marionezi82 pon 28.11.2022 18:12

Pozdrav. Jedno pitanje, naime zahvaljujuci tockama koje sam dobijao placajuci racune zadnjih 2-3 godine i popustu koji sam dobio kao ''vjerni'' klijent kod trenutnog tv i internet provajdera, u njihovom klubu imam priliku dobiti za 8e mjesecno(192e ukupno) (ugovor na 2 godine, a ionako sam kod jnih vec 15g a biti cu i jos 15g) telefon OnePlus Nord 2 CE 5g sa 8gb rama i 128Gb memorije. Zanima me samo hocu li pogrijesiti ako ga uzmem jer  me iskreno mnogo zainteresovao? Nisam neki zahtjevan user vecinom je upotreba  pozivi, b-tooth, muzika, drustvene mreze itd., znaci ustajala prosjecnost .

Hvala.

vepar pon 28.11.2022 19:33
hardcoree kaže...

I gt2 i gt2 pro i Neo gt2. Ja sam se isto zaletio odmah na stranicu kad sam vidio post. Ponadao se da je gt2. Uzeo bi ga odmah za taj novac.

A zašto GT2? Jedino zbog glavne kamere i razlike u procesoru. Po svemu ostalom Neo2 i GT2 su identični. Dimenzije, ekran, položaj kamera, baterija....

 

SD870 se meni bolje pokazao u Neo2. Grije se samo u jednoj igri i to jako, a SD888 u GT 5G se suludo pregrijavao. Koliko vidim i na GT2 je slično. Ako nisi zahtjevan gamer, to je nebitno. Bolje onda GT2 zbog bolje kamere...Samo što to košta 100 eur više...

 

Edit: Zaboravih da će GT2 dobiti tri nove verzije androida, što znači ide do A15, dok će Neo 2 dobiti još A13, i to je to...

hardcoree pon 28.11.2022 20:30

Da, samo radi bolje kamere. Razmislio bi za ženu možda da je ta cijena. Doduše, kad ovako postaviš stvari, da gledam za sebe, vjerojatno bi mi sasvim dovoljan bio neo 2. Ne fotkam previše, (ali zašto ne uzeti bolju kameru ako se nudi), igram šah i jednu nezahtjevnu igricu, ali bi volio da mi mob radi brzo i fluidno, a najbitniji mi je battery life, odnosno visok SOT jer surfam masu. 

 

thebatman čet 1.12.2022 08:40
tomislav10 kaže...

Čitam na GSM areni preporuke mobitela u srednjoj klasi pa između ostalih preporučuju i ovog Xiaomia:

https://www.ekupi.hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Xiaomi-Redmi-Note-11-Pro%2B-5G-6GB-128GB-sivi%2C-mobitel/p/EK000433429?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click#tabreview

 

Što mislite? Trebam jedan all round mobitel...

 Rastegni se 100kn i uzmi ovo

 

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-poco-f4-cijena-128gb-667-213290651

 

bolji cpu, brza memorija, ois na kameri, nesto manji uzi i laksi. 

Flas1987 čet 1.12.2022 12:31

Ako koga zanima evo par slika s Pixelom 6a, ako se pita kakva je kamera. Naravno da su filteri na slici :) Astro mode me baš oduševio. Stavio sam jednu sliku zvijezda. Slikano u Ogulinu na tripodu. Oko 4 min cca je okidao sliku. 

Sve u svemu bio sam jako zadovoljan s kamerom. 

 

Uređaj sam prodao jer mi baterija nije bila dobra. Koristio sam ga nekih dva mjeseca cca. 

 

Svjetlina zaslona isto nije neka bila. Uspoređivao sam ga s Iphone 13, i puno bolji ekran na ajfonu. Gsm arena kaže 876 nitsa, a Iphone 13  800 nitsa.

Jednostavno ne znam jel lažu ili je na Iphone 13 toliko bolji ekran da se čini svijetliji a ima manje nitsa od Pixel 6a. 

 

Otisak prsta je dobro radio. Nisam imao nekih prevelikh problema. Fluidnost također, bez zataskivanja. 

Baterija i zaslon jedine boljke kod mene osobno. Kad sam imao Iphone 13 bez problema bi mi dan izdražao i imao sam nekih 5 do 5 i pol SOT-a, dok na Pixelu 6a oko 3ipol, jedva 4 tu i tam. 

 

Dimenzije savršene. Baš jako kompaktan i idelno leži u ruci.

 

Haptic jako dobar. Za tipkanje savršen, plus kaj vibro bez problema osjetim u džepu. 

 

Ako koga još što zanima neka slobodno pita :) 

 

 

 

https://flic.kr/ps/418jZc

Memphis pet 2.12.2022 10:47
Blazebum kaže...

Trenutno imam POCO x3 NFC 6/128 i mjenjam ga.

 

Za sada su u razmatranju Xiaomi 12X i Xiaomi 12T. 12X mi se dopada uopšteno ali ima pomalen displej.  12t ima veći displej

 

Odustao sam od Xiaomi 12 (iako ima bežično punjenje što bih volio da imam) zbog problema sa procesorom (prevelika potrošnja energije i pregrijavanje). Kažu da se počne gasiti, blokirati kamera pa čak i magliti objektiv na kameri kada se snima na hladnom (zbog blizine procesora kameri)

12 i 12t koštaju 600e, a 12x 500e

 

Da li vi imate neki prijedlog šta da kupim? Možda neki drugi telefon? Da li neko posjeduje neki od navedenih telefona pa da mi kaže svoje mišljenje?

