodija preuzimanje za kraj tjedna ako se ne predomislim...

IMALI NETKO NEKO ISKUSTVO SA MOBILESHOP.EU

AngryBird uto 26.7.2016 12:48
galeb100 kaže...

imali netko neko iskustvo sa ovom trgovinom tražim GALAXY S7 EDGE nasao ga u ovoj trgovini cijena neka akcija na 10 kom. kasnije digli na 20 kom. sad cujem price te kopija te garancija i niz drugih neprovjerenih priča nisam ga platija odgodija preuzimanje za kraj tjedna ako se ne predomislim...

IMALI NETKO NEKO ISKUSTVO SA MOBILESHOP.EU

 

I ja sam mislio uzet HTC 10 kod njih, ali ništa, presumnjivi su mi, podsjećaju jako na Edigital sudeći po ovim recenzijama : http://www.forum.hr/showthread.php?t=786522&page=22

soul shaker uto 2.5.2017 13:20

lopovska posla  eto što je mobileshop eu danima pratim cjene i mobitele  gledajući što bi uzeo vidim cjena mobitela 3680 kn i odlučim se uzeću ga nazovem ih dal imaju na stanju kažu imam sve fino krasno dođem s posla kući odem na njihove stranice stavim mobitel u košaru cjena misteriozno skočila na 3821 kn neznam bil se nasmija il zaplaka od šoka ako su u stanju to uraditi što sve neće biti sutar ako vam zatreba garancija tj popravak kakav moj savjet zaboravite na to što su jeftiniji za par stotina kuna to je neodgovorna i neozbiljna trgovina kupujem po cjelom svjetu  al ovako nešto n isam nigdje doživio sramota  zaključak IZBJEGAVAJTE MOBILESHOP prevarićew vas ako ne danas kod kupnje sutra će kod garancije

medo32 sri 28.6.2017 19:19

Evo danas mi je stigao još jedan mobitel koji sam naručio sa stranice hrmobileshop.eu. Radi se o uređaju koji je kod nas jako rjedak, a to je Samsung Galaxy A9 Pro.

Platio sam ga 2609 kuna. Telefon je došao potpuno nov i zapakiran i nikakvih problema nema. Iako se uređaj taj uglavnom prodaje na azijskom tržištu, moj je došao sa hrvatskim jezikom i bez onih kineskih aplikacija, već ima sve ono što treba npr. google play, gmail i ostale aplikacije. Telefon je odličan. Dobio sam račun od mobileshop-a i ima garanciju.

Za tu cijenu dobio sam:

-odličan 6 inčni FullHD SuperAmoled zaslon

-kamera 16 megapiksela sa autotokusom i bljeskalicom i prednja 8 megapiksela

-octa core procesor sa 4 GB Ram-a

-32 GB ugrađene memorije, proširivo microSD karticom

-odličan zvuk

 

polamenipolatebi uto 22.8.2017 23:08

ma ni slucajno ne kupujte u mobileshopu. izbjegavajte u sirokom luku
Ja sam uzela mobitel prije 1mj kod njih, dosao je sa vidljivim fizickim greskama te sam dogovorila slanje nazad te zamjenu.
Greske nisu ne znam kako dramaticne (u utoru oko moba je srebrna crta koja fali na nekoliko mjesta te leca kamere nije centrirana) i kak se radi o poklonu te novom mobitelu odlucila sam traziti zamjenu. 
Zena na hrvatskom telefonu (7776026) je vidjela slike uredjaja, rekla da sve stima, da ce biti zamijenjen nakon pregleda, dala adresu u Budimpesti za povrat mobitela te obecavala da ce kroz par dana biti rijesena situacija te da ce mobitel biti zamijenjen.
Nakon 3 tjedna te 150kn postarine paket se vraca u Zagreb jer ga nitko od njih (unatoc mome visestrukom obavjestavanju da moraju podic paket) nije pokupio. Prvo je govorila da nisu dobili obavijest poste, pa da ne rade, pa da su na godisnjem, pa su dosli sa godisnjeg itd itd..same lazi

No, mozda trebam biti sretna sto ce mi se i vratiti jer sam kasnije na engleskim sajtovima vidjela kako su ljudi znali poslati mobitel te ostati i bez mobitela i bez love kad su slali na tu adresu u Budimpesti (MOB-DIRECT KFT, Kurti Reka, Balzac u. 8-10, H-1136 Budapest, Hungary)
U svakom slucaju svaka kuna koju kakti ustedite prilikom kupnje kod njih ce vam biti potrosena na reklamacije falsnih uredjaja (valjda samo takve i prodaju).
A meni preostaje prijava inspekciji i HGK te dat drugima do znanja da im se ne desi ko i meni.

