hardcoree uto 6.6.2023 18:47

A baš. Lupetamo  o dizajnu, da li je okvir aluminijski, da li je iza plastika, staklo, keramika, eko koža ili koji već kaco i onda ga kupimo, spičimo u masku i ne vidimo ništa osim ekrana nikad više. 

Meni je izgled apsolutno zadnja stavka. Nije mi ni stavka u biti.

Rađe da je iza plastika, nego staklo, da teže pukne... 

kaw_liga uto 6.6.2023 20:46
NetkoNegdje kaže...
kaw_liga kaže...

Koji novi za 200tinjal e za stariju žene osnovne potrebe jel A34 best buy?

 Xiaomi Redmi Note 12 4G za 200EUR-a u domaćim trgovinama. Savršen nije.

 Moj bože katastrofa je...odmah problem nisam ga ni uzeo update na novi MIUI-i zapne na 7% i nece dalje...bez obzira na reset uređaja a taman sve prebacio sa starog...sutra cu im ga reklamirati

NetkoNegdje uto 6.6.2023 20:55
kaw_liga kaže...
NetkoNegdje kaže...
kaw_liga kaže...

Koji novi za 200tinjal e za stariju žene osnovne potrebe jel A34 best buy?

 Xiaomi Redmi Note 12 4G za 200EUR-a u domaćim trgovinama. Savršen nije.

 Moj bože katastrofa je...odmah problem nisam ga ni uzeo update na novi MIUI-i zapne na 7% i nece dalje...bez obzira na reset uređaja a taman sve prebacio sa starog...sutra cu im ga reklamirati

Peh. Ne znači da je svaki primjerak takav.

ivan20 sri 7.6.2023 22:07

Pozdrav ekipa,

Može preporuka mob 500 - 650 EUR

Najbitniji su mi ekran da je što bolji,da nije manji od 6.4 , dobar procesor i da se ne grije previše jer dosta igram igrice.

3.5 Jack može i ne mora

Malo sam gledao i čini mi se poco f5 i f5 pro kao neki dobar izbor samo vidim da ih nema još kod nas. Mob mi nije hitan tako da se mogu i strpiti malo.

Jeli imate jos koju preporuku u tom cjenovnom rangu?

Također mi je bitno da je mob iz provjeronog dućana te da nemam probleme oko moguce reklamacije.




domac5 sri 7.6.2023 22:46
ivan20 kaže...
Pozdrav ekipa,

Može preporuka mob 500 - 650 EUR

Najbitniji su mi ekran da je što bolji,da nije manji od 6.4 , dobar procesor i da se ne grije previše jer dosta igram igrice.

3.5 Jack može i ne mora

Malo sam gledao i čini mi se poco f5 i f5 pro kao neki dobar izbor samo vidim da ih nema još kod nas. Mob mi nije hitan tako da se mogu i strpiti malo.

Jeli imate jos koju preporuku u tom cjenovnom rangu?

Također mi je bitno da je mob iz provjeronog dućana te da nemam probleme oko moguce reklamacije.



 Evo, roden za tebe

ivan20 čet 8.6.2023 02:20

Nisam znao za tu stranicu. Preko nabava.hr bi uvijek tražio najbolju opciju. Vidim da je na toj stranici oneplus 11 od 200 do 300 EUR jeftiniji nego bilo gdje u RH.
Koliko je pouzdana ta stranica radi garancije te da li ima davanja još što se tiče carine ili nečega?
Jeli stvarno mi izgleda nestvarno dobra cijena kao da ima neka kvaka.

Hvala

ivan20 čet 8.6.2023 19:08

Malo sam proučavao i moguće je da se carina uopće ne naplaćuje što mi je cudno. A kod garancije vidim da bi trebao slati u Kinu o svom trošku. Malo mi je sve to natgnuto pogotov vidim da oni otvaraju uredaj i onda stavljaju global verziju. Takoder garancija je 1 god umjesto 2. Imao sam situaciju sa reklamacijim mobitelom kojeg sam uzet u mall.hr i nisam imao problema.
A kako ipak nije malo novaca išao bi na nešto sigurnije od Kine.