 

 Pričekaj 13 ak ti nije hića ...

Dud pet 2.12.2022 22:16

Pozdrav, mojoj sestri uskoro istječe ugovor u t comu, imala je dosad Samsung s20fe,i sad ju zanima kaj dalje uzet na preplatu, ili je bolje čekat. Kaj se nudi u T-comu, neki paketi s tabletom ili smartwatchom. Koji mobitel uopće gledat osim Samsunga?

vepar sub 3.12.2022 14:07
MUĆAK kaže...
vepar kaže...

Realme GT 5G novi za 1999kn u zalagaonici Sesvete. Ovo je stvarno povoljno. Za te novce SD888, 120Hz Amoled, 65W punjenje, DDR5, UFS3.1....

 

https://www.njuskalo.hr/ostali-mobiteli/realme-gt-5g-no-trgovini-oglas-38904182

 Ovo je čudna cijena , jel to uopće novo i kako funkcionira ta prodaja u zalagaonici po pitanju jamstva i kupnje na daljinu .

 Nazovi pa pitaj. Mora biti u celofanu vakumiran. Ako je otvoreno, onda nije nov.

Gemmy sub 3.12.2022 14:43
Dermentor kaže...

Ja jučer  uzeo  Samsung S22 ultra 12/256 za ukupno 4200kn na produženje pretplate u TComu. Brutalna cijena za najbolji mob trenutno na tržištu. 

 isto tako.

mobitel je zvijerka, ali opet nije toliko bolji od p30 pro koji je 3g star. i bas ne vidim prevelike razlike kada ih usporedim jedno uz drugo, da opravdava razliku u cijeni od 5tk ili slicno. barem cu ga drzat dugo vrijeme kao i p30 koji ide u ladicu za rezervu

 

brijem da ce ih ih biti dosta na njusci jer izgleda dobar deal za preprodat i zaradit nesto cesha

Rhodin sub 3.12.2022 18:26

Ekipa, moji gledaju nešto oko 2000-2500kn , iz dućana, Diners na 36 rata.

Android, naravno, "što bolji", noviji, dugotrajniji...

 

Ja drugačije kupujem mobitel, oni žele u ovoj kategoriji najbolje što mogu dobiti.

Neki savjeti?

 

Hvala!

DDavorin ned 4.12.2022 09:29
chance00 kaže...

ako je zalagaonica onda svakako nije novi, nezz zasto pusite pricu. 

Ovo je jako dobar pregled mobitela iz 2022:

https://youtu.be/fjRaA-8CV4A

 Uzimao par stvari od njih i kako je pisalo u oglasu tako je bilo. A zašto ne bi bio novi zapakiran neotvarana kutija? Masa ljudi nosi u zalagaonicu jer im se neda zezati sa prodajom po oglasima i dobiju odmah keš jest dosta manje. I naravno račun i garancija iz trgovine ili od operatera gdje je kupljen i šta ti treba više, a cijena je ok.

Gemmy ned 4.12.2022 21:31

ja sam se dvoumio izmedu pixela 7 i op10 pro

 

za pixela je + kamera, software, ali minusi su nema 5g, nema fast charging, nema alert slider, nema ovlastenog servisa ni bitnih funkcija koje bi trbao koristiti kao call screening

 

op10 bolja baterija, izgled, alert slider, fast charging. isto nema podrsku u hr, za popravak slat u poljsku, android 13 upitne kvalitete

 

na kraju uzeo s22 ultra koji nisam planirao, ali cijena od samo 4100kn za jacu verziju je presudila, i zadovoljan za sada. radi bez greske u prvih 2 dana

myself ned 4.12.2022 23:16
Gemmy kaže...

za pixela je + kamera, software, ali minusi su nema 5g, nema fast charging, nema alert slider, nema ovlastenog servisa ni bitnih funkcija koje bi trbao koristiti kao call screening

 

 

Vezano za 5G i fast charging, ovdje a i na slicnim stranicama navode da ima i 5G i fast charging. Odakle info da nema?

itomic009 pon 5.12.2022 10:52
Dermentor kaže...

Ja jučer  uzeo  Samsung S22 ultra 12/256 za ukupno 4200kn na produženje pretplate u TComu. Brutalna cijena za najbolji mob trenutno na tržištu. 

 Šta ti to znači da si dao "ukupno" 4200kn za taj mobitel? Koliko si dao sada i koliko si obvezan dati u naredna 24 mjeseca?

mazy651 pon 5.12.2022 13:25

Evo ako će netko još uzimat Galaxy S22 seriju u t-comu. Iskoristite dodatnih 10% popusta na Galaxy S22 seriju koja je već snižena na 50%. Prilikom kupovine u webshopu upišite kod "ADVENT10".

p.s vrijedi za prvih 100 korisnika. 

Dermentor pon 5.12.2022 15:19
itomic009 kaže...
Dermentor kaže...

Ja jučer  uzeo  Samsung S22 ultra 12/256 za ukupno 4200kn na produženje pretplate u TComu. Brutalna cijena za najbolji mob trenutno na tržištu. 

 Šta ti to znači da si dao "ukupno" 4200kn za taj mobitel? Koliko si dao sada i koliko si obvezan dati u naredna 24 mjeseca?

 Upravo to, do sad sam imao tarifu unlimited a za mob nisam dao ništa nego 175 kn na 24 mjeseca na računu, ukupno sa tarifom 381kn. Meni je ta tarifa jedina koju bi ionako imao jer trošim jako puno mobilnom interneta (u prosjeku 250gb mjesecno).