zagi55 čet 8.8.2013 18:21

Danas sam dobio sms prijevaru od +385955507388  sa sadržajem: "Cestitamo! Osvojili ste nagradu od 150 kuna. Preuzmite ju slanjem sms poruke teksta "GRAB POKLON" na broj 88108 "

Znači ako pošaljete ključnu riječ na taj broj dobivat ćete sms sa nekim sadržajem koji će se naplačivati od 2kn pa sve do 40kn po sms. Najćešće stižu u razmacima od po nekoliko minuta, i to dva do tri dana zaredom. Nakon toga bi nastupila pauza, pa bi krenuli ponovno.

 Ako ste kojim slučajem poslali ključnu riječ na taj broj a sada želite prekinuti  tu uslugu ima više načina:

 

1. Slanjem poruke STOP -Najčešce ne djeluje 
2. Zvati na broj  01/6388-160 TELEKOMUNIKACIJSKE USLUGE D.O.O.
3. Kontaktirati NTH Media Riječ je o tvrtki koja se potpisuje za navedene usluge SMS na broj 88108

4. Kontaktirati vašeg mobilnog operatora ili otići u njihovu najbližu poslovnicu i ispuniti obrazac za deaktivaciju navedenih usluga.


Kako spriječiti buduće pokušaje pokušaje prijevare:


1. Ne ostavljati vaš broj mobitela na aplikacijama /web stranica / forumularima 

2. Odjaviti se iz imenik.tportal / imenik.hr / vipnet.hr.imenik  Kako? Kontaktirati vašeg mobilnog operatora ili otići u njihovu najbližu poslovnicu i ispuniti obrazac za brisanje podataka iz navedenih imenika T-com
3. Prilikom sklapanja pretplate ne označiti dvije stavke u ugovoru.

Prva stavka te pita je li hoćeš biti u imeniku. Druga te pita je li želiš da ljudi mogu po broju doći do tvojih podataka.
4. Prijavite broj od kud je došao sms mobilnom operateru u ovom slučaju sam prijavio navedeni broj u tele2 preko emaila. Možete još prijaviti HAKOM-u ili udruzi potrošača. 

Više informacija na link link2

Edit: Dobio sam odgovor od tele2 da su poduzeli odgovarajuće mjere.

bill_jobs čet 8.8.2013 18:30
zagi55 kaže...

Danas sam dobio sms prijevaru od +385955507388  sa sadržajem: "Cestitamo! Osvojili ste nagradu od 150 kuna. Preuzmite ju slanjem sms poruke teksta "GRAB POKLON" na broj 88108 "

Ovaj dio je dovoljan svakome s barem gramom mozga da zna da se radi o prijevari i da ne šalje nikakav sms na navedeni broj.

kiko_san pon 12.8.2013 11:48

Da baš jutros sam i ja dobio misterioznu poruku i postupio sam prema vašem savjetu

Nikako mi nije jasno zašto operater nije zaštitio korisnike od Ovakvih ? Sa tim više što ovo nije izolirani jedini slučaj.

Također kontaktirao sam voditeljivu potrošačkog koda pa možda složimo i koji prilog.

zagi55 pon 12.8.2013 12:40
kiko_san kaže...

Da baš jutros sam i ja dobio misterioznu poruku i postupio sam prema vašem savjetu

Nikako mi nije jasno zašto operater nije zaštitio korisnike od Ovakvih ? Sa tim više što ovo nije izolirani jedini slučaj.

Također kontaktirao sam voditeljivu potrošačkog koda pa možda složimo i koji prilog.

Nadam se da niste dobili sms od navedenog broja u prvom postu "+385955507388 " jer bi onda značilo da tele2 nije blokirao taj broj. Zašto operater nije korisnike od ovakvih ? Moguće da dobivaju proviziju od navedene tvrtke a znamo da operateri na sve nacine pokusavaju doci do naseg novca. Od ovakvih prijevara bi nas trebao štiti HAKOM koji je pokrenuo istragu o ovom tipu prijevare još 2009 godine ali cini se da je negdje zapelo ili otišlo u zastaru.  

Stjepanj pon 12.8.2013 12:44
bill_jobs kaže...
zagi55 kaže...

