Theophilus Ruy pet 30.7.2021 19:06

U principu, nemaš Internet svugdje, nego samo na određenim punktovima ili tetheringom na nekoga.

Mislim da je ovo izvedivo, samo se treba unaprijed pripremiti na offline mod.


E sad, pola aplikacija neće radit bez SIM kartice, ali ima riješenje na onom gore linku.

Emergency ako se ne varam možeš zvati i bez SIM.



Marko :D pet 30.7.2021 20:02

Na Google Playu ima aplikacija koje sadrže bazu s lozinkama besplatnih Wi-Fi mreža iz cijelog svijeta. Mislim da su InstabridgeWiFi Map jedne od najpopularnijih, ali ima ih još. Takve aplikacije često znaju imati i opciju da se povežu automatski na mreže čije su lozinke u bazi kada se pronađeš u blizini jedne od njih.

Theophilus Ruy pet 30.7.2021 23:06
pqweasdyxc kaže...

Ali zašto živjeti bez sim kartice?

 Nemam na to jednostavan odgovor, različiti ljudi imaju druge razloge.

 

Cilj je imati skoro sve što i s SIM karticom, ali samo bez SIM kartice.

 

Za neke će ovo biti u potpunosti moguće, ako se ne kreću van dosega wifi signala,

 

Za neke djelomično moguće, ako koriste nekakve live funkcije van pokrivenostI wifi signala. A nemaju tethering na nekoga.

(čitaj: sam u autu a treba ti traffic report)

(sam na planini a imaš live stream channel) 

picajzla0707 sub 31.7.2021 15:45
pqweasdyxc kaže...

Ali zašto živjeti bez sim kartice?

 Pravo je pitanje zašto uzimati sim karticu ako ti ne treba?

Recimo, na jednom uređaju imaš sim, ali ti treba i uređaj na kojem ti sim ne treba - zašto bi morao kupovati nešto što ti ne treba da bi imao punu funkcionalnost uređaja u stvarima koje zapravo o simu i ne ovise

pqweasdyxc sub 31.7.2021 16:51
picajzla0707 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ali zašto živjeti bez sim kartice?

 Pravo je pitanje zašto uzimati sim karticu ako ti ne treba?

Recimo, na jednom uređaju imaš sim, ali ti treba i uređaj na kojem ti sim ne treba - zašto bi morao kupovati nešto što ti ne treba da bi imao punu funkcionalnost uređaja u stvarima koje zapravo o simu i ne ovise

 Pa znači da živiš s sim karticom ako ju imaš na barem jednom uređaju. Mislim na one koje nigdje ne želi sim karticu, npr. primarni mobitel. 

Ajar sub 31.7.2021 17:39

pamtim kako nam je bilo bez toga. izvrsno. samo fiksni telefoni, kad nisu trebali starcima. nazvao si ili su te, dogovorio i sve je štimalo. nije bilo izgovora i izmjena u posljednji čas, maltretiranja na svakom mjestu zvonjavom i porukama, aplikacija, kuracapalaca. bilo je to mirnije, tiše i sretnije vrijeme. ljudskije. nije svaka tehnologija "boljitak". i sad telefon ograničih samo na razgovore i pokoji sms (uz blokiranje svih "komercijalnih" brojeva i poruka - otkad je korone, to pomahnitalo; svi ti žele nešto uvaliti/prodati): baterija se puni jednom tjedno (noću je telefon isključen) i tak. no i dalje vrijedi marfi: zvoni baš kad si na veceu/u kupaoni ili su ti obje šape zauzete provaljivanjem u trafiku, makrameom ili nalikujućim kreativnostima. 

Kolacic sub 31.7.2021 17:47
Ajar kaže...

pamtim kako nam je bilo bez toga. izvrsno. samo fiksni telefoni, kad nisu trebali starcima. nazvao si ili su te, dogovorio i sve je štimalo. nije bilo izgovora i izmjena u posljednji čas, maltretiranja na svakom mjestu zvonjavom i porukama, aplikacija, kuracapalaca. bilo je to mirnije, tiše i sretnije vrijeme. ljudskije. nije svaka tehnologija "boljitak". i sad telefon ograničih samo na razgovore i pokoji sms (uz blokiranje svih "komercijalnih" brojeva i poruka - otkad je korone, to pomahnitalo; svi ti žele nešto uvaliti/prodati): baterija se puni jednom tjedno (noću je telefon isključen) i tak. no i dalje vrijedi marfi: zvoni baš kad si na veceu/u kupaoni ili su ti obje šape zauzete provaljivanjem u trafiku, makrameom ili nalikujućim kreativnostima. 

 Nadodati pozive na zvucniku bilo gdje u javnosti. Iritantno.

Marko :D sub 31.7.2021 18:30
Theophilus Ruy kaže...
OK, ajmo se dotaknuti bankarstva.

Jel ima koja banka da nudi debitne kartice, a da ne moraš imati SIM karticu?

Kakve veze ima banka sa SIM karticom? Broj te traže da te mogu kontaktirati, ali ti ga ne moraš dati, možeš im dati fiksni ili reći da te kontaktiraju preko maila. Ne sjećam se da mi je kod otvaranja tekućeg računa bio uvjet mobilni telefon.

Marko :D sub 31.7.2021 20:44
Theophilus Ruy kaže...
Za 2FA.

Znaći treba mi kartica Visa ili Mastercard, Kojom mogu kupovati preko weba, a ne zahtjeva SIM.

Aha, dakle govoriš o digitalnom bankarstvu. Za mobilno bankarstvo potreban ti je mobilni uređaj. Onaj tko koristi mobilni uređaj, koristi i usluge mobilnog operatera. Ali i za taj problem postoji rješenje, umjesto mobilnog bankarstva uzmeš internet bankarstvo i fizički token. U tom slučaju, token se koristi za 2FA, a ne mobilni uređaj.