Strm pet 25.3.2016 15:24

Prvo, ispricavam se ak vec negdje postoji tema, al htjeo sam ovu otvorit da pohvalim GLS kurirsku sluzbu. Znaci, narucio sam graficku karticu i keks rama iz future-it(oni pakete salju glsom, za ostale ne znam), i taj paket je trebao ici kod mog frenda danas u Vrpolje( i ja tu zivim, okolica Đakova), medjutim on je zaspao te je propustio sms u kojem mu je pisalo da ce paket doci danas izmedju 8 i 11, te 2 poziva na telefon od kurira, kurir je takodjer i zvonio na zvono kuce no ono nije u funkciji tako da je paket ostao kod njega te je bio rasporedjen za dostavu u utorak. Medjutim kad sam ja to sazano sam totalno i odlucio nazvat kurira,  postao sam vec i sebi dosadan no jako mi je hitno da mi danas komp bude u funkciji tako da kroz par poziva na telefon kurira sam saznao da je on u Vinkovcima te da tamo dostavlja do pola 3 nakon cega svoje pakete daje drugom kuriru koji ide u drugu zupaniju. Obzirom na situaciju nisam okljevao, te sam vlakom osao u Vinkovce, nasao se s kurirom, preuzeo paket i vratio se natrag u Vrpolje u roku 1h. Znaci, ne mogu opisat koliko mi je drago da jos uvijek ima ljudi koji mogu tako izac u susret, nakon 5-6 poziva i dalje odgovarat uljudno, meni nikakav nije bio problem dat pare za vlak obzirom na situaciju, a sigurno bi me netko drugi stjerao da sam poceo s takvim semama dolazenja u drugi grad, te nalazenja u tom gradu.... Ak kolega ovo cita, imas pivu od mene

Arnel16 pet 25.3.2016 16:35

ja nisam imao takvu situaciju ali imam iskustva sa GLSom jer on takoder suraduje sa Instar informatikom (bar je tada GLS dostavljao kad sam narucivao). Covjek jako ljubazan, urucio mi posiljku a prije toga zvao da vidi jesam doma. svaka cast! 

ATI HD3870 ned 17.4.2016 12:32

GLS je po meni najbolji....uvijek točni,ažurni,brzi i što je najbolje obavijeste o isporuci paketa.... oeverseas je najgora kurirska služba ikad...paketi kad putuju brze dođu iz Kine nego kad oni razvoze...toliko narudzbi i nikad problema s GLS :) Stalno se pitam što će overseasu riječ express u nazivu kad moja baba na štakama brže dostavi željeni paket....

Glsovac uto 25.10.2016 21:56

Pozz ljudeki.. inace radim u glsu i znam kako posao ide istona brzina jeste jer moramo bit na svim adresama kroz dan koje smo ujutro dobili.. za razliku od spimenutog overseasa koje boli briga dal ce vratit 50 paket.. u glsu vracamo cca. Nekih 5 paketa max i to ukoliko je primatelj odsutan i neodgovara na pozive .. inace sve super iako na kraju dana vise neznas s kim si telefonirso s kim ne :)

invicto13 pet 26.5.2017 15:47

Pozdrav,

 

Narucio sam mobitel sa amazon.de 19.05. u vrijednosti 2500kn, 

mob je trebao stici izmedu 24-27.5. Na stranici za pracenje paketa,

mob je krenuo iz Nizozemske, zadrzao se gore oko 1 dan te je dospio

do Njemacke, u njemackoj je putovao od 19-23.05og.

24.5 dospijeva u Austriju, od tada mu se gubi svaki trag xD 

Vec 2 dana nisu pregledali paket ni doznacili gdje se nalazi. Samo pise da je "In transit".

S obzirom da je sutra 27. a subota je, a koliko znam dostavu ne vrse subotom, zanima me 

sto je se moglo dogodit sa mobom, te kad bi mogao stic. (ako opce stigne

 

Hvala.

Patrick_cro pet 26.5.2017 16:25

I subota je radni dan, tako da je moguce da dobis i subotom paket. 

Inace raditi kao dostavljac je teski posao, pogotovo ako te zapadne dio sa zgradama, gdje izgubis puno na vremenu.

Eto samo da kratko navedem kako se inace radi u dostavnoj sluzbi jer sam radio jedno vrijeme i to je katastrofa posao sta se tice placanja i stresa, a da ne kazem da se natrcis ko majmun jer moras sve na vrijeme dostaviti. 

