Muscaria čet 16.3.2023 20:40

Ipak sam riskirala i uzela 2 godine star uredaj, pa moze biti svasta. Nadam se ustaljenu. Ne odlazi to tako brzo ni sada, a treba jos malo moje navike pohvatati. 

Zaista je teska, ali htjela sam za promjenu sto veci mobitel, postalo mi je neugodno citati na onome minicu od 5.2 inca. :)

ivanm75 uto 21.3.2023 20:06

Da, ultre su veliki i teski mobovi. Meni je to preveliko jer mi ne stane u đep, al ok, moze se. Kolega ima Note 10 i on je ok velicina. Ali ovo 20-21 i na dalje je preogromno. Ak je star 2 godine, razmisli o zamjeni baterije.

gornjigrad pet 24.3.2023 09:45

Pozdrav,

 

Molio bih preporuku android mobitela za stariju osobu. Bitno mi je da bude što više "stock android", a od aplikacija koristit će youtube, wapp, viber i slične aplikacije.

 

Dakle, ništa spektakularno, neki best buy za te potrebe.

 

Puno hvala!

mman62 sri 29.3.2023 15:57

Pozdrav,

 

Razmišljam o kupovini mobitela a obzirom da trenutnu Nokiu 6.1 imam 5u godinu.

Nažalost nema mnogo mobitela sličnih dimenzija i nižih cijena.

 

Razmišljao sam o Moto 30 Fusion (cca 480€ + dostava s Amazona) ili Asus Zenfone 9 (685€ na Sancta Domenica).

Preferirao bih mobitel sa solidnom kamerom, 3.5mm utorom (ne nužno) i manjih dimenzija.

 

Vrijedi li pogledati još koji osim Xiaomi i ekipe i vrijedi li se strpiti do kraja godine?

 

protest431 čet 30.3.2023 15:09

Meni se dopada ideja Pixela 7a koji će biti manji od trenutnih, čisti google čudo, i sedmica koliko znam nije imala problema s modemom i koječim ko 6. 6a mi se ne dopada radi refresh ratea, a 7a bi trebala imati valjda bar 90Hz , u toj veličini i s vrlo dobrom stražnjom kamerom bi moglo biti vrlo dobro. Oko ljeta bude izašla valjda.

RedScorpion čet 30.3.2023 20:02
Iamdanny kaže...

Bok ekipa,

 

koji bi bio best buy za oko 500€ s najboljom kamerom, a opet da radi donekle fluidno za društvene mreže i neki uobičajan rad na mobitelu. 

 Samsung Galaxy A54 5G novi model ili Samsung Galaxy A52s 5G stariji model

vepar čet 30.3.2023 20:50

Baš odgledao recenziju A54. Čipset je u rangu SD778G od prije dvije godine. Baterija je tu negdje u usporedbi s A52s. Zaslon je svjetliji i malo bolje kamere. Bezeli su malo tanji, ali je zato teži i širi, a zaslon je čak i manji. A52s ima punjač u kutiji i utor za slušalice. 

 

A54 je 449 eura, A52s je 358 eura.

x360gamer ned 2.4.2023 21:02

Ljudi, pošto sam kupio S23, ostala mi je viška SD kartica od starog mobitela.

Prilikom kupovine iste, znam da je bila preporučena ovdje na forumu kao najbolja i dao sam tada dosta kuna za nju.

Pošto je to bilo prije dosta godina, zanima me kakvo je sad stanje s sd karticama? Vidim da su dosta jeftinije modeli istog naziva kakva je bila i moja, samo su bijele boje.

 

Ovo je moja, vrijedi li to išta?

Vidim da je 30 eura na nabavi, ali isto tako vidim da ima i za 15+ eura isti kapacitet i isto ime, samo bijele boje. Čak bi trebala biti i brža? Klik

 

thebatman čet 6.4.2023 08:56
Nickname1 kaže...

Je li Oppo A96 ok mobitel? Ima li u tom rangu što bolje?

 vidim da je u nas 215-230e

tu lovu ne vridi, ips ekran, nema uw kameru...

