Muscaria čet 9.3.2023 23:40

Nemoj taj A1 ni ista tako slabo

Jos u 3. 2020 sam napravila tu gresku i uzela mami 3 gb radne i neku mini memoriju, znj mobitel, samo jer su sve zatvorili osim prehrane, a njoj je mobitel trebao isti dan. 

To je nepokretno smece. Ima 2 app, whatsapp i rain, eventualno procita vijesti ili pogleda temperaturu. Opali 10 fotki macaka u par mj. 

Baterija ne valja, nepokretan je, svako toliko ne moze pokrenuti app, stalno je puna memorija. 

 

Radije nesto rabljeno ili neku motorolu g23, e40... ima ih za 100 e novih na njuskalu.

Mr.Mrkvica pet 10.3.2023 08:50
Muscaria kaže...

Nemoj taj A1 ni ista tako slabo

Jos u 3. 2020 sam napravila tu gresku i uzela mami 3 gb radne i neku mini memoriju, znj mobitel, samo jer su sve zatvorili osim prehrane, a njoj je mobitel trebao isti dan. 

To je nepokretno smece. Ima 2 app, whatsapp i rain, eventualno procita vijesti ili pogleda temperaturu. Opali 10 fotki macaka u par mj. 

Baterija ne valja, nepokretan je, svako toliko ne moze pokrenuti app, stalno je puna memorija. 

 

Radije nesto rabljeno ili neku motorolu g23, e40... ima ih za 100 e novih na njuskalu.

 Too late :D Jučer ga upalio. prebacio kontakte i već po scrollanju po kontaktima malo trzaka (moguće jer su bila ažuriranja u pozadini pa mi je teško reći). Ali sve skupa dojam ok za najjeftiniji smartphone. Od aplikacija samo došao instaliran netflix i ništa više.
Mislim da će baterija trajati danima s ovako niskom rezolucijom i kapulom od procesora. Jedina stvar što na Xiaomi službenom dućanu kao i svim ostalim dućanima koji prodaju MI A1 piše da je USB-C, a nije (svi ostali valjda copy-paste opis sa xiaomi dućana).

Ma mislim da će mobitel dobro služiti, rađe kupim još jedan od 100€ za 2-3 godine, nego sad davati 200€ za nešto bolje što će opet trajati 2-3 godine...

jukiii sub 11.3.2023 08:24

Poz,

 

Do MAX 6.1 inch (Trenutno sam na Xiaomi Mi A3) - Da li je pixel 6a najbolja opcija do  max 400,00 €.... - ili postoji neka druga alternativa dobra... 

 

Ako uzeti PIXEL 6A.., isplati li se čekati da izađe 7a.. pa da padne cijena još? - Kakva je inače politika pixela šta se tiče pada cijena.. (ovo čisto pitam Vas koji imate od googla mobiće).. ili da ne čekam previše i uzmem ovog.

 

 

Hvala,

Mario

protest431 sub 11.3.2023 18:44

Edge fusion 30 je bio nedavno za 430 tu kod nas. Ugurali su u skoro iste dimenzije veći ekran nego pixel 6a, bolji je ekran u svakom pogledu, i još je tanji telefon. Žao mi da nisam uzeo. Imam a52s i nisam nešto zadovoljan.

Opalaa !! sub 11.3.2023 20:04
protest431 kaže...

Edge fusion 30 je bio nedavno za 430 tu kod nas. Ugurali su u skoro iste dimenzije veći ekran nego pixel 6a, bolji je ekran u svakom pogledu, i još je tanji telefon. Žao mi da nisam uzeo. Imam a52s i nisam nešto zadovoljan.

 403,05€ me je koštao na Ekupi

svaki 3. vikend u mjesecu je akcija za korisnike ZABA kartica

perix231 uto 14.3.2023 14:46

Ne znam stvarno gdje pitati:

 

How many updates will Moto Edge 20 get?
The Motorola Edge (2022) will be the recipient of three years of Android updates which will take that model from Android 12 to Android 15 before it loses support.
hardcoree uto 14.3.2023 17:09
perix231 kaže...

a53 je tragedija sam po sebi

 Po recenzijama nisam baš stekao dojam da je A53 tragedija. 

Jedina tragedija je ta što, kada je izašao, je bio puno skuplji u odnosu na direktnog prethodnika A52s. A isti taj A52s je radi Snapdragon procesora bio puno bolji izbor od njega. 

