thebatman sri 10.8.2022 11:21
klokan057 kaže...

Molim preporuku mobitela:

-Ekran manji od 6" (5-5,5" bi mi bilo idealno)

-Zadnja kamera bar 40MP

-do 1500 kn (rabljeni ili novi)

-super bi bilo kad bi bio i vodootporan/rugged ali može i bez toga.

 

Sad imam King Kong Mini 2 sa kojim sam uglavnom zadovoljan.

Nezgodan je za tipkanje teksta radi malog ekrana ali najviše mi smeta slaba kamera.

 

 Javi ako nađeš

klokan057 pet 12.8.2022 09:55
klokan057 kaže...

Molim preporuku mobitela:

-Ekran manji od 6" (5-5,5" bi mi bilo idealno)

-Zadnja kamera bar 40MP

-do 1500 kn (rabljeni ili novi)

-super bi bilo kad bi bio i vodootporan/rugged ali može i bez toga.

 

Sad imam King Kong Mini 2 sa kojim sam uglavnom zadovoljan.

Nezgodan je za tipkanje teksta radi malog ekrana ali najviše mi smeta slaba kamera.

 

Uzeo sam malo rabljeni Unihertz Atom L .

Ekran je isto 4" kao na KingKong miniju 2 ali je sam mobitel poprilično chunky - rekao bih volumenski duplo veći.

Ima 48MP kameru , pa ću ga neko vrijeme koristiti da vidim kako mi paše .

Ovaj S10E + rugged case mi se čini zanimljiv , pratit ću oglasnike pa možda upecam neki u ok stanju za manje od 1000kn.

 

Side by side fotka:

https://imgur.com/a/Rl9iCiF

 

Brki1994 uto 16.8.2022 08:09

Zadnjih par dana se nećkam da mi sljededeći mobitel bude iPhone (zadnji put sam iPhone imao 2012 i to 3G model). To sljedeći bi potencijalno bilo za par godina. 

 

Mene zanima sada (i to generalno), da li se isplati ići na model prošle serije (zbog cijene) i kakva je općenito kvaliteta baterije. To me zanima jer bi takav uređaj koristio dulje vrijeme.

mzopg uto 16.8.2022 17:34
Brki1994 kaže...

Zadnjih par dana se nećkam da mi sljededeći mobitel bude iPhone (zadnji put sam iPhone imao 2012 i to 3G model). To sljedeći bi potencijalno bilo za par godina. 

 

Mene zanima sada (i to generalno), da li se isplati ići na model prošle serije (zbog cijene) i kakva je općenito kvaliteta baterije. To me zanima jer bi takav uređaj koristio dulje vrijeme.

Prošli model misliš na 12? Ili 13, jer ubrzo stiže 14ica. 13 Pro i 13 Pro Max modeli imaju odlične baterije, a solidna je i obična trinaestica. Ne znam što ti je dulje vrijeme, ali po pitanju baterije bi trebao biti miran jedno 3 godine, nakon toga obično krene degradacija, ali sve ovisi o načinu i količini korištenja.

Brki1994 sri 17.8.2022 11:25
mzopg kaže...
Brki1994 kaže...

Zadnjih par dana se nećkam da mi sljededeći mobitel bude iPhone (zadnji put sam iPhone imao 2012 i to 3G model). To sljedeći bi potencijalno bilo za par godina. 

 

Mene zanima sada (i to generalno), da li se isplati ići na model prošle serije (zbog cijene) i kakva je općenito kvaliteta baterije. To me zanima jer bi takav uređaj koristio dulje vrijeme.

Prošli model misliš na 12? Ili 13, jer ubrzo stiže 14ica. 13 Pro i 13 Pro Max modeli imaju odlične baterije, a solidna je i obična trinaestica. Ne znam što ti je dulje vrijeme, ali po pitanju baterije bi trebao biti miran jedno 3 godine, nakon toga obično krene degradacija, ali sve ovisi o načinu i količini korištenja.