Pa ako imate neki drugi prijedlog?

ivan20 čet 8.6.2023 19:56

Tako nešto san i gledao za sto trazim:

Poco f5

Poco f5pro - čini mi se kao najbolji izbor

Xiaomi 12t pro

Oneplus 10t - ekipa na YouTubu ga pljuje makar mi se po spec čini jako dobar

Ostalo mi izgleda izvan budžeta.

Čini mi se da mi je možda najbolje stupiti se još malo valjda će brzo u RH doci

Ili se varam za poco telefone ali čini mi se da nude najviše za te novce

Legacy čet 8.6.2023 20:30
vepar kaže...

To je kineska verzija s global romom (Oxygen OS), i sve će raditi kako treba. Podržava naše frekvencije, garancija godinu dana. što se tiče shippinga, pročitaj ovo...

 

https://tradingshenzhen.com/en/content/customs-and-duties

5G mu radi jedino na HT mreži, bitno za naglasiti.

Inace, koliko sam citao iskustva ovo mi se čini kao legit stranica i ima dosta pozitivnih iskustava na netu. Za garanciju koliko sam čitao nemoras slati u Kinu jer imaju i EU skladista, i najbitnije je kaj stvarno 250-300e prolazis jeftinije sta je pun kufer, a kod nas za iste pare izvlačiš debelo slabiji mobitel.

vepar čet 8.6.2023 20:30
ivan20 kaže...
Tako nešto san i gledao za sto trazim:

Poco f5

Poco f5pro - čini mi se kao najbolji izbor

Xiaomi 12t pro

Oneplus 10t - ekipa na YouTubu ga pljuje makar mi se po spec čini jako dobar

Ostalo mi izgleda izvan budžeta.

Čini mi se da mi je možda najbolje stupiti se još malo valjda će brzo u RH doci

Ili se varam za poco telefone ali čini mi se da nude najviše za te novce

Vidim da su ti bitne igre. Neke proceore treba izbjegavati. Preporuka ide za SD8+ Gen1, najbolji u tom cjenovnom rangu. Odličan je Dimensity 9000, kojeg će dobiti nadolazeći OnePlus Nord 3. SD 7+ Gen 2 ima Poco F5, i jako je dobar. To je nešto slabija verzija SD8+ Gen1. Ovisi i šta igraš, jer neke poznate igre poput Asphalt 9 uopće nisu posebno zahtjevne.

Najbolji je SD 8 Gen 2 u OnePlus 11. S tim procom si miran godinama...

domac5 čet 8.6.2023 20:33
ivan20 kaže...
Malo sam proučavao i moguće je da se carina uopće ne naplaćuje što mi je cudno. A kod garancije vidim da bi trebao slati u Kinu o svom trošku. Malo mi je sve to natgnuto pogotov vidim da oni otvaraju uredaj i onda stavljaju global verziju. Takoder garancija je 1 god umjesto 2. Imao sam situaciju sa reklamacijim mobitelom kojeg sam uzet u mall.hr i nisam imao problema.
A kako ipak nije malo novaca išao bi na nešto sigurnije od Kine.

Pa ako imate neki drugi prijedlog?

 Odi u temu kineski mobiteli, dosta ljudi uzima s trading shenzen, bilo je i iskustva s reklamacijama, sve je u redu. 

Inace kod nas im je rok za popravit 45 dana a to je daleko vise nego ova prica sa trading shenzenom, ne vidim ja ovo kod nas ko nikakvu veliku prednost. 

ivan20 kaže...

Ili se varam za poco telefone ali čini mi se da nude najviše za te novce

 Na papiru nude jebeno puno, u praksi nije bas tako.. Specifikacije i materijal kucista su samo pola mobitela, softwer je ona druga polovica di ga useru, ja im vise ne vjerujem dok god ne vidim da 90% ljudi bude pohvalilo njihov sw, nazalost vecina ih pljuje

ivan20 čet 8.6.2023 22:25

Hvala vam ekipa na odgovorima.