R36 sri 23.8.2017 11:16
polamenipolatebi kaže...

ma ni slucajno ne kupujte u mobileshopu. izbjegavajte u sirokom luku
Ja sam uzela mobitel prije 1mj kod njih, dosao je sa vidljivim fizickim greskama te sam dogovorila slanje nazad te zamjenu.
Greske nisu ne znam kako dramaticne (u utoru oko moba je srebrna crta koja fali na nekoliko mjesta te leca kamere nije centrirana) i kak se radi o poklonu te novom mobitelu odlucila sam traziti zamjenu. 
Zena na hrvatskom telefonu (7776026) je vidjela slike uredjaja, rekla da sve stima, da ce biti zamijenjen nakon pregleda, dala adresu u Budimpesti za povrat mobitela te obecavala da ce kroz par dana biti rijesena situacija te da ce mobitel biti zamijenjen.
Nakon 3 tjedna te 150kn postarine paket se vraca u Zagreb jer ga nitko od njih (unatoc mome visestrukom obavjestavanju da moraju podic paket) nije pokupio. Prvo je govorila da nisu dobili obavijest poste, pa da ne rade, pa da su na godisnjem, pa su dosli sa godisnjeg itd itd..same lazi

No, mozda trebam biti sretna sto ce mi se i vratiti jer sam kasnije na engleskim sajtovima vidjela kako su ljudi znali poslati mobitel te ostati i bez mobitela i bez love kad su slali na tu adresu u Budimpesti (MOB-DIRECT KFT, Kurti Reka, Balzac u. 8-10, H-1136 Budapest, Hungary)
U svakom slucaju svaka kuna koju kakti ustedite prilikom kupnje kod njih ce vam biti potrosena na reklamacije falsnih uredjaja (valjda samo takve i prodaju).
A meni preostaje prijava inspekciji i HGK te dat drugima do znanja da im se ne desi ko i meni.

Čekaj malo...prijavit ćeš ih HGK i inspekciji., a servise je u Mađarskoj a prodaja u Češkoj. Ne znam prema kojem zakonu HGK i naša inspekcija ima nadležnost nad tim državama.

 

Nemoj pričat gluposti. Ti možeš to sve okačit mačku o rep.

 

 

 

Scotch sri 30.8.2017 23:12

 Pozdrav,

 

Baš se spremam poslat paket na ovu famoznu adresu:

 

MOB-DIRECT KFT

Kurti Reka

Balzac u. 8-10

H-1136 Budapest

 

Razlog - otišla mi je matična na LG Nexusu 5x starom godinu dana koji sam naravno kupio preko njih.

Garancija traje do 06/2018.g, prvo sam poslao u Agramservis jer su mi rekli da se mogu i njima obratit. Tamo je nastao problem što sam imao kopiju računa i garantni list na kojem nema žiga, tj. potvrde, a k tome ni IMEI broja. Zamolio sa MS ako mi mogu poslat račun sa IMEI brojem, ali ništa od toga. IMEI broj sam dobio u paketu, ali na malom papiriću sa strane, ne na nekom od ova dva dokumenta, ali to valjda nije dovoljno. Nakon toga sam zvao i iFIXIt jer na web stranici piše da se mogu njima obratit kod nas za pitanje popravka. Njihov odgovor je bio da nemaju alate i rezervne dijelove za popravak Nexusa 5x.

 

Opet kontaktiram Call centar MS i vele mi da pošaljem u Budimpeštu na gornju adresu (i da pošaljem sve što sam dobio u paketu s mobom?!) i sad čitajući sve ovo i ostale komentare na netu to mi se čini kao utopija.

 

Da li ima tko pozitivna iskustva sa tim Mađarima? Što predlažete da se napravi, kome da se pošalje mob na popravak, a da pri tome ne ostanem bez njega kako mi se čini u ovoj situaciji? Očito se tu kod nas nitko neće zaje.... s njima...

Nikola64 uto 26.12.2017 10:32

Znači.... Sa mobileshopa sam mislio uzeti xiaomi redmi note 4x 16gb/3gb. Cijena mu je 1200 kn ali pise da dostava nije besplatna. Neda mi se istraživati pa da pitam ako je netko naručivao iz zagreba ili iz RH kolika je poštarina

Miki_16 uto 26.12.2017 10:59
Nikola64 kaže...