Danas sam dobio sms prijevaru od +385955507388  sa sadržajem: "Cestitamo! Osvojili ste nagradu od 150 kuna. Preuzmite ju slanjem sms poruke teksta "GRAB POKLON" na broj 88108 "

Ovaj dio je dovoljan svakome s barem gramom mozga da zna da se radi o prijevari i da ne šalje nikakav sms na navedeni broj.

istina!{#} no bez obzira na necije neznanje/nepaznju/ili nekaj trece to bi se trebalo drasticno kazniti kome to uopce padne na pamet! neznam samo tko to dopusta uopce da se radi...{#}

Lacko uto 13.8.2013 20:38

evo i moj stari dobio upravo poruku i iso odmah provijerit na net on je dobio od doticnog broja:

0915106115 koja glasi cestitamo osvojili ste vrijednu nagradu. preuzmite je slanjem sms poruke teksta "grab poklon" na broj 88108

 

e sad kako je moj stari pametan i nije nis slao i zvao mene. sad pitanje kako napravit da mi ne stizu vise poruke takvog stila. znaci nismo se prijavili. nigdlje kako sprijecit da mu ne dolaze svakih 5 minuta.

nazalost nejgov broj je u imeniku.

bi mogo ako zovem t-com da blokiraju posiljatelja il kako vec to sredit

dadonv1 uto 13.8.2013 21:14
Lacko kaže...

evo i moj stari dobio upravo poruku i iso odmah provijerit na net on je dobio od doticnog broja:

0915106115 koja glasi cestitamo osvojili ste vrijednu nagradu. preuzmite je slanjem sms poruke teksta "grab poklon" na broj 88108

 

e sad kako je moj stari pametan i nije nis slao i zvao mene. sad pitanje kako napravit da mi ne stizu vise poruke takvog stila. znaci nismo se prijavili. nigdlje kako sprijecit da mu ne dolaze svakih 5 minuta.

nazalost nejgov broj je u imeniku.

bi mogo ako zovem t-com da blokiraju posiljatelja il kako vec to sredit

Nisi napisao jeli ti stari (otac) dobio poruku na mob. ili na fiksni tel. (spominjao si T-com), ako je na mob. onda može u postavkama poziva blokirati broj koji želi, a na

fiksnom je ista stvar ako je telefon noviji i ima tu mogućnost, ako nema onda će operater to napraviti čas posla. Naravno, uvijek ga možeš odblokirati u sva tri navedena slučaja.{#}

dadonv1 uto 13.8.2013 21:31
Lacko kaže...

mob ali mob nema mogucnost tu ima stariji mob.

E onda nazovite vašeg operatora sa tog mob-a (ne mora biti taj mob., ali bolje je ipak) na koji dolaze SMS-ovi i riješiti će to bez problema.

dadonv1 uto 13.8.2013 23:26
zagi55 kaže...

Danas sam dobio sms prijevaru od +385955507388  sa sadržajem: "Cestitamo! Osvojili ste nagradu od 150 kuna. Preuzmite ju slanjem sms poruke teksta "GRAB POKLON" na broj 88108 "

Ne znam što reći ?, ništa osim da si naivan, a još više da te je kopkala pretjerana znatiželja, {#} pa tko će ti dati novac iz

čista mira, onako, bez razloga ?, upravo suprotno, danas na svakom koraku traže novac.!! Nitko ti danas neće misliti na tvoju

guzicu osim tebe samoga. Znači pamet u glavu, pozdrav {#}

P.S.

"Čudan" je ovaj današnji Svijet, sama pohlepa, otimačina, lopovluk, prijevare..., dugačak je spisak.

zagi55 sri 14.8.2013 00:00
Lacko kaže...

evo i moj stari dobio upravo poruku i iso odmah provijerit na net on je dobio od doticnog broja:

0915106115 koja glasi cestitamo osvojili ste vrijednu nagradu. preuzmite je slanjem sms poruke teksta "grab poklon" na broj 88108

 

e sad kako je moj stari pametan i nije nis slao i zvao mene. sad pitanje kako napravit da mi ne stizu vise poruke takvog stila. znaci nismo se prijavili. nigdlje kako sprijecit da mu ne dolaze svakih 5 minuta.

nazalost nejgov broj je u imeniku.

bi mogo ako zovem t-com da blokiraju posiljatelja il kako vec to sredit

navedeni broj prijavi vip sluzbi za korisnike jer dolazi od vipa. Ovako sam ja napisao za navedeni broj u prvom postu:

 

To:korisnik@tele2.com

Subject:Prijava zlouporabe mobilnih usluga

Poštovani,

 

Želio bih prijaviti sms prijevaru. Danas sam dobio sms od +385955507388 na broj 099*******  "Cestitamo! Osvojili ste nagradu od 150 kuna. Preuzmite ju slanjem sms poruke teksta "GRAB POKLON" na broj 88108 " Šaljem sliku navedene poruke. 

 

Unaprijed Hvala,

 

 

A odgovor sam objavio u prvom postu

David87 čet 17.2.2022 08:07
ibme74 kaže...
David87 kaže...

Vjerujem da lik sere i da je neki muljator, al da li je netko dobio nešto slično?

 

Imaš cijelu temu o toj vrsti prevare tu na forumu

 Ma da, neko jebeno govno. Evo još se trudi, al neće moći

Da li ima neki web za takve da ih se prijavi i da ih sankcioniraju?