Stvarno mi je super ta ponuda za op 11 i stranica je legit ali za te novce očekujem 2 god garancije, da dobijem neotvoreni uredaj. Tako da mi to otpada.

Problem je što stvarno kod nas nema dobre ponude sa procesorima
1. sd8gen1+ (op 10t i 12t pro )
2. sd7+gen2 i Dimensity 9000 nema uopće nista
3. Ima sa sd8gen1 ali koliko vidim oni se jako griju

Imam službeni mob s23 i odličan mi je ali premal.

Ovaj bi uzeo za igrice točnije pubg igram. Mobitel mijenjam svake 2 god.

Znači ostanu mi:
1. 10tpro
2. Op 10t
3. Pricekati poco ili OnePlus Nord 3
3. RedMagic 8 pro - možda najbolji izbor

https://eu.redmagic.gg/products/redmagic-8-pro

Moram im mail poslati da vidim kako sve funkcionira sa garancijom i carinom

Jeli neko možda netko zna malo više o RedMagic telefonima


softwaremaniac ned 11.6.2023 21:47

Pozdrav!

 

Trebam preporuku mobitela za člana obitelji:

 

6'' ili mrvu veće, max 6.3''

Android

5000 mAh

Ne voli Kineze.

Odlični zvučnici i kamera.

 

Sad je na S21 s kojim je nezadovoljan i zvuk je apsolutno katastrofalan. Ne razumijem ga ništa dok govori.

 

Budget 800-1000e.

vepar pon 12.6.2023 08:17

Samsung A34 možda? Kamera ima OIS, iako ne treba previše očekivati od srednje klase...
U zalagaonicama se može ubost S21FE s garancijom. Dobiješ flagship iz prošle godine. U Tia mobiteli sam vidio izložbeni Xiaomi Mi10, koji ima odlične kamere.

Ako mora baš novi, izbor je dosta sužen, jer u toj cijeni se štedi upravo na kamerama.

Možda najbolja opcija je Pixel 6a na amazon.de za 328€.

toshiba12345 pon 19.6.2023 13:30

Može preporuka moba po sljedećim kriterijima:

 

-budžet max 300~340€

-baterija

-kamera (automatika, da ne treba nešto posebno namještat)

-manji od 16cm(što manji to bolje)

-sve ostalo

 

Polovni ili novi, svejedno glavno da baterija izdura dan, a kamera da odradi svoje.

Za oko mi je zapeo Galaxy s21 5g...ali ne znam kako baterija stoji nakon godine, dve korištenja...

Trrenutno imam p30 pro i mi note 10, i zadovoljan sam slikama i baterijom, bilo što bolje od toga bit će super upgrade!

It'sMe932 pon 19.6.2023 14:42
toshiba12345 kaže...

Može preporuka moba po sljedećim kriterijima:

 

-budžet max 300~340€

-baterija

-kamera (automatika, da ne treba nešto posebno namještat)

-manji od 16cm(što manji to bolje)

-sve ostalo

 

Polovni ili novi, svejedno glavno da baterija izdura dan, a kamera da odradi svoje.

Za oko mi je zapeo Galaxy s21 5g...ali ne znam kako baterija stoji nakon godine, dve korištenja...

Trrenutno imam p30 pro i mi note 10, i zadovoljan sam slikama i baterijom, bilo što bolje od toga bit će super upgrade!

 Pixel 6a (ne podržava 5G u HR ako je to bitno)

toshiba12345 pon 19.6.2023 15:21
It'sMe932 kaže...
toshiba12345 kaže...

Može preporuka moba po sljedećim kriterijima:

 

-budžet max 300~340€

-baterija

-kamera (automatika, da ne treba nešto posebno namještat)

-manji od 16cm(što manji to bolje)

-sve ostalo

 

Polovni ili novi, svejedno glavno da baterija izdura dan, a kamera da odradi svoje.