Nigdje nije rečeno da je A53 loš uređaj. Samo da je A52s bolji.  Procer je exynos, ali je dovoljan za prosječnog korisnika, battery life je solidan, kamere solidne, Ip68 rating za ovaj novac nećeš naći, etc. etc. Za navedeni iznos je to čak solidna kupnja. 

spoonman039 sri 15.3.2023 00:15
Iscodisco22 kaže...

Sutra na samsung store s21fe na akciji 40%. Isplati li se uzet i sto preporucate drugo u tom cijenovnom rangu?

meni je mobitel super. uzeo sam rabljeni prije 5 mjeseci. kod nas se prodaje snapdragon varijanta, i to je uz a52s jedini dobar samsung u midrange (skoro flagship) segmentu, a da nije najnoviji.

dva nedostatka su utor za slušalice (zapravo me on ne smeta koliko činjenica da gotovo nijedan audio priključak nije kompatibilan) i naravno baterija, ali ona se da popeglati uz optimizaciju. čak sam i debloatao samsungovo smeće da ne bi trošilo bateriju u pozadini.

pixel 7 je isto dobra preporuka.

mariolla79 sri 15.3.2023 17:10

za kolegu s posla produzuje si pretplatu..bio je u oba tabora

xiaomi 13 ili ip14 pro,max i pro inacice su mu prevelike..ja nisam pametan jer jos nisam svoj ip14 pro max koristio,meni ce to biti prvi ip u zivotu kad ga jednom pocnem koristit

Chriss sri 15.3.2023 18:00

Pozdrav,

 

Produljujem ugovor a uređaj imam namjeru prodati pa nez što se više isplati?

 

Honor 70 dobijem za 1000kn

Xiaomi Redmi Note 11 Pro dobijem za 400kn

 

Na njuškalu je prevelik raspon cijena pa nez po kojoj cijeni realno prolaze?

 

 

Chriss sri 15.3.2023 18:56
vepar kaže...

Honor 70 oko 270 eur. Ne vrijedi više... Bolji je od Redmi Note 11 Pro, to nije ista klasa.

 

Znam da nije ista klasa a i prodaju se za više nego što vrijede kao i sve drugo, više manje :)

 

Zanima me na kojem ću više zaraditi...

 

 Za koliko se inače kupuju Honor 70 i Note 11 Pro?

Chriss sri 15.3.2023 23:42
vepar kaže...

Teško je danas nešto prodat ako nije ispod cijene ili se zove Samsung i Apple. Xiaomija pun oglasnik, a Honor je ljudima još uvijek nekako stran, bar imam takav dojam...

 

Misliš da Xiaomi-a nebi mogao prodati za 2000 recimo?

 

Ili Honor 70 za 2600?

gogo-bbb čet 16.3.2023 09:44

Može preporuka moba za 300-400 eura? Nisam zahtjevan korisnik. Uvijet mi je amoled zaslon 90 ili 120hz, a prednost utor za slušalice. Ne bi Xiaomi i podgrupe njega, jer ga trenutno imam (čim je istekla garancija, krenuli su problemi). 

spoonman039 čet 16.3.2023 12:33
gogo-bbb kaže...

Može preporuka moba za 300-400 eura? Nisam zahtjevan korisnik. Uvijet mi je amoled zaslon 90 ili 120hz, a prednost utor za slušalice. Ne bi Xiaomi i podgrupe njega, jer ga trenutno imam (čim je istekla garancija, krenuli su problemi). 

 sve mi se čini da ti treba custom ROM, a ne novi mobitel ;)

Muscaria čet 16.3.2023 17:24

Da javim konacan izbor kojem ste pripomogli

Kupila s21 ultru 😀🤣🙈

Prakticki usprkos svim prijedlozima pixela 7ice i prakticki na blef

2 dana je tek kod mene, pa cemo vidjeti jesam li se z... ili ne 😁

Za sada sam super zadovoljna brzinom, fotoaparatom, kolicinom memorije i rama, zvukom, zvukom razgovora, ekranim, tipkovnicom, izgledom... 

Sokirana tezinom 😄 otpada mi ruka nakon starog moba teskog samo 157 grama. Ovaj je skoro duplo tezi, cigla u ruci. 

Baterija je za sad li la... to je mozda onaj razlog zasto sam se mozda i zeznula. Vidjet cu za 10ak dana kad se malo ustabili koristenje, ova dva dana sam stalno nesto instalirala, azurirala sustav, app, prckala stalno po njemu pa nisam sigurna kako se ponasa inace. Ono sto vidim je da u mirovanju mobitela miruje i % baterije, u koristenju curi... cca 24 h mislim da traje za sad. 

 

Hvala na savjetima, neke nisam slusala, ali ne znaci da nisu bili dobri i korisni :)