Znači.... Sa mobileshopa sam mislio uzeti xiaomi redmi note 4x 16gb/3gb. Cijena mu je 1200 kn ali pise da dostava nije besplatna. Neda mi se istraživati pa da pitam ako je netko naručivao iz zagreba ili iz RH kolika je poštarina

 Daj ne budi lud, uzmi preko Honorbuy mobitel (kupon popust MOBHR) ili preko goldway-a opcijom DHL dostavom na aliexpres..

Kod njih naručila 10-tak uređaja i nikad nikakvih problema...

Quannd čet 14.6.2018 20:08

Mobileshop.eu su obični prevaranti, klonite se te stranice! Kupila sam kod njih mobitel, i eto paket konačno stigao nakon par dana. Po otvaranju sam imala što vidjet. U omotu se nalazi adapter za utičnicu, jer mobitel nije za europsko (već kinesko) tržište, a to na stranici bome nije navedeno. Iako paket jest poslan omotan zračnim mjehurićima, kutija mobitela je već bila oštećena. U kutiji je pored prozirne naljepnice (koja drži iglicu za umetanje sim kartice) bila još jedna takva naljepnica 'viška', bezveze naljepljena na unutarnjem dijelu kutije. Zaslon mobitela je bio zmazan. Očito da je to već netko prćkao. Momentalno sam odlučila mobitel vratiti i to sam učinila ODMAH SUTRA ujutro. Poslala sam im paket nazad na adresu u Budimpešti koju su mi dali, preporučeno sa tracking numberom, o svom trošku naravno. Prolaze dani, šaljem mail da provjerim kada će mi vratit moje novce (jer na telefon se apsolutno NITKO NIKAD ne javlja iako on uredno stoji na njihovoj web stranici). Odgovaraju da će izvršiti povrat, no 15% manji iznos - jer je pripadajuća ambalaža mobitela ''oštećena'', te da ima ''prašine u zvučniku''. Ponavljam, kategorički tvrdim da mi je Mobileshop.eu prodao i poslao oštećenu robu, a prašina je totalni APSURD - pa mobitel je kod mene bio svega pola dana nekorišten/upakiran. Ne nasjedajte! Mobileshop.eu sram vas bilo. 

 

aullatrix sub 16.5.2020 09:34

Znam da je ova tema vec stara, ali evo da podijelim i svoje iskustvo. 2016. sam kupila mobitel kod njih, unatoc losim recenzijama koje sam pronalazila po forumima, mobitel mi se stvarno sviđao i nije ga bilo nigdje u Hrvatskoj za kupiti. Rijec je o Samsungu Galaxy C7. Mogu potvrditi prethodne navode - mobitelu se stalno mijenjala cijena, cas bi bio 3100 kn, cas 300-400 kn vise, na kraju sam ga platila cca 3500 kn. Dosao je nov, zapakiran, sve super, no uz njega nisam dobila nikakvu garanciju koja je bila izricito napisana da dolazi s njime. Nije bilo niti racuna, dakle samo mobitel. Punjac nije bio europski vec americki, morala sam kupiti adapter da ga mogu uopce koristiti. No, bio je quick charge i mobitel bi punila jednom u 5 dana. Stvarno je izvrsno radio; odlicna kamera, memorija, baterija... No, nakon 9 mjeseci koristenja, mojom krivicom mobitel je upao u bazen i iduceg dana display je prestao raditi. Naravno, od garancije nista posto ju nisam dobila, zvala sam sve moguce Samsung servise na podrucju Zagreba i mobitel se NIGDJE nije mogao popraviti, kome god sam poslala IMEI broj svatko bi me odmah odbio. Nisam pokusala kontaktirati podrsku jer sam procitala brojna losa iskustva kako im nikad nisu vratili mobitel, a u ovom mom je ostalo dosta podataka. Mobitel dan-danas cuvam, mislila sam ga odnijeti negdje, pitati moze li se mozda danas popraviti posto je proslo 4 god, tehnologija napredovala, u to doba nije bilo mobitela na taj đir. Danas sam ponovno otvorila mobileshop stranicu, vidim modernizirali su se, mozda su se i popravili? 🤔

Čitatelj sub 16.5.2020 09:37

Mozes ga popraviti gdje hoces, van jamstva, jer kupanje mobitela ne spada u jamstvo.

A druga stvar, nisi dobila sigurno americki punjac neko britanski, jer da si dobila USA uredjaj,

mogla bi koristiti samo Edge brzine zbog frekvencija koje oni koriste.

 

Racun imas na webu u PDF formatu za isprintati, tako da racun nije problem,

a jamstveni list ti je u kutiji od mobitela, i pisu ti svi sluzbeni servisi u EU.

 

No, i dalje nemas pravo na jamstvo, jer to nije podmornica nego mobitel.