Za oko mi je zapeo Galaxy s21 5g...ali ne znam kako baterija stoji nakon godine, dve korištenja...

Trrenutno imam p30 pro i mi note 10, i zadovoljan sam slikama i baterijom, bilo što bolje od toga bit će super upgrade!

 Pixel 6a (ne podržava 5G u HR ako je to bitno)

 Nije must have, ali koja bi bila 5G alternativa ?

It'sMe932 pon 19.6.2023 15:47
toshiba12345 kaže...
It'sMe932 kaže...
toshiba12345 kaže...

Može preporuka moba po sljedećim kriterijima:

 

-budžet max 300~340€

-baterija

-kamera (automatika, da ne treba nešto posebno namještat)

-manji od 16cm(što manji to bolje)

-sve ostalo

 

Polovni ili novi, svejedno glavno da baterija izdura dan, a kamera da odradi svoje.

Za oko mi je zapeo Galaxy s21 5g...ali ne znam kako baterija stoji nakon godine, dve korištenja...

Trrenutno imam p30 pro i mi note 10, i zadovoljan sam slikama i baterijom, bilo što bolje od toga bit će super upgrade!

 Pixel 6a (ne podržava 5G u HR ako je to bitno)

 Nije must have, ali koja bi bila 5G alternativa ?

 Vjerojatno taj samsung kojeg si i sam naveo.

no.26 uto 20.6.2023 10:34

Bok! Molim preporuku mobitela do 400€.

 

Nisam pretjerano zahtjevan korisnik, ne igram igrice. Koristim mobitel za društvene mreže i surfanje, tu i tamo koji video na youtubeu, možda netflix.

Najvažnije mi je da mi potraje 2-3 godine jer ne volim često mjenjat uređaje.

Nakon toga su mi bitni ekran, zatim kamera pa baterija.

Voljela bih da ima 3.5mm, ali nije nužno i nikako zaobljeni ekran - do sad sam imala Mi note 10 lite koji je stradao od nezgodnog pada na taj rub. Čini mi se da ravni ekrani bolje sjednu u zaštitnu masku.

Veličina nije bitna.

 

Zadnja dva mobitela su bila xiaomi, ali vidim da ih se više baš i ne preporučuje, a čini mi se da imaju jako puno modela i ne znam koji bi odabrala, možda Redmi note 12 pro plus? Na nabava.hr vidim da idu za 400€.

 

Na prethodne dvije stranice se preporučivalo oko 300€, spominjao se Pixel 6a kao dobra opcija.

 

Imam priliku kupit novi zapakirani samsung galaxy A54 8gb/256gb za 400€ - nije ogroman popust, ali opet ne znam isplati li mi se tražit dalje od tog. Minus je što nisam navikla na Samsungov One UI i što će doć s hrpom bloatwarea -isto kao i xiaomi MIUI- i gledala sam pixel zbog vanilla androida, ali pixel 7a mi je van budžeta.

 

Što odabrati? Možda nešto četvrto?

 

 

evang uto 20.6.2023 11:41

Kao bivši Xiaomijev i trenutni Samsungov korisnik ,OneUI je puno bolje riješen od MIUI-a,generalno cijeli Samsung ekosistem je neusporedivo bolje napravljen od Xiaomijevog.

Barem meni.

 

Pixel je ok riješenje ali si računaj da službeno nema podršku kod nas,ne radi mu 5G i nema službenih zastupnika.

zuper uto 20.6.2023 12:14
no.26 kaže...

Bok! Molim preporuku mobitela do 400€.

 

Nisam pretjerano zahtjevan korisnik, ne igram igrice. Koristim mobitel za društvene mreže i surfanje, tu i tamo koji video na youtubeu, možda netflix.

Najvažnije mi je da mi potraje 2-3 godine jer ne volim često mjenjat uređaje.

Nakon toga su mi bitni ekran, zatim kamera pa baterija.