 

Ma mislio bi prijeći iduće godine na iPhone, tj. razmišljam o tome. Tada će već biti na tržištu novi model, a starijima će ići cijena dolje jer mi je nekakva ideja uzeti stariji pro max. Za bateriju sam čuo pohvale, a to mi i treba jer bi ga koristio barem 3-4 godine i dulje.

mzopg sri 17.8.2022 13:40
Brki1994 kaže...
mzopg kaže...
Brki1994 kaže...

Zadnjih par dana se nećkam da mi sljededeći mobitel bude iPhone (zadnji put sam iPhone imao 2012 i to 3G model). To sljedeći bi potencijalno bilo za par godina. 

 

Mene zanima sada (i to generalno), da li se isplati ići na model prošle serije (zbog cijene) i kakva je općenito kvaliteta baterije. To me zanima jer bi takav uređaj koristio dulje vrijeme.

Prošli model misliš na 12? Ili 13, jer ubrzo stiže 14ica. 13 Pro i 13 Pro Max modeli imaju odlične baterije, a solidna je i obična trinaestica. Ne znam što ti je dulje vrijeme, ali po pitanju baterije bi trebao biti miran jedno 3 godine, nakon toga obično krene degradacija, ali sve ovisi o načinu i količini korištenja.

 

Ma mislio bi prijeći iduće godine na iPhone, tj. razmišljam o tome. Tada će već biti na tržištu novi model, a starijima će ići cijena dolje jer mi je nekakva ideja uzeti stariji pro max. Za bateriju sam čuo pohvale, a to mi i treba jer bi ga koristio barem 3-4 godine i dulje.

Serija 13 ima odličnu bateriju. Ne bi se previše nadao da će cijena puno pasti, Apple proizvodi su poznati po tome što drže cijenu, za razliku od Androida kojima cijena kroz godinu dana drastično padne.

Moći ćeš ti njega koristiti jako dugo, ali isto mislim da ćeš nakon 3-4 godine mijenjati bateriju, osim ako ti je ok puniti mob i do dva puta dnevno.

Zamjeniš bateriju kad dođe vrijeme i mob može još godinama raditi bez problema.

 

Osobno bi gledao 13 Pro ili još bolje 13 Pro Max ukoliko ti ne smeta njegova dimenzija.

dax-lax sri 17.8.2022 15:08

Tako je, kad internet kaže da je baterija dobra, onda se misli isključivo na trajanje dok se ne isprazni, u tom slučaju bi pro max možda i 2 dana izgurao.

S druge strane, što se tiče dugoročnog propadanja baterije, ovisno kako i za što ga koristiš, na ajfonu odu podjednako kao i kod ostalih brandova.

Ako ga "gnjeteš" težim zadacima poput čestog slikanja i snimanja video uradaka, čestim hotspotom, dugim razgovorima u mjestu slabe pokrivenosti signalom..., tu će već degradirati dobro nakon dvije godine dinamike.

Kod ajfona se na cca 85% "zdravlja" već počnu javljati anomalije poput gašenja na nekom višem postotku, drastičnim padom baterije tokom poziva i slično. A posebno na klaštranju performansi sustava.

Znači, baterija nije mrtva na 0% nego na cca 80%, nekad i dosta više.

Dakle, 3-4 godine na prvoj će biti jako teško ako si malo jači juzer.

mzopg čet 18.8.2022 15:09
Plaćeno kaže...

Treba mi mobitel od oko 1000kn. Uvijeti su da nije prevelik i da je ok baterija. Sada imam redmi 8. Dajte vise  prijedloga jer mi je dosta hitno, a trazim nove zapakirane po njuskalu

 Sretno. 

