Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

benka88 sri 12.8.2020 16:42

Zna netko ima li kakve razlike između Oneplus 8 Pro modela za EU i za Kinu točnije između modela IN2020 i IN2023 osim što je ovaj za kinesko tržište dosta povoljniji... kolko vidim hardware je isti i software kad se skine official global s njihove stranice jedino nezz dal radi jednako dobro na naše mreže kao i ovaj...
Hvala

MEGATAMA pon 17.8.2020 13:33

Ovo iskustvo koje imam sa Huawei P20 Pro od Android 10 updatea me podsjetilo na dane sa HTC Desire....stekanje,rusenje aplikacije itd.

Apsolutno nikad vise nikakav Kineski mobitel pa da mi ga Vodafone da i za dzabe.

 

Prije nego "pametovanja" krenu, Desire sam imao prije mozda 10 godina pa je razumljivo da nije bio fluidan itd. 

frulex uto 18.8.2020 12:17
MEGATAMA kaže...

Ovo iskustvo koje imam sa Huawei P20 Pro od Android 10 updatea me podsjetilo na dane sa HTC Desire....stekanje,rusenje aplikacije itd.

Apsolutno nikad vise nikakav Kineski mobitel pa da mi ga Vodafone da i za dzabe.

 

Prije nego "pametovanja" krenu, Desire sam imao prije mozda 10 godina pa je razumljivo da nije bio fluidan itd. 

 Krive kineze koristiš  Za Desire je istina da je bio bugovit, ali pomogla je upravo kineska intervencija - kad sam 2011. flashao prvi MIUI na njega (mislim da je bila 2.1 verzija Andorida) mob se preporodio i radio odlično od tada...

mzopg uto 18.8.2020 16:13
MEGATAMA kaže...

Ovo iskustvo koje imam sa Huawei P20 Pro od Android 10 updatea me podsjetilo na dane sa HTC Desire....stekanje,rusenje aplikacije itd.

Apsolutno nikad vise nikakav Kineski mobitel pa da mi ga Vodafone da i za dzabe.

 

Prije nego "pametovanja" krenu, Desire sam imao prije mozda 10 godina pa je razumljivo da nije bio fluidan itd. 

Ako drugi nemaju tih problema očito je problem u tvom primjerku. Jesi li napravio factory reset nakon nadogradnje na A10? To je uvijek poželjno, a većina ljudi to ne odradi, nekome sve radi ok, ali ne svima.

Ovakvo generaliziranje ti nema nikakvog smisla, zbog jednog uređaja prekrižiti cijelu industriju... i pitanje je je li kod tebe problem ili općenito nešto ne štima sa P20 Pro.

 

Pun je internet ovakvih izjava, čovjeku crkne Samsung i odmah ide "nikad više samsung, smeće od mobitela", drugome crkne iPhone pa odmah ide "nikad više iphone...". Te firme prodaju milijune uređaja, normalno da ima određeni postotak kod kojih se razvije nekakav problem. Software se isto ne testira toliko temeljito kao nekada jer sada to ide tolikom brzinom da jednostavno nemaju vremena godinu dvije testirati software, zato imamo česte zakrpe. Pa pogledaj koliko ih je iOS izbacio samo od izlaska jedanaestice, pa mi unatoč tome nije palo na pamet prekrižiti iPhone.

 

Uglavnom prvo budi siguran da nije problem kod tebe, prije nego optužiš cijelu kinesku industriju.

mzopg uto 18.8.2020 21:16
R3nchi kaže...
Jel zna netko koji k je kinezima?? Osim nekih 5 aktualnih modela kurca vise nemos nac da narucis..

Daj primjer? Što tražiš? Ja evo naručujem stalno nešto i nisam primijetio nekakav manjak u ponudi.

dak0001 sri 19.8.2020 09:19
mzopg kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo iskustvo koje imam sa Huawei P20 Pro od Android 10 updatea me podsjetilo na dane sa HTC Desire....stekanje,rusenje aplikacije itd.

Apsolutno nikad vise nikakav Kineski mobitel pa da mi ga Vodafone da i za dzabe.

 

Prije nego "pametovanja" krenu, Desire sam imao prije mozda 10 godina pa je razumljivo da nije bio fluidan itd. 

Ako drugi nemaju tih problema očito je problem u tvom primjerku. Jesi li napravio factory reset nakon nadogradnje na A10? To je uvijek poželjno, a većina ljudi to ne odradi, nekome sve radi ok, ali ne svima.

Ovakvo generaliziranje ti nema nikakvog smisla, zbog jednog uređaja prekrižiti cijelu industriju... i pitanje je je li kod tebe problem ili općenito nešto ne štima sa P20 Pro.