Radije za istu lovu redmi note 11

amoled zaslon, uw kamera, nesto laksi, manji i kompaktniji.

Takodjer za note 11 mozes nac svugdi maskicu i kaljeno, a za ovaj oppo jedino online narucit.

Spiridon čet 6.4.2023 09:52
res03pem kaže...

Jel ima smisla preći s Huawei mate 20 pro na Iphone13?

Bez ikakve nadoplate, mate je star vec 4 godine i odlicno radi, jedino je baterija oslabila sto je i ocekivano s obzirom na nacin koristenja.

 A što je sa iPhone-om? Zašto njegov vlasnik pristaje na zamjenu? Radi li kako treba? Kakva mu je baterija?

res03pem čet 6.4.2023 17:16

Nije zamjena 1za1 već od firme mogu uzeti iphone13 ukoliko zelim. 
Huawei bi se spremio u ladicu ili proslijedio nekome u obitelji.
Ukoliko je samo do osobne preference, apsolutno mi je svejedno sto koristim ukoliko radi bez greske(koristio sam prije iphone i iskustvo je bilo ugodno jer to na kraju krajeva radi glatko).

Spiridon čet 6.4.2023 19:54
res03pem kaže...

Nije zamjena 1za1 već od firme mogu uzeti iphone13 ukoliko zelim. 
Huawei bi se spremio u ladicu ili proslijedio nekome u obitelji.
Ukoliko je samo do osobne preference, apsolutno mi je svejedno sto koristim ukoliko radi bez greske(koristio sam prije iphone i iskustvo je bilo ugodno jer to na kraju krajeva radi glatko).

 Pogledaj na gsmarena.com iskustva korisnika iPhone 13... Bio si zadovoljan iPhone-om prije pa ako 13-ica nema neku boljku, uzmi je i piči...

Sretno.

Trle96 ned 9.4.2023 16:08

Pozdrav! 

 

Imam priliku kupiti nove A33 za 1350kn, A53 za 1850kn.

Uzeo bi dva komada za roditelje, sad ne znam jel bi im uzeo jedan od ta dva (oboje su dosta nezahtjevni korisnici i najbitnija im je baterija i da ne zastajkuje pri svakodnevnom radu) ili da im nađem negdje rabljene A52s?

 

Unaprijed hvala i sretan Uskrs 

thebatman pon 10.4.2023 08:22
Lodewijk kaže...

Može za promjenu jedno malo teže pitanje?

Koji telefon (novi ili rabljeni u ok stanju) tražiti za do nekakvih stotinjak Eura, a da ima koliko toliko pristojan hardver i, važno, da ima podršku za LineageOS?

 Od rabljenih u tom rangu najbolje gledat xiaomi

 

Npr mi9t pro ili mi9 se daju nac za tu lovu

Lodewijk pon 10.4.2023 22:53

Definitivno se čini da su Xiaomiji najbolja opcija kod nas.

Mi9T se čini kao odličan uređaj, ali nažalost više nema službenu LineageOS podršku.

Bio je prije par dana na njuškalu jedan Poco F2 Pro za 100 Eura, što mi se ovako čini kao najbolji izbor od svega na što sam naišao, ali nažalost nisam stigao reagirati na vrijeme i već je bio prodan...

Od onoga što se može naći kod nas po oglasnicima, a da odgovara kritrijima, meni se kao najinteresantnije opcije čine:

Xiaomi Redmi Note 9 Pro (najveći izbor u tom cjenovnom rangu, vjerojatno najlakše naći primjerak u očuvanom stanju)

Xiaomi Poco X3 NFC (izgleda da ima najbolju custom rom podršku, romova kao u priči, uključujući i najnoviji LineageOS 20)


Također neke možda potencijalne opcije koje se pojavljuju bi mogli biti OnePlus 6T, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi Note 8...

Ima netko možda iskustva s nekim od tih telefona (primarno s Redmi Note 9 Pro i Poco X3 NFC)?