Voljela bih da ima 3.5mm, ali nije nužno i nikako zaobljeni ekran - do sad sam imala Mi note 10 lite koji je stradao od nezgodnog pada na taj rub. Čini mi se da ravni ekrani bolje sjednu u zaštitnu masku.

Veličina nije bitna.

 

Zadnja dva mobitela su bila xiaomi, ali vidim da ih se više baš i ne preporučuje, a čini mi se da imaju jako puno modela i ne znam koji bi odabrala, možda Redmi note 12 pro plus? Na nabava.hr vidim da idu za 400€.

 

Na prethodne dvije stranice se preporučivalo oko 300€, spominjao se Pixel 6a kao dobra opcija.

 

Imam priliku kupit novi zapakirani samsung galaxy A54 8gb/256gb za 400€ - nije ogroman popust, ali opet ne znam isplati li mi se tražit dalje od tog. Minus je što nisam navikla na Samsungov One UI i što će doć s hrpom bloatwarea -isto kao i xiaomi MIUI- i gledala sam pixel zbog vanilla androida, ali pixel 7a mi je van budžeta.

 

Što odabrati? Možda nešto četvrto?

 

 

 Redmi Note 12 Pro je super za 300-tinjak eura jer ima iznadprosječan ekran u klasi.

A54 je generalno bolji zbog kamera i softverske podrške.

Uzmi još u obzir OnePlus Nord 2T

tommy2103 uto 20.6.2023 12:33
no.26 kaže...

Bok! Molim preporuku mobitela do 400€.

 

Nisam pretjerano zahtjevan korisnik, ne igram igrice. Koristim mobitel za društvene mreže i surfanje, tu i tamo koji video na youtubeu, možda netflix.

Najvažnije mi je da mi potraje 2-3 godine jer ne volim često mjenjat uređaje.

Nakon toga su mi bitni ekran, zatim kamera pa baterija.

Voljela bih da ima 3.5mm, ali nije nužno i nikako zaobljeni ekran - do sad sam imala Mi note 10 lite koji je stradao od nezgodnog pada na taj rub. Čini mi se da ravni ekrani bolje sjednu u zaštitnu masku.

Veličina nije bitna.

 

Zadnja dva mobitela su bila xiaomi, ali vidim da ih se više baš i ne preporučuje, a čini mi se da imaju jako puno modela i ne znam koji bi odabrala, možda Redmi note 12 pro plus? Na nabava.hr vidim da idu za 400€.

 

Na prethodne dvije stranice se preporučivalo oko 300€, spominjao se Pixel 6a kao dobra opcija.

 

Imam priliku kupit novi zapakirani samsung galaxy A54 8gb/256gb za 400€ - nije ogroman popust, ali opet ne znam isplati li mi se tražit dalje od tog. Minus je što nisam navikla na Samsungov One UI i što će doć s hrpom bloatwarea -isto kao i xiaomi MIUI- i gledala sam pixel zbog vanilla androida, ali pixel 7a mi je van budžeta.

 

Što odabrati? Možda nešto četvrto?

 

 

 Ja sam uzeo Redmi note 12 pro plus na ekupi na akciji za 360€ i mogu reći da sam oduševljen. Kao predhodni korisnik redmi note 10 pro koji je isto bio super al je imao nekih mana, ovo je velikiii skok. Znač ekran je vrhunski, boje, kontrasti, full oštra slika i na suncu se super vidi.

Baterija 5000 ista ko i na redmi note 10 pro ovdje ju je jaako teško ubiti u jednom danu, dok 10-tka ju je pojela bez brige. Znači 12 pro plus je puuno bolje optimiziranija, sve radi jako glatko i nema nikakvih gličeva. kamera 200mpx je super, brdo detalja.

8gb radne memorije i 256gb unutarnje pohrane je super isto, tak da ja se odlučio za xiaomi u odnosu na  A 54, čisto jer sam ga ulovio jeftinije za 60,70 eura al nisam požalio. Veliki je skok od redmi note 10 pro po mojem iskustvu.