 

Pun je internet ovakvih izjava, čovjeku crkne Samsung i odmah ide "nikad više samsung, smeće od mobitela", drugome crkne iPhone pa odmah ide "nikad više iphone...". Te firme prodaju milijune uređaja, normalno da ima određeni postotak kod kojih se razvije nekakav problem. Software se isto ne testira toliko temeljito kao nekada jer sada to ide tolikom brzinom da jednostavno nemaju vremena godinu dvije testirati software, zato imamo česte zakrpe. Pa pogledaj koliko ih je iOS izbacio samo od izlaska jedanaestice, pa mi unatoč tome nije palo na pamet prekrižiti iPhone.

 

Uglavnom prvo budi siguran da nije problem kod tebe, prije nego optužiš cijelu kinesku industriju.

Paaaa, neke stvari jesu konstanta ... iz vlastiog iskustva sa Xiaomijima.

Imao Redmi Note 9

Notifikacja sa doorbel kamere mi je kasnila po minutu i dulje. I sa ostalih nadzornih kamera isto.
Dođe poštar na vrata, pozvoni, dok se mob sjeti da bi trebal reagirati, ode poštar.
Popizdio i prodao.
Isti problem sam imao i na Mi max2 i Mi max3. To je očito generalna boljka.

Uz max 2 sam paralelno koristio Oukitel K7, mislim, uz max 3 Doogee BL 12000, baš zbog tih notifikacija, koje na njima nisu kasnile.
Sad imam Umidigi F1 Play. Kamera je krš za snimanje iz blizine,
ali sve notifikacije dolaze munjevito, bez ikakvih dodatnih podešavanja, a to je ono što mi je primarno.
Baterija traje 2 dana, kao i na Note 9.
Tak da, ja prekrižio Xiaomije do daljnega.

R3nchi sri 19.8.2020 12:29

Posto mi moj A3 xiaomi ide na yaya gledo sam si nesto slicnih gabarita..

E sad nemogu odlucit izmedju
Oppo reno Z
Realme 5 pro
Huawei nova 5i pro

Na aliju ih imaju sve neke cudne trg. a ovi tipa honorbuy ili goldway ih ni nemaju..

Imam osjecaj da sam zapikiro mb. koji bas nesto nisu zazivjeli..
Opcija z je honor 20 pro il xiaomi mi 9t

Al to mi vec pre skupo..

dak0001 sri 19.8.2020 13:21
Gogo222 kaže...
Kaj si odustao od Realme 5 ?

Taj mi je otela bolja polovica, ali i on pati od istih boljki, mada u manjoj mjeri.

Kod njega još imaš vremena uhvatiti poštara na vratima, ali odroni su po tom pitanju zakon.

Provjereno.

mzopg sri 19.8.2020 13:53
dak0001 kaže...
Gogo222 kaže...
Kaj si odustao od Realme 5 ?

Taj mi je otela bolja polovica, ali i on pati od istih boljki, mada u manjoj mjeri.

Kod njega još imaš vremena uhvatiti poštara na vratima, ali odroni su po tom pitanju zakon.

Provjereno.

 Kakvi odroni? 

 

Sve što trebaš napraviti je maknuti app iz battery savinga, imaš listu u opcijama svih aplikacija i označiš da za te koje su ti bitne za notifikacije ne koristi battery saving mod.

Isto koristim notifikacije sa više nadzornih kamera i sve radi bez greške na više Xiaomija.

 

Eto provjeri na tom Realme vjerojatno je ista fora u pitanju.

Ivan(4) sri 19.8.2020 14:25
R3nchi kaže...
...
Imam osjecaj da sam zapikiro mb. koji bas nesto nisu zazivjeli..
Opcija z je honor 20 pro il xiaomi mi 9t
...

 Uzeo nedavno, vrlo zadovoljan. Brzina, upravljanje gestima, AOD, picture-in-picture za bilo koju aplikaciju (MIUI12)... Estetski mi se takođe dopada: ekran bez notcha, čitač otiska prsta ispod ekrana, opšti osećaj u ruci... Baterija korektna, punim na dan i po (npr punio sam u subotu pre spavanja, pa u ponedeljak pre posla, pri čemu sam tada imao 33%; sada je na 42, posle valjda oko 4h SoT-a i 29 sati od punjenja, uz uključen AOD i auto brightness; kažem valjda jer su taj ekran sa statistikom baterije zeznuli u MIUI 12 ako ti baterija traje više od 24h, no valjda će to srediti, a inače su mu dodali granularniju statistiku potrošnje po satima i generalno je unapređen). Što se prikaza tiče, ekran vrlo, vrlo dobar, čitljivost na najjačem suncu sasvim korektna, boje prijatne i prirodne, ugašen sa lepim AOD satom izgleda prelepo... Zvučnik jedan ali takođe vrlo korektan, ogroman korak napred u odnosu na Mi 5s koji sam imao. Znatno je bolja i prednja kamera. Glavnu nisam pošteno isprobao (malo sam slikao i nisam prebacivao na računar), ali deluje dosta dobro, lepe boje, lep dinamički raspon, brz fokus, deluje dobro čak i pri slabom svetlu (po onome što sam viđao na netu, deluje mi bolje nego slična rešenja bazirana na Samsungovim 48 i 64Mpx senzorima koja, čini mi se, preovlađuju u novijim modelima).