Dodjes ujutro na posao, cca kod mene u 6h, nekad i u 5 ovisi kako te koji dan zapadne da radis na traci, traka zavrsi cca oko 8-9h, ovisi kako kada.

Dodjes na traku i uzimas svoje pakete koje trebas voziti i usput bacas druge pakete za druge vozace. Rasporedis pakete po podrucjima pa poslazes po kombiju kako moras voziti.

Ja sam znao imati cca 120stopova na slabe dane, za svaki stop imas cca 3-4min, ovisi koliko su udaljeni stopovi jedan od drugog. Normalno neke pakete ne mozes ni odskenirati prije vremena jer ti skener ne dopusta, ovisi kako si ih raspodijelio po skeneru( izuzeci su neki paketi).

Skener ti da radno vrijeme kada on misli da ces zavrsiti + 1h max vise ti je rok dostave. Ako ti ostanu neki paketi onda ti ne gine vracanje paketa natrag+ (imas cesto za pokupiti neke pakete) gdje opet moras cekati u redu sa drugim vozacima koji su dosli prije tebe, tako da ti radno vrijeme jako cesto zavrsava oko 5h dok sve napravis.

Ja dosad nisam imao nikakvih problema sa dostavnim sluzbama jer sam uvijek ili rekao da ostave paket ako me nema, ili napisao direktno online na njihovim stranicama upute gdje sam u to doba dana i gdje me mogu dobiti.

Ako zelite da vam paket cim prije stigne ostavite svoje informacije na sluzbenim stranicama dostavne sluzbe, kontakt broj, u slucaju da vas nema doma kod koga se moze ostaviti. Jer nije rijetkost da se paket zna vracati po par puta jer nema nikog doma, a ako se vrati 3 puta onda ide natrag gdje ste ga kupili. 

Inace ne gleda se koliko si paketa vratio nego postotak koji si vratio, 50 paketa nema nikakve sanse da je netko vratio u jednoj turi cak ni po zimi gdje su najvece dostave, jer ti jednostavno ne stane u kombi toliko paketa. Dostavljali su mi i dhl, dpd, gls, city express, hermes i sa niti jednom dostavnom sluzbom nisam imao ama bas nikakvih problema. Stvar je vise do kupca nego do dostavljaca, jer ti ne mozes cekati na jednom adresi neznam koliko vremena da ti se netko sjeti otvoriti ili javiti. 

 

 

 

 

pamark sub 12.8.2017 09:35

Pozdrav

Ocekujem paket poslan Hermesom.

Dali hermes dostavlja po Hrvatskoj ili prosljeđuje paket drugoj dostavnoj sluzbi. Prvi put sam sad cuo za Hermes

Na HermesTrackingu je paket dostavljen??, (prosao sortirni centar u Berlinu..... ) , no ja nisam dobio paket.

kbenzema uto 2.10.2018 22:10

Gls moram pohvalit kaj se tiče dostave i brzine, ali kad nešto ide izvana gls-om, baš i nisam zadovoljan. Evo imam sad primjer. U četvrtak krenuo paket iz UK i za manje od dan i pol stigao do Njemačke, točnije u subotu malo iza ponoći. Vikend, ajde, znam da ne voze. Jučer očito paket krenuo ujutro iz Njemačke, iako piše da je u subotu iza ponoći napustio centar, i tek malo prije ponoći jučer stiglo u Austriju i dalje stoji. Evo tracking pa se može provjerit EK416616065GB.

Sjećam se primjera kad sam uzimao s geekbuyinga. S talijanskog skladišta dhl-om stigne za manje od 48h, a s njemačkog gls-om ide i do tjedan dana.

Sve mi se više čini da gls vani zna štekat i da nisu baš ažurni kao kod nas.

Kod nas imam i više nego pozitivnih iskustva, evo zadnja dva paketa mi stigla dan prije nego li je na njihovoj stranici bio planiran datum dostave.

sandokan111 sri 3.10.2018 00:54

Mislim da dostave voze i vikendima, samo se ne updatea tracking i ne dostavljaju na kucnu vikendom. Znaci ako ti je u petak u njemackoj, a treba stici u osijek, u ponedjeljak ce vjerojatno vec bit u osijeku, ili barem zagrebu. Tako su moja iskustva vecinom.

