vepar sri 23.11.2022 20:29

Općenito nisam ljubitelj Samsunga, iako ih tu i tamo koristim, ali A52s je i dalje najbolji midranger i onaj ko planira kupiti nešto za 300 eur, dalje ne mora tražiti. Teško je pronaći neku ozbiljnu manu kada pogledamo kakvo smeće se prodaje ove godine. Ima najbolji proc srednje klase, kameru s OIS, odličnu bateriju, punjač u kutiji, micro SD, 3,5 mm, 5G. Znači sve bitno ima. Ne razmišljajte nego kupujte dok ima.

 

2600kn jeste puno, ali te sluške se lako prodaju za 50-60 eur i opet vas dosta povoljno izađe...

vepar sri 23.11.2022 20:56

Imao sam ga. To je čudovište za one koji vole super fluidan rad i hrpu memorije. Ali grije se u zahtjevnim igrama, pa čak i u nekim normalnim situacijama. Softver je dosta nedovršen. Nadam se da će popraviti sve na Androidu 13...

 

Kamere su rang srednje klase iskreno. Veliki plus je brz finger/face unlock kombinacija i odlični stereo zvučnici. Te novce vrijedi ko je nabrijan na sirovu snagu, ali A52s je ipak na kraju oko 500kn jeftiniji...

 

 

 

ByteRat čet 24.11.2022 08:22

Pozdrav svima! Koristim Xiaomi 9 note pro i jako sam zadovoljan s njim. Za cca 20 dana mi ističe ugovor u A1 pa me zanima da li bi bio koji mob dobar upgrade . Ovome polako kapacitet baterije odlazi pa bi htio zamjeniti, ali koliko sam proučio dosta mobitela koji su izašli poslje mog više izgledaju kao downgrade. Bitno mi je da ima bateriju koja dosta traje, da je onako malo veći ekran i posto mi je riknula grafička dosta koristim mob i za igranje.

 

Ono što mi je dostupno financijski ovako preko pretplate su 

 

 

Xiaomi Redmi Note 11S

Samsung Galaxy A53 5G

Xiaomi 11T 5G

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 

Xiaomi 11T 5G

Xiaomi 12 Lite 128gb

 

Eventualno Samsung Galaxy S21 FE ali to bi bio Max 

 

Zanima me da li je ikoji od ovih modela značajnije bolji od mog, da li je isplativo napraviti upgrade?

 

 

 

 

tomislav10 čet 24.11.2022 12:34
ByteRat kaže...

Koristim Xiaomi 9 note pro i jako sam zadovoljan s njim. 

 

 

Xiaomi Redmi Note 11S

Samsung Galaxy A53 5G

Xiaomi 11T 5G

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 

Xiaomi 11T 5G

Xiaomi 12 Lite 128gb

 

Eventualno Samsung Galaxy S21 FE ali to bi bio Max 

 

Zanima me da li je ikoji od ovih modela značajnije bolji od mog, da li je isplativo napraviti upgrade?

 

 

 

 

 Ako si zadovoljan s postojećim telefonom (što me čudi jer imam istog takvog preko godinu dana i nisam nešto presretan ...) svi osim prvog navedenog biti će ti bolji od tvoga...

2happy2beu čet 24.11.2022 17:47
Boixus Nois PS kaže...

Do 1500kn, za osobu od skoro 60 godina, bitno da ne zapinje, jer sam prosli put na preporuku iz ove teme kupio neki xiaomi od 1000kn kojeg nebi rođenom neprijatelju preporucio...?

 Mozda nije problem u osobi koja ga je preporucila nego u premalom budzetu?

protest431 čet 24.11.2022 21:18
ibirkic kaže...

Ošlo još jučer :)

 Neki su i danas uspjeli preko chata koliko sam gledao stranicu jednu i komentare ,ali onda je 7 eura za dostavu i plaća se dostavljaču. A u fizičkim dućanima je akcija do 28.

 

edit: s tim da bi se možda i sutra mogli opet pojaviti online ,ali treba njemačka adresa baš. 

MUĆAK čet 24.11.2022 22:37

 

 

Preporuku molim  i zašto

 

 

 

1. Motorola EDGE X30 12 - 256 399 $ 

 

 

 

2. Realme  GT NEO 3 80W 12 - 256 409$

 

 

 

3. Redmi K50 ULTRA ,  8 - 128  399 $

 

 

 

Ovo su sve ponude trenutno na Kineskom Giztopu za Crni petak nadam se da se neće plaćati PDV i carina .

 

 

 

Molim mišljenje kakvi su Motorola i Realme u kvartalnim nadogradnjama i velikm nadogradnjama Androida i kakve su im falinke 

 

za Xiaomi znam jer ih imam godinama , im li netko nešto od ovog .

 

 

 

 

vepar pet 25.11.2022 08:10

Kad kupuješ s Giztopa pazi na LTE bandove. Tamo su uglavnom modeli za kinesko tržište i često fali band 20...

Motorola ima najkraću softversku podršku, ali i najmanje softverskih bugova. Realme je relativno dobar, ali često ignoriraju ispravke nekih bugova, kao naprimjer problem s bluetoothom na Androidu 12.

Blazebum ned 27.11.2022 22:11

Trenutno imam POCO x3 NFC 6/128 i mjenjam ga.

 

Za sada su u razmatranju Xiaomi 12X i Xiaomi 12T. 12X mi se dopada uopšteno ali ima pomalen displej.  12t ima veći displej

 

Odustao sam od Xiaomi 12 (iako ima bežično punjenje što bih volio da imam) zbog problema sa procesorom (prevelika potrošnja energije i pregrijavanje). Kažu da se počne gasiti, blokirati kamera pa čak i magliti objektiv na kameri kada se snima na hladnom (zbog blizine procesora kameri)

12 i 12t koštaju 600e, a 12x 500e

 

Da li vi imate neki prijedlog šta da kupim? Možda neki drugi telefon? Da li neko posjeduje neki od navedenih telefona pa da mi kaže svoje mišljenje?

 

mzopg ned 27.11.2022 22:25
Blazebum kaže...

Trenutno imam POCO x3 NFC 6/128 i mjenjam ga.

 

Za sada su u razmatranju Xiaomi 12X i Xiaomi 12T. 12X mi se dopada uopšteno ali ima pomalen displej.  12t ima veći displej

 

Odustao sam od Xiaomi 12 (iako ima bežično punjenje što bih volio da imam) zbog problema sa procesorom (prevelika potrošnja energije i pregrijavanje). Kažu da se počne gasiti, blokirati kamera pa čak i magliti objektiv na kameri kada se snima na hladnom (zbog blizine procesora kameri)

12 i 12t koštaju 600e, a 12x 500e

 

Da li vi imate neki prijedlog šta da kupim? Možda neki drugi telefon? Da li neko posjeduje neki od navedenih telefona pa da mi kaže svoje mišljenje?

 

 Za 600 eura uzmeš Mi 11 Ultra. Bolji je od svih nabrojanih.