 

Ko želi veće trajanje baterije, može da ugasi AOD. Po mojoj proceni, ova mogućnost povećava potrošnju telefona u mirovanju za oko 0,5% baterije na sat, što se na dan i po ili dva nakupi.

dak0001 sri 19.8.2020 16:20
mzopg kaže...
dak0001 kaže...
Gogo222 kaže...
Kaj si odustao od Realme 5 ?

Taj mi je otela bolja polovica, ali i on pati od istih boljki, mada u manjoj mjeri.

Kod njega još imaš vremena uhvatiti poštara na vratima, ali odroni su po tom pitanju zakon.

Provjereno.

 Kakvi odroni? 

 

Sve što trebaš napraviti je maknuti app iz battery savinga, imaš listu u opcijama svih aplikacija i označiš da za te koje su ti bitne za notifikacije ne koristi battery saving mod.

Isto koristim notifikacije sa više nadzornih kamera i sve radi bez greške na više Xiaomija.

 

Eto provjeri na tom Realme vjerojatno je ista fora u pitanju.

Naravno da sam to sve napravio, ali jok .... nadzorne kamere su nekaj drugo, ako zakasni 10 sekundi, to ni ne primjetiš,

doorbell mora reagirati u 2-3 sekunde, a tu s nijednim odronom nisam imal problema, a imam 2 doorbella.

R3nchi čet 20.8.2020 15:02

Ne brate nego ocu mb koji nemoram dr@at po ruci gore dole kad ga koristim.. Znaci mb neću i ne zelim koristit s obje ruke, meni se tu gubi svrha mb i dolazimo u zonu tableta.
Zato necu veci.Eo i sa A3 imam ponekad borbe dokucit palcem gornje djelove ekrana.

Mozda je to vama smjesno.. Il glupo.. Al jbga mene take stvari pate..

Opalaa !! čet 20.8.2020 17:02

Nisi jedini, sreo sam dosta ljudi koji bi jednostavno željeli manji telefon, tipa 4,5 ili 4,7 incha. Nažalost takav je trend da ih jednostavno nema, osim Iphone SE koji pak košta kao suho zlato. Možda se ostali proizvođači malo povedu za Apple-om i izbace manje dijagonale.

mzopg čet 20.8.2020 18:20
Opalaa !! kaže...

Nisi jedini, sreo sam dosta ljudi koji bi jednostavno željeli manji telefon, tipa 4,5 ili 4,7 incha. Nažalost takav je trend da ih jednostavno nema, osim Iphone SE koji pak košta kao suho zlato. Možda se ostali proizvođači malo povedu za Apple-om i izbace manje dijagonale.

Pixel 4a, dobra cijena, oko 350$, dobra kamera (samo jedna, ali dobra), dimenzije manje od Mi A3, jedino baterija nije 4000mAh.

Opalaa !! čet 20.8.2020 18:48
mzopg kaže...
Opalaa !! kaže...

Nisi jedini

Pixel 4a, dobra cijena, oko 350$, dobra kamera (samo jedna, ali dobra), dimenzije manje od Mi A3, jedino baterija nije 4000mAh.

 Da je dobar, je, ali to je telefon od 5,81 inch-a? 

mzopg čet 20.8.2020 19:23
Opalaa !! kaže...
mzopg kaže...
Opalaa !! kaže...

Nisi jedini

Pixel 4a, dobra cijena, oko 350$, dobra kamera (samo jedna, ali dobra), dimenzije manje od Mi A3, jedino baterija nije 4000mAh.

 Da je dobar, je, ali to je telefon od 5,81 inch-a? 

Računaj da iPhone SE ima svega 65% prednje površine pokrivene ekranom, dok je kod Pixela to 83%, uz to iPhone ima 16:9 omjer, a Pixel 19.5:9, tako da realno razlika u dimenziji samog uređaja nije uopće velika.

 

Pixel je duži 5,6mm, širi 2,1mm i deblji 0,9mm. Mislim da je to gotovo zanemarivo.

Uz to je jeftiniji od iPhonea, ima gotovo duplo veću bateriju i nema dizajn star 4 godine, vidi mu "bradu" i "čelo".

R3nchi čet 20.8.2020 22:35

Mislim jebote jel to toliki problem...ok kontam sad svi udaraju 16+cm ekrane/tj mobitele pa su vjerovatno ti displeji kikiriki cjena, al mislim da nas jos uvjek ima dosta kojima je mb za ; nazvat , poslat poruku na viber i ponekad surfati.. I koji ce mi kura. c. mini tablet za to.?? Bogami ne kuzim proizvodjace majke mi. A ona govna da G O V N A iz xiaomia ko da vise ne proizvode mb iz 2019.. Nac mi 9 lite ili bilo sta iz mi 9 porodice je cisti SF.. A mb izasli prije 1g.. Nek si guraju razvaljenim kevama te 16+ cm tablete u prkno..