Općenito o mobitelima

Ulefone Power 5S izgubljen punjač

Zelja sub 27.8.2022 12:44

Društvo, izgubio sam punjač za ovaj telefon orginalni, pop..o sam.

Nažalost živim na selu,obišao sam evo na +35 C 2 prodavnice gde imaju samo neke kineske verzije Qulacomm Quick Charge 3.0 punjača stavili smo i probali da puni ma mrdne 1 % za 15 minuta.

Ima li ko savjet šta da radim?

U drugoj radnji isto smo probali kineski neki punjač koji navodno daje 5A ali samo na papiru.

Probali smo 2 različite verzije kablova tip C na tip C i tip C na tip A pa na punjač ma mrdne isto 1 % za 10 minuta.

Nema šanse da mogu naći punjač za ovaj telefon.

Ima li ko savjet šta da radim?

Možda punjenje preko računara tj ploče na tip C???

Od bežičnih sve je to slabo sa max 3A struje.

 

Zelja sub 27.8.2022 15:58
fer-de-lance kaže...

Da, koristi MediaTek Pump Express Plus 2.0 protokol, a takvih punjača nemaš u domaćim dućanima.

Jedino da naručiš izvana ili da nađeš u oglasniku.

 Ufff...ma to nema šanse da ću naći ovde u Bosni...

Zar Ulefone nije imal negde zastupništvo u Hrv?

Nije mi jasno što ovaj punjač od 5A nije potjerao bateriju, jel zbog protokola QC 3.0?

Da li može neki wireless punjač da prođe pa makar punio duže?

fer-de-lance sub 27.8.2022 18:28

Kolko vidim tvrtka koja je imala zastupništvo je u stečaju.

A ovaj koji daje 5A ti daje toliko ak se dogovori s mobitelom, inače ide na standardni mod od 0.5A (ili 1A vjerovatnije) pa ti to puni vječno.

A podržava samo Qualcomm standard.

 

I dobro si zaključio, wireless punjač ti je onda najbolje rješenje, samo provjeri jel podržava standardno (Qi) ili su i tu nekaj iskemijali 

 

Zelja ned 28.8.2022 10:11
fer-de-lance kaže...

Kolko vidim tvrtka koja je imala zastupništvo je u stečaju.

A ovaj koji daje 5A ti daje toliko ak se dogovori s mobitelom, inače ide na standardni mod od 0.5A (ili 1A vjerovatnije) pa ti to puni vječno.

A podržava samo Qualcomm standard.

 

I dobro si zaključio, wireless punjač ti je onda najbolje rješenje, samo provjeri jel podržava standardno (Qi) ili su i tu nekaj iskemijali 

 

 aha.koji od ovih bi mi odgovarao

https://www.univerzalno.com/proizvodi/mobitel-i-tablet-oprema/uredaji-za-punjenje/wireless-punjaci/?orderby=price-desc

Zelja sri 31.8.2022 14:37
fer-de-lance kaže...

Ne.

Podržava samo Huawei i Qualcomm protokol.

Moraš naći neki koji ima Mediatek protokol pa onda vidjeti jel isti kao za tvoj mobitel.

 

 Cek.

Zvao sam prodavnicu u Bg gde sam telefon kupio oni kazu imaju punjace od 5A na stanju.

Jel punjac pora podrzavati taj mediatek quick charge odnosno ne mogu svakakvi jaki punjaci?

Spreman sam otici i tamo ali da ne idem uzalud.

Receno mi je da je cena 700 dinara sto mi djeluje jeftino.

Zelja ned 23.4.2023 08:03

Društvo, nigde ama baš nigde nema punjača.

Ono što sam uspio naći ovde je ovo sa slika, kabl sam kupio kod Kineza a punjač u IT prodavnici, piše da ima 5V=5A što pretpostavljam da daje preko usb tip c konektora.

Šta mislite da probam, ili da ipak kupim orginalni Samsung usb C-usb C kabal (piše da može tjerati 5A)?.