Tvkreten čet 18.8.2022 17:17

Pozdrav ekipa, imam Samsung S20+ 5G već skoro 2 godine i želim nešto drugo probati. Bio sam vlasnik par Xiaomija u prošlosti, S3, S6, S9+ i sad S20+. Zanima me koliko je pametno probati s Pixelom? Je li prelazak s konja na magarca?  Na papiru je Pixel "lošiji" mobitel (ekran nije 2K i nema 120 već 90 Hz), otisak prsta sporiji, manje RAM-a) no koliko je to drukčije u stvarnosti? Exynos vs Tensor? Najbitnije na mobitelu mi je fluidnost i baterija, te možda malčice kamera. Veselim se probati stock Android bez ikakvog bloatwarea. Hoće li mi ekran zaista biti toliki minus? Najbitnija stvar je što trenutno Samsung punim 2x dnevno! Hoće li Pixel moći izdržati jedan dan na punjenju? Koristim automatsko osvjetljenje, 120 Hz upaljeno, Bluetooth i GPS ugašeni, AOD na najslabijem osvjetljenju - mobitel mi služi za Whatsapp i društvene mreže/Youtube te pročitati pokoji članak online, max 1 h Spotifya dnevno. Ne visim na njemu toliko jer imam posao i faks, ali baterija je kriminal. Screen on time mi je oko 4.5 h dnevno. Razmišljao sam uzeti iPhone 13 Pro radi baterije - no manjak type C punjača, AOD-a i cijena su me odbili. Zaključak priče, ne želim prodati trenutni mobitel i dodati 2000kn da uzmem Pixel i biti nezadovoljan. Svatko može pročitati specifikacije i usporediti, no vjerujem da je u praksi ipak drukčija priča i zato tražim vaš savjet. Hvala svima unaprijed 

 

P.S. znam da je ovo vjerojatno prava lokacija za ovaj upit, ne novi post koji sam otvorio i tražiti ću moderatora da izbriše, isprike na duplom postu 

djhuby čet 18.8.2022 19:26
Tvkreten kaže...

Pozdrav ekipa, imam Samsung S20+ 5G već skoro 2 godine i želim nešto drugo probati. Bio sam vlasnik par Xiaomija u prošlosti, S3, S6, S9+ i sad S20+. Zanima me koliko je pametno probati s Pixelom? Je li prelazak s konja na magarca?  Na papiru je Pixel "lošiji" mobitel (ekran nije 2K i nema 120 već 90 Hz), otisak prsta sporiji, manje RAM-a) no koliko je to drukčije u stvarnosti? Exynos vs Tensor? Najbitnije na mobitelu mi je fluidnost i baterija, te možda malčice kamera. Veselim se probati stock Android bez ikakvog bloatwarea. Hoće li mi ekran zaista biti toliki minus? Najbitnija stvar je što trenutno Samsung punim 2x dnevno! Hoće li Pixel moći izdržati jedan dan na punjenju? Koristim automatsko osvjetljenje, 120 Hz upaljeno, Bluetooth i GPS ugašeni, AOD na najslabijem osvjetljenju - mobitel mi služi za Whatsapp i društvene mreže/Youtube te pročitati pokoji članak online, max 1 h Spotifya dnevno. Ne visim na njemu toliko jer imam posao i faks, ali baterija je kriminal. Screen on time mi je oko 4.5 h dnevno. Razmišljao sam uzeti iPhone 13 Pro radi baterije - no manjak type C punjača, AOD-a i cijena su me odbili. Zaključak priče, ne želim prodati trenutni mobitel i dodati 2000kn da uzmem Pixel i biti nezadovoljan. Svatko može pročitati specifikacije i usporediti, no vjerujem da je u praksi ipak drukčija priča i zato tražim vaš savjet. Hvala svima unaprijed 

 

P.S. znam da je ovo vjerojatno prava lokacija za ovaj upit, ne novi post koji sam otvorio i tražiti ću moderatora da izbriše, isprike na duplom postu 

 Pixel 6 ima bolju bateriju od Samsunga a kamere su tu negdje. Nece ti biti fluidnost brza od Samsunga to je tu negdje. Mozda da sacekas Pixel 7 najesen

vepar čet 18.8.2022 20:51
Plaćeno kaže...

Moze biti malo veci od redmi 8 ali sto manje to bolje

 Teško ćeš pronaći novi zapakiran mob manjih dimenzija za 1000kn. Nažalost, tako je....U Tomatu imaš Honor  X8 za 50kn mjesečno bez ugovorne obaveze. Solidan mob s 6GB RAM-a i 128GB memorije....