DamageHigh čet 29.11.2018 20:49

Vjerojatno najlošije iskustvo ikada sa bilo kojim kurirskim službama, uključujući HP. Toliko da me eto potaknulo napisati ovaj post iako mi paket nije uopće hitan. 

Naime, prvo mi je stigao mail da odredim dan dostave. Odlično - postavim termin dostave na odmah idući dan kada je ujedno i netko doma. Idući dan - od paketa niti p. Na kraju dana se promjenio status paketa na "Nije isporučeno zbog nedostatka vremena". Molim? Kakvog nedostatka vremena? Nitko me nije niti zvao niti poslao mail. Ovaj status sam morao sam pratiti na praćenju pošiljke. 

Idući dan ponovno stiže isti mail - pošiljka stiže danas, međutim "danas" nema nikoga doma do 16:00. Zovem kurira da ga obavijestim da do 16:00 nema nikoga doma - sve okej, bit će nakon 16:00. Zovem ga ponovno netom prije 16:00 - sve super, bit će danas. Nije bio danas. 

I sve bi to bilo donekle u redu s obzirom da mi paket nije bitan, ali vrhunac cijele priče tek slijedi - u 20:25 stiže obavijest da je "kurir danas u 20:17 pokušao dostaviti paket". Razlog neuspjele isporuke: Nema primatelja. Troje ljudi je bilo doma u to vrijeme. 

 

Eto što reći.. pa da znate što očekivati.

sandokan111 čet 29.11.2018 21:15
DamageHigh kaže...
u 20:25 stiže obavijest da je "kurir danas u 20:17 pokušao dostaviti paket". Razlog neuspjele isporuke: Nema primatelja. Troje ljudi je bilo doma u to vrijeme.

 Uh ja sam na ovo odljepio bio kod overseasa. To su mi 2 put radili strasno nesto, dobio sam slom zivaca da sam zvao sve instance koje sam imao i slao prijave na sva moguca mjesta koja sam nasao kod njih :)

Sutra je bilo sve dostavljeno odjednom kako spada i sve buduce posiljke, pa eto, barem nesto.

Svinja čet 29.11.2018 23:44
SamoPitam3 kaže...

Meni su danas doslovno banuli na vrata. Obicno nazovu da pitaju jesam li kod kuce, ali ovoga puta nista od toga. Sva sreca pa sam dao dostavu na adresu roditelja koji su umirovljenici, pa ih nista ne moze iznenaditi

Također i meni prije par mjeseci, samo banuli na vrata i onda se čude što nema nikog.

 

Koliko god da ih drugi kritizirali meni je Overseas Express još najbolji po tom pitanju, ujutro dobijem mail/sms, preusmjerim preko weba u OEX shop koji mi je 200m od stana i poslije posla samo usput pokupim.

Promster pon 11.2.2019 09:31

Znam da nije prava tema, ali nema teme za DPD. 

 

Ima li tko kakva iskustva s njima? Ja sad prvi put čekam paket koji ide preko njih i kako je krenulo neće se proslaviti. U četvrtak ujutro sam dobio potvrdu da je paket preuzet od strane DPD-a, dobio tracking number i već tri radna dana stoji "vaš nalog je prosljeđen u DPD". Za 60km dostave ću valjda čekati dva tjedna, jer eto 3 dana su prošla, a paket se nije ni pomaknuo. 

Corto_1973 pon 11.2.2019 09:44

DPD je imao kvar u centralnom distributivnom sustavu, pa jedno 2-3 dana nije ni bilo isporuka. Ne trebaš se sekirati, DPD je odličan. Naletio si u nezgodno vrijeme, vjerujem da će ovaj tjedan sve u normalu doći.

Damir22 sri 17.6.2020 17:03

Cek, pa to je skoro pa ista stvar...

 

Mislim, nije ista sluzba, ali delivery time im je vrlo vrlo slican, barem nikad nisam primjetio na nekom paketu, posebice iz DE, da je jedan brzi od drugoga....

 

Mozda sam imao srece....

mkovnet sri 17.6.2020 17:38

Načelno je slično, da...no, obično kada naručujem preko Mailboxde, ako ide GLS-om krene od Češke, pa preko Mađarske, zatim ide Popovec i onda dostava...sve to tri dana..No, otkako je i to prilično vrijedna pošiljka krenula - nije skenirana u Mađarskoj,  a po prethodnim iskustvima trebala je biti još jučer. Naravno, od korisničke službe GLS-a nema baš puno pomoći