Općenito o mobitelima

Punjenje mobitela preko noci

LukaSokol1 pon 14.11.2022 18:07

Pozdrav
Znam osobno dosta ljudi koji se ne usude punit mob preko noci, iz razloga "da se nebi sta zapalilo" itd itd, a dosta ljudi (kao i ja) ne voli  da mu mob bude na punjacu cijelu noc, jer mob na punjacu preko noci je po nekoj teoriji nesto najgore za bateriju, a opet volim ujutro kad se probudim da mi je baterija na 100%..
Jedna od solucija je da se mob napuni navecer i prije spavanja da se odsteka, dosta ljudi nije u takvoj mogucnosti da ceka da mu se mob napuni pa da ide spavat, danas postoje i mobiteli koji imaju po 100+w punjenje i napuni se ujutro dok se spremate za posao (ako ga se ujutro onak pospani sjetite stavit na punjac, a dosta ljudi ne radi po uredima da uzme punjac sa sobom pa ako zaboravi doma, nisu u mogucnosti punit na poslu)
Ja sam sebi uzeo WOOX WiFi smart zidnu uticnicu, kosta 132 kune, nije potrebno dodatno kupovati onaj hub, nego se spaja direkt na WiFi.
Uzeo sam ju upravo zbog toga jer kao sto sam gore naveo, ne volim da mi je mob na punjacu preko noci.
Navecer prije spavanja samo uštekam mob na punjenje, ali postavim automatizaciju preko programa uticnice da mi u 6 ujutro "pusti" struju, i pošto se budim u 7 dovoljno je da se mob napuni na kolko god posto bio, i tako mi mob nije cijelu noc na punjacu pod naponom.
A sa par koraka (doslovno za 5 sekundi) po potrebi je moguce i da uticnica ima struju non stop, ili se promjeni vrijeme pali/gasi itd..
Pošto nam se priblizavaju blagdani, lampice po kuci itd, nema mi goreg kad se predvecer uvalim pred komp, pa se moram dizat i ustekat vanjske lampice, tako da je i ta uticnica dosta korisna i za to..
Prednost je sto se sa uticnicom moze upravljat doslovno da ste bilogdje u svijetu, pa ako sto zaboravite upalit/ugasit opet rjesite preko par klika..
Nadam se da sam nekome pomogao i znam da vjerovatno vas 90 posto zna za te uticnice itd, al tih 10 posto mozda bas nezna i nekome sam pomogao..
Lp