 

 

mzopg pet 19.8.2022 13:02
Tvkreten kaže...

Pozdrav ekipa, imam Samsung S20+ 5G već skoro 2 godine i želim nešto drugo probati. Bio sam vlasnik par Xiaomija u prošlosti, S3, S6, S9+ i sad S20+. Zanima me koliko je pametno probati s Pixelom? Je li prelazak s konja na magarca?  Na papiru je Pixel "lošiji" mobitel (ekran nije 2K i nema 120 već 90 Hz), otisak prsta sporiji, manje RAM-a) no koliko je to drukčije u stvarnosti? Exynos vs Tensor? Najbitnije na mobitelu mi je fluidnost i baterija, te možda malčice kamera. Veselim se probati stock Android bez ikakvog bloatwarea. Hoće li mi ekran zaista biti toliki minus? Najbitnija stvar je što trenutno Samsung punim 2x dnevno! Hoće li Pixel moći izdržati jedan dan na punjenju? Koristim automatsko osvjetljenje, 120 Hz upaljeno, Bluetooth i GPS ugašeni, AOD na najslabijem osvjetljenju - mobitel mi služi za Whatsapp i društvene mreže/Youtube te pročitati pokoji članak online, max 1 h Spotifya dnevno. Ne visim na njemu toliko jer imam posao i faks, ali baterija je kriminal. Screen on time mi je oko 4.5 h dnevno. Razmišljao sam uzeti iPhone 13 Pro radi baterije - no manjak type C punjača, AOD-a i cijena su me odbili. Zaključak priče, ne želim prodati trenutni mobitel i dodati 2000kn da uzmem Pixel i biti nezadovoljan. Svatko može pročitati specifikacije i usporediti, no vjerujem da je u praksi ipak drukčija priča i zato tražim vaš savjet. Hvala svima unaprijed 

 

P.S. znam da je ovo vjerojatno prava lokacija za ovaj upit, ne novi post koji sam otvorio i tražiti ću moderatora da izbriše, isprike na duplom postu 

Prati boldano...

 

Je.

Neće.

Dnevno si na mobu 9h, ali ne visiš previše na njemu?  Možda bi trebao preispitati što je "puno", a što "previše". Ni Pixel ti neće izgurati takvo korištenje bez dva punjenja dnevno.

Tvkreten pet 19.8.2022 16:24

Nisam rekao da odradim 2x 4.5 h SOT s ta 2 punjenja, veća za svojih 4.5 h korištenja mobitela trebam dva puta puniti mobitel.
Razmišljam strpiti se za Pixel 7, ali nemam naviku kupiti najnoviji proizvod em radi cijene em radi dječjih bolesti koje se riješe updateima za xy vremena. 

dax-lax pet 19.8.2022 16:53
Tvkreten kaže...

Nisam rekao da odradim 2x 4.5 h SOT s ta 2 punjenja, veća za svojih 4.5 h korištenja mobitela trebam dva puta puniti mobitel.
Razmišljam strpiti se za Pixel 7, ali nemam naviku kupiti najnoviji proizvod em radi cijene em radi dječjih bolesti koje se riješe updateima za xy vremena. 

 Pa onda samo ugradi novu bateriju u svoj i bok. Još uvijek je to stroj. 

Prije tjedan dana prešao s Galaxy Note 8 iz 2017. na S22 Ultra. Na N8 2 puta zamijenio bateriju. Zadnji puta prije 3 mjeseca u nadi da ću ga i dalje koristiti još godinu bar. 

Da nije uletila akcijska ponuda za ultru, tako bi i bilo. Inače, Note je još uvijek bez ikakvih problema u radu ali moram priznati da su današnji ipak malo brži.

listerstorm ned 21.8.2022 14:22

Pozdrav!

 

Molio bih preporuku za mobitel do 2.000 kn. Bitno je da fluidno radi i da je odlična baterija. 

 

Gledao sam zasad poco x3 pro i redmi note 10 pro...eventualno i galaxy a52s (iako je on skuplji)....ne znam koji bi bio najbolji od ta tri i ima li nešto bolje od ovih nabrojanih?

 

thx